Upał albo 164 miliony ojca Rydzyka

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Hucpy antykościelnej ciąg dalszy. Tym razem kolejny raz próbuje się wcisnąć nam odgrzewany kotlet Sławomira Neumanna z 1 września 2018 roku.

Samozwańczy „popularyzator nauki” i „tropiciel autorów fakenewsów” (tak sam o sobie pisze) kolejny raz puścił w obieg co najmniej wątpliwą informację.

W tekście zatytułowanym „Najdroższy patriota” (z 30 czerwca 2019 r.) ostro i pryncypialnie wali w ojca Rydzyka.

Przyjrzyjmy się zarzutom (kursywą zaznaczone cytaty z tekstu oryginalnego).

 

1. Wedle różnych szacunków suma jaką pieniędzmi podatnika PiS wsparł, w różny sposób, dzieła Tadeusza Rydzyka przekroczyła już 164 mln zł.

Na szczęście żyjemy w dobie Internetu. Najbardziej zajadła na ks. Tadeusza „gazeta wyborcza” 17 października 2018 roku podawała:

Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji! Wstyd! Oddajcie kasę!” – billboard z takim napisem i ze zdjęciem ojca dyrektora jeździł w kwietniu 2018 r. po Toruniu na przyczepie auta. Kampanię „Karawana wstydu” prowadziła w ten sposób – w całej Polsce – Platforma Obywatelska. Prezentowano osoby związane z PiS, które dorwały się do publicznej kasy.

http://wyborcza.pl/7,166575,24048765,ile-rydzyk-dostal-od-pis.html

Tymczasem o kwocie, wymienionej przez Zawiszę Niebieskiego wspomniał jedynie poseł PO niejaki Sławomir Neumann na Twitterze 1 września ubiegłego roku.

O czym doniósł polskojęzyczny FAKT.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ojciec-rydzyk-chce-dofinansowania-z-ministerstwa-gowina/emzzxrl

 

Jest niemożliwe po prostu, by gazeta wyborcza w tekście późniejszym od ejakulatu intelektualnego Neumana o ponad miesiąc (dokładnie o 47 dni) podawała wartość niższą aż o 43% gdyby ta większa była prawdziwa.

 

2. W ostatnim okresie media dotarły do umowy pomiędzy fundacją założyciela Radia Maryja a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez ministra Glińskiego. Umowa ta dotyczy wsparcia dla muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wedle tej umowy jeszcze w 2018 r. muzeum miało otrzymać 5 mln zł dotacji, w 2019 r. - 55 mln zł, a w 2020 r. - 10 mln zł.

Mamy lipiec 2019 roku.. Jeśli więc Zawisza pisze o „ostatnim okresie” w grę może wchodzić jedynie miniony kwartał, a nawet tylko jego końcówka. Zatem czerwiec, najdalej maj 2019 roku. Tymczasem gazeta wyborcza informowała swoich czytelników o dotarciu do wspomnianej umowy już 16 lipca 2018 roku.

Oto dowód:

http://wyborcza.pl/7,75410,23681880,ojciec-rydzyk-wycenil-sie-na-88-milionow-oto-umowa-rydzyk-glinski.html

Tak wygląda „świeżość” newsa filara intelektualnego NEon24. ;)

 

3. Ze swojej strony fundacja zadeklarowała 88 mln zł. Głównym wkładem są nagrania audio i video, których wycenę dokonał rzeczoznawca, specjalista od wyceny dzieł sztuki Adam Konopacki.

Wydaje się, że ktoś, kto podaje się za „popularyzatora nauki” powinien rozróżniać elementarne pojęcia prawne, skoro o nich pisze.

Otóż fundacja Lux Veritas (nie zaś ojciec Rydzyk) wniosła do wspólnego przedsięwzięcia jako wkład rzeczowy (tzw. aport) zbiory, których wartość została wyceniona przez biegłego Adama Konopackiego. Jego fachowość nieudolnie usiłuje podważać neonowy bla(o)gier.

Przy okazji – biegły Adam Konopacki jest uznawanym od lat autorytetem.

Np. https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/154932,utopil-poltora-miliona-w-falszywych-obrazach.html

 

4. I tej wycenie warto się przyjrzeć. Na ponad 43 mln zł Konopacki wycenił 725 godzin amatorskich nagrań wideo wywiadów o ratowaniu Żydów. Każda minuta współczesnych wywiadów wyceniona została na ok. tysiąc złotych.

Nawet tak bardzo nieprzychylna o. Rydzykowi gazeta wyborcza nie wspomina o „amatorskich nagraniach”. Krytykując rzekomo zawyżoną wycenę używa określenia „surowy materiał badawczy”. Najwyraźniej jest to pierwsze dokonanie własne Zawiszy w omawianym tekście. ;)

Aż dziw, że słowem nie wspomina o zagorzałej krytyczce nagrań stanowiących aport.

Joanna Tokarska-Bakir, profesor nauk humanistycznych (antropologia), wchodząca w skład rady naukowej Żydowskiego Instytutu Historycznego, wali ostro i pryncypialnie:

– Robienie takich rozmów z pokoleniem, które tego prawie nie pamięta i karmione było polityką historyczną, nie ma większego sensu. To fałszowanie źródeł, które mają sens, jeśli dotyczą naocznych świadków. Na początku lat 2000. mogliśmy jeszcze zastać ich przy życiu. (….) Moja ocena materiałów zbieranych przez ludzi niewykwalifikowanych, którzy nie umieją pytać, zbieranych pod tezę, jest bardzo niska. Ten materiał może być oczywiście ciekawy dla antropologa, ale badającego zupełnie inny temat: w jaki sposób zorganizowana pamięć wymazuje historię, by udowodnić niezwykłe zasługi narodu polskiego.

(op. cit.)

Zatrzymajmy się na chwilę. Tokarska-Bakir zanim odnalazła swoje powołanie (złośliwi twierdzą, że była to raczej „żyła złota”) zajmowała się…. buddyzmem.

Jej praca magisterska (1983) nosiła tytuł Nauki Don Juana w świetle tybetańskiego buddyzmu – propozycja interpretacji. Praca doktorka (1993) - Wyzwolenie przez zmysły. Tybetańskie koncepcje soteriologiczne w świetle hermeneutyki Hansa-Georga Gadamera.

Wreszcie stopień doktora habilitowanego otrzymała na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy Obraz osobliwy. Hermeneutyczna lektura źródeł etnograficznych w 2001 roku.

.I w tym kręgu obraca się do dzisiaj, przynajmniej jeśli wierzyć stronie http://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=20188&_k=wecm72 .

Szerzej zasłynęła zdejmując winę za rozpętanie tzw. pogromu kieleckiego z funkcjonariuszy UB, którzy wg niej byli tak wspaniali, że jeden zasłużył sobie nawet na ksywę „Chrystus”, obarczając nią milicjantów kieleckich, którzy w przeważającej większości mieli wywodzić się ze środowiska przedwojennego ONR.

Ponadto swoje wywiady mające wykazać, jakoby Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki, a dodatkowo umocnili go wypijając hektolitry bimbru, zaczęła robić po 2005 roku.

W jej przypadku miało to jednak sens, w przypadku zaś odnajdywania świadków, że było odwrotnie, niż chce Światowy Kongres Żydów (WJC) sensu tego było pozbawione. Ot, logika...


5. Inną ciekawostkę współpracy na linii Tadeusz Rydzyk - rząd (tym razem minister Ziobro) znajdujemy w zamówieniach Ministerstwa Sprawiedliwości. To ministerstwo, składa zamówienia ze środków przeznaczonych na wsparcie ofiar przestępstw oraz na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości a także na szkolenia kompetencji medialnych dla pracowników wymiaru sprawiedliwości. W tym drugim przypadku w rozstrzygniętym przetargu (…).

Okazuje się, że nawet procedura przetargowa, gdzie można dochodzić swoich praw przed niezależnym organem, jest be. I mimo tego, że oparta jest o dyrektywę odwoławczą 2007/66/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 grudnia 2007r. zmieniającej dyrektywy Rady 89/665/EWG i 92/13/EWG.

Wynika z tego, że zdaniem podpory intelektualnej NEon-u nawet Komisja Europejska trzyma sztamę z Tadeuszem Rydzykiem.

 

Czy to już paranoja, czy też Zawisza jest wyjątkowo mocno podatny na upały? ;)

 

1.07 2019

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:13)

Komentarze

Teraz ten palant z saskiej piszę autobiografie 

Tyt: roboczy 

Ja rycerz - skończony idiota, czyli Neonowy patriota inaczej

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596051

Suki syn do suki syna na blogu suki syna

http://zawisza.neon24.pl/post/149538,najdrozszy-patriota#comment_1561308

http://zawisza.neon24.pl/post/149538,najdrozszy-patriota#comment_1561306

Bóg czasami wybacza, a ja nigdy.I dlatego nigdy tym śmieciom  tego nie wybaczę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1596054

A o właścicielu Leonka zapomniałeś??
Niedobrze

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596065

cyt:

Czy to już paranoja, czy też Zawisza jest wyjątkowo mocno podatny na upały? ;)

 

 

Udar słoneczny jest zjawiskiem niebezpiecznym dla zdrowia, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. 
 

Teraz pytanie czy to dzieciak czy stary  żydo/komuch z kat.60+,

Czasami skutkiem takiego pozornie banalnego przegrzania, może być nawet śmierć,
 

A kto jest narażony na wystąpienie udaru słonecznego.To osoby będące pod działaniem leków wpływających na zdolność pocenia się, moczopędnych,kałopędnych, beta-blokerów i psychotropów.
Jak przeciwdziałać udarowi słonecznemu i pomoc takim pacjentom. Proste. Potrójną lewatywa , trzy razy dziennie przez tydzień.
Musi dr.Klich doprowadzić go do jako takiego zdrowia i to szybko, bo ktoś  za błazna nam tu robić musi. Gdzie taki encyklopedyczny wzorzec klowna znajdziemy.

No chyba że na Leonku24

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596064

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Polak Polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na zmywaku w Londyńskiej budce z kebabami - bo ponoć tam twój przewodnik pracuje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1596066

Pozdrów Wojtasa i Husky

http://antykomunista.neon24.pl/post/149532,czy-mozna-pokonac-pis#comment_1561356

ps.

ale mnie nie obchodzi z kim śpisz

ja tolerancyjny jestem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596069

8-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

No comment

Pozdrawiam

8-)))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1596080

//Potrójną lewatywa , trzy razy dziennie przez tydzień.??//

 

BINGO !!!!!!

8-)))))

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1596079

Toż ten Leonek 24.pl to zwykła zbieranina alfonsów, złodziei i prostytutek, i nic więcej.

To każdy człowiek w miarę dorosły doskonale już wie.

Howgh

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596072

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Polak Polak został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1596075

I to jest rzeczowy wpis oparty faktycznie na źródłach z podanymi linkami, a nie tylko na opisie tych źródeł (w dodatku lewackich) bez konkretnych linków.

No cóż widać, że chyba Zawisze Niebieskiego aż wgniotło w siedzenie, bo nie odpisuje.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1596091

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Autor potwierdza me dane, naświetlając je z innej strony i ubarwiając stwierdzeniami PR-owskimi. Brać udział w ujadankach przypłotowych tutejszych trollików to zajęcie nudne i jałowe. Nudne, bo przy ich inteligencji można ich zaorać co chwilę, a jałowe, bo oni się sami zaorują głupotę swą wykazując. Dyskutować z takimi co ślinią się na widom gaci na męskich kostkach jaki sens. Czekałem na wpis człowieka.

Podałem 164 mln jako jedną z wycen, autor potwierdza iż taka wycena była. Wartości rzeczywistych nie znamy, bo patrząc sądowe zmagania organizacji Wachdog do złudzenia przypominające zmagania Matki Kurki z Owsiakiem wiemy iż obie te organizacje podobne standardy jawności finansowania. Czyli nie mając danych rzeczywistych można mówić tylko o szacunkach, a taki szacunek był. 

Odrzucać źródło informacji bo "lewackie" albo zależne od PiS, czy też zakonu to głupota. Jak sam widzisz, dane zebrane przez Humpty Dumpty w sprawie skandalicznej wyceny tego co wnoszą organizacje Tadeusza Rydzyka pokrywają się z danymi "lewackimi". Normalnie porównuje się źródła i za prawidłowe uznaje te, które się potwierdzają, albo podaje się źródło, co ja uczyniłem.

Ja napisałem " Ze swojej strony fundacja zadeklarowała 88 mln zł." ale autor ze swej strony oczami wyobraźni odczytał "Otóż fundacja Lux Veritas (nie zaś ojciec Rydzyk) wniosła do wspólnego przedsięwzięcia jako wkład rzeczowy". Widocznie ten upał na niego zadziałał.

Wszem i wobec wiadomo, że zakonnik nie posiada mienia własnego (poza absolutne minimum), przy czym czy muszę być wpisany w kartę wozu samochodu stojącego pod moim domem, z którego w każdym momencie mogę skorzystać? Ten człowiek ma zapewnione dostatnie życie do końca swych dni, figura nie wskazuje aby głodował, a także możliwość decydowania o swoich dziełach. Czy więcej potrzeba? Nawet w przypadku muzeum o dyrektora zaproponuje ministerstwo ale musi mieć akceptację fundacji. 

Ostatni okres to czas od ostatniej zmiany a nie kilka ostatnich dni. .Ostatni okres to czas gdy dla fundacji Tadeusza Rydzyka przyszła dobra zmiana.

Nikt nie kwestionuje wartości historycznej, tylko rozliczenia pieniężne.

PR-owskie stwierdzenia Humpty Dumpty nie przesłonią tego, że w swym tekście nie wykazał mi błędu.

I cóż Humpty Dumpty mam cię nazywać filarem intelektualnym tych co z Neonu wylecieli? Nie robię tego, bo wiem, że tak podbudowuje się tylko słabe argumenty. A, że z całej tutejszej grupy  tych co z wieku przezywanie nie wyrośli zawsze traktowałem Ciebie za najmądrzejszego. Pozostali to tylko poziom "gaci na kostkach męskich".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1596099

Jeny Zawisza co Ty bredzisz chłopie? "Podałem 164 mln jako jedną z wycen, autor potwierdza iż taka wycena była" - przecież własnie autor pokazuje, ze nawet lewacka Gazeta Wymiotna podawała nie 164 mln. a 94, jedynie jeden POseł nejman podawał tą kwotę, co autor pokazuje z pełnym sarkazmem a nie potwierdzeniem.

Cała reszta Twoich wywodów jest podobna i szkoda czasu. Pisałem juz abyś przemyslał sprawe, a Ty dalej swoje...

Poza tym nie widzisz róznicy w podaniu konkretnego źródła z konkretnym linkiem a napisaniu tylko nazwy gazety, bez konkretów? Nie chce się powtarzać ale przemyśl sprawę i sie nie ośmieszaj, bo zal się robi na prawdę.

Ps. załgane źródło informacji to żadne żródło dla normalnego człowieka - jak widać dla Ciebie takowe jest w sam raz.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1596102

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ma obowiązek udowodnić iż pieniądze te są wydatkowane zgodnie z prawem, na żądanie okazać swoje rozliczenia. Jeśli jednak fundacja jakaś tego nie robi, to powstają wyceny szacunkowe. Fundacja może temu zaprzeczyć publikując prawidłowe dane, jeśli jednak tego nie zrobi, należy przyjąć iż uznali, że ujawnienie prawidłowych danych są dla nich jeszcze bardziej obciążające niż to co szacunki podają. Tu nie mówię o wyższych wartościach, ale przyznanie się iż rząd opłacając "patriotyzm" w różnej formie przekazał 60 mln będzie znacznie gorsze PR-owo niż gdy jakiś "wróg kościoła", nie Kościoła powiedział iż to 160 mln.

Jak już wykazałem, fundacje Tadeusza Rydzyka w sprawie jawności finansów działają analogicznie do fundacji Jerzego Owsiaka. Sądownie trzeba na nich wymuszać do ujawnienia danych, a to rodzi całkowicie uzasadnione pytania.

Stąd można mówić o najwyższych szacunkach, uczciwie podając iż nie są to wartości sprawdzone a tylko szacunkowe. Jak widzisz, w przypadku danych, które podaję jako właściwe, nie szacunki, Humpty Dumpty musiał przyznać iż są prawidłowe, i tylko robił z siebie..., to kim jest, dodając czyste teksty trollo-PR-owe wstawki. To, że trolliki wyją, ośmieszając się niemiłosiernie, no cóż, taka ich rola i prawo.

Jeśli chcesz dyskutować na poziomie ludzi myślących zapraszam do dyskusji na argumenty. Jeśli chcesz robić za kolejnego tutejszego trolla, oczywiście nie będę zatrzymywał. Wyjąć coś z... włożyć na talerz, to przecież przysmaki kulinarne Humpty Dumptego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5
#1596132

Leon, na leonie, na leonie to a na leonie tamto
Weź raz wreszcie wsadź sobie  ten swój neon w czerwony odbyt  i zatańcz z ruszkiewiczem kankana.
Będziesz miał radochę.I ty i ten wszarz.

Toż ten Leonek 24.pl to zwykła zbieranina alfonsów, złodziei i prostytutek, i nic więcej. TO ch. dupa i kamieni kupa

A normalnych na palcach jednej reki tam policzysz, 
Kim ty czerwonoskóry pajacu tu jestes, kim ty czerwony stary dziadu tu jesteś. Kim ?
Patrz na Husky,  Janusza z Gdyni czy @Krzysztofjaw kim tu jest i kim tam jest.
Husky notki co drugi dzień na topie. A twoje dzieła to wszyscy zgodnie olewają ciepłym moczem. Dyplomomatole
Skończ błaźnie już tu że swoją polemikę, bo takich durni do dyskusji to sobie szukaj w swoim macierzystym szambie.
I odmaszerować mi tu aj waju, ministrancie od Szechtera
Paszoł !!!!!!

Howgh

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596108

Cytat: "Podałem 164 mln jako jedną z wycen, autor potwierdza iż taka wycena była".

Napisze ci tak, żebyś zrozumiał. ;)

To jest wartość wyjęta z dupy. Nie istnieje. Twój idol podał ją po to, żeby inni idioci robili z siebie pośmiewisko, kolportując fake'a. Czytaj  ze zrozumieniem. Albo proś wnuka, żeby ci wytłumaczył, o co kaman. Pojąłeś?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1596110

Jeśli to z zawiszaka dupy, to wtedy musi być prawda.
Jego dupa, jego prawda

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596111

8-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1596113

lewacka gwara

 

z dupy chazara

lewacka gwara

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1596112

Sklep. 6-letni Zawiszak patrzy łakomym wzrokiem w lodówkę z lodami: 
- Mamo, mogę loda?
- Nie.
- Mamo!
- Mówię nie! - matka pozostaje nieugięta.
Oczy Zawiszaka kierują się na ojca. 
Ojciec na to zbolałym głosem:
Jak mama mówi, że loda nie będzie, to uwierz mi, zdania nie zmieni...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596117

8-)))))))

Pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1596121

Gdy rozumu nie stało

Jak na trolli przystało, 

Odchodami się bawili

Gnój z portalu uczynili.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla tych, myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1596126

marzenia

 

ma wypisane

na zakutej twarzy

że rozum

mu się marzy 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1596130

W punkt !!!!!

8-))))))))))))

ale to nic nie kosztuje

 

pzdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1596131