Lewica w Polsce dominuje!

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Moim zdaniem polska scena polityczna jest od bardzo dawna totalnie zdominowana przez lewicę. I to jest złe - to czyni Polskę biedną i zniewoloną.

       Typowa, tradycyjna, archetypiczna lewica to socjaldemokracja. Wszystkie polskie partie parlamentarne głównego nurtu popierają i realizują wszystkie postulaty tradycyjnej socjaldemokracji.

       Różnią się one między sobą tylko mało znaczącymi niuansami. PO, PiS, Nowoczesna to socjaldemokracja postsolidarnościowa, SLD i PSL to socjaldemokracja postkomunistyczna, a Razem czy Wiosna to socjaliści skrajni. Kukiz’15 to mieszanka wszystkiego, a jedyną prawicą antysocjalistyczną, narodową, wolnorynkową, konserwatywną, liberalną jest Konfederacja (Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, Jakubiak).

       Póki co, tak na moje oko, w Polsce podział elektoratu jest mniej więcej taki: Lewica - 90%, Prawica - 10%. Nasz ustrój, konstytucja i prawo są w pełni lewicowe od bardzo dawna.

       Podstawowe punkty programu socjaldemokratycznego, czyli lewicowego, są takie:

  • państwo opiekuńcze oparte o sprawiedliwość społeczną,
  • finansowanie z podatków edukacji oraz opieki zdrowotnej,
  • utrzymywanie państwowego systemu emerytalnego opartego o piramidę finansową zwaną solidarnością pokoleniową,
  • aktywna polityka państwa ingerująca we wszystkie gałęzie gospodarki różnorodnymi sposobami,
  • realizowanie idei równości, poprzez redystrybucję dochodu narodowego,
  • etatyzm, czyli aktywny wpływ państwa na przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą - poprzez bezpośrednie ich posiadanie, utrzymywanie firm z kapitałem mieszanym, a także rozwijanie wielu urzędów i instytucji państwowych zajmujących się regulowaniem firm prywatnych,
  • dotowanie przez państwo kultury, sztuki i nauki i wielu innych dziedzin,
  • koncesjonowanie większości dziedzin ludzkiego życia, takich jak: telekomunikacja, transport, produkcja i handel farmaceutykami, bankowość, radio i telewizja, poszukiwanie i wydobywanie bogactw naturalnych, ochronę osób i mienia, wytwarzanie, przetwarzanie i handel paliwami oraz energią, hazard, przewozy lotnicze, produkcja i handel alkoholem i tysiące innych,
  • centralizm państwowy.

       Wszystkie partie parlamentarne w Polsce od ponad pół wieku realizują te postulaty. PiS tak samo wspiera socjalizm jak PO. PiS jest tak samo lewicowe jak PO. Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) jest tak samo socjaldemokratyczna jak Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, .N, Zieloni).

       Każdy, kto popiera te wyżej wymienione punkty programu politycznego, popiera lewicę, popiera socjaldemokrację, może śmiało nie iść na wybory do Parlamentu Europejskiego na wiosnę i do Parlamentu Polski na jesieni tego roku. Rządy SLD, PSL, PO, PiS i ich poprzedniczek niczym szczególnym się nie różniły i nie będą różnić - nie ma więc kompletnie znaczenia, na którego socjaldemokratycznego polityka z tych partii się zagłosuje.

       Więc jak ktoś nie chce żadnych istotnych zmian w Polsce, podoba mu się obecna lewicowa Polska, akceptuje socjalizm, to może śmiało polityką się nie interesować i nie głosować - bo lewica w Polsce dominuje!

       Ale jak ktoś nie akceptuje lewicy, uważa się za wolnościowca, zwolennika kapitalizmu, liberała, konserwatystę, narodowca, a zatem prawicowca, powinien koniecznie iść na wybory i głosować na Konfederację - i może sobie wybrać dowolny odcień wolnorynkowego prawicowca, a nawet libertarianina. Tylko taki wybór spowoduje, że Polska ma szanse na sensowne zmiany. Nawet 10% dla wolnorynkowej prawicy da jej istotną reprezentację parlamentarną. Nawet jeśli będzie tylko opozycją, zmieni Polskę w sposób istotny na dobre. Chcecie być wolni i bogaci? - głosujcie na Konfederację!

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:2)