Dwie Ojczyzny, dwa patriotyzmy - 50 rocznica wydarzeń marcowych

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
"Dwie Ojczyzny, dwa patriotyzmy. Uwagi o megalomanii narodowej i ksenofobii Polaków". Mała książeczka, która ukazała się w wydawnictwie "NOWA" w 1981, a która została napisana w dobrej wierze i błyskawicznie wpadła do zbioru źródeł myśli politycznej michnikoidów. Stała się Biblią antypolskiej partii, stała się źródłem pedagogiki wstydu i antypolskiej polityki historycznej. Pamiętając o Janie Józefie Lipskim, wciąż mam wrażenie, że napisał o "dwóch patriotyzmach" w trosce o nasza dumę, ale ostrzegając przed pychą, a jeszcze bardziej przed pogardą. 
Ale antypolska partia natychmiast pokazała pazury propagandy, wykorzystującej to ostrzeżenie przed brakiem pokory - do zainicjowania polityki niszczenia samooceny Polaków.
Ten polityczny cel wyraził się w słynnym powiedzeniu Władysława Bartoszewskiego o Polsce jako brzydkiej pannie na wydaniu, a które dziwnie kojarzy się ze zdaniem Wiaczesława Mołotowa o Polsce jako pokracznym bękarcie traktatu wersalskiego, żyjącego z ucisku niepolskich narodowości.
Ten drugi, sowiecki patriotyzm  jest prawdziwym źródłlem dziesiątków lat negatywnej antypolskiej polityki komunistycznych elit w Polsce. Zauważmy - nie mówię o polskich elitach. Nie wątpię, że wszelkie światowe lewactwo uknuło sobie projekt wykorzystania pięćdziesiatej rocznicy wydarzeń marcowych do jeszcze jednego wielkiego spektaklu walki z polskim antysemityzmem. Niedoczekanie ich.
Tym razem powinno być inaczej - niech ten marzec będzie czasem ich klęski. Mamy poważne przesłanki i jeszcze bardziej konkretne zapowiedzi bardzo mocnych argumentów, by twardo odpowiedzieć na lewacką próbę antypolskiej gry operacyjnej zaplanowanej na globalnej scenie. Możliwe że celem tej gry było podłożenie miny pod działaniami USA na wschodniej flance NATO. Możliwe, że jedną z inspiracji był odwieczny rosyjski antysemityzm, a może tylko czyjaś imperialna megalomania. Teraz to jest zupełnie nieważne.
Mam na myśli kilka konkretnych argumentów:
Pierwszy - to spojrzenie na polski marzec 1968 oraz na europejską studencka wiosnę jako na konsekwencję wojny sześciodniowej []]>link]]>], która została zinterpretowana przez sowieckie przywództwo jako klęska rosyjskich doktryn wojennych. Polski marzec i europejska wiosna są w tym spojrzeniu realizacją sowieckiego planu Jurija Andropowa i Michaiła Gorbaczowa. Parę słów delikatnej sugestii w tej sprawie jest tam []]>link]]>]
Drugi - to argument o dwóch narodach wybranych na ofiary zdrady w pięciu konferencjach Evian, Wannsee, Bermudy, Teheran, Jałta []]>link]]>]
Trzeci - to trzecia cywilizacyjna wojna światowa. Cała globalna awantura współczesności jest objawem globalnej wojny przeciwko chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu. Frankfurcka szkoła "takiego zepsucia Zachodu, by zaczął śmierdzieć" []]>link]]>], to jeszcze nie jest to. Oczy się otwierają dopiero wtedy, gdy skojarzymy argument pierwszy z drugim i trzecim. Cywilizacyjne jądro współczesnej globalnej wojny wydaje się być oczywiste. Ale pozostaje pytanie skąd wieje wiatr. Otóż 26 grudnia 1991 []]>link]]>] komunizm porzucił ZSRR, by ruszyć z posad bryłę świata []]>link]]>]. Komunizm przestał być zjawiskiem państwowym, już dawno pozbył się cech narodowych, stał się bytem globalnym, który jest i antypaństwowy i antynarodowy. 
Czwarty - z komunizmem to tak jak z pruciem swetra, trzeba wiedzieć od czego zacząć. Najlepiej od polskich korzeni, od pierwszej nieudanej próby zniszczenia polskiej suwerenności - od smoleńskiego zamachu 10.04.2010 []]>link]]>]. Teraz jesteśmy już blisko prawdy i tylko prawda może ich złamać.
Piąty - to istota komunizmu, odpowiedź na pytanie czym jest ten pomiot szatana. Popatrzmy jak to draństwo działa w Polsce. []]>link]]>]. Mamy przecież do czynienia z grupą wpływu, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemu etycznego i społeczno-politycznego w naszym państwie, dążąc do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. 
Przejęcie kontroli nad gospodarką to jest ich prawdziwy i główny cel, do którego oni chcą dorwać się wszelkimi, dostępnymi środkami i nie cofną się przed niczym []]>link]]>]. Ani w Polsce, ani nigdzie na świecie. A wszystkie ich działania wojenne, wszystkie ich globalne gry operacyjne są prowadzone tak, aby ich zbrodnie mogły korzystać z ochrony prawa państwowego i międzynarodowego.
To jest istota współczesnego światowego zła.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Mówię o komunistycznych elitach działających w Polsce. 

Oni są w Polsce OBCY, działają jako partia antypolska, w niepolskim interesie, nie rozumiejąc polskiej kultury ani polskiej tradycji, odnosząc się do nas z cała arogancją i lewackim brakiem szacunku.

Jednym słowem to nie są polskie elity. W żadnym razie. Ich marzec nie jest naszym Marcem. My stawaliśmy w obronie "Dziadów" Adama Mickiewicza, oni w obronie Adama Michnika, działacza komunistycznej młodzieżówki studenckiej.

 

Vote up!
11
Vote down!
0

michael

#1559212

Obawiam się jednak, że to nie o przyszłość się rozchodzi...Autor pisze..." oni chcą. ." Moim skromnym zdaniem przejęcie Państwa już nastąpiło. 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-6

chris

#1559215

Oni to zrobili w Polsce w roku 1944 i jeszcze teraz próbują utrzymać to w garści. Oni to robili zawsze i na całym świecie, gdy mogli, robili, robią i chcą robić. Taka ich pazerna mać  Ale to nie znaczy, że to dalej trwa mać.

Jeśli wzięli, to znaczy, że trzeba im odebrać.

Vote up!
13
Vote down!
0

michael

#1559219

I aby było całkiem jasne. Ten ich marzec, ani nasz Marzec nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek polskim antysemityzmem. Wtedy my, normalni ludzie współczuliśmy naszym przyjaciołom i kolegom tej nagłej poniewierki. Wtedy uważaliśmy, że antysemicki szał Władysława Gomułki to była paskudna komunistyczna zbrodnia nonsensownej deportacji, inspirowana sowieckim antysemityzmem. Dzisiaj podejrzewam, że była to sowiecka gra operacyjna, zgodna z planem Jurija Andropowa. Patrz punkt pierwszy.
Vote up!
13
Vote down!
0

michael

#1559217

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1559224

nie inne sprawy i   Nie o  OTO  TU idzie,lecz o Histerię jaką rozpętały ,no właśnie KTO i to jest istotne pytanie czy mały Kraik, z 9 milionami ludzi,czy nasze "somsiady" by odwrócić uwagę od swych zbrodni i kolejny RAZ namieszać w Historii

DWA Marce,

jeden to obrona michnika,drugi to Dziady Mickiewicza i nasze plecy poorane milicyjnymi pałami 

serdeczne pozdrowienia z polnych ,polskich dróg i ścieżek :)

/i jeszcze jedno nam,którzy broniliśmy Mickiewicza,nikt nie podarował paszportu ani ,czegoś tam,byśmy mogli np studiować zza granicą,słowa ZAGRANICA,było TABU i tylko dla Wybranych,warto i o tym pamiętać /

Vote up!
11
Vote down!
0

gość z drogi

#1559225

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1559228

  Witaj! W Polsce hydra komunistyczna nadal jeszcze podnosi głowę, bo nie została ścięta dekomunizacją. Ta czerwona szarańcza jeszcze nadal trwa w samorządach, skarbówkach i jeszcze wielu instytucjach publicznych, nie zapominając o teoretycznym wymiarze sprawiedliwości. Dekomunizacja nadal pilnie potrzebna, bo komuna nadali istnieje, tylko obecnie po zmianie sytuacji politycznej się przyczaiła. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1559252

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1559255

marcowa hucpa

 

przed złotym cielcem

żebyście składali złoto

ta marcowa hucpa

jest wyłącznie po to

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1559257

 to przecież tradycja sięgająca czasów powstania tej obłąkanej idei i wdrażania jej w życie w Rosji przez niejakiego W.I. Lenina. Podczas gdy rewolucja i głód w Rosji zbierały krwawe żniwo, zagrabione przez rewolucyjnych siepaczy ociekające krwią wymordowanych carskie złoto - przekazane przez nich na finansowanie komuny na zachodzie Europy - zostało rozkradzione!

 Już wtedy Rosja, depcząc cały dorobek swoich poprzedników zamieniła patriotyzm na bezwzględny reżim podporządkowany ekipie rządzącej, stwarzając hybrydę patriotyzmu socjalistycznego, który i dzisiaj nadal znajduje swych zwolenników w europejskiej opozycji lewackiej, pozbawionej korzeni narodowych, której jedyną wartością jest utrzymanie się przy korycie władzy dopóki to jest możliwe, tworząc jednocześnie pozory struktury prawnej jak to ma miejsce w przypadku szaleńczego graniczącego z obłąkaniem atakowania Polski przez władze Unii Europejskiej 

 Moim zdaniem prawdziwy patriotyzm może być tylko jeden, oparty na pozbawionych fanatyzmu wartościach kulturowo - religijnych, szacunku do tradycji narodowych i niezakłamanej troski o dobro Ojczyzny. Zdaję sobie sprawę, że są to wielkie słowa, ale przecież jakże proste dla każdego uczciwie żyjącego Polaka, to tak jak 10 przykazań dla katolika, które dla uczciwie żyjącego nie muszą mu być wcale znane, bo są oczywiste a dla karierowiczów i krętaczy są ograniczaniem ich wolności.  

Vote up!
8
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1559280

KARIEROWICZE, KRĘTACZE I ZŁODZIEJE uważają PRAWDĘ i UCZCIWOŚĆ za ograniczenie ich WOLNOŚCI

Vote up!
9
Vote down!
0

michael

#1559287

Taka jest niesymetria spojrzenia. Pan Paweł Jędrzejewski mówi na Forum Żydów Polskich o dwóch konferencjach [link], a pisze o trzech. Tak wygląda historia z żydowskiego punktu widzenia. Mowa o konferencjach w Evian, na Bermudach i Wannsee. Tak wyglada zdrada dokonana przez cywilizowany świat Zachodu, tak zostali zdradzeni Żydzi.
Do tej historii koniecznie trzeba dołączyć historię kolejnych dwóch konferencji w Teheranie i Jałcie, na których podjęto decyzje o  zdradzeniu Polski i Polaków.

Żydzi i Polacy zostali z zimną krwią zdradzeni w jednym spektaklu pięciu a nawet sześciu konferencji, jesli dołączyć do nich słynny układ monachijski z września 1938 roku [link].

Pamiętajmy:
Konferencja w Evian - lipiec 1938 [link]
Konferencja w Monachium-  wrzesień 1938 [link],
Konferencja na Wannsee - luty 1942 [link]
Konferencja na Bermudach - kwiecień 1943 [link]
Konferencja w Teheranie - listopad 1943 [link]
Konfrencja w Jałcie - luty 1945 [link]

Sześciopak zdrady, zbiór konferencji w sprawie wydania dwóch narodów wybranych do Zagłady.
Narody wybrane do Zagłady.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1559284

Tak pełna zgoda, jednak jest rzecz niezrozumiała ( czysto retorycznie- jako prowokacyjne spojrzenie na ten temat )że Żydzi tak doświadczeni tak pięknie odpłaciło i odpłacają się Polsce.Tą  podłość żydowską  można  chyba jedynie zrozumieć poprzez pryzmat ich tworzenia państwa Izrael i postępowania z Arabami do dnia dzisiejszego. Kolejnym przykładem ukazującym cywilizację żydowską jest fakt, że poświęcili ogromną część swojego Narodu , która została unicestwiona,  by pozbyć się balastu biednych i nie całkiem rozgarniętych...dlatego obecnie średnia IQ  w tym społeczeństwie jest na poziomie 120 , co jest bardzo wysokim wskaźnikiem. Amerykańscy Żydzi i nie tylko oni doskonale wiedzieli co się dzieje w obozach koncentracyjnych...i to może nas Chrześcijan jedynie przerażać. W tym świetle lepiej zrozumieć ich działania w Polsce od 45'

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1559289

SELEKTYWNEJ EKSTERMINACJI własnego narodu. Bardziej prawdopodobne jest ogromne zróżnicowanie cywilizacyjne, które jest zaskakująco nieznane. A różnice są tak wielkie, że trudno zgadnąć co Żydów łączy, skoro wszystko ich dzieli. 

Jest takie żydowskie przysłowie: Bogaty Żyd i biedny Żyd to zupełnie inny Żyd. 
I rzeczywiście, to także jest znak prawdziwej różnicy cywilizacyjnej, sięgającej nawet języka. Wystarczy spojrzeć na funkcje i przestrzeń języków jidysz i hebrajskiego w historii. Dwa różne języki tego samego narodu. 
Podobnie spostrzegamy różne społeczności, Żydów sefardyjskich i aszkenazyjskich na przykład. Do tego mamy do czynienia z rozmaitymi tradycjami diaspory amerykańskiej albo rosyjskiej. W latach wojny sześcioletniej 1967 ludność zamieszkujaca państwo Izrael nie przekraczała dwóch milionów mieszkańców, a później do Izraela napłynęło około trzech milionów Rosjan, deklarujacych przynależność do narodu żydowskiego. Cokolwiek by o nich nie powiedzieć, stanowią oni teraz rdzeń społeczeństwa, który wnosi do nowej Ojczyzny rosyjską tradycję i komunistyczną mentalność. 
Innym czynnikiem jest religia i tu także widzimy szokujące zróżnicowanie kulturowe pomiędzy ortodoksyjnymi i nie ortodoksyjnymi Żydami. I wtedy prawdopodona staje się hipoteza o tym, że Żydzi nie mają nic wspólnego sami ze sobą, a jedynym czynnikiem integrujacym ich tożsamość narodową jest wspomnienie Holocaustu. 
I tu jest jądro problemu.
Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1559313

...masz pojęcie...?

Byłoby absurdem myśleć inaczej...

Amerykańscy( i nie tylko)Żydzi doskonale wiedzieli co się dzieje w Europie z Żydami i to we wszystkich obozach KZ. 

Jakoś dziwne, że Polacy potrafili stworzyć Państwo Podziemne,  a Żydzi pomimo pewnych konferencji nie byli w stanie uratować swoich rodaków,  ale krótko po tym potrafili zbrojenie stworzyć państwo Izrael i to nawet poprzez legalizację w ONZ...

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1559392

Taki jest stan rzeczywistości. Skurczenie się przestrzeni geograficznej spowodowało skrócenie się dystansu między ludźmi. Każdy do każdego ma bliżej niż kiedykolwiek. Mogłoby to doprowadzić do jakiegoś całkiem znośnego poziomu równowagi. Fizyka wie, każdy układ dąży do równowagi. 
Ale pojawili się marksiści, którzy wymyslili całkiem nowe, odwrócone reguły gry politycznej, społecznej i każdej innej gry. Ich akcja trwa konsekwentnie od ponad dwustu lat (1772) i jest intensywnie futrowana przez kolejne pokolenia fanatycznych utopców, ogarnia systemy państwowe i metodą mafijną koncentruje pieniądze i wielkie potencjały państw, ogarnianych techniką wrogiego przejęcia.
I w ten sposób powoli skradajac się i wojujac wszelkimi dostępnymi środkami wykluła się nowa nihilistyczna cywilizacja fałszywych wartości. 
I w ten sposób mamy w XXI wieku trzecią globalną wojnę cywilizacyjną, której najprostszy kanon wyraża się w dążeniu do "takiego zepsucia Zachodu, by zaczął śmierdzieć" [link].
 
Ta nowa cywilizacja już okrzepła, ma już swoja niszczycielską antykulturę i nihilistyczne reguły i jak cancer przenika i kanceruje najzdrowsze nawet społeczeństwa. 
Nie warto dywagować, jakakolwiek by ta cywilizacja nie była, jej celem jest zniszczenie cywilizacji Zachodu, jest fundamentalnie antypaństwowa, antynarodowa, antyreligijna i bezwartościowa. 
Po prostu zaprzecza wszystkiemu, co nasze.
Tak jak to robią wszyscy od polskiej totalitarnej opozycji.
Nie krytykują, a plugawią.
Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1559290

Znalezione w sieci!Dedykuję żywym i umarłym:
"Anatomia zdrady i łajdactwa. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. ....Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces"..... Caryca Katarzyna II do ministra Panina."

Vote up!
7
Vote down!
0

yenom

#1559297

Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.
Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie "Marzec 68", że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
(To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

Vote up!
6
Vote down!
0

panMarek

#1559343

To rzeczywiście była ustawka sowieckiego komunizmu, piszę o tym w punkcie pierwszym mojego wpisu:
  • Pierwszy - to spojrzenie na polski marzec 1968 oraz na europejską studencką wiosnę jako na konsekwencję wojny sześciodniowej [link], która została zinterpretowana przez sowieckie przywództwo jako klęska rosyjskich doktryn wojennych. Polski marzec i europejska wiosna są w tym spojrzeniu realizacją sowieckiego planu Jurija Andropowa i Michaiła Gorbaczowa. Parę słów delikatnej sugestii w tej sprawie jest tam [link]
I aby było jasne, uważam, że plan Andropowa, o którym piszę nie był tylko zmianą strategii wywołaną przebiegiem wojny sześciodniowej - to była tylko jedna z przesłanek. Od samego początku komunizm zakładał agresję totalną, to był najważniejszy element fundamentów idei tego totalitaryzmu, od rewolucji francuskiej, przez Marksa, Lenina, Trockiego i Stalina. Oni zawsze mieli zamiar "ruszyć z posad bryłę świata". Joseph McCarthy nie mylił się [link].
 
Idea panspermii komunizmu polegała na przeprowadzeniu światowej rewolucji, a wojna polsko-sowiecka roku 1920 była dokładną realizacją tego zamiaru. Stalin uważał, że rewolucję komunistyczną należy jak najprędzej przenieść z Moskwy do Berlina, by podbić Europę.
Przegrał tę kampanię, ale program globalnej infiltracji wdrożony przez Feliksa Dzierżyńskiego i Lwa Trockiego był i jest w ciągłej realizacji jako strategiczna doktryna wszystkich służb rosyjskiego imperium. Rok 1968, cała europejska studencka wiosna, razem z polskim marcem był masowym transferem sowieckiej agentury nie tylko do Europy i Ameryki, ale i do Izraela. 
W roku 1967 Izrael miał 1,7 miliona obywateli. I od 1968 Rosja wytransferowała do Izraela około 3 milionów Rosjan przyznajacych się do żydowskiego pochodzenia. Zwieńczeniem tego exodusu była  była "Operacja Most" - [link], realizowana przez rząd Tadeusza Mazowieckiego. 
Możliwa jest więc hipoteza mówiąca o tym, że to wcale nie była żydowska inicjatywa, ale przeciwnie, była to masowa sowiecka operacja przeciwko Zachodowi. Chodziło o wrogie przejęcie politycznej inicjatywy nie tylko w Izraelu ale i we wszystkich najważniejszych krajach Europy i Ameryki.
 
Nie jest to żadna spiskowa wizja. 
Materiałem do tej hipotezy są historyczne fakty.
Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1559366

Michaelu, Twoje twierdzenie: "Stalin uważał, że rewolucję komunistyczną należy jak najprędzej przenieść z Moskwy do Berlina, by podbić Europę."  jest bardzo trafne, bo komunizm wraca do korzeni (ojczyzny Marksa i Engelsa.)

 Świadczy o tym kierunek jaki obrała Unia Europejska pod przywództwem Niemiec z poparciem Francji i Włoch (państw, które przecież w Europie podczas II Wojny Światowej tworzyły ludobójczą koalicję.)

 Komunizm w tej najgorszej postaci odradza się w Unii Europejskiej, która pod pozorem pomagania biednym, zgodnie z unijnym prawem, prowadzi politykę wynarodowienia społeczeństw państw o wysokim patriotyzmie a więc bardzo groźnych dla systemu komunistycznego oraz narzucania im przymusowego wprowadzanie obcych kulturowo, obyczajowo i religijnie muzułmanów (z religią w najgorszej postaci, która u swych podstaw zakłada fizyczne zniszczenie wyznawców innych religii) to tak jakby dla ratowania zdrowej puszczy przymusowo pod groźbą kary wpuszczać do niej korniki...

Vote up!
3
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1559367

Zorganizujemy się by pokazać swoją SIŁĘ.

A no nie wiem czy nie nadszedł czas "Nowych Powstańców"dla nas.

I tu chwała żydom za sledzenie "antysemitów" bardzo nam przydatne.Dlatego że:sprowokowac Żydów by opublikowali liste 

najaktywniejszych antysemitów w Polsce.Z tej listy wybierzemy posłów i rząd .Reszta to główny trzon policji i armii.Wtedy mamy szanse że nigdy żydzi nie zechcą do nas przyjechać.Nie będzie świąt żydowski u prezydenta,nie będzie jeżdziła delegacja PO rozkazy do Izraela.A nawet może bociany nie będą odlatywały na zime do Izraela.

A tak powaznie czy kto wie PO co Tusk z armią swoich szmalcowników jechał do Izraela,a i PIS gorszy nie był .I to zawsze zaraz po objęciu rządów.ja nie widziałem wyczerpujących komunikatów oficjalnych w jakim celu i co z nich wynikło z ,tych wizyt.

Vote up!
4
Vote down!
0

Mateo

#1559365

by dobrze wykorzystać naszą siłę. 

Chodzi przecież nie o pokaz, ale o efekt. Wiem, że mamy na mysli to samo, wiemy, że czasem samo pokazanie siły wystarczy, ale nam chodzi po pierwsze ujawnienie siły, która w nas jest.

A po drugie zależy nam na faktycznym osiąganiu celów, na których nam zależy.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1559368

mądrzejsi doświadczeniem,wiedzą  i skutecznością a nie młodzieńczym buntem,jak wtedy pchał nas pod pały milicyjne,tak bardzo nienawidziliśmy radzieckiej okupacji,ze nasze "chciejstwo"stało się dla nich amunicją przeciwko NAM,Polsce.

Jak dzisiaj pamiętam pożegnania Koleżanek i Kolegów niektorych zasmuconych i ciut przerażonych i nas,... zdumionych.

Jeszcze nie tak dawno zdawaliśmy razem matury,zdawaliśmy na studia i nagle ,... bach...wyjazd w daleki Świat ,świat dla nas odległy,zakazany ,odgrodzony Żelazną Kurtyną i Zaczarowanym słowem PASZPORT Nikt z nas  o "takim  zaszczycie" nawet nie śmiał marzyć ,słyszeliśmy ,ze pewne firmy wysyłały polskich robotników na kontrakty"ale Polacy wyjeżdzający za granicę ??? /a tak na marginesie,to według prawa,oni byli Obywatelami Polski,prawda ?/

"ot czar dawnych wspomnień "

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1559372

Dokładnie o to mi chodzi.A wiem że jest nas bardzo dużo.Tylko musimy sie policzyć.I będzie OK.

Vote up!
3
Vote down!
0

Mateo

#1559393

Za art. i linki do nauki i wiedzy o normalnej Polsce,gospodarce,polityce itp.Znakomita lektura.

Vote up!
2
Vote down!
0

Mateo

#1559398

...Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Naród Polski nie jest w stanie przejąć w Polsce władzy i obsadzić ją mądrymi, uczciwymi i odważnymi ludźmi, prawdziwymi Polakami którzy działaliby w interesie Polski i Polaków? Zastanawiające jest to że wiele było już prób zjednoczeniowych i żadna się nie udała. Są to następujące etapy: zjednoczenie, finansowanie, wiedza i program. Wydaje mi się, że takie etapy nigdy nie zjednoczą Polaków. Pierwszy etap – to wiedza, drugi- wiedza , trzeci-wiedza. Z wiedzy wyniknie wybór programu a zjednoczenie będzie skutkiem. Wtedy i finanse się znajdą. Problem w tym, że Polacy nie chcą wiedzieć – bo to wymaga wysiłku. Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1559425