Krystyna Kofta – PiSowcy są gorszymi ludźmi

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Najwyraźniej wizja kolejnej 5-latki bez własnego (p)rezydenta coraz wyraźniej bije niektórym w dekiel.

 

Krystyna Kofta, szwagierka peerelowskiego barda Jonasza, lat 78, dowodzi, że pewni ludzie nie zmieniają poglądów. Ba, z wiekiem są coraz bardziej przekonani o swoich racjach.

W wywiadzie, jaki przeprowadziła z nią słynna w pewnych kręgach Eliza „Xeroliza” Michalik wali w nadchodzące wybory i PiS aż miło.

 

Nadchodzące wybory

Przecież to nie wybory, ale zabawa w kółko i krzyżyk. Tylko, że to w czasach COVID, ten krzyżyk może być na grobie listonosza, albo kogoś kogo kto się zarazi podczas oddawania głosu. W urnach znajdziemy prochy. Każdy jest narażony na śmierć, elektorat wszystkich partii, PiS-u też. Mimo to, dyskutowaliśmy dość długo z mężem i przyjaciółmi, głosować czy nie?

Chodziło o to, że wiedzieliśmy, że elektorat PiS-u karnie zagłosuje i jeśli my odpuścimy Duda wygra w cuglach, w pierwszej turze. A to tak, jakbyśmy dali Kaczyńskiemu zwycięstwo w prezencie. Z drugiej strony wzięcie udziału w głosowaniu, to firmowanie bezprawnego działania, więc tak czy owak to ich śmierdzące g... się do nas przyklei.

Listonosze mają przerąbane

… przekupują listonoszy, chcą im płacić 2 zł za pakiet. To jedna z najgorzej zarabiających grup zawodowych, więc oczywiście może się udać. Listonosze już pytają, czy dostaną 2 zł brutto czy netto? Są zainteresowani. Nie zazdroszczę im tego dylematu co wybrać: wirus czy kasę? W takiej sytuacji może się też zdarzyć, że niektórzy z nich będą nawet zatajać objawy choroby, żeby tylko zarobić, utrzymać rodzinę. Ta sytuacja pokazuje, że rządy PiS-u to tak naprawdę rządy sytych kotów żerujących na najbiedniejszych.

PiS dąży do celu po trupach

… PiS ma cholerne szczęście. Koronawirus spadł im z nieba, tak samo zresztą, jak katastrofa smoleńska. Wiem, że to, co teraz mówię dla wielu będzie bardzo kontrowersyjne, ale uważam, że koronawirus pomaga PiS, w wielu wymiarach w bardzo podobny sposób, jak pomogła mu katastrofa smoleńska. (…) Przed katastrofą i PiS, i prezydent Lech Kaczyński dołowali w sondażach, po katastrofie, dzięki umiejętnemu i bezwzględnemu żerowaniu na tragedii przez Jarosława Kaczyńskiego i PiS, notowania tej partii poszybowały w górę. To przecież w efekcie podsycania spiskowych teorii, dzielenia ludzi, oskarżania o zamach, kłamstw i propagandy na niespotykaną skalę, PiS wygrał wybory parlamentarne i prezydenckie.

Dziś, w czasie pandemii, prze do prezydenckich. Czyli znowu, tak jak po Smoleńsku, mamy sytuację, że PiS dąży do celu po trupach. Władza ponad wszystko!

Są i inne podobieństwa. Tak jak wykorzystywał katastrofę smoleńską, tak dziś PiS wykorzystuje koronawirusa do ograniczania naszych praw obywatelskich i łamania demokracji.

Elektorat PiS to w gruncie rzeczy bydło

Elektorat PiS bardzo przypomina polityków PiS, na których głosuje: część tego elektoratu jest wyrachowana i cyniczna, tak jak ich władcy. Inni są naiwni i niewyrobieni politycznie. Ale musisz wiedzieć, że ja nie wierzę w te bajki, że wyborców PiS zaczarowano czy oszukano, że oni są tacy biedni i byli tak strasznie pozostawieni sami sobie i dlatego głosują na PiS. I że można im tylko współczuć i się nad nimi użalać. Owszem tereny postpegeerowskie zostawiono bez pomocy, jednak bardzo wielu rolników dostaje duże pieniądze z Unii. Wystarczy przejechać przez kraj i zobaczyć, że na podwórkach stoją dobre auta i ciągniki. Dlatego nie podzielam tego modnego wśród sporej części elit i naukowców użalania się nad losem pokrzywdzonych fanów Kaczyńskiego. Uważam, że naprawdę spora część wyborców PiS głosuje na PiS dla kasy (co można zrozumieć, gdy weźmiemy pod uwagę marne życie, dziedziczoną biedę i tym podobne sprawy). Zaś wartości, wolności obywatelskie i jakieś wyższe idee przychodzą razem z lepszym życiem. Inaczej ma się je w nosie. Z drugiej strony na PiS głosują także ludzie zamożni, tyle że wyrachowani i z jakichś powodów, niezwiązanych z pieniędzmi, sfrustrowani. Ci myślą tylko o sobie.

Dla PiS kłamstwo jest prawdą

Kłamstwo jest metodą, dzięki której PiS osiąga swoje cele. Używają go wprawnie jako narzędzia. Dla PiS KŁAMSTWO JEST NOWĄ PRAWDĄ. Oni się ćwiczą w kłamstwie, patrzą na Kaczyńskiego, swojego mistrza, który wygłasza kłamstwa jako prawdy objawione bez mrugnięcia okiem. I naśladują swego pana.

PiS walczy z najbardziej wartościowymi ludźmi

…. od dawna mam taką refleksję, że razem z nimi niestety, i my wszyscy, którzy nienawidzimy bezprawia, bierzemy w nim po trosze udział. Że jesteśmy – oczywiście z zachowaniem właściwych proporcji – współwinni tego łamania kołem niepokornych ludzi, prawników, prawa, Konstytucji i odważnych obywateli, na przykład takich jak Obywatele RP.(…)

Od głosowania odrzucają mnie także ci młodzi hunwejbini, niby prawnicy, stojący jak pluton egzekucyjny naprzeciw Strzembosza, Zolla, Łętowskiej, Gersdorf, Safiana, Stępnia, Markiewicza, Matczaka i wielu, wielu innych, także młodych wykształconych, wybitnych prawników, autorytetów i strzelają w nich salwami kłamstw i oszczerstw.

Mimo to niech se rządzą dalej

Moim zdaniem opozycja nie powinna teraz dążyć do przejęcia władzy i rządzić. (…) PiS powinien sam wypić piwo, którego nawarzył.

A jak Duda zostanie drugi raz prezydentem, to PiS wam pieniądze zabierze

Już oszukuje. Słyszałaś przecież apel prezydenta Dudy, żeby na razie bogatsi dobrowolnie zrezygnowali z 500 plus? Po wyborach PiS nie będzie już prosił, tylko po prostu te 500 plus zabierze i to wszystkim, także wyborcom PiS. Uważam, że czeka ich wielkie zdziwienie i że przejadą się na swojej pazerności.

Uffff…

Jeśli ktoś nie wierzy, ze Kofta powiedziała, co powiedziała, może zajrzeć pod ten adres.

]]>https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/krystyna-kofta-to-nie-wybory-ale-zabawa-w-kolko-i-krzyzyk-ten-krzyzyk-moze-byc-na/mpt4p14,681c1dfa]]>

Wszystkie wypowiedzi kursywą są jej.

Moje natomiast są śródtytuły.

 

Tylko w jednym przypadku zmieniłem kolejność wypowiedzi, co jednak nie zmienia ani o jotę wartości całego przekazu.

 

Zapomniała jedynie napomknąć o smoleńskiej brzozie.

Choć trzeba przyznać, że powiązanie katastrofy smoleńskiej i koronawirusa w jedno daje Kofcie miejsce w panteonie polskich zaprzańców.

Moim zdaniem nawet w pierwszej dziesiątce, raptem tylko kilka miejsc za Michnikiem.

 

28.04 2020

 

fot. screen z youtuba

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (11 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Małolepszy sort Kaczyńskiego (czyli emigranci z ziemi Polski do Wolski) i gorszy sort czyli Polacy. Jak to ładnie ująłeś, musiało mu już wtedy nieźle "bić w dekiel". Dziś to człowiek żyjący we własnym wirtualnym świecie, przebywający w ściśle strzerzonym budynku, przy sarkofagu brata w otoczeniu dzbanów z wazeliną.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1628179

sierpem i młotem w swoim parszywym, szczurzym jadowitym pysku - niczym każda bolszewicka kanalia musi się wykazać nienawiścią do polskich patriotów - przed swoim agentem prowadzącym ze sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki...

           Szaleńczo ganiasz "zwisza"-jący bolszewicki politruku ze ścierwoneonówki z tym sowieckim z sierpem i młotem niczym stalinowska małpa z brzytwą - waląc się przy tym raz po raz we własny bolszewicki, prymitywny i pusty łeb.

           Niestety, z tego powstają tylko takie odgłosy jakby sowiecki durak opętańczo walił w deskę klozetową, nie wiedząc do czego to urządzenie służy.

         Bolszewicki kretynie ze ścierwoneonówki, jesteś zbyt głupi i zbyt prymitywny, by móc być blogerem na polskim patriotycznym portalu, na którym w bolszewickie łgarstwa wierzą jedynie zakochane w bolszewi kretynki: "markowa" i "verita"! I paru zsowietyzowanych prymitywów uważających się za "narodowców"...

Więc spokojnie wróć do administrowania w swojej sowiecko-ruskiej ścierwoneonówce sterowanej przez sowieckich agentow ze zbrodniczych organizacji WSI i SB w sowietyzowanym PRL.

        Jak widać, to na bolszewickim portalu znanym jako "ścierwonówka" kretynizm ich bolszewickiego admina nikomu nie przeszkadza...

        Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Vote up!
6
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628182

A na twoim  sarkofagu wszo Neonowa postawimy lada dzień Toy-toya, by każdy mógł publicznie na to truchło nasrać.

Raz jeszcze przyczepisz się do nieżyjącego sp.Prezydenta to Bóg mi świadkiem.

Zawsze tu będę ci życzył jednego

Obyś parchu zdechł !!!!

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1628184

Niestety ale drwić z zamordowanych w Smoleńsku a zwłaszcza z Prezydenta Lecha Kaczynskiego to jego credo.Blogerskie credo.Innego sposobu na zaistnienie nie miał i nie ma.Lata prania pustego czerepa w świątyni na czerskiej robią swoje.Darmowy orgazm i ekstaza.
Ale przeżyjemy i to.

ps.

Oby do końca swojego życia miał te obrazy przed oczami

      

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1628190

To Kolenda-Zaleska zmanipulowała wypowiedź Lecha Kaczyńskiego tworząc owe "sorty".

Wcale Ci się jednak nie dziwię - rzetelną prawdę zdarza Ci się pisać raczej przez pomyłkę, w manipulowaniu prawdą - jesteś bezkonkurencyjny.

A jeśli ktokolwiek, maksymalnie przez Ciebie rozsierdzony, zareaguje podobnie jak Andy-aandy, to natychmiast pojawi się jakiś basujący Ci Ostry z błyskotliwą pointą całego zdarzenia.Przypomnę Tobie, Ostremu i waszym akolitom - kto wiatr sieje - burzę zbiera.

Ku pamięci,

Vote up!
4
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1628195

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę bardzo:

j.kaczyński: "jesteśmy jednak z troszeczke z innej półki - tej wyższej trochę"
j.kaczyński: "jesteśmy ludzkimi PANAMI"
j.kaczyński: "ja bez żadnego trybu"

Co w TV'PIS nie pokazali? :))

Tak to jest gdy komentuje się miejsce w którym się nie mieszka a zna tylko z opowieści

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1628200

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Achhhhhh
Nie ma to jak przed snem poczytać wyważone i merytoryczne komentarze wielkich Polinowskich patriotów i katolykufff...
Ich ojczyzna zapewne się raduje że ma takich dzielnych, kulturalnych, oczytanych, zaangażowanych i walecznych wojów...

Jak to dobrze że Polska takich nie ma :))

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1628187