Kłamstwo w Senacie

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

yes

Kłamstwo jest lekkie, łatwe i przyjemne. Prawda jest trudna. Podłe łgarstwo jest kuszeniem szatana, słodkie jak miód, truje rozum, jest jak senatorska mowa Marka Borowskiego na konwentyklu «]]>Senackiej Komisji Regulaminowej Etyki i Spraw Senatorskich]]>», w dniu 17 maja 2022 roku []]>link]]>].
Tak jest, ponieważ nie było dekomunizacji!!!
Cyrograf z diabłem na byczej skórze podpisałeś komunistyczny Senacie i jego na wskroś bolszewiccy senatorowie:

]]>Diablik to był w wódce na dnie:
Istny Niemiec, sztuczka kusa;
Skłonił się gościom układnie,
Zdjął kapelusz i dał susa. 
]]>

]]>Z kielicha aż na podłogę
Pada, rośnie na dwa łokcie,
Nos jak haczyk, kurzą nogę,
I krogulcze ma paznokcie.
]]>

 

* * *

]]>A prawda, gdy senator jej dokucza,
Od drzwi, od okien odpycha,
Czmychnąwszy dziurką od klucza,
Dotąd, jak czmycha, tak czmycha.
]]>

Nikt nie oczekiwał nic innego. Oczekiwanie na prawdę w tym Senacie, jest jak ]]>czekanie na Godota]]>, pożegnanie z bronią nastąpiło przy tej wódce, chlanej w Magdalence ze ]]>śledzikiem remoulade]]>. Kiszczak, Michnik, dwa bratanki. 

Zupełnym przypadkiem, ale ze skupioną uwagą wysłuchałem przemowy Senatora Marka Borowskiego. Konstrukcja tego wywodu była znakomicie bolszewicka, komunistyczna poezja putinowskiej albo stalinowskiej propagandy. Uważam, że konkretnie ten szatański wyrób powinien być nagrany, filmowany i pokazywany na wykładach i ćwiczeniach wszelkich szkół komunikacji społecznej, studiów dziennikarskich, marketingu politycznego jako przykład bezczelnego marksistowskiego kłamstwa, szkolny wzorzec patologicznego oszustwa politycznego. 

Nikt nie chce, by młodzi ludzie nauczyli się tak obrzydliwie kłamać. To jest komunistyczne narzędzie. Anatolij Golicyn napisał wielką knigę o rosyjskiej dezinformacji "Nowe kłamstwa w miejsce starych".

Chodzi o to, by ludzie nauczyli się to draństwo rozpoznawać, a przede wszystkim dowiedzieli się jak z tym bandyckim łajdactwem dawać sobie radę. Aby zniszczyć to łajdactwo, koniecznie trzeba:

  1. Rozpoznać tę retoryczną zbrodnię
  2. Zrozumieć jej konstrukcję i zastosowane chwyty erystyczne
  3. Wykorzystać zdobytą wiedzę do rozmontowania tej bandyckiej sztuki z piekła rodem.

To jest zasadniczy cel tej nauki. Patrząc na spektakl «Senackiej Komisji Regulaminowej Etyki i Spraw Senatorskich», widziałem jak nawet takie tuzy, jak marszałek Stanisław Karczewski, nie umiały, albo nie były w stanie poradzić sobie z tą mściwą wojną w obronie kleptokracji, złodziejstwa i pospolitej oligarchicznej grabieży. 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie siły bolszewickiego komunizmu skupione są na ich jedynym wspólnym celu. Mało kto wie, że jedynym celem demontażu państwowego systemu władzy jest jej wrogie przejęcie. Oni chcą zapewnić sobie możliwość bezkarnej grabieży wszelkich aktywów okupowanego państwa. Każdy człowiek powinien wiedzieć, że nie władza jest ich celem, ale bezkarna grabież. Złodziejstwo i bezczelny rabunek. Państwo oligarchii. Kleptokracja. Wszystko na sprzedaż. 

A zasada Neumanna służy komunistycznej oligarchii tylko i nieomal wyłącznie do obrony ich bezkarności. Wszystkich można zgnoić, a może nawet zabić, byle tylko złodziejowi włos z głowy nie spadł. Od tego mają być "wolne sądy". Taka jest ich oligarchiczna "praworządność", której bronią dokładnie tak, jak to robi Rosja i rosyjscy zbrodniarze na Ukrainie. W Polsce, na razie jeszcze bez zabijania.

 

* * *

Suplement:
Pan Senator w swoim wystąpieniu nie prowadził obrony pana Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, lecz oskarżył instytucję Prokuratora Generalnego. Według pana Senatora Marka Borowskiego z samej filozofii konstytucyjnej instytucji immunitetu wynika, że  jest on jedyną ochroną niezawisłości politycznej posłów i senatorów przed krwiożerczą instytucją polskiej prokuratury 
autorytarnego reżimu Zbigniewa Ziobro. W tych warunkach immunitet nie może być uchylony.

Chwyt polegał na tym, że Senator Marek Borowski zamiast dyskutować sprawę zarzutów stawianych Marszałkowi Senatu, oskarżył Prokuratora Generalnego, uznał, że zło nie jest tam gdzie Grodzki, lecz tam gdzie Ziobro i dlatego immunitetu nie wolno uchylić.

Jest to paskudna sztuczka, bardzo podobna do argumentu Aleksandra Dugina uzasadniającego stosowanie ludobójstwa w Ukrainie. Według niego Rosjanie mają prawo mordować Ukraińców, ponieważ nie Rosjanie są winni napaści, a zło jest po stronie ofiar. Nie oni lecz Ukraińcy są winni, ponieważ są Ukraińcami, a to jak wiadomo jest samo zło. Tak działa bolszewia. Tak działa rosyjska propaganda w Brukseli i wszędzie gdzie się do podpalić dobre imię Polski. Rosyjska propaganda także w polskim Senacie.

„Dzisiejsi Ukraińcy to rasa degeneratów, która wypełzła ze ścieków. Ludobójstwo jest uzasadnione” - To powiedział Aleksander Dugin, kształtując swoją pseudonaukową tezą propagandowe jądro polityki Władimira Władimirowicza Putina, której celem jest mordowanie narodów. (Plemię Aleksandra Dugina czyli naukowa prostytucja polityczna []]>link]]>])

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Niestety, żadnych złudzeń. To są bandyci w białych kołnierzykach, czyli ciąg dalszy "Michnikowczyzny". Pocieszam się, że ta patologia skazana jest na wyborczą porażkę.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1644446

Na sto procent.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1644447

Też brudne.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1644448

  Ujmując inaczej...Pokolenie SB walczy z pokoleniem AK Pileckiego.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1644449

czyli znane już bolszewickie marzenie postbolszewickiej mafii: "żeby było jak było".

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1644450

    Czyli reasumując. Zarzuty były nie do obrony, więc trzeba było kolanem bronić szmalcownika. Wczoraj POlszewia stawała na uszach, aby nie odczytać zarzutów Grodzkiemu w senacie, bo polskie społeczeństwo mogłoby to ocenić i co nieco się dowiedzieć. Typowe standardy rodem KGB.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1644453

... z marca tego roku [link].

Do tego tańca trzeba dwojga, wróg potrzebuje wroga, bo bez wroga pozostaje tylko trwoga. Tomasz Lis stawia jawną tezę - według niego Polska Jarosława Kaczyńskiego jest ogarnięta systemem władzy kaczyńskiej, która jest złem samym w sobie, jest złem równym samemu Putinowi, jest więc tym wrogiem, którego trzeba zniszczyć.
Trzeba zniszczyć Polskę, tak jak Putin niszczy Ukrainę.

Wystarczy paskudnie nazwać Polskę, wystarczy ją zohydzić, poszukać pretekstu, by pojąć walkę z wydumanym nazizmem, tak jak to robi Putin z Ukrainą.

Ale jedno jest pewne. Gdy dwie strony tej wojny mówią o walce dobra ze złem, to nie jest to tylko wojna informacyjna. Trzeba powiedzieć sprawdzam.

Putin bombarduje Ukrainę, realizuje stalinowską politykę agresji, politykę likwidacji Polski.

A co jest źródłem i celem władzy towarzyszy Tomasza Lisa?

Likwidacja europejskich narodów, zniszczenie Polski w toku realizacji niemiecko rosyjskiego projektu wielkiego euroazjatyckiego imperium od Lizbony do Władywostoku. Niech symbolem tego programu będzie smoleńska zbrodnia 10 kwietnia 2010 roku.

A to nie tylko to. Zamordowanie 96 Polaków, smoleńska zbrodnia jest symbolem. A mordowanie suwerennej Polski jest faktem. Jest morzem faktów. Lista tych faktów jest konkretna, gorąca i tragicznie prawdziwa.

O parszywej dwudziestce przed chwilą w progamie "Jedziemy" powiedział Jan Pietrzak.

_________________________________

Po kilku miesiącach spojrzałem na ten komentarz, który wtedy nawiązywał do metody rosyjskiego ideologa A. Dugina.  Ale kluczem sprawy nie jest sprytna sztuczka polemiczna. Najważniejszy jest polityczny cel, jest strategia i to nie tyle polityczna ile strategia wojenna.

Celem wojennym niemiecko - rosyjskiego stronnictwa politycznego w Polsce jest totalne zniszczenie polskiej suwerenności naszej Ojczyzny. Bez żartu, ten cel realizowany jest w totalitarny sposób i dotyczy nie tylko zniszczenia polskiej niepodległości politycznej, ale o całkowitą likwidację wszystkiego co polskie na wzór tego co Rosja robi na Ukrainie. Zniszczenie polskiej gospodarki, polskiej kultury, historii... wszystkiego.

To nie jest propaganda. To są fakty. Popatrzmy na tak zwaną prywatyzację według Lewandowskiego i Balcerowicza. Sprzedaż państwowej polskiej firmy Telekomunikacji państwowej francuskiej firmie, tak że ona nadal jest państwowa, tyle że francuska. Pytam: - gdzie tu jest prywatyzacja?  

To nie tylko jest sprzeczność słów z faktami. To jest zasadnicza sprzeczność ideologiczna. Tak także mogło być i z Lotosem. Prywatyzacja tej polskiej państwowej firmy poprzez jej sprzedanie rosyjskiej państwowej firmie Rosnieft nie jest prywatyzacją. To absurd. To w żadnym wypadku nie jest prywatyzacja. To jest lipa. To jest oszustwo. To co było państwowe nadal miało być państwowe, tyle że rosyjskie. 

To tylko jeden z aspektów tej tuskowej polityki. Bardziej dobitnym i typowym przykładem jest prywatyzacja przez likwidację. Były polskie stocznie? Gdzie one są? 

Itede, itepe. 

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1644452

Opis przygód z "diablikiem", zawarty w balladzie  Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska", pasuje do opisu "przygód" części senatorów z Tomaszem Grodzkim, który tak jak ten "diablik" z ballady Mickiewicza jest biegły w kłamstwach, ale i  jego fizis też cechuje to, co cechowało "diablika z ballady Mickiewicza:

czyli

Diablik to był w wódce na dnie:
Istny Niemiec, sztuczka kusa;
Skłonił się gościom układnie,
Zdjął kapelusz i dał susa.

Z kielicha aż na podłogę
Pada, rośnie na dwa łokcie,
Nos jak haczyk, kurzą nogę,
I krogulcze ma paznokcie.

"Czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest pochodzenia żydowskiego?" - pyta Marian Miszalski w "Najwyższym Czasie!". 

...................................................................................................................................................

"Artykuł skomentował Tomasz Grodzki. - Ten wysmażony artykuł jest po prostu obrzydliwy - mówił "Gazecie Wyborczej". - Wystarczyłoby, żeby autor zadał sobie trochę trudu i wiedziałby, że mój ojciec nazywał się Grodzki, mój dziadek nazywał się Grodzki i mój pradziadek nazywał się Grodzki. Korzenie mojej rodziny są z serca Polski, z Gostynia w Wielkopolsce - dodał."

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prawicowy-tygodnik-o-pochodzeniu-marszalka-tomasza-grodzkiego/mj97rfg

Wszystko pasuje:

- pochodzenie rodziny z Wielkopolski, która przez czas zaborów okupowana była aż do 1918 roku przez Niemcy(czyli "Istny Niemiec")

- fizis("Nos jak haczyk") wskazuje na żydowskie pochodzenie z Niemiec.

Stanisław Grodzki, ojciec Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego to lekarz,  były ordynator Oddziału Chirurgicznego Wojskowego Rejonowego Szpitala w Szczecinie.

Pracował także w Katedrze Medycyny Sądowej PAM w Szczecinie, w której studia medyczne kończył w latach 80-tych XX wieku jego syn Tomasz.

W archiwach IPN zachowało się "Zobowiązanie" do zachowania tajemnicy jako funkcjonariusza UBP:

Szczecin i Pomorze Zachodnie w czasach PRL-u po II WŚ było miejscem stacjonowania wojsk sowieckich(np. w Bornem Sulinowie pod Szczecinkiem na Pomorzu Zachodnim), które były szykowane do ofensywy na państwa zachodnie i dlatego, podobnie jak na Dolnym Śląsku czy Pomorzu Gdańskim, nasycenie agenturą było bardzo duże.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1644454

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1644466

choć dla blogerów Niepoprawnych to oczywista oczywistość niewarta wspominania, że Marek Borowski (nie mylić z Adamem!) jest bliskim członkiem rodziny Jakuba Bermana. Pamiętam audycję telewizyjną sprzed lat, gdy zaproszonymi gośćmi byli Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Borowski - "senatorowie niezależni" (jak ich zaanonsowała prowadząca). Młodsze pokolenie zupełnie nie kojarzy z komuną tych "niezależnych" i nie wie, że obaj mają "istinno" sowieckie korzenie...
W trakcie audycji ci prominentni politycy "niezależnie" od siebie wykazali całkowitą zgodność poglądów we wszystkich poruszanych zagadnieniach. Byli zgodni co do tego, że Jarosław Kaczyński powinien "raz na zawsze zniknąć z polskiej polityki".

Vote up!
4
Vote down!
0

Leopold

#1644492

Włodzimierz Cimoszewicz oraz jego Ojciec Marian Cimoszewicz - [link]

Jakub Berman - Marek Borowski [link]

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1644514

Wywiad wPolityce z Rafałem Brzeskim [link], 

Wywiad wPolityce z prof. Bogdanem Musiałem [link], 

Prof. Musiał ujawnił szokujący szyfrogram polskiego wywiadu z 1990 roku: Rząd RFN był zainteresowany rozbiciem polskich partii [link], 

Marzena Nykiel: Kolejne tajne dokumenty dowodzą jak Niemcy chciały kolonizować Polskę. Rządy się zmieniają, a cel wciąż ten sam! Co na to Tusk?
W Niemczech bez zmian! Upływa czas, pojawiają się nowe rozdania polityczne, a cele pozostają te same. Podporządkować Polskę gospodarczo, skolonizować mentalnie i całkowicie uzależnić finansowo. Szyfrogram ujawniony przez prof. Bogdana Musiała dobitnie odsłania niemiecki cynizm, niezmienny od lat. Każe też wrócić pamięcią do lat 90. i przypomnieć sobie jak wyglądały wówczas początki KLD, pierwszej partii Donalda Tuska, wspieranej finansowo przez Niemcy. Obecna rzeczywistość staje się w tym kontekście jeszcze bardziej zrozumiała [link]

Wydaje mi się, że to jest w tej notatce najciekawsze, to znaczy ujawnienie, że suwerenność Polsce się de facto nie należy, że jest to fragment kontynentu europejskiego, który może być albo we władaniu sowietów, albo we władaniu zachodniej części Europy i że niebezpieczeństwem jest to, jeżeli Polacy wpadną na pomysł i będą w stanie przeprowadzić proces reprywatyzacji, który umożliwi budowanie silnej klasy średniej” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Jan Żaryn, historyk, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. [link]

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1644515

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1644516

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1644536