Wrzask kijanki. Kanada pachnąca oszołomstwem

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Wywołana do tablicy moim ostatnim tekstem Rebeliantka postanowiła w końcu odpowiedzieć. O dziwo - m e r y t o r y c z n i e. Niestety zrobiła to w sposób pojmowany przez siebie.

Oczywiście wg nestorki zakłamania blogerskiego to ja kłamię; w domyśle zaś jestem nawet sterowany przez żydowską lożę masońską. Zupełnie tak, jakby to nie ona ale ja 30 lat temu robił wszystko, by tylko dostać się do tychże masonów. Gdybym był złośliwy rzekłbym, że może to i szkoda. Trafiłbym tam z całą pewnością, gdyż masoni dobierają do loży ludzi inteligentnych. Dlatego właśnie Rebe się nie udało. ;)

Najzabawniejszy jednak jest argument z facebooka. Otóż dowodem na istnienie „Głosu” jest focia, jaką Rebeliantka zamieściła na swoim profilu.

Zatem czekam na moment, gdy emerytka, mieszkająca w Czechowicach-Dziedzicach zacznie twierdzić, że naprawdę mieszka w Krakowie. I wcale nie jest emerytką, bo ciągle pracuje w Business Training Company. Wszak to również znajduje się na jej facebookowym profilu. ;)

Zatem dowód jak się patrzy. I będzie można zarzucić kolejne kłamstwo HD, bo przecież fejsik nie kłamie. ;)

Ale nas obchodzi Głos, czasopismo kanadyjskie rzekomo rozchwytywane przez tamtejszą Polonię.

I tu wielkie brawa dla AS. Blogerka owa znalazła najważniejszy być może tekst pokazujący, czym w istocie jest ów Głos – to idiotycznie antysemicka i antyszczepionkowa gadzinówka, naprawdę mającą na celu tylko i wyłącznie pokazanie Polonii jako ludzi odmóżdżonych.

Tym samym wszystkich Polaków. Dlatego powszechnie uważana jest za proputinowski oręż propagandowy.

Nic dziwnego więc, że kanadyjska Polonia odcina się od Głosuwszak nikt będący przy zdrowych zmysłach g..na do ręki dobrowolnie nie bierze.

Zajrzyjmy jednak do tekstu odnalezionego przez AS.

Sprawa tygodnika “Głos” wzbudziła ogromne oburzenie na świecie. Bulwersujący, skrajny antysemityzm w artykule zamieszczonym dwukrotnie (sic!) w kanadyjskim tygodniku, którego redaktorem naczelnym jest Wiesław Magiera, trafił do gazet nie tylko w Kanadzie, ale na świecie, stawiając nas, kanadyjskich Polaków w fatalnym świetle.

To już zresztą w ciągu zaledwie roku drugi taki przypadek w polonijnej prasie – pierwszy, latem 2019, dotyczył tygodnika “Goniec”, którego redaktorem naczelnym i wydawcą jest Andrzej Kumor. W obu przypadkach sprawa została skierowana przez organizację żydowską B’nai Brith na policję. Kumor został aresztowany i wypuszczony za ostrzeżeniem, a sprawa “Głosu” jest aktualnie badana.

Skarga B’nai Brith na policję i sprawa antysemityzmu w “Głosie” została opisana w artykule opublikowanym na pierwszej stronie jednego z trzech największych dzienników kanadyjskich “National Post” pt. “Canadian Polish-language newspaper blames COVID-19 on Jews in anti-Semitic tirade”. Artykuł ten, poza omówieniem artykułu z “Głosu”, wyjaśnia błąd, który został popełniony przez B’nai Brith i powielony przez “National Post” w pierwszej wersji artykułu: tygodnik “Głos” to nie ta sama gazeta co “Głos Polski”, która przez dziesięciolecia – do roku 2015 – była organem prasowym polonijnej organizacji Związek Narodowy Polski w Kanadzie. Popełnienie takiego błędu nie jest trudne, bo oba tygodniki wyglądają prawie identycznie, a jeszcze do czasu sprawy w Internecie było wiele elementów wspólnych (o czym pisze National Post, który sprostował błąd). I do tego łączy oba “Głosy” osoba redaktora naczelnego – Wiesława Magiery.

Kongres Polonii Kanadyjskiej

Kongres Polonii Kanadyjskiej (KPK) opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie w tej sprawie. Co ciekawe, poza jednym zdaniem poświęconym sprawie antysemickich treści w “Głosie” koncentruje się ono głównie na kwestii braku związku “Głosu” z organizacją Związek Narodowy Polski w Kanadzie:

 

]]>https://gazetagazeta.com/2020/08/antysemityzm-w-prasie-polonijnej-cz-2-co-na-to-kpk-i-sam-w-magiera/]]>

 

Jak widzimy „Głos”, którym machają w Polsce co poniektórzy by dodać sobie splendoru jeśli w ogóle egzystuje to na wąskim marginesie marginalnych przekonań Polonusów.

To cuś w rodzaju gazetki parafialnej kościółka p. w. Naszej Pani, Która Nie Kisiła Ogórków.

Stąd akcja żebracza w Polsce, bo nawet dwa dolary kanadyjskie (wg dzisiejszego kursu ok. 6,38 PLN) stanowią cenę zbyt wygórowaną za prezentowane w „Głosie” treści; a skoro trudno znaleźć wśród Polonii jakiegoś idiotę gotowego wyrzucać pieniądze w błoto trzeba szukać naiwnych w Polsce.

Tymczasem siła oddziaływania na Polonusów tegoż „tygodnika” równa jest chyba wrażeniu, jakie na osobie idącej w deszczu przez kałuże wywiera wrzask kijanki przerażonej wizją rychłego rozdeptania. ;)

Za to nie do przecenienia jest on dla… Żydów. Nic tak pięknie nie ilustruje tezy o polskim antysemityzmie jak teksty „tygodnikowych” publicystów.

Popatrzmy jeszcze na skład tej „polonijnej” redakcji.

Poza rednaczem, który powinien zabrać publicznie głos nt. służby w krakowskiej bezpiece, w tzw. stopce redakcyjnej znajdujemy znanego już Zygmunta Korusa, Aleksandra Szumańskiego, Stanisława Michalkiewicza czy też Katarzynę Treter-Sierpińską.

Szumański, delikatnie mówiąc nie pierwszej już młodości (rocznik 1931) wsławił się nie tylko tym, że za powód do dumy uważa to, że jako dziesięcioletnie pacholę wystąpił z wierszykiem w sowieckim radio w okupowanym przez ZSRS Lwowie to jeszcze zasłynął jako wróg dr Ewy Kurek, znanej z krytycznego stosunku do Żydów oraz dokładnego przedstawienia stosunków polsko-żydowskich podczas II wojny światowej.

Oczywiście każdemu wolno atakować polemicznie inną osobę, zamieszczającą swoje poglądy w mediach dostępnych dla każdego.

Problem jednak w tym, że 87-letni wówczas Szumański ordynarnie splagiatował tekst pochodzący z Gazety Wyborczej!

Proszę porównać – tu tekst Szumańskiego ]]>https://3obieg.pl/nastepne-klamstwa-ewy-kurek/]]> a tutaj artykuł autorstwa Pawła Reszki i Jana Cywińskiego w Gazecie Wyborczej ]]>https://wyborcza.pl/7,76842,3558299.html]]> .

W ilu miejscach rozsiał swój plagiat Bóg raczy wiedzieć. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby okazało się, iż wisi on również na NP.

O Korusie (czy raczej K.O. Rusie, jak nazywano go podczas „karnawału”) nie warto pisać. Generalnie poza pluciem antyszczepionkowym jadem i patologicznym antysemityzmem (uwaga: zionie miłością także wobec innych nacji) niczego już w praktyce nie jest w stanie zaoferować.

Warto zwrócić uwagę na przedstawicielkę młodzieży w tym wybitnie geriatrycznym towarzystwie. Niejaka Katarzyna Treter-Sierpińska (49 lat) również związana jest z Polską, konkretnie zaś z portalem wprawo.pl, którego rednaczem jest Jacek Międlar.

Oczywiście pośród nich wszystkich nie zabrakło Stanisława Michalkiewicza (74 lata).

Problem jest tylko jeden. Otóż red. Michalkiewicz na swojej stronie www przyznaje co prawda, że jego teksty ukazują się również w Toronto, ale… nie w „Głosie”, tylko w „Gońcu”.

Ot, taka różnica…

Inny wymieniony jako publicysta „Głosu” to dr Stanisław Krajski (65 lat). Niegdyś felietonista Naszego Dziennika dzisiaj jest w opozycji do „mediów toruńskich” i Kościoła Katolickiego.

Gorący zwolennik intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla Polski.

Całość podgrzewa jeszcze obecność Grzegorza Brauna. Najkrócej podsumował go ś. p. Jerzy Targalski:

Jeżeli chodzi o Grzegorza Brauna, to jego narracja polityczna jest narracją rosyjską i to w 100%. Propozycje, żeby Polska wystąpiła z NATO, żeby ogłosiła neutralność, żeby zaprosić wojska chińskie, są nie dosyć, że śmieszne to dowodzą, że Grzegorz Braun wyobraża sobie, że Polska powinna być w sojuszu z Rosją, co jest dla Polski śmiertelnym zagrożeniem. Nie może być sojuszu polsko-rosyjskiego, ponieważ nie może być sojuszu dwóch podmiotów, które mają całkowicie sprzeczne interesy.

(…)

Niezależnie od tej rosyjskiej narracji jest jeszcze utrzymywanie kontaktów przez pana Brauna z ludźmi, którzy pracują dla służb rosyjskich, i to jest dla polityka-patrioty karygodne. Udzielanie wywiadów czołowemu organowi propagandy rosyjskiej - propagandy skierowanej przeciwko Polsce. I wreszcie cała narracja, która Polskę kompromituje, czyli opowieści o żydowskim państwie wyspowym na obszarze Międzymorza, a co najmniej od Dnipro do Szczecina. Jeżeli polityk polski w ten sposób się wypowiada, to kompromituje Polskę. Snucie takich teorii jest kompletnym fałszem.

]]>https://jozefdarski.pl/13558-dlaczego-konfederacja-jest-partia-rosyjska]]>

Czy jednak Braun w ogóle ma świadomość istnienia jakiegoś „Głosu” w Kanadzie, ponoć rozpowszechnianego wyłącznie w wersji papierowej?

Tymczasem inne wydawnictwo polonijne, „Goniec”, stronę www posiada jak najbardziej.

Można się zapoznać z nią pod tym linkiem:

]]>https://www.goniec.net/]]>

 

2.12 2021

 

 

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (17 głosów)

Komentarze

Niezaszczepione Panie myślące o swojej inteligencji i wiedzy. A że niezaszczepieni tracą inteligencję nie mówiąc o wiedzy byłej.... wpadają że złości w furię.

Cóż demencja itp...żal ? Wszystko się wówczas miesza czas przeszły z teraźniejszym. Myślą ,że .....ale tylko myślą !

Biedactwa takie niezaszczepione ! Oj !!!! Dodamy jednego byłego dziennikarzynke z prowincji na emeryturze.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1637126

"Stąd akcja żebracza w Polsce, bo nawet dwa dolary kanadyjskie (wg dzisiejszego kursu ok. 6,38 PLN) stanowią cenę zbyt wygórowaną za prezentowane w „Głosie” treści; a skoro trudno znaleźć wśród Polonii jakiegoś idiotę gotowego wyrzucać pieniądze w błoto trzeba szukać naiwnych w Polsce."

Dlatego na ten skompromitowany "Głos" nie wolno dawać jednej złotówki. W ten sposób nieświadomi Polacy w Polsce swoją dobroczynnością dożywiają proputinowskich, antyszczepionkowych oszłomów z którymi nikt nie chce mieć do czynienia w Kanadzie. 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-5

AgnieszkaS

#1637140

Według Honest Reporting, kanadyjski dziennik National Post poinformował, że "Głos" był powiązany z grupą społeczną, która otrzymała 300 000 dolarów z funduszy rządowych w Kanadzie, a mimo to "Głos"publikował antysemickie tyrady i sugerował, że Covid jest tworem "zorganizowanego żydostwa", a Żydzi przyczyną wszelkich światowych bolączek.

https://honestreporting.ca/polish-canadian-newspaper-publishes-antisemitic-tirade-claiming-covid-19-created-by-jews/

Nie wiem gdzie ten "Głos" teraz jest, chyba przyklejony gdzieś na Facebooku liczy na naiwnych i prosi o datki. 

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1637149

"Jeżeli chodzi o Grzegorza Brauna, to jego narracja polityczna jest narracją rosyjską i to w 100%. Propozycje, żeby Polska wystąpiła z NATO, żeby ogłosiła neutralność, żeby zaprosić wojska chińskie, są nie dosyć, że śmieszne to dowodzą, że Grzegorz Braun wyobraża sobie, że Polska powinna być w sojuszu z Rosją, co jest dla Polski śmiertelnym zagrożeniem. Nie może być sojuszu polsko-rosyjskiego, ponieważ nie może być sojuszu dwóch podmiotów, które mają całkowicie sprzeczne interesy."

To jest akapit, który powinien przemyśleć sobie bloger Światowid, który ostatnio na Niepoprawnych wypowiedział się za takim sojuszem. 

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

AgnieszkaS

#1637143

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Światowid został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tak cię, bidulo, uwiera "Światowid", że nawet totalny bełkot psychola Targalskiego chcesz uznawać za warte uwagi przemyślenia.

Czego Braun (też niezły przygłup, jak widać z tego, jak łączy "neutralność" z obecnością chińskich wojsk w Polin) chce? Absurdów wykluczających się nawzajem - albo się ogłasza neutralność, albo zawiera sojusz militarny z Chinami i zaprasza wojska chińskie. Oczywiście upośledzony na umyśle Targalski tego nie zrozumiał, dla niego neutralność to ... sojusz z Rosją (oto paranoik - i taki DEBIL dostał tytuł doktora i był wykładowcą na uczelni wojskowej ...). Także sojusz z Chinami to .... sojusz z Rosją (mimo, że Chiny były, są i będą zawsze w geostrategicznym konflikcie z Rosją, mimo okresów geotaktycznej kooperacji - znów Targalski pokazał, jakim był debilem.

Co się tyczy sojuszu z USA, to to właśnie on jest egzystencjalnym zagrożeniem dla państwa i narodu polskiego, bo jest w nierozerwalnym pakiecie z żydowską dominacją nad Polakami i przekształceniem Polski w Polin. Odsyłam do tego komentarza https://niepoprawni.pl/comment/1637015#comment-1637015

I tych tekstów:
https://swiatowid.video.blog/2019/07/28/jak-wyjsc-z-nato-tak-zeby-do-nas-samo-nie-wrocilo/
https://swiatowid.video.blog/2021/09/12/czy-polska-bedzie-miec-sojusznikow-odpowiadam-p-zieminskiemu/
https://swiatowid.video.blog/2021/09/16/czy-wyjdziemy-z-unii-nogami-do-przodu/

Następnym razem, Jaguś, podaj odsyłacz do wypowiedzi, o którą ci chodzi.

A teraz dzieci specjalnej troski dawajcie 10 "minusów".

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1637208

Skrzywienie zawodowe ubeka polega na tym ze nawet choc nie musi bo juz jest na emeryturze nadal pod skora siedzi w nim UB-ek. Czym sie to ubectwo w nim objawia? Ano zajmuje sie zbieraniem informacji o osobach choc tak na prawde jest mu to do niczego niepotrzebne. Szuka wiec w dostepnych mu zrodlach to czego szuka, a posiada caly warsztat do tego uzyskany z wieloletniej pracy w ubecji. Jednym ze sposobow ktory stosuje jest prowokacja. A nuz osoba ktora namierza da sie zlapac na wentke i polknie haczyck wdajac sie z nim w polemike. Jest to cos obrzydliwego, bo ten nieszczesliwy czlowiek o zwichrowanym charakterze do smierci sie tego wszystkiego nie wyzbedzie. Trzeba go tolerowac i sie o niego modlic, bo na nauke dla niego jest za pozno. 

Vote up!
6
Vote down!
-1

JanStefanski

#1637148

Ale nie rozumiem .Pana wpis o ubeku jest o autorze notki czy Wieslawie M.. redaktorze pisemka o którym słyszało do tej pory(afery z BNB) może 500 ludzi?

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

exTetrus

#1637201

"Artykuł ten, poza omówieniem artykułu z “Głosu”, wyjaśnia błąd, który został popełniony przez B’nai Brith i powielony przez “National Post” w pierwszej wersji artykułu: tygodnik “Głos” to nie ta sama gazeta co “Głos Polski”, która przez dziesięciolecia – do roku 2015 – była organem prasowym polonijnej organizacji Związek Narodowy Polski w Kanadzie. Popełnienie takiego błędu nie jest trudne, bo oba tygodniki wyglądają prawie identycznie, a jeszcze do czasu sprawy w Internecie było wiele elementów wspólnych (o czym pisze National Post, który sprostował błąd). I do tego łączy oba “Głosy” osoba redaktora naczelnego – Wiesława Magiery."

/Humpty Dumpty/

Już w poprzednich komentarzach napisałam pod poprzednią notką, że "Głos Polski" stał się "Głosem", którego nie można już znaleźć. To jest ten sam tygodnik.

"Zmiana z “Głosu Polskiego” na “Głos” zaszła latem 2016 roku. Oto stopki redakcyjne ostatnego numeru pisma “Głos Polski” i pierwszego numeru pisma “Głos”:

Tutaj stopki redakcyjne i dowody:

https://gazetagazeta.com/2020/08/antysemityzm-w-prasie-polonijnej-cz-2-co-na-to-kpk-i-sam-w-magiera/

Dodatkowo "Głos" i "Głos Polski" mają ten sam numer ( Publ. # 40012402) 

1. Głos -

https://www.timesofisrael.com/polish-language-newspaper-in-toronto-blames-jews-for-coronavirus-pandemic/

W lewym górnym rogu jest Publ# 40012402

2. Głos Polski -

https://www.yumpu.com/xx/document/read/43471923/zaaacznik-glos-polski-43-tjmp1942pdf-radio-wnet

Pod czerwonym pasekiem z napisem "Tydodnik Polonii Kanadyjskiej" mamy PUB MAIL REG No 40012402.

Vote up!
3
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1637177

To jest właśnie cytat z National Post:

https://nationalpost.com/news/canada/newspaper-tied-to-government-funded-polish-group-blames-covid-19-on-jews-in-anti-semitic-tirade

"However, a lawyer representing the union wrote to the National Post Friday afternoon saying that the organization ended its connection with Glos Polski in 2015.

What’s more, Glos is a separate newspaper and has “nothing to do” with Glos Polski, which is itself no more, said lawyer Marek Malicki."

[Jednak adwokat reprezentujący Związek Narodowy Polski napisał do National Post w piątek po południu o tym, że organizacja zakończyła współpracę z Głosem Polskim w roku 2015.

Ponadto, Głos jest osobną gazetą i „nie ma nic wspólnego” z Głosem Polskim, który sam już nie istnieje, powiedział adwokat Marek Malicki].

Sprytny ten adwokat, nieżle to zachachmęcił. B’nai Brith nie popełniło żadnego błędu, tygodnik Głos to wcześniejszy "Głos Polski". 

Vote up!
3
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1637180

" Głos Polski"  nie utrzymał by się bez finansowego wsparcia Związku Narodowego Polskiego oraz bezinteresowności wielu publikujących na jego łamach ludzi pióra. Nieliczni z nich byli wynagradzani za swoje teksty, przytłaczająca większość pisała "dla idei" (nie inaczej wyglądało to w innych polonijnych gazetach) . Odchodzenie na wieczną wartę pokolenia, które wylądowało w Kanadzie po wojennych bojach i tułaczkach II wojny światowej, w decydującym stopniu przyczyniło się do zamknięcia "Głosu Polskiego".

Wiesław Magiera, który był już wcześniej redaktorem "Głosu Polskiego", po jego zamknięciu wpadł na pomysł podszycia się pod  wcześniejsza gazetę, by przejąć jej dawnych czytelników, dlatego zawłaszczył pierwszy człon jej nazwy - "Głos" i upodobnił szatę graficzna do poprzedniczki. Te posunięcia można by mu wybaczyć, gdyby je uczynił z myślą o kontynuacji dorobku "Głosu Polskiego", głosu Narodowego Związku Polskiego w Kanadzie. 

Za te "przypadkowe pomyłki" żydowska loża i National Post powinny nie tylko przeprosić i je skorygować, ale zapłacić Narodowemu Związkowi Polskiemu w Kanadzie gigantyczne odszkodowanie. Musiałby się jednak Marek Malicki zechcieć porwać z motyką na słońce, które ponoć nigdy nie zachodzi nad drapaczami chmur w Toronto. I jest to do sprawdzenia, czy nie w jednym z nich ma Marek Malicki swoją kancelarię prawną.

Serdecznie Panią pozdrawiam 

Vote up!
3
Vote down!
-4

jan patmo

#1637203

Za te "przypadkowe pomyłki" żydowska loża i National Post powinny nie tylko przeprosić i je skorygować, ale zapłacić Narodowemu Związkowi Polskiemu w Kanadzie gigantyczne odszkodowanie.

________________

Jakie pomyłki? Ja nie rozumiem o czym Pan pisze? Nie było żadnych pomyłek.

Tutaj link do B’nai Brith:

https://www.bnaibrith.ca/polish_national_union_condemns_newspaper/

Związek Narodowy Polski, po tym jak Głos (dawniejszy Głos Polski) został oskarżony o antysemityzm natychmiast się zdystansował od tego pisma, bo nie chciał być kojarzony z antysemitami. Jak wiadomo Głos Polski był przez nich sponsorowany. Chodziło tu o uszczerbek na honorze i finansowanie rządowe.

Również pozdrawiam Pana.

Vote up!
3
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1637267

Rzut oka na początek tekstu na stronie tej loży wystarczy, by dostrzec grubymi nićmi szytą prowokację. Artykuł w języku polskim w jakimś pisemku o niszowym zasięgu wyłapany z medialnego gąszcza przez wszechwidzące oko i rozpowszechniony w mediach głównego nurtu, a do tego National Post poświęca mu tekst na pierwszej stronie.

A dalej uwagę przyciągają słowne wygibasy, jak to niby nie był związany Związek Narodowy Polski z "Głosem", a jednak odnieść można było wrażenie, że mimo wszystko był związany.

No i później to obowiązkowe kajanie się przedstawicieli Związku i Kongresu Polonii Kanadyjskiej oraz udawadnianie, że nie wszyscy Polacy są słoniami.

I jeszcze na koniec trzeba dodać, że takie przedstawienia dla kanadyjskiej gawiedzi odbywają się co jakiś czas, by przypadkiem komuś w Kanadzie (podobnie w USA) nie przyszło do głowy negować tego, iż Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

jan patmo

#1637281

"Rzut oka na początek tekstu na stronie tej loży wystarczy, by dostrzec grubymi nićmi szytą prowokację."

 

Czyją prowokację? Jeśli prowokację "Głosu", to tak.

Tutaj kilka cytatów z Głosu:

"Może nie jesteśmy zwierzętami, jak twierdzi Talmud, którym faszeruje się wadliwe mózgownice plemienia wybranego przez diabła (Jan 8:44), ale z pewnością reprezentujemy coś w rodzaju zbiorowego idioty, nawet nie wiejskiego głupka, który ma swój własny, barwny świat, tylko kompletnego idioty, któremu można wmówić absolutnie wszystko."

"Posłużono się zatem Turcją, której prezydent Erdogan jest kryptożydem, agentem Izraela, co opisał w swoim dziennikarskim śledztwie Ergün Poyraz, wydając książkę pt. ”Dzieci Mojżesza”, gdzie udowadnia, że Erdogan oraz jego żona są żydami."

"Jednak Putin ma na tyle zdrowego rozsądku, że rozumie, iż rozpętanie wojny konwencjonalnej z NATO równa się wojnie atomowej i zagładzie świata. Wezwał Erdogana do Moskwy, gdzie uprzednio go poniżywszy każąc mu czekać wraz ze świtą w hallu długie dwie minuty, aż wreszcie ktoś otworzy drzwi do gabinetu, powiedział mu zapewne, że wojna atomowa jest nieunikniona i pierwszym celem będzie Izrael, przyczyna wszystkich nieszczęść świata ze względu na truciznę intelektualną doktryny judaistycznej, wmawiającej ograniczonym umysłowo żydowskim idiotom, że są „narodem wybranym”, a cała reszta to podludzie."

"Stąd koronawirus w Europie, który pozwala chwycić za mordy społeczeństwa Starego Kontynentu, ze szczególnym uwzględnieniem Polski, bowiem, gdy się kolejna prowokacja żydowska powiedzie i wojna na z Iranem wreszcie się rozpocznie, polska młodzież zostanie posłana na śmierć w ramach obligacji NATO, a wkrótce zostanie wysłana na granicę rosyjsko-ukraińską, gdyż równolegle zapewne zostanie zaatakowana Rosja rękami Ukraińców, kontrolowanych w 100 procentach przez lokalne oraz amerykańskie żydostwo..."

Więcej znajdzie Pan tutaj:

https://noweateny.pl/Polska/details/312/KORONOWIRUS-CZYLI-FASZYWA-PANDEMIA-COVID-BEZCZELNA-GRABIE-I-TOTALITARNY-ZAMORDYZM?fbclid=IwAR2JPTAlAgKPgcAmffafSVt8XWvkC5cZEi8nto29IlY4qH-Mfx4ILsutEX8#

Proszę się dobrze zapoznać z tą konfederacką rosyjską propagandą. Żydowska organizacja nie musiała nikogo prowokować, wystarczyło jej zacytowanie z polskiego tygodnika.

Pan z jednej strony krytykuje, z drugiej jak by się z tą narracją utożsamiał. Cóż, Pańska sprawa, nie moja.

P.S.

Proszę również zwrócić uwagę jak się mają wypisywane wtedy ruskie durnoty do dzisiejszej rzeczywistości. Czy warto czytać takich "ekspertów"?

Vote up!
2
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1637297

- i warto to wziąć pod uwagę do jakiego czasu się odnosimy.

2010 rok miał być zapoczątkowanym rozbiorem Polski po zamachu bombowym na przedstawicieli państwa Polskiego w tym i Prezydenta RP..

Adres strony internetowej >> www.yumpu.com  << jest na serwerze Amazona w Washingtonie. To akurat jeszcze o niczym nie świadczy ale lewicowo komunistyczne  treści  mają tam pierwszeństwo. 

Vote up!
5
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637183

- nie interesuje się polska Ambasada ? - od czego wogóle są te dystyngowane ćwoki na polskich placówkach ? Przegląd Ambasadorów po zmianie władzy i placówek pod kątem montażu podsłuchu to podstawa.

PS.

Po rozpoznaniu daty wydania 2010 rok oczywistym staje się że dotyczy to czasów rządów agentów niedawnych okupantów o nazwie Platforma antypolskich bandytów Obywatelskich i celowo umieszczanych intryg i antypolskich prowokacji w wydaniach - w tym zagranicznych. 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637181

J.w.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1637196

Każdy ruch ambasady tylko umocni klamstwa  tej "gazetki". Nada jej nie potrzebny rozgłos.A   i  chyba sami żydzi z tych kanadyjskich   mediów zrozumieli że to  chorzy ludzie.Stąd sprostowanie.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

exTetrus

#1637204

"nie interesuje się polska Ambasada ? - od czego wogóle są te dystyngowane ćwoki na polskich placówkach ? Przegląd Ambasadorów po zmianie władzy i placówek pod kątem montażu podsłuchu to podstawa."/zwykły polak/

 

A co ma Polska i polska ambasada z tą aferą w Kanadzie wspólnego? Dlaczego pojawia się natychmiast atak i epitety? Chyba jedynie to ma wspólnego, że Głos Polski przyniósł Polsce wstyd.

To są obywatele kanadyjscy, a wchodzi tu w grę kanadyjskie finansowanie kanadyjskich organizacji wywodzących swój rodowód z Polski. 

Pisze o tym National Post:

"The Union says it is one of Canada’s largest Polish organizations, formed in part to counter Communist agitation.
It has also benefited from Ontario government largesse in recent years.

The Union received $146,000 in 2018-19 from the provincial Trillium Foundation to make renovations to a 50-year-old community space, and $130,000 in 2012-2013 to replace a roof on a community centre and buy new energy-efficient kitchen appliances."

[Związek Narodowy Polski twierdzi, że jest jedną z największych polskich organizacji w Kanadzie, utworzoną w pewnym stopniu w celu przeciwdziałania agitacji komunistycznej.
W ostatnich latach Związek również skorzystała z hojności rządu Ontario.

W latach 2018-19 Związek otrzymał 146 000 dolarów od prowincjonalnej (wojewódzkiej) Fundacji Trillium na remont 50-letniego ośrodka, a w latach 2012-2013 otrzymał 130 000 dolarów na wymianę dachu w domu kultury i zakup nowego energooszczędnego wyposażenia kuchni.]

https://nationalpost.com/news/canada/newspaper-tied-to-government-funded-polish-group-blames-covid-19-on-jews-in-anti-semitic-tirade

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1637260

Bez wskazywania palcem, wiadomo kogo winić - znów ten wszechwładny Jarosław Kaczyński zaspał albo się potknął.

Vote up!
2
Vote down!
-2

jan patmo

#1637263

Ambasada Polska oprócz wystawiania wiz i reprezentowania godnie Polski za granicą ma też monitorować co się dzieje w danym kraju jak i czytać prasę lokalną i polonijną.

To ich podstawowy obowiązek za to im Polska płaci dość pokaźne pensje z naszych podatków. Jeżeli sami tego nie robią bo nie mają powiedzmy czasu to wyznacza się do tego odpowiedniego człowieka.

Dla przykładu - nie rozumiem dlaczego wezwanego do awarii hydraulika mam uczyć odkręcać rurę a tak mi się zdarzyło naprawdę i hydraulik jeszcze był w pracy "po kielichu" (to nie jest żart czy fabuła - mosiężny śrubunek odkręcał żabką z ostrymi "zębami" więc mu ją zabrałem i dałem odpowiedni klucz - chyba 30-tkę)

Przy okazji przypomnę pewne wstydliwe zdarzenie w Anglii z polskim dyplomatołkiem przed laty - jak pamiętam (lata 90-te) - kiedy wieczorem poszedł na spacer i za potrzebą podszedł na stronę i obsikał nie wiedząc ogrodzenie zamku Angielskiej Królowej.
Został złapany na gorącym uczynku przez ochronę.

Ja nie aspiruję na Ambasadora i dlatego nie załatwiam potrzeb fizjologicznych na ogrodzenie posesji Królowej Angielskiej.

Podsumowując - uważam że Ambasador powinien wiedzieć po co tam jest i co ma robić i jak się zachowywać.

Vote up!
2
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637285

"Ja nie aspiruję na Ambasadora i dlatego nie załatwiam potrzeb fizjologicznych Królowej Angielskiej na ogrodzenie."

Ma Pan aspiracje zgoła inne i zdecydowanie na mniejszą skalę - ukryte, ale dla wnikliwgo czytelnika jawnie zamanifestowane. A jakie, milczeniem pominę. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1637303

- wolna, niepodległa i sprawiedliwa Polska (sprawiedliwa - nie tylko w nazwie głównej partii).

Tylko tyle i aż tyle.

Vote up!
2
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637305