Wrocław, miasto stu mostów i trzystu imprez

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kultura

Ubieganie się Wrocławia o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2016  nie jest bynajmniej bezpodstawne – i nie jest to li tylko mrzonka włodarzy stolicy Dolnego Śląska.

Tutaj, we Wrocławiu, każdego tygodnia odbywa się ponad trzysta imprez kulturalnych.

Ten tydzień nie jest inny. Moim skromnym zdaniem, do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w tym tygodniu zaliczyłbym musical Jana Klaty: Jerry Springer - The Opera – produkcja wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Miejsce: Sala Koncertowa Radia Wrocław.

Poleciłbym również dzisiejszy (28 luty 2013) koncert połączony z wystawą: Muzyczne pożegnanie artysty – koncert pamięci Jaremy Klicha. Miejsce: Centrum Sztuki IMPART

Kiedy przechadzam się po moim mieście mijam liczne słupy ogłoszeniowe. Na każdym z nich znajduję tyle propozycji kulturalnych, których nie ma żadne inne miasto w Polsce.

Pod tym – i nie tylko – względem, Wrocław jest miastem wyjątkowym.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No cóż. Wrocław miastem „kultury” lewackiej.
Próbujesz zarobić na pozycjonowaniu stron internetowych zamieszczając linki do takiego gówna jak „the opera” springera. I bezczelnie robisz to na stronie Niepoprawnych narażając na szwank dobre imię naszego Miasta.

Trochę o wymienionych przez ciebie „wydarzeniach kulturalnych”:

„Jerry Springer - The Opera PRAPREMIERA POLSKA
NAJLEPSZY POLSKI SPEKTAKL MUZYCZNY SEZONU 2011/12 (WG MIESIĘCZNIKA „TEATR”)
Spektakl dla dorosłych. Zawiera wulgaryzmy, ekstremalne sceny i odniesienia religijne, mogące urazić niektórych widzów.”

Cytat z gówna wybiórczego:
„GAZETA WYBORCZA, WYD. OGÓLNOPOLSKIE: Widowisko Jana Klaty jest zrealizowane lepiej niż brytyjskie i amerykańskie pierwowzory. (...) Fantastycznie zrealizowany show okazuje się dość poczciwą rozrywką, w której parę sztucznych penisów i żartów z Pana Boga nie zaciera wyczuwalnego wołania o świat bez niepotrzebnych konfliktów - pisze Joanna Derkaczew.”

Aby zmyć złe wrażenie jakie Niepoprawni mogą odnieść czytając o moim ukochanym Wrocławiu przytaczam informację którą ja wyczytałem na słupach ogłoszeniowych w moim Mieście:

Wrocławski Plan Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,

27 lutego
g. 10 Urząd Wojewódzki - wystawa fotograficzna i zakończenie konkursu edukacyjnego poświęconemu płk. Jerzemu Woźniakowi,

28 lutego
g. 13 otwarcie wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. "TROPEM WILCZYM", plac przed Bazyliką Garnizonową pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu.

1 marca
g. 10:30 - oficjalne obchody na Cmentarzu Osobowickim,
g. 18 - Msza Św. w Bazylice Garnizonowej pw. Św. Elżbiety,
g. 19:00-19:30 wydarzenie multimedialne na Rynku - spotkanie pod budynkiem Banku Zachodniego WBK,
g. 19:30 Marsz Pamięci: Rynek - Pomnik Pileckiego,

2 marca,
g. 10:30- 24:00 maraton filmowo-dyskusyjny pt. PAMIĘTAJMY O NIEZŁOMNYCH - Spotkania z kombatantami, autorami filmów, kiermasz książek i artykułów związanych z tematyką Żołnierzy Wyklętych - siedziba Civitas Christiana ul. Kuźnicza 11-13.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
 
 
Lance do boju, szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń
#339027

Twoja opinia i tyle ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#339172