BOLSZEWIZATOR - Przykład: Komorowski o Kaczyńskim:

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj
W portalu wPolityce ukazała się notatka w której cytowany jest Bronisław Komorowski. W tytule tego wpisu mamy opinię byłego Prezydenta o Jarosławie Kaczyńskim - cytuję, "Okazał się bezradnym graczem! "Został rozbity mit stratega politycznego".
 
Opinia, jak opinia. Polska jest demokratycznym krajem, jest wolność słowa, a więc pan Komorowski (BK) może sobie myśleć o kimkolwiek cokolwiek sobie chce. Jego sprawa. Ale skoro wyraża swoje poglądy publicznie, to mogę poddać je racjonalnej krytyce, posługując się rzeczowymi argumentami.
Oto te najważniejsze argumenty:
 • BK podobno mówi: "Nie może być tak, że się rozbraja armię polską, że się ewentualnie lobbuje w sposób tak bezczelny i przyznaje się do tego, że się wysadziło w powietrze kontrakt o randze międzynarodowej i nie ponosi się za to żadnych konsekwencji." [link]


  Mój komentarz:
  Redakcja wPolityce nie podaje skąd wzięła ten cytat grzmotów pana BK, ale mogę się domyślać, że tym "wysadzonym w powietrze kontraktem" jest zakup caracali. Jeśli tak, to wiadomo, że publicznie znane są techniczne i wojskowe argumenty wskazujące na to, że to właśnie zakup tych caracali prowadził do rozbrojenia polskiego wojska. Konkretny argument jest prosty: Koncepcja wspólnej platformy helikopterowej była błędna, a te zamówione helikoptery po prostu nie nadawały się do użytku w niektórych planowanych zastosowaniach, a w innych mogły stanowić zagrożenie życia polskich żołnierzy.
  Publicznie dostępna jest informacja o tym, że konstrukcja caracala jest przestarzała.
  Ponadto znany jest publicznie argument ekonomiczny wskazujący na to, że cena nabycia tych maszyn była najprawdopodobniej dwukrotnie zawyżona. 
  Niestety, ze względów formalnych MON nie mógł wypowiedzieć tego kontraktu z tych powodów, ponieważ specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) była "dobrana pod caracale" i w trakcie przetargu zmieniana tak, aby w praktyce tylko caracale spełniały warunki wskazane w SIWZ. Czyli zachodzi uzasadnione przypuszczenie o mozliwości "ustawki".

 • WNIOSEK - samo zamówienie tych caracali dokonane przez służby podległe ówczesnemu zwierzchnikowi polskich sił zbrojnych może być przedmiotem bardzo poważnych zarzutów prowadzących do odpowiedzialności karnej.

Wnioski końcowe:
Do redakcji wPolityce - redakcja wykazała się wyjątkowym niechlujstwem przypisując byłemu Prezydentowi cytowaną wyżej wypowiedź, nie podając miejsca, czasu i okoliczności tej wypowiedzi ani też jej źródła. Dopiero intensywne googlowanie doprowadziło do tego źródła [link] w temacie dnia wyborczej! Nie w tok fm
Do byłego Prezydenta - wysłuchałem wyżej linkowane wystąpienie byłego Prezydenta. I z jednej strony widzę, że ktoś sygnowany "wkt" niemądrze wyrwał z kontekstu wypowiedź BK. Ale z drugiej strony, rzeczywiście były prezydent opowiadał koszmarne bzdury nadinterpretowując i konfabulując  niemiłosiernie. Niestety, jest to samobójcze gadulstwo salonowe, jeśli przyjąć do wiadomości rzeczowy argument, wskazany wyżej.

BOLSZEWIZATOR: [link]

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Czy to niedopatrzenie ze strony wpolityce.pl? Nie sądzę. Ta wypowiedź była już wcześniej prezentowana publicznie. Sam ją słyszałem.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1538565