Bosak hołowniczy. Zamiast wywrócić dosiadł się do stolika

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Czas wyraźnie przyspiesza. Jeszcze dwie, trzy kadencje temu prawdziwe oblicze danego posła można było odkryć najwcześniej po połowie kadencji. Krzysztof Bosak pokazał, że można to zrobić już na pierwszym posiedzeniu Sejmu.

Przypomnijmy, jak to Konfederacja mamiła swoich przyszłych wyborców.

Kon­fe­de­ra­cja idzie do wy­bo­rów nie po to, że­by usią­ść do sto­li­ka z post­ko­mu­ni­stycz­ny­mi czy okrą­gło­sto­ło­wy­mi par­tia­mi i ich sa­te­li­ta­mi, ale po to, by raz na za­wsze ten ich sto­lik wy­wró­cić, by za­koń­czyć po­ro­zu­mie­nie so­cjal­de­mo­kra­tów z post­ko­mu­ni­sta­mi, któ­re chro­ni in­te­re­sy apa­rat­czy­ków, któ­rzy uwłasz­czy­li się po oba­le­niu pierw­szej ko­mu­ny i usta­no­wie­niu dru­giej. Kon­fe­de­ra­cja ten sto­lik wy­wró­ci nie­za­leż­nie od te­go, czy do­sta­nie 7%, czy 15%, bo bez niej i tak nikt rzą­du nie skon­stru­uje.

  Więc jak doj­dzie do ko­ali­cji rzą­do­wej? To pro­ste: Kon­fe­de­ra­cja po­sta­wi swój wła­sny sto­li­ki i ja­sno wy­spe­cy­fi­ku­je za­sa­dy, usta­wy, pro­gram, któ­ry mu­szą za­ak­cep­to­wać ewen­tu­al­ni ko­ali­cjan­ci, by wej­ść do rzą­du z Kon­fe­de­ra­cją.

(…)

Szy­kuj­cie się na to, co nie­uchron­ne, bo to nie bę­dzie za­sko­cze­nie, to nie bę­dzie nie­spo­dzian­ka.

Autorem powyższych słów jest nasz kolega, rozsiewający swoje teksty po całym internecie, niejaki Grzegorz Świderski GPS. O wywróceniu stolika pisał w zależności od portalu od 26 maja do 4 czerwca 2023 r. To samo zresztą płynęło z ust prominentnych Konfederatów.

W każdym bądź razie buńczuczne przekonanie o opatrznościowej wręcz roli, jaką chłopcy od JKM i Brauna będą pełnić w Sejmie X kadencji, stało się wyróżnikiem kampanii wyborczej’23 Konfederacji.

15 października przyszło rozczarowanie.

Niespełna po miesiącu okazuje się, że pan poseł Bosak, jakby nigdy nic zostaje zgłoszony do prezydium Sejmu jako wicemarszałek i… przechodzi, poparty większą ilością głosów niż Włodzimierz Czarzasty, rotor Hołowni na stanowisku marszałka w przyszłości, choć wielu „koalicjantów” deklarowało co najmniej niechęć do Konfederacji, wykluczając jeszcze przed wyborami jakąkolwiek z nią współpracę w przyszłym Sejmie.

Zaraz po wyborze poseł zamieścił na portalu X istny manifest hołowniczy.

I tego już było za dużo dla ludzi, którzy uwierzyli w szczerość wcześniejszych deklaracji.

Niżej co celniejsze komentarze zamieszczone pod tweetem Bosaka.


...

...


...

Wiele osób wcale nie jest zdziwionych postawą Bosaka. Od dłuższego czasu bowiem szykująca się do przejęcia władzy w Polsce formalnie zawiązana w ubiegły piątek Głodna Koalicja tak naprawdę połączona jest tylko jednym – wizją objęcia stołków i stołeczków jak kraj długi i szeroki.

W przypadku Bosaka można mówić o jeszcze jednym. Jak pamiętamy wybory prezydenckie 2020 roku o mały włos wygrałby Trzaskowski, i to dzięki głosom sporej części „konfederatów”. Umiejętnie bowiem budzona nienawiść do PiS pod pozorem wprowadzania bezsensownych obostrzeń związanych z pandemią, oskarżanie o „wymordowanie” więcej Polaków, niż uczyniła to UPA w latach 1940-tych znalazła sporo wyznawców.

Dzisiaj zaś okazuje się, że antyszczepionkowy Braun miał sporo do wygarnięcia kandydatce PiS na funkcję wicemarszałka, milczał jednak wobec Hołowni, choć ten uważał, że wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy obostrzenia covidowe były niewystarczające. Co prawda atak Brauna był zrozumiały – wszak za swoje demonstracje był karany finansowo.

To jednak nie tłumaczy Bosaka w żaden sposób.

Zamiast wywrócić stolik przy pierwszej okazji facet się do niego dosiadł. Musi być bardzo głodny...

Chyba, że…

Od momentu powołania Konfederacji nie brakło głosów, że to tylko kolejny projekt mający na celu odciągnięcie prawicowych wyborców od popierania Zjednoczonej Prawicy.

W tym kontekście funkcja dla Bosaka stanowiłaby element nagrody.
 

13.11 2023

fot. facebook

screen portal X

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

przez zbrodniczą ruską agenturę.

I wzorem komunistycznych zbrodniarzy oszuści z konfy działają wspólnie z mafijną PO-PSL führera Tuska i lewackimi degeneratami na szkodę interesów Polski wspólnie pod przykrywką polskiego "patriotyzmu"...

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1656129

  Jeszcze niedawno mieliśmy tu grupkę krzykliwych zwolenników Konfy.  Chyba doskonale wiedzieli kogo popierają, bo przed wyborami zniknęli.

Vote up!
11
Vote down!
0

ronin

#1656132

Konfederacja to najwięksi zdrajcy, ten ich rudy Guru, załatwił przepustkę i powrót Qnia do Sejmu. To prawda, że wyznawcy konfederacji, zapadli się pod ziemię. Niech tam siedzą...

Serdecznie pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1656135

Zadanie wykonane. Prorosyjska Konfederacja "ściągnęła" na siebie setki tysięcy naiwnych, patriotycznych głosów. Teraz znowu mentor i uczeń, Giertych i Bosak, razem w Sejmie. Nawołując do krucjaty przeciw członkom poprzedniego, patriotycznego rządu. Że zacytuję kawałek swojego komentarza z innego miejsca :

 "Bosak jest politycznym wychowankiem rodziny Giertychów a Maciej  Giertych, ojciec Romana,  "w imię wyższych racji", polskich /?/ poparł stan wojenny i Jaruzelskiego.  Bosak był kiedyś jego asystentem w Europarlamencie. Na taką funkcję daje się kogoś zaufanego i "perspektywicznego". Bosak był też jakiś czas szefem Młodzieży   Wszechpolskiej którą przy pomocy ojca zakładał i był pierwszym szefem,  Roman Giertych.  R.G. i Bosak byli też razem w Lidze Polskich Rodzin. I teraz są znowu razem w Sejmie :). I jeden i drugi odgraża się PiSowi, że "rozliczyć", zaangażować prokuraturę, czyli dręczyć, ścigać itd. Putin szampana już wypił.  ( Czy młodzi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego są niepatriotyczni? Skąd, wprost przeciwnie,  są bardzo patriotyczni. I bardzo naiwni.  I.... chcąc nie chcąc wspierają swoich prorosyjskich szefów). Niedawno Bosak ze swoimi ludźmi uwalił antyrosyjskiego Bąkiewicza  i przejął kontrolę nad Marszem Niepodległości."....

Vote up!
10
Vote down!
0

Bogdan Lipowicz Skaut

#1656134

    Ta antypolska "banda czworga", pewnie pieniądze na KPO, chce przeznaczyć na obozy dla PIS. Pewnie również z niemiecką aprobatą.

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1656136

Przepraszam polskie dziwki

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1656137

Vote up!
8
Vote down!
0
#1656138

już psu wściekłemu...

 

już psu wściekłemu

bezpieczniej rękę powierzyć

aniżeli jednemu słowu

tych degeneratów uwierzyć 

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1656143

Piękne...100/100

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0
#1656145

Miejmy nadzieję, że już przejrzała na oczy duża część tych, którzy ulegli urokowi "najprawdziwszych patriotów i katolików".

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1656147

Nie kto, kiedy i jak chciał wywracać.

Lecz co jest Pod stolikiem.

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1656174