Komunikat służb – ze swoimi postępujemy wg przyjętych zasad

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Za komuny informację o sytuacji w kraju przekazywano w prognozie pogody nadawanej pod koniec Dziennika Telewizyjnego. Jak jest dziś?

Naimski, były szef UOP, sobie przypomniał, nie tak nagle oczywiście, tylko po dwudziestu latach, że faktycznym powodem odwołania rządu Olszewskiego w „nocnej zmianie” był brak zgody Olszewskiego na oddanie rosyjskim spółkom terenów po bazach wojsk radzieckich, o co usilnie zabiegał ówczesny prezydent Lech Wałęsa.

 

W tym miejscu trzeba raz jeszcze wyraźnie powiedzieć, że dobrze okablowany elektryk – przewodniczący Solidarności – prezydent RP Lech Wałęsa, agent o pseudonimie „Bolek” doprowadził do:

  1. odwołania rządu Jana Olszewskiego i zablokowanie lustracji

  2. uniemożliwienie przeprowadzenia dekomunizacji

  3. zgoda na działanie rosyjskiej agentury w newralgicznych sektorach państwa

Zatem jaki faktyczny powód istnieje (inny niż ten, który raptem sobie przypomina Naimski), że akurat teraz były szef Urzędu Ochrony Państwa doznał cudownego (przy)wrócenia pamięci?

Dla kogo jest ta informacja, do kogo jest skierowana? Co może oznaczać?

 

Tutaj podobnych pytań pojawić się może jeszcze kilka. Moim zdaniem, sytuacja Tuska – jednego z najbardziej aktywnych uczestników „nocnej zmiany” – dziś jest mocno skomplikowana, i nawet ewentualny sukces polskiej reprezentacji nie zdoła odwrócić złej monety od (jeszcze premiera, „cudotwórcy”) Donalda Tuska. Stąd ten komunikat do swoich, aby nie ruszać zbyt głęboko, bo wielu jedzie na tym samym wózku, co może grozić wypadkiem na wskutek powrotu wyrzuconego bumeranga.

Wiadomo, czas Tuska nieubłaganie dobiega końca, ale zainteresowani muszą pamiętać o zasadach, które obowiązują dawnych spiskowców. Komunikat służb jest również sygnałem, że stare wcale nie umarło, że dziwnym trafem są jeszcze ludzie, którym pamięć nie szwankowała nigdy. I tamta nocna zmiana dziś szczególnie musi mieć się na baczności, albowiem społeczeństwo przez te dwadzieścia lat spełniało pewnego rodzaju rolę kondensatora, a nagromadzony ładunek może okazać się niebezpieczny dla zdrowia i życia farbowanych lisów.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"...faktycznym powodem odwołania rządu Olszewskiego w „nocnej zmianie” był brak zgody Olszewskiego na oddanie rosyjskim spółkom terenów po bazach wojsk radzieckich.." - o tym wielokrotnie pisano i mówiono, a więc twierdzenie, że p. Naimski nagle sobie to przypomniał jest błędne. Również o dziwnej roli Korwin Mikkego też wiele pisano. Informacje o tym mogli mieć tylko ci, którzy czytali prasę prawicową.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ELAT

#260949

Przydałoby się przypominać o tych farbowanych lisach, młodzi nie wiedzą kto był kto w tamtych czasach. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261100

[quote=Sahim]

Przydałoby się przypominać o tych farbowanych lisach, młodzi nie wiedzą kto był kto w tamtych czasach. 

Pozdrawiam.

[/quote]

Warto to uczynić. Może w jakimś większym zbiorowym opracowaniu? Zebrać i wydać pod roboczym tytułem "Ci, którzy zdradzili polski naród"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261286