Treści z tagiem: bomba atomowa

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Gazeta wyborcza przez ponad dekadę kształtowała postawę tzw. inteligenta. Wiele osób „mówiło wyborczą”, a prezentowane tam poglądy uważała za własne.

 

Dziś na szczęście tamte lata powoli odeszły w zapomnienie. Mimo to czerscy ludzie nadal na siłę chcą na nowo napisać nam historię.

Najnowszy tekst...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Pod koniec lat 1970. Polska posiadała zaawansowany program, w wyniku którego istniała realna możliwość zbudowania bomby atomowej.

POCZĄTKI POLSKIEGO PROGRAMU ATOMOWEGO

Pod koniec lat 1970. istniał program jądrowy PRL. Realizowany był przez placówki naukowe, w tym Wojskową Akademię Techniczną Był on na takim etapie...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

14 września 1954 roku doszło do jednej z największych i jednocześnie wyjątkowo ohydnych zbrodni komunistycznych po 1945 roku. Na poligonie znajdującym się pośród zamieszkałych terenów Związku Sowieckiego zdetonowano wówczas bombę atomową tylko po to, by „rzeźnik” Żukow mógł pokazać pierwszemu sekretarzowi KPZR Nikicie S. Chruszczowowi, że...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„były rzecznik rządu Cezary Tomczyk (PO)  „..” „Zrobię wszystko, by Antoni Macierewicz nie miał bomby atomowej!”...(źródło )

Rosyjska prasa: Co z polskim atomem?”...”Rosja chce wiedzieć, czy w Polsce będzie stacjonowała broń jądrowa. Kwestię tę porusza "Rossijskaja Gazieta" w artykule zatytułowanym "Warszawski atom". Dziennik powołuje...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

rofesor Chodakiewicz „Polska naturalnie powinna zostać w Sojuszu, ale powinna zacząć dbać o własna obronę, a więc o broń nuklearną. „.....”Warszawa powinna dążyć do tego, aby Kaliningrad jak najszybciej wcielić do państwa litewskiego. To powinno być załatwione zaraz po 1991 r „...”Chodakiewicz „- Jak Pan patrzy na sytuację w Obwodzie...

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:3)
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Kampania prezydęcka głównego faworyta partii rządzącej i kandydata do reelekcji  pełna jest zaskakujących meandrów i wybojów. Specjaliści zapowiadali kampanię o sile bomby atomowej, mającej zmieść konkurentów, a zwłaszcza wystawionego przez PiS kandydata na Prezydenta RP, dra Andrzeja Dudę, a tu... cała bomba, wymierzona w niego przez sztab...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Do annałów dyplomatołecji marionetkowego rządu Tuska przejdzie wypowiedź Radka Sikorskiego w TVP Info, że Rosjanie nie oddają nam samolotu, ponieważ "boją, że gdy oddadzą wrak, to Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej".

Nie wiem, czy miał to być dowcipas ministra, jak by nie było spraw zagranicznych III RP, czy też...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika prof Rycho
Kraj

Dziś w Telewizji Polskiej o godzinie 8 rano usłyszałem wywiad na żywo z ministrem Sikorskim. Usłyszałem szokujące jego słowa!

Zmęczony przyjazdem ze stolicy Węgier z ich święta narodowego i poparcia dla polityki Orbana o czym napiszę -nie mogłem uwierzyć w słowa Sikorskiego w TVP wypowiedziane.
A są to słowa, które na długo...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Władca Korei (płn.) tow. Kim Jong Il nie żyje.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

W zasadzie w Lizbonie do pogrzebu NATO nie doszło. Ale zapowiedź współpracy z Rosją w zakresie budowy obrony przeciwrakietowej to zaproszenie do Sojuszu kuchennymi drzwiami. Dla Kremla nieważne, którymi wejść, ważne, że się jest w środku.

Sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen, cieszy się chyba za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Historia

Prace nad budową radzieckiej bomby atomowej trwały prawie 10 lat.
Rozpoczęły się w 1939 roku.

Po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę, Rosjanie zaczęli tę sprawe traktować bardzo powaznie.
20 sierpnia 1945 roku został powołany specjalny komitet ds. budowy bomby atomowej.
Jego przewodniczącym został Ławrentij Beria...

0
Brak głosów