Współczesne niewolnictwo

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
ZUS
Niedawno prasa informowała o raporcie australijskiej organizacji praw człowieka Walk Free Foundation o współczesnym niewolnictwie. Zainteresowało to mnie, bo pisałem już o tym dzisiejszym niewolnictwie w blogowej notce: ]]>Niewolnictwo prywatne, niewolnictwo państwowe...]]>
          Jak się definiuje to nowoczesne niewolnictwo? Kilka cytatów:
          Moim zdaniem można to niewolnictwo zdefiniować krócej i bardziej ogólnie. Otóż niewolnikiem jest ten, kto został przymuszony do zawarcia jakieś niekorzystnej dla siebie umowy i nie może jej zerwać. Próba zerwania umowy wiąże się z użyciem przemocy wobec tego zrywającego. To jest właśnie niewolnictwo.
          No to proszę zauważyć, że dokładnie taką umową jest umowa z ZUS. Czy chcemy, czy nie, musimy ją zawrzeć podejmując się jakiejkolwiek pracy. Nie tylko jako dealer narkotykowy czy prostytutka musimy opłacać haracz naszemu przymusowemu opiekunowi, który w pracy czasem pomaga, ale przy każdej innej pracy też musimy płacić haracz opiekunowi jakim jest ZUS - a ten ZUS nijak nam pracy nie organizuje. I nie możemy zerwać tej umowy i zawrzeć podobną z jakąś inną firmą ubezpieczeniową. Czystej wody niewolnictwo.
          Na to niewolnictwo opisywane w raportach się oburzacie. A tymczasem każdy z nas łyka niewolnictwo ZUS-u i to akceptuje. A różnicy nie ma. Widać jak większość ludzi zostało skutecznie zindoktrynowanych i nie widzimy, że jesteśmy niewolnikami. 
 
Grzegorz GPS Świdersk
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (13 głosów)

Komentarze

W stosunku do niskodochodowej działalności podatkiem zryczałtowanym. I owszem tu jest problem bo skoro to faktycznie podatek dochodowy ,nie majątkowy,to wysokość absurdalna. Nijak się to ma do niewolnictwa. To rzecz większego kalibru dotycząca kilku praw człowieka od równości wobec prawa poczynając.W tle bowiem kryje się domniemanie ukrywania dochodów bez dowodu.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1515059

Nijak się to ma do niewolnictwa. 

A zatem moja definicja, że niewolnicwo to przymusowa umowa, której nie można zerwać jest nieprawidłowa, bo ZUS ją spełnia, a nie ma nic do niewolnictwa. Co to zatem jest niewolnictwo?

Vote up!
2
Vote down!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1515065