Śpieszmy się wznawiać sprawy

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Szaleństwo, celowo podsycane przez prominentnych tuzów sędziowskiej kasty. A może tylko kolejna przedwyborcza hucpa, obliczona na dyskredytację kandydata PiS na urząd prezydencki?

 

Mamy okazję, by przekonać się, ile to wszystko jest warte.

I to korzystając z przepisów prawnych uchwalonych jeszcze…. za odległej w czasie (choć nie mentalnie) komuny.

Raz jeszcze przypomnę słowa pierwszego w III RP Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego prof. Adama Strzembosza:

….. czy sędziowie wyłonieni w procedurze prowadzonej przez KRS w obecnym składzie, to są sędziowie czy nie?

Właśnie. Według Sądu Najwyższego nie.

Czyli nie mogą wydawać wyroków dzisiaj?

Oczywiście. Według mnie, jeżeli zostali powołani przez pana prezydenta, ale na podstawie wniosku organu, który nie miał takich kwalifikacji, żeby występować z takimi wnioskami.

]]>https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-strzembosz-o-odebraniu-przez-prezydenta-slubowania-od-nowych,nId,3371878#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox]]>

 

Idźmy więc tym tropem. I działajmy. W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy podczas rozpoznawania jakiejkolwiek naszej sprawy przewinął się sędzia przedstawiony do nominacji przez „zależny” KRS. Mniej więcej po marcu 2018 roku. I dotyczy to nie tylko sędziów sądów rejonowych, ale , przede wszystkim, sędziów sądów okręgowych i apelacyjnych.

Poniżej lista (na koniec czerwca 2019) opracowana przez OKO.PRESS.

Adamaszek Mariusz Daniel

SO w Poznaniu

Adamiak Krzysztof

SA w Białymstoku

Adamowicz Ewa Małgorzata

SO w Radomiu

Adamowicz Magdalena

SR Gdańsk-Południe w Gdańsku

Adamska Dominika

SR w Oleśnicy

Adaszewska Eliza

SR dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie

Adaszkiewicz Kamila

SR dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Bakuła-Steinborn Monika

SO w Gdańsku

Banach Paweł

SO w Świdnicy

Banaś Tomasz

SO w Szczecinie

Barańska Karolina

SO w Tarnobrzegu

Barański Ziemowit Jerzy

SO we Wrocławiu

Barcicka Katarzyna

SR w Pruszkowie

Barczyk Tomasz

SR w Gliwicach

Bartosiak Aleksandra Maria

SO w Płocku

Bartoszek Mateusz Maciej

SO w Poznaniu

Barwicka-Zając Anna

SO w Radomiu

Basińska Mariola Irena

SO w Częstochowie

Bądkowska-Gabryk Monika

SR w Słupsku

Bednarek Anna Justyna

SR dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Bednarek Małgorzata

SN Izba Dyscyplinarna

Bednarska Małgorzata

SO w Gdańsku

Bednarski Dominik Jan

SR w Grudziądzu

Bihuń Beata

SR w Kętrzynie

Bilewicz Bogumiła Krystyna

SO w Kaliszu

Bilińska-Czyżyk Anna Krystyna

SO w Szczecinie

Binczak Nina

SR Gdańsk-Południe w Gdańsku

Birut Edyta

SO w Lublinie

Biskup Tomasz

SO w Zielonej Górze

Bizior Lidia

SO w Zamościu

Błaziak Jarosław Jerzy

SO w Lublinie

Błesiński Jakub

SR w Piszu

Bojanowska Agnieszka

SO w Legnicy

Bojańczyk Antoni Tadeusz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Borkowski Piotr

SO w Nowym Sączu

Borowicz Adam Jakub

SO w Łodzi

Bosek Leszek

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Brancewicz Krzysztof Antoni

SA w Gdańsku

Brzeziński Krystian

SR w Gdyni

Brzozowska-Kępa Katarzyna

SR dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie

Bujak Iwona Zofia

SO w Krakowie

Bujar Dominika Kinga

SR w Przemyślu

Bury Piotr Adam

SR w Myśliborzu

Butkiewicz-Pasińska Joanna

SR w Grajewie

Bysiak Joanna Halina

SO w Kielcach

Bystrowska Małgorzata

SR dla Warszawy-Woli w Warszawie

Całbecki Jarosław Sebastian

SO w Bydgoszczy

Caruk-Niewęgłowska Oliwia Aleksandra

SO w Lublinie

Cechowski Marek Władysław

SO w Ostrołęce

Celińska Justyna Maria

SO w Koszalinie

Chapiński Karol Jakub

SR w Koninie

Chmielewska Katarzyna

SO w Szczecinie

Chmielewski Zbigniew Antoni

SO w Olsztynie

Chodkiewicz Tomasz

SO w Łodzi

Chojnacka-Kucharska Beata

SO w Jeleniej Górze

Chrapoński Dariusz Piotr

SA w Katowicach

Chruścielewska Dominika Maria

SO w Łodzi

Chybicka Dorota

SO w Gdańsku

Ciechanowicz Zbigniew

SA w Szczecinie

Ciepiela Marcin Andrzej

SA w Katowicach

Cieślicki Mateusz

SR w Dąbrowie Górniczej

Cieślik Witold Andrzej

SO w Legnicy

Ciszewska Dominika Maria

SR dla Warszawy-Pragi Północ w Warszawie

Czajka Katarzyna Anna

SO we Wrocławiu

Czajkowska Tatiana Łucja

SO we Włocławku

Czajkowski Dariusz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Czapiewska Maria Ewa

SO w Elblągu

Czapka Sylwia Ewa

SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu

Czapski Marcin Piotr

SR w Działdowie

Czerkawski Piotr Marek

SO w Płocku

Czerwińska-Szkudlarek Anna Maria

SR w Drawsku Pomorskim

Czerwiński Adam Leszek

SA w Lublinie

Czubik Paweł

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Daniluk Jerzy Piotr

SA w Lublinie

Daniszewski Piotr Arkadiusz

SA w Gdańsku

Darmoń Krystyna Maria

SO w Krakowie

Dawidowska Małgorzata Elżbieta

SR w Wejherowie

Dawidowska-Myszka Ewa Maria

SO w Gdańsku

Dawidziuk Aneta Małgorzata

SO w Olsztynie

Dąbrowska-Żegalska Joanna Danuta

SO w Olsztynie

Dąbrowski Eryk Ryszard

SO w Łodzi

Demendecki Tomasz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Deorowicz Monika Aurelia

SR w Dąbrowie Górniczej

Derela Michał

SO w Kielcach

Dębowski Michał

SR w Opocznie

Ditmer Magdalena

SR w Tychach

Dobrowolski Marek Zbigniew

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Drab Dorota

SO w Łodzi

Drabik Marcin Przemysław

SO w Świdnicy

Drabko Iwona Anna

SR w Białej Podlaskiej

Drotkiewicz Bartłomiej Zygmunt

SO w Radomiu

Drożdźejko Zygmunt

SO w Krakowie

Dróźdź Robert Grzegorz

SO w Kielcach

Dubiał Aleksandra

SR w Rawiczu

Dubowiecka Agnieszka Elżbieta

SR we Włodawie

Dubowska-Kuźnia Anna Monika

SR Gdańsk-Południe w Gdańsku

Duda Monika

SR w Bolesławcu

Dudziak Sławomir

SR w Międzyrzeczu

Duś Jarosław Jerzy

SN Izba Dyscyplinarna

Dutkiewicz Agnieszka

SO w Bydgoszczy

Dziedzic Paweł

SR w Rzeszowie

Dziergawka Anna

SO w Bydgoszczy

Dziewięcka Anna

SR w Busku-Zdroju

Fedorowicz Paweł

SR w Olsztynie

Feliniak Eliza Maria

SO w Łodzi

Felińczak Ewa

SO we Włocławku

Felińska-Żukowska Danuta

SO w Poznaniu

Fiejdasz Bartłomiej Adam

SO w Rzeszowie

Fortuna Magdalena Anna

SO w Gdańsku

Franckiewicz Łukasz

SO we Wrocławiu

Fraszewska Ewa

SR w Świeciu

Furmanek-Śnitko Joanna Justyna

SO w Siedlcach

Furmankiewicz Grzegorz Marcin

SO w Krośnie

Gadecki Bartłomiej

SO w Olsztynie

Gajewsa Edyta Maria

SO w Jeleniej Górze

Gajewska Aneta

SO w Lublinie

Gałęzowska Alina Iwona

SO we Wrocławiu

Garbuliński Łukasz Paweł

SR w Jastrzębiu-Zdroju

Gawroński Maciej Jan

SR w Rzeszowie

Gąsior-Majchrowska Anna Wanda

SO w Piotrkowie Trybunalskim

Gierszewski Przemysław Jan

SR w Rypinie

Girek Agata

SR w Dąbrowie Górniczej

Głowacka-Damaszko Izabela Elżbieta

SA we Wrocławiu

Gnatowska Beata

SO w Białymstoku

Goldbeck-Malesińska Małgorzata Barbara

SA w Poznaniu

Golmont Jacek Bogusław

SO w Łodzi

Gołyski Łukasz Przemysław

SR w Ostrowcu Świętokrzyskim

Gorazdowska Maja

SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Gotthardt Dominika Bożena

SO w Jeleniej Górze

Gradkowska-Ferenc Brygida

SO w Rzeszowie

Grela Jacek Piotr

SN Izba Cywilna

Grodzicka Anna Karina

SO w Lublinie

Grygiel-Stelina Beata Elżbieta

SO w Gdańsku

Grzelak Danuta Iwona

SR w Krośnie Odrzańskim

Grzelska Małgorzata Janina

SO w Bydgoszczy

Grzenkowska Ewa

SO w Gdańsku

Grześkowiak Michał

SO w Poznaniu

Grzywaczewska Magdalena Stanisława

SR w Grójcu

Haczyk Anetta

SO w Katowicach

Hajduga Beata Lucyna

SO w Bielsku-Białej

Haliński Andrzej Edward

SO w Gdańsku

Hartman Łukasz Marcin

SR w Zgorzelcu

Horodnicka-Stelmaszczuk Gabriela Agnieszka

SA w Szczecinie

Idzikowski Dariusz

SR w Lidzbarku Warmińskim

Idzikowski Tomasz

SR w Bartoszycach

Ignaczak Marta Katarzyna

SR w Słupsku

Jabłońska Zuzanna

SR w Olecku

Jagodzińska-Bajkowska Anna Luiza

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Jakimko Witold Zdzisław

SR dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

Jakubiszyn-Turkiewicz Agnieszka Dorota

SO w Legnicy

Jamróz Grzegorz Piotr

SO w Katowicach

Janicka Dorota Ewa

SA w Lublinie

Janiszewska Beata Maria

SN Izba Cywilna

Janiszewska Edyta Agnieszka

SO w Kaliszu

Jank Michał

SO w Gdańsku

Jankowska Monika Katarzyna

SR we Włocławku

Janoszczyk Agata

SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Jarka Justyna

SO w Poznaniu

Jaroczyński Adam

SO w Olsztynie

Jasińska Agnieszka

SR w Lesznie

Jasiński Artur

SR w Gliwicach

Jasion Mariusz Andrzej

SO w Szczecinie

Jerzyło Daria

SR w Ostrołęce

Jóźwiak Magdalena

SR dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Jurkiewicz Daniel

SO w Poznaniu

Jurkiewicz Joanna Ewa

SO w Poznaniu

Jurkiewicz Paweł

SR w Sokołowie Podlaskim

Jurkowska-Chocyk Agnieszka Maria

SA w Lublinie

Kaczanowicz-Such Anna Maria

SR w Ostrowi Mazowieckiej

Kaczmarczyk-Kłak Katarzyna

SA w Rzeszowie

Kaflak-Januszko Hanna Teresa

SR w Słupsku, na delegacji w SO w Słupsku

Kalemba Małgorzata Krystyna

SO w Opolu

Kalinowska Natalia Maria

SR dla Warszawy-Woli w Warszawie

Kalinowska Renata Agnieszka

SO w Katowicach

Kamieniak Bartosz Andrzej

SO w Lublinie

Kamiński Piotr

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Kapuścińska Agnieszka Joanna

SO w Poznaniu

Karłowicz Agnieszka

SO w Siedlcach

Karwacka Maria Teresa

SR w Wejherowie

Kasprzak Barbara

SR w Tucholi

Kawa-Jerka Agata Magdalena

SO w Legnicy

Kawecka Agnieszka Wanda

SR w Myszkowie

Kawęcki Ireneusz

SO w Kaliszu

Kirczuk-Antończak Paulina

SO we Wrocławiu

Klaja Katarzyna Kazimiera

SO w Katowicach

Klimek Anna

SR w Przemyślu

Klin Zbigniew

SO w Jeleniej Górze

Kluczyńska Agnieszka

SO w Suwałkach

Kluska Michał

SR dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Kłosowski Jan

SO w Łodzi

Kmiecik Janusz

SO w Krośnie

Kogut Anna

SR dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie

Kokosza-Wąsik Katarzyna

SO w Katowicach

Kolasa-Barczyńska Sylwia Elżbieta

SO w Legnicy

Kolenda Jarosław

SR w Bytomiu

Konieczna Arleta

SO w Kaliszu

Konopka Iwona Joanna

SO w Łodzi

Kontrym Małgorzata Anna

SO we Wrocławiu

Koperek Paweł

SR dla Warszawy-Woli w Warszawie

Kornacka Beata Ewa

SR w Kaliszu

Korusiewicz Aleksandra Helena

SO w Częstochowie

Korzeniewski Krzysztof

SO w Elblągu

Kosakowski Tomasz Adam

SO w Olsztynie

Kosikowska-Kosmala Karolina Anna

SO we Wrocławiu

Kotas Janusz

SA w Gdańsku

Kotyński Karol Antoni

SA w Łodzi

Kowalski Przemysław

SR w Toruniu

Kozanecka Joanna Ewa

SR w Płocku

Kozłowski Piotr

SO w Białymstoku

Krajewska Aleksandra

SR w Kamiennej Górze

Krajewski Marcin Krzysztof

SN Izba Cywilna

Krakowczyk Anna Maria

SR w Głogowie

Krakowiak Damian Paweł

SO w Łodzi

Krawczuk Piotr

SO w Legnicy

Krekora Ewa Agnieszka

SR w Słupsku

Kruczkowska-Balcerzak Magdalena

SO w Bydgoszczy

Kruszewski Marek

SA w Łodzi

Krysiewicz-Migoń Monika Barbara

SO w Katowicach

Ksepko Katarzyna Beata

SR w Wałczu

Ksiądz Beata Jowita

SR w Pile

Księżak Paweł Sławomir

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Kucharczyk Marzanna Alina

SO w Szczecinie

Kudelski Dariusz Eugeniusz

SO we Włocławku

Kula Piotr Tomasz

SO w Katowicach

Kulawik-Rudzińska Ewa

SO w Gdańsku

Kulik Małgorzata

SO w Zielonej Górze

Kupiec Beata Bożena

SO w Kielcach

Kurek-Pachla Joanna

SO w Katowicach

Kurosz Krzysztof Paweł

SO w Łodzi

Kurpik Emilia

SR w Wałczu

Kurzeja Aleksandra Maria

SO w Katowicach

Kusiak Michał Juliusz

SR dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Kuźma Tomasz

SR w Przemyślu

Kwaśniewska Elżbieta Sylwia

SO w Kaliszu

Kwiecień Barbara

SR w Słubicach

Kwoczek-Wadecka Anna Honorata

SR w Braniewie

Kyzioł Aleksandra Ewa

SO w Katowicach

Lachowska Barbara

SR w Hrubieszowie

Lasota Michał

SO w Elblągu

Leleniewska Aleksandra

SR dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie

Lemańczyk-Lis Magdalena Barbara

SO w Gdańsku

Lemańska Joanna Bożena

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Leszczyna Agnieszka Irena

SR w Lubinie

Leszkiewicz Dariusz Henryk

SO w Słupsku

Leśniewicz Małgorzata Katarzyna

SO w Gdańsku

Lewandowski Piotr

SR w Sierpcu

Lipiński Michał Adam

SR w Tucholi

Losoń-Manowska Anna Maria

SO w Katowicach

Łabno Beata Krystyna

SO w Katowicach

Łabuz Sławomir

SO w Gliwicach

Łatanik Tomasz Michał

SR w Jastrzębiu-Zdroju

Ławnicki Witold Kazimierz

SO w Łodzi

Łazarski Jarosław

SO w Szczecinie

Łobodzińska Marta Anna

SO w Radomiu

Łochowski Marcin

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Łyszczarz-Witecka Iwona Małgorzata

SO w Częstochowie

Maciaszek Katarzyna Ewa

SO w Kaliszu

Majchrowski Jan

SN Izba Dyscyplinarna

Majewska-Lewandowska Maryla Justyna

SO w Gliwicach

Makarska Małgorzata

SO w Siedlcach

Makarzec Katarzyna Joanna

SO w Lublinie

Maksym Karina Barbara

SA w Katowicach

Makuła Przemysław

SR Gdańsk-Północ w Gdańsku

Malik Jolanta

SO we Wrocławiu

Malmuk-Cieplak Anetta Antonina

SO w Katowicach

Manowska Małgorzata

SN Izba Cywilna

Marciniak Małgorzata

SO w Opolu

Markowicz Andrzej

SR Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Markowska Barbara Karina

SO w Lublinie

Matysiak Paulina

SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu

Matysiak Wiktor Paweł

SO w Łodzi

Mazurek Dorota Ewa

SO w Lublinie

Miąsko Aleksandra

SR w Tucholi

Michalak Wojciech

SO w Siedlcach

Michalska-Kania Magdalena

SR w Gliwicach

Michalska-Marciniak Monika

SA w Łodzi

Michalski Grzegorz

SR w Nidzicy

Michałek Aneta

SO w Lublinie

Michałowicz Andrzej

SO w Słupsku

Michniewicz-Broda Ewa Bogumiła

SO w Łodzi

Michór Andrzej

SO we Wrocławiu

Miecznikowska Beata

SO w Płocku

Migoń-Karwowska Maria

SO w Jeleniej Górze

Miklaszewska Karolina

SR w Wadowicach

Mikołajczak Anna

SO w Poznaniu

Mikołajczak Marta

SR Poznań-Stare Miasto w Poznaniu

Milewska-Czaja Elżbieta Ewa

SA w Gdańsku

Miroszewski Leon

SA w Szczecinie

Misina Grzegorz

SA w Katowicach

Mistrzak Agata

SO w Łodzi

Miszczuk-Rzeźniczak Małgorzata

SR w Żarach

Misztal-Konecka Joanna Teresa

SN Izba Cywilna

Miś Marcin

SR Gdańsk-Północ w Gdańsku

Morys-Magiera Lucyna Ewa

SA w Katowicach

Nawacki Maciej

SO w Olsztynie

Nawrot Oktawian Dariusz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Niczyporuk Janusz Dariusz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Niczyporuk-Król Anna

SR w Łukowie

Niedzielak Piotr Sławomir

SN Izba Dyscyplinarna

Niezgoda Krzysztof Marek

SA w Lublinie

Nowak Iwona

SO w Olsztynie

Nowicki Dominik

SR w Toruniu

Nowocień-Pluta Donata Weronika

SO w Świdnicy

Nowopolski Leszek Wojciech

SO w Gdańsku

Nycz-Łucjan Magdalena

SO w Lublinie

Oczkowska-Kochańska Agnieszka Izabela

SO w Gdańsku

Ogrodnik Aleksandra

SR w Świdnicy

Ohanowicz-Wójcik Marta Anna

SR w Opolu

Olejnik Anna Kinga

SR w Opocznie

Oleszek Piotr

SR w Żarach

Olma Bogna

SO w Poznaniu

Olszanowski Jan Michał

SR Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Olszewska Ewa

SR w Myśliborzu

Orlikowski Mariusz Jacek

SO w Gdańsku

Orłowska Wioletta Ewa

SR w Mławie

Orwat Marta

SR dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie

Orzeł Katarzyna Zuzanna

SR w Chodzieży

Osowy Piotr Wojciech

SO w Rzeszowie

Ostrihansky Maciej

SR w Grodzisku Mazowieckim

Ostrowski Mariusz

SR w Żaganiu

Oziębło Paweł Jan

SO w Radomiu

Pabin Rober Leonard

SO w Sieradzu

Palińska Monika Anna

SR w Ostrołęce

Palka Przemysław Adam

SR w Szczytnie

Paluch Wojciech Jerzy

SA w Katowicach

Paluszek Dariusz Andrzej

SR w Zgorzelcu

Palutek Karolina

SR w Częstochowie

Papka Jan Krzysztof

SO w Opolu

Parzychowski Ziemowit Jakub

SO w Szczecinie

Paw Jarosław

SO w Kielcach

Pawlak Mikołaj Paweł

SR w Skierniewicach

Pawłowska Agnieszka Klaudia

SA w Lublinie

Pawłowska-Ślebocka Dagmara

SR w Płocku

Pawłowski Józef

SA w Rzeszowie

Pędracka Agata

SO w Gliwicach

Piątek Jolanta

SO w Gdańsku

Pieczara Monika

SO w Świdnicy

Pietruszka Marek Zenon

SO w Łodzi

Pietrzak Patryk Andrzej

SO w Kaliszu

Pilitowski Szymon Jakub

SO w Szczecinie

Piotrowska Agnieszka Zofia

SO w Gdańsku

Piotrowska Marta

SR w Myślenicach

Pisarek Agnieszka Paulina

SR w Choszcznie

Piwowarczyk-Pawlak Joanna Maria

SR dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Pliś Grzegorz

SO w Rzeszowie

Płońska Marta Grażyna

SR w Nidzicy

Podsiadły-Bugaj Aneta

SO w Katowicach

Polak Filip

SO w Poznaniu

Pomianowski Paweł

SO we Wrocławiu

Popiołek Marcin Jerzy

SO w Katowicach

Potejko Patrycja

SO w Katowicach

Przemyłska-Rybarczyk Żaneta

SO w Płocku

Przesławski Tomasz Robert

SN Izba Dyscyplinarna

Przybylska Anna Katarzyna

SO w Łodzi

Przykucka Małgorzata Alicja

SO w Koszalinie

Ptak Paweł

SO w Częstochowie

Pulka Tomasz

SR w Bolesławcu

Pyrć Katarzyna

SR w Wołominie

Rabiega Monika

SO w Szczecinie

Radkiewicz Tomasz

SO w Szczecinie

Ratajczak Rafał Daniel

SO w Opolu

Redzik Adam Janusz

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Regulska Agata

SA we Wrocławiu

Roch Adam Grzegorz

SN Izba Dyscyplinarna

Rodatus Łukasz Maciej

SO w Przemyślu

Rogiński Rafał Wojciech

SR w Ostrołęce

Rosłan Marcin Adam

SR dla Warszawy-Pragi Południe w Warszawie

Roszkowski Łukasz Paweł

SR w Częstochowie

Rozmus Marcin Ryszard

SR w Rybniku

Rozpędowski Maciej

SA w Poznaniu

Ruszkowska Anna Maria

SO w Szczecinie

Rybczyńska-Sidełko Dominika Anna

SO w Katowicach

Rybska-Kolenda Maria

SR w Rudzie Śląskiej

Ryś Rafał Sławomir

SA w Gdańsku

Rzepa Justyna Elżbieta

SO w Zamościu

Sachanowicz-Dusińska Magdalena

SR w Grójcu

Sadowski Mirosław

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Sawicki Rafał

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Sawicz Maja Małgorzata

SO w Świdnicy

Segit Dariusz

SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Semeniuk Arkadiusz

SO w Płocku

Serwin-Bajan Anna Bronisława

SO w Nowym Sączu

Seweryn-Gąska Barbara

SO w Kielcach

Sieklucki Jerzy Antoni

SA w Lublinie

Siuchnińska-Gumańska Sonia

SR w Bydgoszczy

Siwek Małgorzata

SO w Krakowie

Siwek Marek Marian

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Siwek Paweł

SO we Wrocławiu

Skiera-Bilska Agnieszka Justyna

SR w Kole

Skoczeń-Szmagała Agnieszka

SR w Złotowie

Skowron Andrzej

SO w Rzeszowie

Skowyra Mirosław

SR w Bartoszycach

Skowyra Sylwester

SR w Iławie

Skórzewska Justyna Ewa

SO w Gdańsku

Skrzypczak-Woźny Dorota

SO we Wrocławiu

Skrzypek-Siudyka Michalina

SR Katowice-Zachód w Katowicach

Skwira Radosław

SR dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Słomczyński Łukasz Jan

SR w Trzciance

Smołkowicz Aleksandra

SO w Łodzi

Snela-Daleszyńska Sabrina Alicja

SR Szczecin-Centrum w Szczecinie

Sobas-Rogowska Monika Eliza

SO w Katowicach

Sobczak-Chrzanowska Magdalena Dorota

SO we Wrocławiu

Sobiecki Robert

SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Sobieraj Tomasz

SA w Szczecinie

Sobocińska Barbara Teresa

SO w Częstochowie

Sobusiak Jaromierz Maciej

SO w Tarnowie

Socha Rafał Marcin

SO w Radomiu

Soja Marcin

SO we Wrocławiu

Sokólska Katarzyna Maria

SO w Poznaniu

Solecki Łukasz Stanisław

SO we Wrocławiu

Sporek Filip

SO w Gdańsku

Spychała Ewa Anna

SO w Bydgoszczy

Sroka Lucyna

SR w Rzeszowie

Staniszewska-Perenc Agnieszka

SA w Rzeszowie

Stefańska Ewa Leokadia

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Stelmach Piotr Sebastian

SR w Nowym Sączu

Stelmaszczuk-Taracha Wiesława Teresa

SO w Lublinie

Stencel Łukasz

SO w Kielcach

Stępień Paweł

SO w Kielcach

Stępkowski Aleksander Bogusław

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Strzebinczyk-Stembalska Anna Irena

SO we Wrocławiu

Sudnik-Hryniewicz Barbara Magdalena

SO we Wrocławiu

Sudoł Jolanta Elżbieta

SO w Poznaniu

Sumiński Marcin Michał

SO w Łodzi

Suska-Obidowska Sylwia Ewa

SO w Bydgoszczy

Sych Wojciech Aleksander

SN Izba Karna

Syroka-Zaremba Iwona Wiktoria

SO w Płocku

Szafraniec Tomasz Tadeusz

SR w Żarach

Szanciło Tomasz

SN Izba Cywilna

Szarek Piotr Paweł

SO w Szczecinie

Szczepaniec Maria Agnieszka

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Szczupak Maciej Bogusław

SR w Dębicy

Szkolarski Adam

SO w Opolu

Szlendak-Karwowska Zofia

SO w Gdańsku

Szmidt Paweł Piotr

SO w Poznaniu

Szmydka Iwona

SR w Głogowie

Sznura Michał Krzysztof

SO w Gdańsku

Szopińska Izabela Ewa

SO w Katowicach

Szpinda Renata Katarzyna

SR w Hrubieszowie

Sztymelska Katarzyna Anna

SO w Gliwicach

Szurka Rafał Jarosław

SA w Gdańsku

Szykowny-Poliśkiewicz Agata Marta

SR w Jarosławiu

Szymanowska-Chwirot Agnieszka

SO w Poznaniu

Szymański Andrzej Jacek

SO w Płocku

Szyszko Marek Piotr

SO w Poznaniu

Śledziewska Dorota

SR w Grajewie

Śliwińska-Buśkiewicz Kinga Barbara

SO w Koninie

Świdzińska-Kozieł Aneta Katarzyna

SO w Lublinie

Świerczyński Jacek

SA w Łodzi

Święch Małgorzata Maria

SO w Krakowie

Świniarska Aneta Maria

SO w Sieradzu

Taborowska Joanna

SR w Zgierzu

Tabor-Wytrykowska Joanna Maria

SO w Legnicy

Tandek Grażyna Sławomira

SR w Starogardzie

Telenga Edyta Barbara

SO w Lublinie

Telusiewicz Piotr

SO w Lublinie

Terlecki Rafał Krzysztof

SA w Gdańsku

Terpiłowska Agnieszka Marta

SA we Wrocławiu

Tomanek Artur Jerzy

SA we Wrocławiu

Tomczak-Wiśniewska Adrianna Teresa

SO w Poznaniu

Tomczewska Agnieszka

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Tomczyński Adam Rafał

SN Izba Dyscyplinarna

Torbus Beata Maria

SA w Katowicach

Trochanowska-Wojtycka Anna

SO w Bydgoszczy

Trokowska-Stempnik Barbara

SR w Toruniu

Tront-Grzesiak Agata Natalia

SR w Żaganiu

Trzepiński Cezary

SR dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Trześniewska Marta

SR dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu

Turczyński Krzysztof Jan

SO w Opolu

Tworek Alicja

SR w Rzeszowie

Ulka Michał Tomasz

SR w Krotoszynie

Ułaszonek-Kubacka Małgorzata Anna

SN Izba Dyscyplinarna

Urbaniak Paweł Mieczysław

SA w Łodzi

Walasik Marcin Wacław

SO w Poznaniu

Wasiewicz Robert Zbigniew

SO w Lublinie

Wasilewska Monika Anna

SO w Gdańsku

Wawruszak Łukasz

SR Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Wądołowska-Graczyk Joanna

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Wcisło-Szczygieł Magdalena Maria

SO w Gdańsku

Weiert Tomasz

SO w Elblągu

Wesołowska-Szydłowska Marta

SR dla Krakowa-Podgórza w Krakowie

Wiak Krzysztof Andrzej

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Widło Jacek

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Wieliczuk Joachim Zbigniew

SO w Gorzowie Wielkopolskim

Wierzchowiec Tomasz

SO w Opolu

Więcek Anna

SR dla Krakowa-Śródmiescia w Krakowie

Wiliczkiewicz Ireneusz Leszek

SO w Gliwicach

Wilińska Ewa

SO w Ostrołęce

Wiliński Jakub Zygmunt

SO w Szczecinie

Willma Angelika Magdalena

SO w Gdańsku

Winiarczyk Michał

SO w Kielcach

Winnicka-Kaliszewska Anna Iwona

SO w Szczecinie

Witczak-Słoczyńska Agnieszka Maria

SA w Gdańsku

Witkowski Mariusz Wojciech

SO w Katowicach

Witkowski Ryszard Jacek

SN Izba Dyscyplinarna

Włoch-Tutak Ewa

SR w Otwocku

Włodarczyk Piotr

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Włosowicz Grażyna

SA w Białymstoku

Wojas Karol

SR w Mysłowicach

Wojciechowska Dominika Anna

SR w Jarocinie

Wojnicka-Blicharz Joanna

SO w Gdańsku

Wojtaszko Andrzej

SO w Gdańsku

Wojtycki Jacek Maciej

SO w Bydgoszczy

Wołoszyk Joanna

SO w Bydgoszczy

Wójcik Marek

SO we Wrocławiu

Wójcik-Wojnowska Aleksandra

SO w Szczecinie

Wróbel Agnieszka

SR w Bochni

Wróblewski Jacek

SR w Oświęcimiu

Wygoda Jacek Stanisław

SN Izba Dyscyplinarna

Wyrwas Radosław Marcin

SO w Słupsku

Wyrzykowski Paweł Tomasz

SO w Jeleniej Górze

Wysmulska Monika Anna

SO w Lublinie

Wysocka Iwona Małgorzata

SO we Wrocławiu

Wytrykowski Konrad Kamil

SN Izba Dyscyplinarna

Zabrzeńska-Kostorz Marta

SR dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie

Zachariasz-Kawaler Agnieszka Józefa

SO w Katowicach

Zadora Katarzyna Aleksandra

SO w Katowicach

Zambrowska Joanna

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Zaradkiewicz Kamil Michał

SN Izba Cywilna

Zaśko Żaneta

SR dla Krakowa-Podgórza w Krakowie

Zawiślak Arkadiusz

SR w Chełmie

Zawora Wioletta Marta

SO w Rzeszowie

Zdych Robert Piotr

SA we Wrocławiu

Ziemba-Kulak Jolanta Grażyna

SO w Katowicach

Ziemiński Andrzej

SR w Mławie

Zięba Anna Agnieszka

SR w Rzeszowie

Ziębiński Andrzej Marek

SA w Katowicach

Zimak Marcin

SO w Rzeszowie

Zioła Łukasz Dominik

SO w Gdańsku

Zubert Paweł Antoni

SN Izba Dyscyplinarna

Zwolak Paweł Krystian

SO w Zamościu

Żak Magdalena

SR w Wołominie

Żmij Grzegorz Marian

SN Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych

Żmijewska Małgorzata

SR dla m.st. Warszawy w Warszawie

Żuławski Mariusz Grzegorz

SO w Lublinie

Żuradzka-Stuglik Agata

SO w Gliwicach

Żurek Izabela

SO w Gdańsku

Żymełka Katarzyna Jadwiga

SA w Katowicach

 

Po tym terminie należy sięgnąć do materiałów źródłowych – zajrzeć na stronę www Pana Prezydenta i wrzucić w wyszukiwarkę słowo „sędziowie”. A potem odszukać nominacje.

Drugi krok będzie wymagał już ciut więcej.

Skoro stwierdzimy, że w orzekaniu brał udział sędzia z ww. listy bądź też nominowany po czerwcu 2019 r. sięgamy do kodeksu postępowania cywilnego.

Zgodnie z art. 401:

Można żądać wznowienia postępowania z powodu nieważności:

jeżeli w składzie sądu uczestniczyła osoba nieuprawniona albo jeżeli orzekał sędzia wyłączony z mocy ustawy, a strona przed uprawomocnieniem się wyroku nie mogła domagać się wyłączenia;

(…).

Komentarz:

Udział w składzie osoby nieuprawnionej. Ad 1) Wznowienie postępowania jest dopuszczalne, gdy w składzie sądu uczestniczyła osoba nieuprawniona, co oznacza, że w sprawie, od której została wniesiona skarga o wznowienie postępowania orzekała osoba niebędąca: 1) sędzią sądu danej instancji, np. gdy sędzia niższej instancji orzekał w sądzie wyższej instancji, nie będąc należycie delegowany do orzekania w tymże sądzie wyższej instancji, albo gdy sędzia orzekał w sądzie wyższej instancji, mimo iż okres delegacji zakończył się, a sędzia nie uzyskał jeszcze nominacji na stanowisko sędziego sądu wyższej instancji; 2) osoba niebędąca ławnikiem, np. dlatego że skończyła się kadencja, na którą udzielono jej mandatu ławnika, albo też gdy dana osoba jeszcze nie została prawidłowo zaprzysiężona na stanowisko ławnika; 3) referendarz sądowy orzekał w sprawie, w której zgodnie z przepisami KPC nie mógł orzekać; 4) orzekała osoba niebędąca (w ogóle) sędzią, referendarzem ani ławnikiem, choć taką sytuację należy uznać za całkowicie hipotetyczną.

Autor powyższych słów, zawartych w: Kodeks postępowania cywilnego. Tom I A. Komentarz do art. 1-424(12), red. prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Góra-Błaszczykowska najwyraźniej nie przewidział wypowiedzi prof. Adama Strzembosza.

Ba, nie brał pod uwagę OKO.press czy też gazety wyborczej i pewnej stacji tivi z Wiertniczej nie wspominając.

A to już o wiele gorsze niedopatrzenie.

Co jednak powinien zrobić każdy uczciwy Polak, zainteresowany ukazaniem prawdziwej twarzy polskiego sądownictwa?

Ano nic, tylko złożyć skargę o wznowienie postępowania.

Generalnie sądem właściwym jest ten, który wydał zaskarżony wyrok. Jeśli orzekała druga instancja, właściwy jest sąd wyższy.

Polskie prawo nie zna bowiem pojęcia nieważności wyroku.

Choć historycznie biorąc pojęcie takie istniało. Przed utratą niepodległości w 1939 r. oraz dwa lata po wprowadzeniu obecnego kodeksu postępowania karnego (art. 101).

Niestety. Rząd Millera był zmuszony ugiąć się przed sędziami, którym nie pasowało zbytnie obciążenie robotą.

A to oznacza, że jeśli nawet orzekł nie-sędzia (wg Strzembosza oraz publicystów gazety prawnej, pardons, wyborczej) nic się nie zmieni, jeśli strona sama o to nie wystąpi.

Dlatego wszyscy popierający oPOzycję powinni wystąpić do sądów. Aby pokazać, do czego doprowadziła reforma PiS.

Stawiam jednak dolary przeciw orzechom (ewentualnie franki szwajcarskie przeciw rublom), że ani jeden antyPiSior nie kiwnie nawet palcem.

Bo to przecież jest kolejna hucpiarska impreza, w której autentyczność nikt nie wierzy.

I tak jest w rzeczywistości, proszę państwa.

Wyrok SN, na który z taką ochotą powołują się opozycjoniści plus papa Strzembosz, nie ma żadnego znaczenia.

Zgodnie z art. 390 § 2 kpc uchwała SN wiąże, ale tylko w danej sprawie.

Polska nie jest krajem common law w związku z czym nie mamy precedensów, które wytyczałyby obowiązującą linię orzeczniczą.

I dlatego właśnie powinniśmy wnosić skargi o wznowienie z powołaniem się na nieważność postępowania spowodowanego udziałem w składzie sądu osoby nieuprawnionej.

By uzyskać procesowe stanowisko sądu, a nie tylko propagandową hucpę.

Prędziutko okaże się, ze skargi są niezasadne, a KRS (rzekomo upolityczniony i nieważny) może przedstawiać kandydatów Prezydentowi.

Wystarczy potem upublicznić otrzymaną odpowiedź.

I śpieszmy się, bo mamy tylko trzy miesiące na wniesienie skargi.

Potem już będzie za późno.

 

10.12 2019

Podstawa prawna: art. 401-409 kpc.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (8 głosów)

Komentarze

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który rozpatrywał sprawę wyłączenia ze sprawy sędziego, który został opiniowany przez obecny skład Krajowej Rady Sądownictwa i nominowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Strony domagały się wznowienia postępowania, opierając się na argumencie, że sędzia rozpatrujący wcześniej ich sprawę został powołany niezgodnie z prawem. Zwracali też uwagę na rzekome upolitycznienie KRS. NSA oddalił skargę, a uzasadnienie miażdży narrację wynikającą z wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego, który zarzucał KRS upolitycznienie oraz brak niezawisłości.

Portal wPolityce.pl dotarł do uzasadnienia wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który rozpatrywał sprawę wyłączenia ze sprawy sędziego, który został opiniowany przez obecny skład Krajowej Rady Sądownictwa i nominowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Strony domagały się wznowienia postępowania, opierając się na argumencie, że sędzia rozpatrujący wcześniej ich sprawę został powołany niezgodnie z prawem. Zwracali też uwagę na rzekome upolitycznienie KRS. NSA oddalił skargę,

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadł 26 listopada tego roku. Sąd nie tylko oddalił skargę strony, ale także dokonał niezwykle celnej wykładni obowiązujących przepisów, a w szczególności tych, które dotyczą opiniowania sędziów przez Krajowa Radę Sądownictwa oraz powołań sędziów przez prezydenta. NSA nie ma najmniejszych wątpliwości, że sędzia opiniowany przez obecny skład KRS i powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę jest sędzią powołanym właściwie i zgodnie z konstytucją.

W zakresie, w jakim Prezydent RP działa jako głowa Państwa Polskiego symbolizując majestat Państwa, jego suwerenność, wykracza poza sferę działalności administracyjnej. Kompetencja Prezydenta RP określona w art. 179 Konstytucji traktowana jest jako uprawnienie osobiste (prerogatywa) Prezydenta, a zarazem sfera jego wyłącznej gestii i odpowiedzialności. (…). W ocenie Sądu Administracyjnego, skoro kandydat na sędziego NSA został powołany przez Prezydenta RP do pełnienia urzędu sędziego NSA, nie może być osobą nieuprawnioną, o której mowa w art. 271 pkt. 1 p.p.s.a.

Stwierdził w swoim uzasadnieniu sędzia NSA Zygmunt Zgierski, powołując się jednocześnie na orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 5 czerwca 2012 roku oraz 17 października 2012 roku.

[link] (wPolityce)

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1611496

- wobec czerwonych morderców w togach zachęca ich do trwania i wręcz atakowania naszej Ojczyzny.

Kategorycznie nie wolno się cofać przed czerwonymi bandytami i żydo-bolszewią w Sądach która pozostała w niezmienionej formie od czasów lenina i stalina.

Państwo Polskie powinno odebrać broń palną UB-ekom (tylko oni ją w Polsce posiadają jako cywile)- lub dać ją ustawowo i narodowi Polskiemu - oraz ujawnić "niechcący" adresy zamieszkania stalinowskich sędziów (nazwiska już opublikowano :) brawo !!!

Całkiem prawdopodobne że może wtedy dojść do samosądów za ich zbrodnie w minionym okresie - czyli mogą wtedy się spodziewać ataków młotkiem w łeb, kwasem solnym w pysk lub do podpaleń ich domów.

Obowiązkiem Pana Prezydenta będzie ułaskawianie takich osób gdyby wpadli w łapy nazwyczajnej kasty i to wtedy przerazi komunistów i zaczną się panicznie bać.

Na marginesie, - tak Polska może "tylnymi drzwiami" przywrócić karę śmierci i neutralizować czerwonych morderców i ich ochroniarzy w sądach i nawet komuniści z Unii Europejskiej im nie pomogą.

Post-komunisci z żydo-bolszewią w sądach cały czas prowokują fizyczny konflikt z Narodem Polskim to niech do niego dojdzie. Wyrównamy wtedy zaległe rachunki z nimi i nastąpi akt sprawiewdliwości dziejowej.

Tylko stalowa pięść na mordzie czerwonego zbója i ludobójcy robi z niego potulnego baranka co zostało naukowo potwierdzone.

Vote up!
4
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce.

#1611512

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1611647