Trzeci po koncesję

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Wczoraj wieczorem pojawiła się, a dziś dalej budzi wśród internautów poruszenie, informacja, że pan Lisiecki zamierza starać się o miejsce na multipleksie. Co najciekawsze – dla stacji o profilu religijno-społecznym.
Każda tego typu oferta jest oczywiście wspaniałym prezentem dla Jana Dworaka i wszystkich, którzy nie chcą, by koncesję dostała TV Trwam. Wiadomo – głównym argumentem za przyznaniem lub nieprzyznaniem jej koncesji jest fakt obecności/nieobecności w ofercie stacji o charakterze religijnym. Kiedyś, w mniejszym zakresie, przećwiczono to w UPC, gdzie w darmowym pakiecie TV Trwam zastąpiono TV Religia – stan oferty „religijno-społecznej” się niby zgadzał, a chyba nikt nie powie, że to w zasadzie na jedno wychodzi.

Tv Trwam po cichu wróciła niedawno do darmowego pakietu, za to zanosiło się, że ekipa TVN Religia chce powtórzyć manewr z UPC – stworzy telewizję o takim profilu, który będzie do zaakceptowania dla osób odpowiedzialnych za trzymanie za mordę naszego wolnego rynku medialnego, a przy tym będzie przecież odpowiedzią na palącą potrzebę stacji religijnej w katolickim kraju. Sprytne i skazane, w naszych warunkach, na sukces. Przynajmniej od strony urzędniczych biurek i procesów koncesyjnych… A tu nagle do gry wchodzi Lisiecki i stara się o koncesję. Zaś o projekcie Bosko TV (tak to się chyba miało nazywać) trochę ucichło.

Próba wejścia Lisieckiego w tę niszę, to świetna wiadomość dla braci Karnowskich. Niezależnie od osobistych motywów dziennikarzy, którzy uznali, że spróbują tworzyć niezależny tygodnik w mainstreamowym towarzystwie, intencje Lisieckiego trudno będzie konserwatywnym odbiorcom uznać za czyste i szlachetne. Tak więc i tak problematyczna wiarygodność wydawcy „Do Rzeczy” zostaje poddana kolejnej próbie. A co z dziennikarzami? Do tej pory deklarowali mocne poparcie dla Tv Trwam. Co zrobią teraz? Jak przedstawią sprawę? Czy zaryzykują powtórkę ze swojej przygody z Hajdarowiczem, tyle, że w tempie ekspresowym? Sporo tych pytań, odpowiedzi zapewne wkrótce. Na razie „W polityce” będzie grzało temat, bo faktycznie – okazja to niesamowita i dziwić się trudno, że będą rzecz nagłaśniać.

Ja zaś ciekaw jestem, czy ewentualna nowa telewizja społeczno-religijna, w którą angażuje się Lisiecki, nie zmieni też na starcie sytuacji TV Republika. Zakładając, że jakimś cudem nie dojdzie do konfliktu dziennikarzy nowego tygodnika Pawła Lisickiego z wydawcą, są oni przecież potencjalnym zapleczem nowej stacji. I co, jakoś się podzielą? Wildstein do „Republika TV”, Semka do nowej stacji swojego wydawcy?

Oczywiście można sobie też wyobrazić, że koncesję dostanie po prostu TV Trwam i cały problem zniknie, tyle, ze to akurat do wyobrażenia sobie najtrudniejsze.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/48015-dwa-wnioski-o-nadawanie-kanalu-spoleczno-religijnego-wydawca-tygodnikow-wprost-oraz-do-rzeczy-konkurentem-tv-trwam
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-krzysztofa-czabanskiego/48045-kto-po-co-lazl-michal-lisiecki-i-jego-platforma-mediowa-point-group-to-wrecz-wzorzec-z-sevres-pluralizmu-i-demokracji

Brak głosów

Komentarze

Uwaga ! wiem że nie w tym temacie ale do dzisiejszego artykułu w niezalezna.pl „Ziemkiewicz kontra Michnik” http://niezalezna.pl/38913-ziemkiewicz-kontra-michnik zaproponowałem swym postem akcje protestacyjną cytuje swój post i liczę na entuzjazm
„Śledczy () 27/02/2013 - 09:31.
Zróbmy i my zbiorowy proces przeciwko GW i Michnikowi
A co ja mam powiedzieć ? Kiedy Michnik obraża mnie i Polaków ! Podejrzewam że i Wy jesteście urażeni Gazetą Wyborczą ! to nie tylko chodzi o celowe dezinformacje w GW ale i o kłamstwa, styl pisania, oczerniania i ośmieszania szanowanych postaci w Polsce które reprezentują moje i Wasze interesy! W mojej ocenie GW i jej redaktor naczelny Michnik obraża nas wszystkich szkodzi swą gazetą Polsce. Dla mnie jest to działalność wywrotowa antypolska.
Zatem zadaje sobie pytanie czy my Polacy w obowiązku obrony Ojczyzny powinniśmy zwrócić się do Sądu zbiorowym pozwem przeciwko Michnikowi ? Uważam że to bardzo dobry pomysł na który z łatwością nas stać.
Ustalmy prawnika który będzie nas reprezentował
Ustalmy skarbnika który będzie rozporządzał naszymi środkami które dobrowolnie wpłacimy na potrzeby procesu
Zwróćmy się na różnych forach , Facebook itp z prośbą o przyłączenie się do zbiorowego pozwu przeciwko Michnikowi i jego gazecie.
Liczę że pomysł chwyci i pomoże nam GP się wspólnie zorganizować.
Piszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam” ps.podać dalej

Vote up!
0
Vote down!
0
#338680

Moim skromnym zdaniem liberała, dotkliwiej boli michnika zamilczanie. Nielinkowanie, nieczytanie, nieklikanie. Nieinteresowanie się, niecytowanie. Wymilczeć tałatajstwo. W Waszym świecie blogów/informacji/hałasu może to i trudne, ale dzięki gpc, Niezależnej czy Naszemu Dziennikowi możliwe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338684

"trzymanie za mordę naszego wolnego rynku medialnego"

dobre.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#338683

 w zadnym przypadku nie wierzę w apolityczność tego gremium, to jest towarzystwo realizujące poprawność polityczną michnikowszczyzny, bojące się jak ognia prawdy, która moze obnazyć ich krętactwa, manipulacje, przekręty, powszechną korupcję, a nade wszystko ...zdradę !  Jedyną szansą jest rozpędzenie ich na cztery wiatry, ale to mam nadzieję uczyni wcześniej czy później młodziez, która powoli przegląda na oczy. Raczej wątpię aby odbyło się to bezboleśnie, bo obecnie rządzący pozbawieni honoru trzymając się koryta za wszelką cenę, będą tego koryta bronić uciekając się nawet do przemocy. Jednak liczę na odwagę i mądrość naszej młodziezy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#338734

Lisiecki pozazdrościł Sakiewiczowi i nawet za cenę rozwalenia TV Trwam musi wepchnąć swoje trzy grosze. 

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#338750

rozwalenia TV Trwam.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338755

gdy pisał żeby uważać na Lisieckiego. I proszę zaczyna już działać.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#338828

Czytajcie Ściosa! Pisał o tym już dość dawno...

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#340164

spełnia zapotrzebowanie na prawicową prasę jak Bosko TV na stację o profilu religijnym:

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/ustawa-o-bratniej-pomocy-tabu-dla-do-rzeczy.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#338849

Rastaman zastąpi ojca Rydzyka?

http://niezalezna.pl/38945-rastaman-zastapi-ojca-rydzyka

**********************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#338900