Blef Putina

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Czy Rosja może komukolwiek zagrozić bronią nuklearną? Wbrew pozorom nie tylko dyletanci mojego pokroju mają wątpliwości, co do faktycznego stanu głowic jądrowych będących w posiadaniu Rosji. Okazuje się, że wątpliwości mają również... fachowcy.

Były prezydent Ukrainy Łeonid Kuczma powiedział mi, że gdyby Kijów nie oddał Moskwie w połowie lat 90. sowieckiej broni jądrowej, to w 1997 roku i tak trzeba by ją było zutylizować; ciekawe, jaki jest obecnie stan techniczny tych rosyjskich staroci - zauważył w czwartek ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow.

Jak podkreślił Reznikow w rozmowie z agencją Interfax-Ukraina, ryzyko użycia przez Kreml broni jądrowej wobec Ukrainy należy traktować poważnie. "Jeśli ma się takiego sąsiada z arsenałem nuklearnym, to zawsze jest możliwość, że (ten sąsiad) oszaleje. Jak duże jest to ryzyko w ujęciu procentowym? Nie podejmę się oceniać. Rosja posiada jednak środki przenoszenia takiej broni - rakiety typu Kalibr czy Iskander, samoloty (strategiczne). Pytanie, w jakim (to wszystko) jest stanie (technicznym)" - powiedział minister.

]]>https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8558419,reznikow-rosyjski-arsenal-nuklearny-to-starocie-stan-techniczny-tej-broni-jest-watpliwy.html]]>

Wystarczy sięgnąć pamięcią do czasów tuż sprzed 24 lutego 2022 roku. Wówczas cała polskojęzyczna proputinowska jaczejka zgodnie brzmiała o wielkości oraz nowoczesności armii Federacji Rosyjskiej. Tymczasem prędziutko okazało się, że jedyne, czym naprawdę dysponuje Rosja, to posowiecki złom nieco tylko odnowiony.

Mimo spekulacji, że to tylko opróżnianie magazynów, zaś „prawdziwy” sprzęt zostanie użyty później, okazało się, że Putin jest nagi.

Im dłużej trwa konflikt, tym bardziej ruskie muszą sięgać po zabytki z pobreżniewowskiego jeszcze demobilu!

Powstaje pytanie, czy przypadkiem tak samo nie dzieje się z „siłami odstraszania”?

Na to podstawowe nie tylko dla Ukraińców pytanie odpowiada ukraiński ekspert.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Rosja użyje broni jądrowej przeciwko Ukrainie?

O. Kowalenko: - Broń jądrowa w Rosji jest, delikatnie mówiąc, w stanie niezadowalającym. Latem ubiegłego roku w Federacji Rosyjskiej przeprowadzono inspekcję reaktorów jądrowych. Putin otrzymał prawdziwy raport o stanie międzykontynentalnych rakiet balistycznych klasy UTTX. W ciągu ostatnich trzydziestu lat pociski te nie były poddawane obowiązkowym konserwacjom i regularnym naprawom. Ponieważ silosy startowe z rakietami znajdują się na całym terytorium Federacji Rosyjskiej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku startu wybuch może nastąpić w samym silosie lub w rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

]]>https://ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,28988153,putin-blefuje-glowicami-dostal-raport-o-stanie-rakiet-wybuch.html]]>

Jest jeszcze jeden argument PRZECIW atomowej wojnie, bodaj czy nie najistotniejszy. Tylko w tanich opowieściach katastroficznych oraz w kocopałach ruskich użytecznych idiotów Putin naciska czerwony guziczek i za chwilę jest BUUUUMMM!

Tak naprawdę „atomowa walizka?”, noszona w ślad za prezydentem Federacji nie zawiera guzika, i to w dowolnym kolorze. Służy po prostu do przekazania rozkazu wszczęcia procedury odpalenia do Sztabu Generalnego.

Mamy zatem łańcuch ludzi, nie maszyn.

Sztab Generalny przekazuje dalej w dół kody autoryzacyjne, zaś bezpośrednim wykonawcą rozkazu jest jakiś mniej lub bardziej kumaty oficer w zapyziałym garnizonie, gdzie kaprys często jeszcze Chruszczowa nakazał umieścić wyrzutnię.

Podobno istnieje równoległy system, pozwalający na bezpośrednie sterowanie wyrzutniami przez Sztab Generalny, ale znając rosyjską technikę, a raczej jej stan, ciężko uwierzyć, by działał.

Tak czy inaczej system powinien być idiotoodporny. Nawet jeśli Putin zbzikuje do reszty, to zastopują go albo w Sztabie Generalnym, albo na samym dole.

Patrząc na masową ucieczkę obywateli Rosji zagrożonych mobilizacją dziwnie jestem spokojny o reakcję zwykłego żołnierza.

Nie tylko Francuzi ongiś nie zamierzali umierać za Gdańsk. Podobnie Wania, Oleg itp. nie będzie ryzykował utraty życia w imię fantasmagorii imperialnych Putina.

To nie jest front, gdzie stres wspomagany psychotropami, wyzwala w ludziach najdziksze instynkty.

Zresztą historia uczy, że nawet największy zdawałoby się fanatyk w sytuacji ewentualnego zagrożenia życia wykazuje cechy przekreślające jego dotychczasowe dokonania.

Oto Iwan Sierow, pod koniec życia nawet generał NKWD, potem KGB a także szef wywiadu wojskowego GRU.

Nie dość, że wziął udział w mordzie katyńskim, to również był tym, który (jako gen. Iwanow) aresztował polskich przywódców Państwa Podziemnego i odstawił do Moskwy (tzw. proces szesnastu).

Skończone komunistyczne bydlę, oprawca nie tylko Narodu Polskiego, ale również znany w Państwach Bałtyckich, Białorusi i Ukrainie. A także na Kaukazie i Krymie.

Ale kiedy światu zaczęła zagrażać wojna nuklearna wysłał do Amerykanów Olega Pieńkowskiego, który ujawnił faktyczną mizerię ówczesnych sił nuklearnych ZSRS, co prawdopodobnie zapobiegło wojnie.

Również dlatego Chruszczow musiał jak niepyszny zwinąć rakiety z Kuby. Nie dało się dłużej blefować.

Putin, jako były funkcjonariusz KGB, doskonale pamięta tą sprawę. Ponoć film z egzekucji Olega Pieńkowskiego (miał być spalony żywcem w kotłowni na Łubiance, do paleniska wsuwany powoli poczynając od stóp) obowiązkowo oglądać musiał każdy młody KGB-ista.

A zatem patrzmy spokojnie, co za chwilę stanie się na Kremlu.

 

6.10 2022

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Fałszywy alarm o amerykańskim ataku rakietowym 26 września 1983 roku

Powyższe zdarzenia bezpośrednio wpłynęły na sytuację międzynarodową, powodując nerwowość, a w samym ZSRR, wśród najwyższych władz państwowych, oczekiwanie na niespodziewany, amerykański atak nuklearny, a paranoja była podsycana dodatkowo przez błędne wnioski służb wywiadowczych na temat ćwiczeń NATO.

W dniu 26 września 1983 roku nastąpił kryzys, który został utajniony na kolejne piętnaście lat. Podpułkownik Stanisław Pietrow, wówczas 44-letni oficer, pełnił dyżur w Centrum Wczesnego Ostrzegania przed Atakiem Rakietowym (SPRN) Sił Powietrznych ZSRR w zamkniętym mieście Sierpuchowo-15 pod Kaługą, niedaleko Kuriłowa k. Moskwy. Centrum odbierało sygnały z sieci satelitów wczesnego ostrzegania, działających na podczerwień US-KS (Uprawliajemyj Sputnik Kontinientalnyj Stacjionarnyj; w indeksie GRAU: 74Ch6), systemu Oko-S, który w tym wariancie funkcjonował od 1975 do 1997 roku (od Kosmos 775 do Kosmos 2345). Satelity, opracowane przez Centralny Instytut Badań Naukowych (TsNII) „Kometa” i zbudowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Produkcyjne Siemiona A. Ławoczkina, operowały na orbicie geosynchronicznej, a od 1980 roku pełniły całodobowy dyżur dozoru wszystkich możliwych miejsc startów wrogich rakiet balistycznych.

O godzinie 00:04 czasu lokalnego (GMT+3) komputery SPRN wykryły start, najpierw jednej, a później łącznie pięciu, międzykontynentalnych rakiet balistycznych (Intercontinental Ballistic Missile; ICBM) typu LGM-30G Minuteman III z terytorium Stanów Zjednoczonych w kierunku ZSRR. Ppłk Pietrow miał minuty na zdecydowanie, czy atak jest prawdziwy, by wszcząć alarm i przekazać go do samego Jurija Andropowa, który według założonych procedur i niepisanej doktryny Wzajemnego Zagwarantowanego Zniszczenia (Mutual Assured Destruction; MAD), rozpocząłby druzgocący odwet nuklearny. Pietrow uznał jednak, że atak za pomocą tylko pięciu rakiet klasy ICBM jest irracjonalny według założeń MAD, gdyż nie zniszczyłby przynajmniej większości strategicznych obiektów w ZSRR i skazałby USA na kontruderzenie i najprawdopodobniej unicestwienie.

Poczułem, że nogi mam jak z waty. Spojrzałem na swoich podwładnych – na początku cisza, widzę, jak ludzie się we mnie bezradnie wpatrują, a zaraz potem panika, krzyki, niemal nie zniszczą stanowisk. Zacząłem rzucać mięsem, kazałem im natychmiast wrócić do roboty, zaraz potem poczułem, że muszę podjąć chyba najważniejszą decyzję w życiu. Czułem się jakbym siedział na rozgrzanej patelni. – wspominał po latach Pietrow.

Pełniący dyżur bojowy, wówczas najwyższy stopnień w Centrum Wczesnego Ostrzegania, ppłk Pietrow zaryzykował i po trzech minutach odwołał alarm, uznając go za błąd komputera, źle interpretującego odczyt satelitarnego systemu na podczerwień.

Nie było wątpliwości. Komputer pokazywał atak, dziwny atak, bo kto rozpoczyna wojnę nuklearną pięcioma rakietami, na dodatek wystrzelonymi z jednej bazy, ale dane nie pozostawiały wątpliwości. Między wielką mapą USA i wielką mapą ZSRR zapalały się kolejne światła. Minister obrony, sztab generalny i Kreml czekali na informację, a czas uciekał.

Informację o błędzie systemu przekazał oficerowi operacyjnemu Wojsk Obrony Powietrznej, jednak sytuacja wywołała panikę w najwyższych kręgach władzy, gdyż błąd człowieka mógł oznaczać koniec istnienia ZSRR. Następnego dnia w SPRN zjawiła się specjalna komisja, mająca wyjaśnić co tak naprawdę wydarzyło się feralnej nocy. Jednak dopiero pół roku później jeden z młodych oficerów SPRN odkrył, że system Oko-S błędnie zidentyfikował promienie słoneczne jako start amerykańskich rakiet, z uwagi na szczególne w tym momencie rozmieszczenie satelity na orbicie, który wykrył domniemany atak rakietowy oraz położenie Ziemi wobec Słońca.

Następstwa kryzysu

Logicznym wydaje się, że ppłk Stanisław Pietrow powinien zostać nagrodzony i uhonorowany przez władze sowieckie za niedopuszczenie do wybuchu globalnej wojny termonuklearnej, która mogła mieć fatalne skutki, nie tylko dla kraju, ale i dla całej ludzkości. Jednak nie w ZSRR. Z racji iż, Pietrow złamał obowiązujące ścisłe procedury operacyjne, poddany skrupulatnemu śledztwu, został następnie odsunięty od pełnionych obowiązków i ukarany naganą, oficjalnie za nieprawidłowe wypełnienie dokumentacji. Oficer został zwolniony ze służby w 1984 roku i pracował później jako starszy inżynier w TsNII „Kometa”, a cały incydent utajniono. Jednak mimo wszystko, rozpoczęto modernizację systemu Oko-S, by nie dopuścić do podobnych zdarzeń w przyszłości.

https://www.nowastrategia.org.pl/stanislaw-pietrow-czlowiek-ktory-uratowal-swiat-od-zaglady-nie-zyje/

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647464

Putinowi  życzymy natychmiastowego zakończenia jego nędznej egzystencji na tym świecie. Najlepszym prezentem, jaki może sobie dać, jest samozniszczenie.

 

https://naszeblogi.pl/64105-70-lat-70-porazek

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647472

samobójstwa.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647473

Jego może lepiej w centrum Kijowa zostawić  na chwilę rozmowy. z ludzmi

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647476

 Ukraina zdobyło na Rosjanach od 24.02.2022 r. około 460 czołgów! Wraz z dostawami z zachodu mamy ekstra prawie 800 sztuk na stanie armii ukraińskiej.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1647475

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kupido został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kupido

#1647477

Trzymaj dwie wersje mojej odpowiedzi:

1. Jeśli jesteś pożytecznym idiotą putlera, mieszkającym w Polsce.
Oddadzą czołgi, gdy Ty oddasz im kasę za każdego Ukraińca, który zginął w wojnie, między innymi po to abyś mógł grzać tyłek w fotelu i powielać bezpiecznie i bezmyślnie ruską propagandę.
2. Jeśli jesteś płatnym trollem putlera.
Wylemparciaj z portalu!

Vote up!
8
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1647480

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kupido został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kupido

#1647483

Kupido tak napisała o sobie: 

"Gospodyni domowa przy mężu."

https://niepoprawni.pl/ludzie/kupido

 

A w komentarzu powyżej ta sama Kupido pisze;

"Jestem Polakiem a nie fanem nazistów banderowskich."

A więc to jest on, nie ona, a w dodatku nie samotny ale przy mężu. Ślub musiał się odbyć nie w Polsce ale za granicą, bo nasza Konstytucja takich związków nie aprobuje.

Sądząc po wpisach na temat Ukrainy jest to niewątpliwie troll.

Vote up!
7
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647485

Gdy kupido vel ruszkiewicz był tu jako onuckina to co do literki to samo o sobie pisał.
Co do literki

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647492

Czy Spirito L. chciałoby się o piątej rano trollować? Ja miałam kogoś zgoła innego na myśli. Pewnego Don Kichota. Wszystko jednak możliwe. Należy wziąć pod uwagę żal z powodu rosyjskiej przegranej i bezsenność.

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647499

To na 1000% ruszkiewicz

O 5 czy 6 rano pisze na Toy-Toyu od lat

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647501

filorus bardziej ukryty niż ruskivicius.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647502

jw.

Vote up!
5
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1647550

Witaj dachowcze z NB

Witaj kamracie z Toy-Toya

Mało pomysłowy ten nick masz ruszkiewicz

Miałeś go tylko 3 dni na S24 nim cię wypir...no enty raz

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647491

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kupido został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kupido

#1647541

to taki parch ruski

Spiryto Libero zwanym w niemowlakach "zakochany"

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1647544

Spiryto Libero jest z portalu zbolszewizowanych "narodowców" sterowanych przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych organizacji WSI i SB z sowietyzowanego PRL. Ci sowieccy bolszewicy wysyłają wiernopoddańcze listy do sowieckiego zbrodniarza płk. KGB Putina.

Pewnie dlatego, portal ten jest wśród blogerów także nazywany „ścierwoneonówką”…

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647548

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kupido został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kupido

#1647549

Helsinki znalazły własny sposób na zaznaczenie urodzin Putina

Vote up!
6
Vote down!
0
#1647478

niż Putas. Miał 75 lat.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647503

Szojgu i Gierasimow zostali prawdopodobnie usunięci ze stanowisk ministra obrony Federacji Rosyjskiej i szefa Sztabu Generalnego - ISW

Vote up!
4
Vote down!
0
#1647536