Jakość rządzenia w Polsce

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

yes

Świadectwem skuteczności pracy polskiego rządu, jakości sprawowanych rządów jest reakcja na nagłe przerwanie rosyjskich dostaw gazu do Polski. Putin wydał dekret. Okazało się jednak, że ten szantaż nie był dla nas straszny. Polska była do tego przygotowana i umie sobie z tym poradzić.

Jest jeszcze jeden przykład jakości rządzenia. W czasie gdy europejskie elity polityczne próbują ordynarnie szantażować polski rząd zablokowaniem europejskiego finansowania Krajowego Planu Odbudowy, Komisja Europejska wespół w zespół z moskiewską agenturą w Warszawie żąda likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN, a wtedy, pod tym warunkiem, być może da nam pieniądze. 

W odpowiedzi polski rząd przeprowadza ustawę o obniżce podatku PIT z 17% do 12%. Jest to jednoznaczny sygnał zarówno dla Komisji Europejskiej jak i dla rosyjskiej agentury ukrywającej się pod maską totalnej opozycji.
Całujcie psa w nos. Polska potrafi poradzić sobie sama.
Mimo, że blokujecie wypłaty należnych nam pieniędzy, mimo waszego bezprawia, stać nas nawet na obniżkę naszych podatków. 

Nie chcecie wywiązać się ze swoich zobowiązań? Macie ruski zamiar szantażowania nas? Łamiecie prawo i nie wywiązujecie ze swoich kontraktowych zobowiązań? Chcecie nas szantażować po rosyjsku?

Możecie nam skoczyć! Polska da sobie radę sama!

Zdolność do zachowania stabilności polskiej gospodarki widać wszędzie, widać w międzynarodowych prognozach i rankingach, widać w równowadze budżetowej, jest widoczne we wszelkich polskich rezerwach i zapasach, we wzroście eksportu, produkcji przemysłowej, wreszcie solidnym wzroście PKB a nawet we wzroście "siły nabywczej ludności".  

Mimo wszystko, mimo z rosnącej stabilności i siły polskiej pozycji gospodarczej i politycznej, działanie rosyjskiej i niemieckiej agentury nie ustaje. Polska opozycja szuka dziury w całym identyfikując i łącząc swoje prowokacje, kłamstwa i BRUTALNE ATAKI wręcz koordynując je z działaniami rosyjskiej agentury oraz kremlowską propagandą.  Przykładem może być strajk polskich kontrolerów ruchu lotniczego, którzy są tak naładowani przez rosyjską kombinację operacyjną, że nie zważają na konsekwencje wynikające ze sparaliżowania polskiego ruchu lotniczego, w warunkach codziennego rosyjskiego ludobójstwa w Ukrainie.

Polska w tej wojnie jest hubem transportu wojskowego i humanitarnego wszelkiej pomocy dla Ukrainy. Dziwnym zbiegiem okoliczności bardzo podobny jest protest polskich kolejarzy. Oba strajki, w tym momencie są niewątpliwie inspirowane przez wojenne służby Rosji i wydaje się, że są bieżąco wspierane przez rosyjską agenturę. Ich celem jest paraliżowanie infrastruktury transportowej na frontowym przedpolu toczącej się wojny. Taką mam hipotezę.  

Polska nie ugnie się przed żadnym szantażem. Ani ze wschodu, ani z zachodu. Całujcie nas w ...

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

     Witam! Ja bym sprawdził drzewa genealogiczne tych kontrolerów lotów. Sowieci zawsze mocowali swoją agenturę we wrażych strukturach państw przez nich okupowanych. Być może teraz, już ich dzieci i wnuki dalej realizują otrzymane przed spadkobierców wrogie zadania. Podobno tak samo się dzieje, na głównych węzłach kolejowych. Mam nadzieję, że odpowiednie służby mają to na uwadze.

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1643890

"Przykładem może być strajk polskich kontrolerów ruchu lotniczego, którzy są tak naładowani przez rosyjską kombinację operacyjną, że nie zważają na konsekwencje wynikające ze sparaliżowania polskiego ruchu lotniczego, w warunkach codziennego rosyjskiego ludobójstwa w Ukrainie."

Jeśli nie uda się porozumieć rządowi  z kontrolerami w tej sprawie, to trzeba zastosować to, co zrobił kiedyś z kontrolerami Ronald Reagan:

(...)

W czasie, gdy wciąż trwały rozmowy nowego zarządu PAŻP z kontrolerami, wiceminister infrastruktury (dziś już wiceminister funduszy i polityki regionalnej – red.) Marcin Horała postanowił zagrozić kontrolerom. Na antenie Radia Zet zasugerował możliwość otwarcia rynku pracy na kontrolerów nieznających języka polskiego lub wprowadzenie wojskowego zarządzania przestrzenią powietrzną. Przywołał w tym kontekście wydarzenia z lat 80., gdy administracja prezydenta USA Ronalda Reagana zdecydowała o zwolnieniu jednego dnia większości kontrolerów zrzeszonych w strajkującym związku. Nie jest to jedyny przykład wykorzystania wojska do złamania protestu kontrolerów ruchu lotniczego w historii. Na taki ruch zdecydowali się przed dekadą również Hiszpanie.

(...)

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/protest-kontrolerow-ruchu-lotniczego-w-historii-byly-juz-przypadki-silowego-lamania/qsw1f4l

Skoro nie są w stanie zaakceptować niższych wynagrodzeń w czasie kryzysu wojennego w Europie, to jak się ich weźmie w kamasze, to będą to robić za żołnierski żołd tak długo, aż rozum im wróci z d... do głów.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1643895

nie jest bezpodstawna!

Długo zastanawiałem się jak skomentować tę moją hipotezę, by nie zastępować polskich Służb Kontrwywiadu Wojskowego i bardzo zwięźle pokazać o co chodzi. Wpadłem na pomysł by pokazać kilka obrazków z kolekcji pani Anny Garwolińskiej, która jest oficjalnym pełnomocnikiem kontrolerów lotu w negocjacjach z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, Podałem twitterowy adres tej pani, każdy może sobie zobaczyć na własne oczy i stwierdzić co to jest za ziółko sygnujące się znakiem dwóch błyskawic od tego już zapomnianego ruchu antypolskich kobiet pani Marty Lempart. 

Powyższe obrazki wybrał pan

Maciej Stańczyk
@stanczykmaciej

To mówicie, że w trakcie wojny na Ukrainie pełnomocnikiem kontrolerów lotów została Pani @GarwolinskaAnna, która podczas hybrydowego ataku na Polskę wspierała bialoruską i rosyjską propagandę, a wcześniej uważała, że zaproszenie ambasadora Rosji do tv to świetny pomysł?

_____________________________________________________________________

I wszystko jasne. Myślę, że że ktoś, kto troszkę pomyśli, nie wykluczy mojej hipotezy.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1643899

Ich celem jest paraliżowanie infrastruktury transportowej na frontowym przedpolu toczącej się wojny.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1643903

"Ich celem jest paraliżowanie infrastruktury transportowej na frontowym przedpolu toczącej się wojny."

D.Tusk jako agent niemiecko rosyjski po to objeżdża Polskę i podburza duże grupy społeczne, zwłaszcza budżetówkę do strajków, proponując 20% podwyżki, mające na celu zdestabilizowanie Polski w sytuacji gdy Polska odgrywa kluczową rolę, pełniąc rolę hubu logistycznego zaopatrującego walczącą Ukrainę i stanowiąca największy szlak dla wojennych uchodźców z Ukrainy.

Jeśli wojna na Ukrainie będzie się rozszerzać, to będzie musiał być wprowadzony w Polsce stan wojenny i rusko pruskie agenciaki z D.Tuskiem, Der Führer  polnischen  Totale  Opposition politische  z nadania Angeli Merkel na czele, powinni powędrować do pierdla - tego wymaga interes i bezpieczeństwo  Rzeczpospolitej i NATO.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1643905

... na miarę Marszałka Piłsudskiego - co-by cała szujnię - typu "agenciak" t(f)u-sk - przymknąć do (jakiejś) nowej Berezy - choćby na trzy miesiące ???

Vote up!
3
Vote down!
0

ke-fas

#1643910

Dumałem o hipotezie agenturalnej inspiracji strajku kontrolerów lotu. Zamieściłem w mojej notce linki kierujące do dwóch politycznych antypodów - jeden do twitterowego konta pani Anny Garwolińskiej i drugi do konta Macieja Stańczyka. Zajrzałem do obu adresów i zobaczyłem piekło i niebo. Po stronie pani Anny Garwolińskej bezrozumną pogardę i nienawiść. Kiedyś, bardzo dawno temu w propagandzie komunistycznego PRL (Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej) mówiono o zoologicznej nienawiści. Obelgi, szyderstwa, epitety, insynuacje, prymitywny język, odsądzenia od czci i wiary - po prostu rasistowski język lokujący cały pisowski naród w kategorii podludzi według najlepszego nazistowskiego wzoru pojęcia "Untermensch".

Daleko nie sięgając, kilka dni temu nawiązałem w swoim komentarzu [link] do wypowiedzi jednego z ideologów współczesnego rosyjskiego nazizmu, prezentowanej przez rosyjską agencję informacyjną RIA w artykule "Что Россия должна сделать с Украиной" sięgającej w swojej pogardzie dalej niż robi to plemię Aleksandra Dugina czyli naukowa prostytucja polityczna [link] twierdząca, że „Dzisiejsi Ukraińcy to rasa degeneratów, która wypełzła ze ścieków. Ludobójstwo jest uzasadnione”. 

Patrząc w język i myśl prymitywu środowiska spod dwóch błyskawic pani Anny Garwolińskiej widać zupełnie podobny klimat, być może bardziej wypełniony prawdziwie zoologiczną nienawistną pogardą. Tak wygląda polska pato opozycja...

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1643911

Michnik z sowieckiego "GWna" także mówił o zoologicznej nienawiści do komunistycznych zbrodniarzy w Polsce...

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643915

Rzeczywiście Adam Michnik bardzo chętnie wręcz bardzo emocjonalnie każdą najsłabszą nawet niechęć, nawet najłagodniejszy sprzeciw uznawał za zoologiczną nienawiść, jeśli miała dotyczyć jego politycznych sojuszników, takich jak na przykład Wojciech Jaruzelski lub inni prawdziwi komuniści, oddani w służbie bohaterowie sowieckiego sojuza. Przypuszczam, że nawet taki zasłużony funkcjonariusz NKWD jak na przykład Wasilij Błochin nie zasługiwał na zoologiczną nienawiść. Według Adama Michnika oczywiście..

Odpieprzcie się od generała, to jego, Adama Michnika słowa.

A co do mojego przekonania, to wiem, że to, co co myślę nawet o tym Wasiliju Błochinie nie ma nic wspólnego z nienawiścią, a w szczególności zoologiczną. Ten Wasilij Błochin był psychopatycznym zbrodniarzem. I to jest fakt. I to jest kawał prawdy o zdegenerowaniu psychopatycznego państwa rosyjskiego, które potraktowało jego zbrodniczość jako godną szacunku osobę bohatera narodowego i wzór obywatelskiej postawy.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1643917

Cześć Michaelu

 

To ważny bardzo temat. Mówię to m.in.  po próbie strajku kontrolerów powietrznych.

Jak się nieco ogarnę, to powróćę.

Na razie

Vote up!
1
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643951