Konferencja prasowa Borysa Budki. Rozprawa przeciwko Patrykowi Jakiemu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Wg zapowiedzi przedstawicieli Stowarzyszenia „Tak dla Samorządności”, 30 maja, tj. we wtorek odbędzie się konferencja prasowa wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki przed siedzibą Sądu Okręgowego w Opolu, na Placu Daszyńskiego przeciwko Patrykowi Jakiemu z powództwa Krystyny Pietrek.

Platforma Obywatelska wykorzystuje konflikt w związku z powiększeniem Opola dla własnych korzyści politycznych. Chyba nikt nie sądzi, że gdy PO zdobędzie władzę, cofnie proces powiększenia miasta.

Powiększenie Opola budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców wcielanych sołectw.

Pozew przeciwko wiceministrowi sprawiedliwości była sołtys wsi Czarnowąsy (wcielonej do Opola) złożyła 18 listopada ubiegłego roku. Sprawa budziła wiele kontrowersji. Powodem pozwu były zarzuty wiceministra, że konsultacje przeprowadzane były nierzetelnie, miały być sfałszowane oraz specjalnie pomijano domy osób, które chciały zagłosować za powiększeniem Opola.

Uczciwość nakazuje przyznać, że obie strony wypominały sobie pochodzenie narodowościowe – przedstawiciele Opola twierdzili, że protestują tylko Niemcy (była sołtys jest członkinią mniejszości), a wobec Patryka wytykano rzekomo cygańskie pochodzenie.

Z postawą obu grup nie mogę się zgodzić – byłem świadkiem szowinistycznych zachowań z obu stron.

PiS, tak mocno wspierając i proces powiększenie Opola, przeciwko któremu wypowiadało się ponad 90 proc. mieszkańców gmin, wsparł prezydenta, byłego członka PO, co wykorzystuje totalna opozycja. Gdy o tym pisałem, brano mnie za wroga rządu.

Na zdjęciu Grzegorz Schetyna, który przyjeżdżał do uczestników protestów w gminie Dobrzeń Wielki w związku  z powiększeniem Opola. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:5)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk w mdch był cch tk jst zmw trw dlj... w sprw Wrszwy wystrczył tylk prjkt stwy, któr n szł ż tk dlk, rzprdch pszł n cły krj. HŃB!!!

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1540839