PO chce wygasić Polskę?

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Jeśli jesienią wygra totalitarna oPOzycja jest szansa, że znowu staniemy się słabym człowiekiem Europy. Tak samo, jak za ostatniego króla Stanisława Augusta.

Radio WNET opublikowało plan totalitarnej oPOzycji. Jeśli PO wraz z przybudówkami wygrają jesienne wybory czeka nas głęboka zmiana ustroju. Konkretnie:

● wzmocnienie roli tzw. niezależnych ośrodków kontroli, czyli sądów i instytucji samorządowych;

● ograniczenie władzy centralnej. Poszczególne regiony mają być niezależne od siebie - „Podkarpacie może stać się polską Bawarią, a Pomorze Polską Kalifornią”;

● wprowadzone mają być związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne oraz homoadopcje;

● zlikwidowane będą ministerstwa: edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa i sportu.

● ich zadania przejmą poszczególne regiony.;

● gospodarka będzie autonomiczna w ramach poszczególnych województw;

● senat z Izby wyższej stanie się izbą skupiającą w sobie członków zarządów poszczególnych województw.

 

Konstytucja ulegnie zmianie. Zamiast Polski unitarnej będzie Polska dzielnicowa bez wyznaczenia jednak województwa senioralnego.

Co to oznaczać będzie w praktyce?

Przede wszystkim dalsze wzmacnianie roli sądów, które w Europie postrzegane są jako władza dominująca, a nie jedna z trzech równych sobie, jak chciał Monteskiusz. "Reforma" doprowadzi do usankcjonowania tzw. republiki sędziowskiej, zarządzanej przez samowybierającą się kastę nowych übermenschów.

Twórcy projektu zakładają, że likwidacja Państwa, jakie znamy do tej pory dokonana zostanie dla dobra wszystkich obywateli.

Niestety.

Zamierzona decentralizacja państwa bardziej przypomina rozbicie dzielnicowe.

Przede wszystkim likwidacji mają ulec te ministerstwa, które do te pory z trudem, ale jednak, gwarantowały mniej więcej równy start wszystkim Polakom.

Rozbicie służby zdrowia na poszczególne województwa wg założeń PO będzie oznaczać, że dojdzie do konkurencji pomiędzy poszczególnymi i w efekcie będzie coraz lepiej. Wszyscy będą się bowiem starać.

Cichosza niestety na temat tak prozaiczny, jak pieniądze.

A przecież inny jest budżet województwa śląskiego czy warmińsko-mazurskiego.

Inny jest w Warszawie, a inny w Suwałkach czy w Przemyślu.

Zamiast konkurencji będzie więc spektakularny upadek służby zdrowia w części biedniejszych województw, co w końcu doprowadzi do rozruchów, poprzedzonych migracją ludzi do sąsiednich regionów w poszukiwaniu np. dentysty czy laryngologa.

To samo czekać będzie edukację i naukę.

Natomiast likwidacja ministerstwa rodziny może oznaczać np. , iż w Małopolsce homomałżeństwa będą mówiąc wprost tępione, zaś w Warszawie to samo spotka tradycyjne rodziny.

Podobnie będzie wyglądać sprawa adopcji.

Gospodarka i autonomia województw. A co z firmami działającymi na terenie więcej niż jednego?

To przede wszystkim wielkie firmy energetyczne. Czy będą inwestowały tylko tam, gdzie znajdują się ich siedziby, pozostałe województwa, gdzie działają, traktując jako quasi-kolonie?

Tauron Polska Energia SA ma siedzibę w Katowicach, chociaż obsługuje Polskę Południową. Czy to oznacza, że inwestycje w Małopolsce czy też w okolicach Wrocławia będą traktowane po macoszemu? O ile takie w ogóle będą?

A może idio…, pardon, twórcy planu PO, wymyślili sobie rozczłonkowanie Tauronu i podobnych na poszczególne województwa?

Aż strach się bać, co stanie się z firmą, która sklep ma w jednym, a magazyn w drugim województwie.

Ci, którzy nie dali się zwieść lewackiej retoryce GazWyb i innych masowych ogłupiaczek pamiętają POlitykę gospodarczą Tuska i Kopacz. To było tzw. planowane wygaszanie gospodarki, w istocie oznaczające brutalną likwidację polskiego jeszcze przemysłu i oddawanie resztek w niemieckie ręce praktycznie za darmo

Dzisiaj to samo czeka Państwo, jeśli wierzyć doniesieniom radia WNET.

 

Czekam zatem, kiedy Schetyna, Lubnauer i reszta wydadzą oświadczenie, w którym zaprzeczą informacjom opublikowanym przez Radio WNET.

Może jeszcze zagrożą sądem i/albo wyzwą od prawicowych oszołomów?

Nie wierzę bowiem wiadomościom niezdementowanym….

2.06 2019

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

PO przygotowało taki  program aby Polskę dotknęła pauperyzacja, aby nastąpił regres gospodarczy i intelektualny.

Poniższy komentarz umieściłam również pod inną notką (Husky), dotyczącą tego samego tematu:

Według zwolenników decentralizacji państwo jest tworem biurokratycznym, a to już samo w sobie w ich widzeniu jest negatywne, dlatego należy wzmocnić lokalne ośrodki władzy (gminy) kosztem władzy centralnej. Teoretycznie ma to być akt zintegrowania i dania możliwości regionom, lokalnej ludności. Z dystrybucją uprawnień wiąże się rozwój demokracji - szkoda że bardziej w teorii niż praktyce. 

Decentralizacja jest procesem towarzyszącym globalizacji i stopniowej degradacji państwa narodowego. Ideologia wolnego rynku  została stworzona na założeniu, że rynki są całkowicie  zdecentralizowane (Friedrich von Hayek). Liberalna orientacja wolnorynkowa okazała się jednak niebezpieczną utopią. Eksperyment implementacji wolnego rynku przeprowadzono w powojennym Iraku z tragicznymi skutkami. Iraq upadł ekonomicznie i nastąpił rozkład społeczny.*

Procesowi decentralizacji poddano wiele państw. Niestety, efekty bardzo często były przeciwne od oczekiwanych. Wydajność i odpowiedzialność lokalnych samorządów wcale się nie poprawiła. W większości przypadków skutkiem decentralizacji było umocnienia pozycji lokalnych skorumpowanych elit  kosztem grup najbiedniejszych. Różnice w stanie posiadania i możliwościach stały się jeszcze bardziej widoczne.  

Wcale mnie nie dziwi, że Platforma Obywatelska ma taki właśnie program dla Polski. Oni nigdy nie reprezentowali polskich interesów.

* https://www.middleeasteye.net/opinion/iraqs-year-zero-how-free-market-fa...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1593177

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lady Zgaga nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Decentralizacja oznacza rozwoj panstwa, dyktatura - cofanie sie do sredniowiecza.
Prywatnosc firm oznacza rozwoj gospodarki, wlasnosc panstwowa - oznacza skrajne ubostwo, to juz mielismy, jak i 2 kg miesa na miesiac na kartki.

Irak upadl ekonomicznie nie przez wolny rynek, tylko napasc USA. Rzekomo mieli tam znalezc bron biologiczna, ktorej nigdy nie znalezli, za to bomby tradycyjne i kule z automatu wybily wiecej ludnosci cywilnej, niz pandemia grypy w latach 1918-1919.
Do dzis USA nieodplatnie ciagnie miliony ton ropy i gazu z tego kraju, latajac wlasny budzet zadluzony na ostre kilkadziesiat bilionow dolarow (przed kilku laty bylo to 35 bln dolarow). Drugim krajem miala byc Syria, wtedy USA wraz z Izraelem i Saudyjczykami mieliby monopol na rope i gaz niszczac powoli kolejne kraje bliskiego wschodu, ktore nie posiadaja bomby atomowej i tym samym sa bezbronne wobec najezdzcow.

Uzywanie wykwintnych slow nie przysloni niewiedzy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Obserwator i krytyk prawdy sie nie boi.

#1593187

rosyjskiej i niemieckiej - bo ten program mafijnej PO jest dyktowany prosto przez Sorosa i ze zbolszewizowanej EU...

Poza tym jest to:

Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama

lub

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1593189

Po kims, kto marzy byc redaktorem spodziewalabym sie polemiki a nie wyzwisk w celu tuszowania wlasnej niemocy i bledow w ocenie rzeczywistosci podyktowanej zyskiem materialnym. Niektorzy sprzedadza dusze za odrobine komfortu, ktory jednak nie przynosi komfortu psychicznego, bo ma sie jeszcze cos takiego jak swiadomosc i sumienie, choc tego ostatniego w wielkim stopniu brakuje niektorym osobom. Ale nie ja bede musiala z tym zyc.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Obserwator i krytyk prawdy sie nie boi.

#1593196

Decentralizacja oznacza rozwoj panstwa, dyktatura - cofanie sie do sredniowiecza.

--------------------------------------------------------

Szanowna Pani Zgago, 

Przeciwieństwem decentralizacji jest centralizacja, a nie dyktatura. Centralizacja występuje w wiele systemach politycznych, w tym demokracji. Największe zalety systemu scentralizowanego widzimy w ekonomii. W takim systemie łatwiej uzyskuje się jednolity wzrost gospodarczy, rozwój rynku i stosunków handlowych. 

Jeśli chodzi o średniowiecze, to feudalizm był systemem społeczno-politycznym zdecentralizowanym - monarchie były wtedy bardzo słabe, a państwa narodowe pojawiły się później. Decentralizacja oznacza rozkład państwa narodowego i powrót do wieków ciemnych średniowiecza - powrót do stosunków feudalnych. Stąd niektórzy analitycy przewidują, że wraz z rozwojem globalizacji i postępującą decentralizacją i  prywatyzacją nastąpi nowy feudalizm.*

https://en.wikipedia.org/wiki/Neo-feudalism

P.S.

Następnym razem proszę się zapoznać lepiej z tematem dyskusji zanim zacznie Pani cokolwiek oceniać i wygłaszać sądy na podstawie paradoksalnych stwierdzeń.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1593202

Prosze mi nie robic wykladow z historii, ktorej zasiega pani z wikipedii (do pani wiadomosci, jest rowniez polska wersja tej strony), z braku innych zrodel, jako przyklad nic nie wiazacy a majacy podniesc poziom dyskusji, ale niestety to tez nie jest temat tej dyskusji.
Doskonale wiemy, ze obecny rzad tworzy duplikat komuny bolszewickiej i wszelkie zamiatanie pod dywanik, jak i tworzenie bariery strachu dla ludzi o ograniczonej mozliwosci rozumienia jak i poczytalnosci politycznej to jest typowe narzedzie ludzi pisu. Artykul zawiera nieprawde w opisie i dobrze pani o tym wie, dlatego pani odpowiedzi sa nie spojne z caloscia i wiele wysilku musi pani wkladac w otoczke, ktora ma wygladac powaznie i naukowo. Niestety zadne odnosniki do wikipedii (en), nie majacej wiele wspolnego z tematem artykulu nie podniesie poziomu pani komentarza ani nie doda chocby kszty prawdy do pani wywodu.
Artykul jest oklejony osobistymi komentarzami bez podstaw, bazuje na wymyslach, domyslach, przekretach i zlych liniach obrony. Opozycja nie ma z tym nic wspolnego. Zaden szanujacy sie autor / redaktor nie probowalby z gory ustalac ciag myslenia czytelnika poprzez przytaczanie nieprawdziwych danych. Raczej dalby mu mozliwosc samodzielnej oceny tego artykulu jak i wyciagniecia wnioskow. Dlatego uznaje ten artykul za czysto propagandowy, nie warty wiekszej uwagi.
Mam tez nadzieje, ze zbior malo zrozumialych slow odbije sie niezrozumieniem wsrod czytelnikow "dobrej zmiany" bez zachowania tresci, ktora niczego nie wnosi. Rowniez typowe dla propagandy pisu.
Milego dnia zycze.

PS. W artykule jest mowa o upadku zdrowia, ktory nam grozi. No chyba nizej juz stan sluzby zdrowia upasc nie moze. Wydluzyly sie kolejki do specjalistow, zamykane sa szpitale, pielegniarkom nie ma z czego placic. Brakuje sprzetu specjalistycznego, a ten ktory jest dostarcza WOSP. Obiady chorym przynosi rodzina, bo to co oni dostaja to nawet nie jest 10% zapotrzebowania organizmu. Slowem tragedia. Doceni pani moje slowa, jak przyjdzie jej samej polezec w szpitalnym lozku na korytarzu z bolami i bez opieki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Obserwator i krytyk prawdy sie nie boi.

#1593282

//Doskonale wiemy, ze obecny rzad tworzy duplikat komuny bolszewickiej i wszelkie zamiatanie pod dywanik,//

 

a poprzedni?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1593299

Proszę nie mylić korekty błędów z wykładem. Nie uczę historii na podstawie Wikipedii. Podałam Wikipedię w celu przybliżenia definicji nowego feudalizmu w aspekcie globalistycznych przemian i decentralizacji.

Uważam, że grozi nam jeszcze większy upadek w służbie zdrowia po implementacji zdecentralizowanego systemu. Nie chcę tutaj robić porównań z krajami Afryki, czy Ameryki Południowej. Zdecentralizowaną formę opieki zdrowotnej wprowadzono w wielu krajach Europy z bardzo mizernymi skutkami. Przykładem jest Hiszpania(1), gdzie pacjenci nie zauważali poprawy w systemie opieki zdrowotnej, a wręcz odwrotny proces. Z krajów do nas podobnych wymienię choćby Federację Rosyjską, Ukrainę i  republiki bałtyckie(2). W Rosji i na Ukrainie po decentralizacji powstał wielowarstwowy powielający się system opieki, w którym nikt nie ponosi odpowiedzialności, i który charakteryzuje się wielkimi nierównościami pomiędzy bogatszymi i biedniejszymi ośrodkami.

-------------------------------------------

1."Skutki decentralizacji opieki zdrowotnej w Hiszpanii z punktu widzenia obywateli"- Jose-Ignacio Anton and Rafael Munoz de Bustillo and Enrique Fernandez-Macıas, Jesus Rivera; University of Salamanca (Spain) 

https://www.researchgate.net/publication/236675073_Effects_of_health_care_decentralization_in_Spain_from_a_citizens'_perspective

2. "Decentralizacja w opiece zdrowotnej" - European Observatory on Health Systems and Policies Series

http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0004/98275/E89891.pdf

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1593302

Decentralizacja oznacza rozwoj panstwa, dyktatura - cofanie sie do sredniowiecza.
Prywatnosc firm oznacza rozwoj gospodarki, wlasnosc panstwowa - oznacza skrajne ubostwo, to juz mielismy, jak i 2 kg miesa na miesiac na kartki.

Irak upadl ekonomicznie nie przez wolny rynek, tylko napasc USA. Rzekomo mieli tam znalezc bron biologiczna, ktorej nigdy nie znalezli, za to bomby tradycyjne i kule z automatu wybily wiecej ludnosci cywilnej, niz pandemia grypy w latach 1918-1919.
Do dzis USA nieodplatnie ciagnie miliony ton ropy i gazu z tego kraju, latajac wlasny budzet zadluzony na ostre kilkadziesiat bilionow dolarow (przed kilku laty bylo to 35 bln dolarow). Drugim krajem miala byc Syria, wtedy USA wraz z Izraelem i Saudyjczykami mieliby monopol na rope i gaz niszczac powoli kolejne kraje bliskiego wschodu, ktore nie posiadaja bomby atomowej i tym samym sa bezbronne wobec najezdzcow.

Uzywanie wykwintnych slow nie przysloni niewiedzy.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/po-chce-wygasic-polske#comment-1593186

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Obserwator i krytyk prawdy sie nie boi.

#1593296

//Do dzis USA nieodplatnie ciagnie miliony ton ropy i gazu z tego kraju, //

 

??

Skad ten fejk?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1593304

Jak Radio Wnet moglo opublikowac program opozycji, moze jednak poczekamy az opozycja sama sie w tym temacie wypowie?

Podsumujmy:
● wzmocnienie roli tzw. niezależnych ośrodków kontroli, czyli sądów i instytucji samorządowych
- Opozycja nigdy nie miala na celu kontroli niezaleznej wladzy, ale kontrola wydatkow funduszy musi byc w koncu scisle ustalona i faktury konkretnie wykazane, natomiast w chwili obecnej pis ubezwlasnowolnil prokurature, ktorej szef nie ma nawet prawa uzywac tytulu prokuratora, ale jakims cudem jest prawa reka samego prezesa.

● ograniczenie władzy centralnej. Poszczególne regiony mają być niezależne od siebie - „Podkarpacie może stać się polską Bawarią, a Pomorze Polską Kalifornią”
- Zapomniano dodac "żaden z regionów nie będzie wpływał na decyzję podejmowane w pozostałych województwach".
"Zamiast konkurencji będzie więc spektakularny upadek służby zdrowia w części biedniejszych województw, co w końcu doprowadzi do rozruchów, poprzedzonych migracją ludzi do sąsiednich regionów w poszukiwaniu np. dentysty czy laryngologa?" To bezpodstawne porownanie przykrywajace cel centralnej wladzy do ujednolicenia tej wladzy i spojeniu jej w dyktature. No chyba nizej juz stan sluzby zdrowia upasc nie moze. Wydluzyly sie kolejki do specjalistow, zamykane sa szpitale, pielegniarkom nie ma z czego placic. Brakuje sprzetu specjalistycznego, a ten ktory jest dostarcza WOSP. Obiady chorym przynosi rodzina, bo to co oni dostaja to nawet nie jest 10% zapotrzebowania organizmu. Slowem tragedia. Doceni pani moje slowa, jak przyjdzie jej samej polezec w szpitalnym lozku na korytarzu z bolami i bez opieki.

● wprowadzone mają być związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne oraz homoadopcje
- Badania naukowe nie stwierdzilo, by takie zwiazki "produkowaly" homoseksualizm a Swiatowe Centrum Medyczne juz dawno wykreslilo homoseksualizm z listy chorob, uznajac go za trzecia plec. Centralna wladza steruje opinia publiczna przykrywajac wlasne afery a podgrzewana homofobia jest tu zwyklym narzedziem propagandowym. Na wysokich szczeblach rzadu pis znajdujemy wielu przedstawicieli trzeciej plci. W calej Europie pary homoseksualne sa traktowane jak pary hetero i z tego powodu jeszcze nikt nie ucierpial. Zamiast nienawisci jest tolerancja. Takie pary byly sa i beda i to bez wplywu srodowiska. Juz w szostym miesiacu plodu wyodrebnia sie orientacja seksualna, czasem blednie, wiec podstaw trzeba szukac w genetyce i wplywie szkodliwosci chemii w srodowisku naturalnym.

● zlikwidowane będą ministerstwa: edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa i sportu
- Dopisek o tepieniu malzenstw hetero to teoria propadandowcow dla przykrycia nieudolnosci Anny Zalewskiej, odpowiedzialnej za dewastacje szkolnictwa. Zostaly zamkniete gimnazja, szkoly nie maja miejsc na podwojne roczniki a wielu nauczycieli stracilo prace. Powrot do systemu komunizmu bolszewickiego w trakcie realizacji. Ministerstwo edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa i sportu nie bylo nigdy zagrozone przez opozycje. Zagrozone sa stolki ministerialne zajmowane przez niekompetentne osoby. Jesli wiec opozycja planuje zmiany w tym kierunku, to musza one byc duzo lepsze niz te obecne, ktore wyniszczaja kraj i te sektory.

● ich zadania przejmą poszczególne regiony.
- Co by to nie mialo oznaczac, naprawianie szkod wyrzadzonym przez obecny rzad bedzie dlugotrwale a dlugi przez niego zaciagniete beda splacac kolejne pokolenia.

● gospodarka będzie autonomiczna w ramach poszczególnych województw
- Co to oznacza? nieautonomicznosc gospodarki mielismy za komuny bolszewickiej, kierowanej przez I sekretarza kraju. To tak, jakbysmy powrocili do majatku narodowego, ktory nie godzi sie na prywatne firmy ani wlasnosc prywatna.

● senat z Izby wyższej stanie się izbą skupiającą w sobie członków zarządów poszczególnych województw.
- W tym momencie senat zdominowala jedna partia pis, ktora w tej sytuacji ma wladze absolutna, ktora sprzyja dyktaturze jednego czlowieka chorego na komunizm bolszewicki w otoczce narodowcow.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Obserwator i krytyk prawdy sie nie boi.

#1593186

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1593298

Korwin-Mikke

 

„Ja zachęcam młodych ludzi do zapisywania się do wojska. W swoim czasie za kilka lat obejmą właściwe stanowiska. To powinno to zrobić wojsko. Nie bojówki paramilitarne, bo wtedy zaczynają się bójki z wojskiem. To właśnie wojsko powinno zrobić porządek w Polsce”.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1593303