Sześciolatki jednak nie pójdą do szkoły?

Obrazek użytkownika Dariusz Zalewski
Kraj

Rząd zrezygnuje z posyłania sześciolatków do szkoły!

Podobno decyzja jest już przesądzona. Taką informację można przeczytać na ZNP-owskim portalu Głosu Nauczycielskiego. Wedle cytowanego źródła MEN już tylko poszukuje sensownego pretekstu do wycofania się z niefortunnego pomysłu.

Według naszych informatorów, w ubiegłym tygodniu odbyło się na Szucha spotkanie twórców reformy programowej i doradców ministerstwa z Katarzyną Hall - czytamy na portalu. - Efekt – przyznano, że szanse na wysłanie 6-latków do szkół są marne i projekt niemal na pewno upadnie.

Skąd ta nagła zmiana? Do tej pory dało się wyczuć pewną determinacje w zamierzeniach rządu. Nie tak dawno przecież wieszczono w mediach, iż rozważana jest koncepcję rządzenia za pomocą rozporządzeń, by uniknąć prezydenckiego weta. Chodziło między innymi o reformę edukacji. Teraz - wedle autorów cytowanej notatki - wizja weta, obok zdecydowanego buntu rodziców, miała być powodem podjęcia decyzji o odwrocie.

Sprawa ma także podtekst propagandowy. Przeciw zaganianiu sześciolatków do szkoły protestują głównie młodzi rodzice, potencjalni wyborcy PO, którym partia nie chce się narażać, i których nie chce stracić.

Jeśli powyższe informacje rzeczywiście się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z najbardziej spektakularną porażką obecnej ekipy. Reforma szkolnictwa to wszak “okręt flagowy” rządu Tuska, który płynął sobie w miarę spokojnie pod osłoną medialną. Jednak mimo tej osłony resort edukacji w pewnym momencie stracił panowanie nad sytuacją. Prawdopodobnie urzędnicy poczuli się zbyt pewnie i zbagatelizowali pierwsze protesty. Później sytuacja wymknęła się już spod kontroli. Na szczęście... dla naszych dzieci.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#8099

[quote]Sprawa ma także podtekst propagandowy. Przeciw zaganianiu sześciolatków do szkoły protestują głównie młodzi rodzice, potencjalni wyborcy PO, którym partia nie chce się narażać, i których nie chce stracić.[/quote]

Donald Tusk: Premier z Plasteliny

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#8104