Precedens

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Chcieć znaczy móc, tylko kto by tam chciał

 

 

Żeby wszystko było jasne, aby nie było jakichkolwiek niedomówień. Rzeczy prawdziwe dzieją się w świecie rzeczywistym nie w wirtualnym. Internet, to inny rodzaj telewizji – też kłamie.

 

Przyznaję, kino, to obok życia, jedna z moich największych pasji. W życiu cenię sobie rodzinę i dobre relacje z ludźmi, nawet wtedy, kiedy sytuacje z pozoru wyglądają na beznadziejne mówię sobie, że to tylko gra pozorów i podejmuję się negocjacji.

Nie negocjuję jedynie ze zbrodniarzami i ich pomocnikami, nawet wtedy, kiedy kłamią najlepiej jak tylko potrafią.

 

Eliot Ness długo i cierpliwie ścigał Ala Capone. W końcu go dopadł. Capone trafił za kraty nie za morderstwa tylko za uchylanie się od płacenia podatków.

 

Przyznam, że nie wiem skąd wziąć 11 długich płaszczy i ubrać w nie „nietykalnych”. Nie wiem, czy udałoby się przeprowadzić „kasting” i zaleźć aż tylu czystych ludzi.

 

Wiem natomiast to, że gdyby zaciągnąć do roboty adwokackie tuzy, którzy potrafią obronić największego przestępcę, to doszłoby do precedensu: za kraty trafiliby „konstruktorzy myśli ekonomicznej”, którym udało się sól przemysłową rozprowadzać jako sól jadalną.

 

Zarzuty w akcie oskarżenia musiałby zostać skupione na ilości wypadków drogowych w okresie zimowym w miejscach, w których stwierdzono brak odpowiedniego zabezpieczania środkami. Należałoby połączyć te wypadki z wyprowadzaniem z obrotu handlowego soli przemysłowej i postawić zarzuty za celowe doprowadzenie do wypadków, w których kierujący lub – i – pasażerowie ponieśli trwały uszczerbek na zdrowiu lub ponieśli śmierć.

W oparciu o te dane przedstawić zarzuty celowego działania z zamiarem doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym i komunikacyjnym. W ławach oskarżonych powinno zasiąść około 50 osób. Osądzić i skazać z orzeczeniem naprawienia szkody – wypłacenie odszkodowań dla osób poszkodowanych lub ich rodzin.

Wsadzić za kraty, bez względu na to, czyją własnością jest owa ośmiornica, człowieków od inżynierii finansowej.

 

- Proszę siadać

- Ale, to... krzesło elektryczne!

- Siadaj, krzesło to krzesło

 

Życie tym rożni się od kina, że bilety na seans (prze)życia są strasznie drogie. Te na seanse filmowe da się jeszcze jakoś zdobyć, a jeśli nie, to zawsze można sobie obejrzeć w sieci.

Ocena wpisu: 
Brak głosów