Kwerulant sądowy czyli paranoja indukowana

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Tacy ludzie to nie tylko przekleństwo każdego jako tako dbającego o opinię portalu internetowego. Prawdziwy dopust stanowią dla wszelkiej maści urzędników, sędziów i prokuratorów nie wyłączając. W Polsce, a także w innych krajach, urzędnik nie może bowiem odpowiedzieć takiemu petentowi w stylu Marty L. - sp...rdalaj. Choćby nie wiem jak bardzo na takie traktowanie zasługiwał.

O tym, jak wielki jest to problem, świadczy wpis na stronie www Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze:

Chorobliwe poczucie niesprawiedliwości, ogromna determinacja w przekonywaniu do własnych racji coraz to kolejnych adresatów i bogata w formę roszczeniowa korespondencja to niektóre tylko cechy zjawiska określanego powszechnie jako pieniactwo. Działania o charakterze pieniaczym znane są wymiarowi sprawiedliwości i urzędom na całym świecie.

(…)

Literatura wyróżnia co najmniej trzy charakterystyczne postacie pieniactwa. Pierwsza z nich ma podłoże chorobowe w ścisłym tego słowa rozumieniu. Jest to postać obłędu, czyli psychozy , której zasadniczym objawem są urojenia - fałszywe, nie podlegające korekcji i nie poddające się żadnej perswazji przekonania. Urojeniom towarzyszy ogromna siła przekonania. Chorzy całkowicie i bezwzględnie wierzą w prawdziwość swoich przekonań i wiary tej nie podważy ani doświadczenie życiowe ani logika. Urojenia mogą mieć różną treść. Do najczęściej spotykanych zalicza się urojenia zazdrości, ksobne, wielkościowe, grzeszności i winy i oczywiście prześladowcze. Człowiek dotknięty tym zespołem uważa się za ofiarę niechęci, prześladowań czy niesprawiedliwości ze strony innych ludzi, instytucji czy organizacji. Jest przekonany, że prześladowcy porozumieli się, co do tego, jak mu zaszkodzić. Wszędzie znajduje dowody kontrolowania jego zachowań - jest obserwowany, telefony znajdują się na podsłuchu, a listy są cenzurowane. W tej sytuacji musi się bronić - pisze co raz to kolejne doniesienia, zakłada nowe zamki, instaluje przemyślne pułapki, żąda ochrony policji, ukarania sprawców, w końcu wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników, którzy nie dość skutecznie zajmowali się jego sprawą.

Jest rzeczą charakterystyczną, że system urojeniowego interpretowania rzeczywistości może udzielić się osobom z otoczenia chorego. Jest to tzw. obłęd udzielony, nazywany też paranoją indukowaną.

(…)

Kwerulant sądowy często ma poczucie misji. Jest jedynym sprawiedliwym i jedynym piastunem prawdy. Musi wiec walczyć z uosabianą przez prokuratorów czy sędziów głupotą, korupcją, niesprawiedliwością. Na podejmowanie coraz to nowych inicjatyw w sposobach prowadzenia walki znajduje coraz to nowe motywacje. Jego siły wydają niespożyte. Szczególną determinacją okazują się ci, którzy sami najbardziej przyczynili się do wygenerowania swoich problemów. Muszą więc znaleźć zastępczego winnego. To o nich, ktoś celnie powiedział, że gdyby mogli się rozdwoić, mieli by jeszcze jednego wroga.

Na ciekawy aspekt przyczyn pieniactwa uwagę zwróciła Aneta Styńska - psycholog. Wg niej, niektórzy ludzie bez pieniactwa po prostu nie umieją zaistnieć w życiu. Chcą zwrócić na siebie uwagę, chcą, aby na ich roszczenie ktoś koniecznie zareagował, odpowiedział. Nie mają udanych związków, przyjaciół, rodziny. Próbują zagospodarować pewne emocjonalne pole, które u nich jest zupełnie puste.

Każda zmiana polityczna, każdy nowy minister sprawiedliwości, [w przeszłości także sekretarz partii!!!], budzą w nich nową nadzieję. Do kolejnych pism dołączają wycinki gazetowe, w których zdemaskowano sprawy takie same, jak ich sprawa. Poświęcają wiele czasu na kolorowanie fragmentów dokumentów, podkreślanie ważnych fragmentów czy charakterystycznych zwrotów. Nie istnieje dla nich pojęcie prawomocności decyzji czy przedawnienia. Kto nie dał się instrumentalnie wykorzystać, tego trzeba zadeptać.

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=36&ida=2891

 

Autor tych słów, prokuratora Jan Wojtasik, wie doskonale z własnej praktyki, o czym pisze.

A i część portalowych blogerów powoli zaczyna dostrzegać, na jak kruchych podstawach (jeśli w ogóle) trwała ponad 10-letnia narracja Rebeliantki o rzekomo najkrzywdzieńszej krzywdzie, jaka dotknęła genialnego przedsiębiorcę.

Ale, co symptomatyczne, i na co zwraca uwagę Wojtasik, ten zapoznany geniusz przedsiębiorczości nie mógł paść ofiarą zwyczajnych zdarzeń – jego plajta nie wynikała z tego, że nie potrafił skutecznie dochodzić własnych należności, by móc uniknąć egzekucji komorniczej własnych długów.

Plajta genialnego przedsiębiorcy również musiała być w jakiś sposób genialna – otóż po to, by zamknąć jakiś picium-geszeft, jak słusznie nazywano coś takiego przed wojną, zaangażowana musiała być cała armia „wrogów”, roboczo nazywana „wielkopolską mafią sądowo – prokuratorsko – policyjno - lekarską”.

Z biegiem lat ta wroga grupa nabierze już bardziej zdecydowanego oblicza – będzie to „mafia szatana”.

 

Ci zaś, którzy dostrzegają bezsens wałkowania da capo al fine zgranego już do wyrzygania motywu również nie mogą być zwykłymi ludźmi.

To także „agenci”. Do wyboru, w zależności od tego, jakie jest ciśnienie i zachmurzenie w Czechowicach – od „mafii Popiołka” po „banderowców”.

 

I jeszcze jedna ważna cecha – ci „agenci” to muszą być jacyś mali ludzie. Nieudacznicy, słabi prawnicy, emerytowani funkcjonariusze, generalnie „bydlaki” i „szmaty”.

 

Jakiekolwiek argumenty racjonalne nie trafiają. Nic to, że wszelkie możliwe sprawy zostały przegrane. Nic to, że za względu na przedawnienie nie ma możliwości wszcząć jakiegokolwiek postępowania.

 

Krzywda najkrzywdzieńsza wymaga słusznej rekompensaty, czyli 550,- zł za każdą sekundę pozbawienia wolności oraz… uratowania zdrowia, a może nawet życia, w szpitalu więziennym w Bytomiu.

 

Gdyby tymi samymi kryteriami obliczyć rekompensatę dla Tomasza Komendy musiałby on dostać 781.029.216.000,- zł. Raptem dwuletni budżet Polski.

Tymczasem on, bidoczek, chciał jedynie 0,002% tego, co słusznie należałoby się Januszowi zdaniem Rebeliantki.

 

Oto prawdziwe oblicze niewypowiedzianie wręcz olbrzymiej paranoi.

 

Nie jest ważne, że Janusz za domniemaną namową siostry wymusił niejako na Temidzie zastosowanie tymczasowego aresztu.

Rebeliantka po prostu całkowicie i bezwzględnie wierzy w prawdziwość swoich przekonań i wiary tej nie podważy ani doświadczenie życiowe ani logika.

Sędziowie jej zdaniem generalnie albo nie znają prawa, albo też specjalnie je łamią.

 

Nie ma sposobu, by przełamać barierę, jaką mózg Rebeliantki postawił, by nie dopuścić do siebie racjonalnych argumentów.

 

Najgorsze jest jednak to, że swój obłęd pieniaczy Rebeliantka potrafiła przez lata wszczepić sporej grupie.

Przecież tych, którzy uważają się za ofiary systemu (a nawet są nimi w rzeczywistości), jest sporo. I sporo za dużo.

Rebeliantka zatem doskonale wpisuje się w ten nurt, wykorzystując (świadomie lub też instynktownie) niezadowolenie społeczeństwa. Aż w końcu uznali ją za swoją, co rodzi określone konsekwencje – pokazywanie obłudy i hipokryzji tej kobiety było traktowane jak atak na całą grupę.

Tymczasem ona, z zimną krwią paranoika, przez lata próbowała grać nimi tylko i wyłącznie w imię własnych celów. 

 

Tyle tylko, że cała jej łzawa opowieść nie trzyma się faktów. Ale próby ich racjonalnego przedstawienia kończą się, jak na razie, wrzaskiem, tupaniem, wyzwiskami oraz sugerowaniem agenturalnych powiązań blogerów, dla których liczy się przede wszystkim prawda.

Oczywiście można postąpić zgodnie z sugestią części – olać i nie zwracać uwagi. Tyle tylko, że sprawa rojeń prześladowczych Rebeliantki dawno już przekroczyła zasięg rodzinny i stała się (przez pewien czas na szczęście) istotna nawet dla części prawicy niepodległościowej.

Mamy więc klasyczny przykład paranoi indukowanej.

 

I tylko w tych kategoriach należy rozumieć moje teksty czy komentarze kontrika.

Zbyt wiele osób żyje w kręgu swoich urojeń, by reagować w każdym przypadku.

 

Casus Rebeliantki to jednak sprawa publiczna.

Dlatego właśnie nie można być cicho. Nie tylko w imię prawdy, ale również w imię zdrowia społeczeństwa.

 

I to by było na tyle.

 

2-3.03 2021

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:16)

Komentarze

Napisany przez byłego kuratora zawodowego do spraw rodzinnych z Sądu Rejonowego w Gliwicach.

Facet musi tak pisać z czystej wdzięczności wobec "kasty", gdyż m.in. uniknął odpowiedzialności karnej za swoje czyny na mocy orzeczenia wydanego przez ten sąd.

Niestety dla niego, jego "macki" kończą się na Śląsku. Ostatnio przegrał sprawy w Krakowie. Opisywałam też, jak próbował bezpodstawnie oskarżyć internautkę o działanie na jego szkodę przed prokuraturą w Szczecinku (odmówiono wszczęcia śledztwa). Do dzisiaj nie potrafi się pogodzić z przegraną i zniesławia nadal w internecie tą kobietę.

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/w-interesie-publicznym-po-raz-kolejny-demaskuje-oszusta-i-znieslawiacza

Szkaluje ludzi z dziwnej potrzeby emocjonalnej. Przemawia przez niego nienawiść i zazdrość. Notorycznie kłamie, i to nawet wówczas, gdy fakty są łatwo sprawdzalne. Tutaj przykład:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/gnida-humpty-wkreca-mnie-w-poglady-ktorych-nie-posiadam

To ewidentny kwerulant internetowy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663492

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

szalona kobieto? Masz na myśli dęty donos twojej psiapsióleczki z Bornego Sulinowa? Czy też donos sądzonego obecnie w Tarnowie za udział w aferze śmieciowej niejakiego Wiesława S., właściciela portalu, na którym to twoja psiapsiółeczka dokonywała szeregu wyłudzeń?Grozi mu tylko" 12 lat za sprowadzenie 6.000 ton niebezpiecznych odpadów do Gorlic. 

A co do mnie - niestety, w obu przypadkach prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, takie to "mocne" były zarzuty. Może napisz o tym, jak błaźnią się twoi przyjaciele? Śmiało, nawiedzona!

Przecież, jak widać po twoim "wygranych" procesach znasz się na prawie lepiej niż sędziowie Sądu Najwyższego. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1663504

A co do twoich sukcesów sądowych, zawodowych i publicznych, to jaki koń jest każdy widzi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663512

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kobietronie, ty nawet się nie potrafisz zachować na sali sądowej, co wszyscy widzieli na zamieszczonych tu filmikach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663513

Ponadto pragnę zauważyć, że prymitywny były kurator zawodowy nie rozumie co to jest duży kwantyfikator. Jemu się wydaje, że "wszyscy" to on i paru jego prawniczych kumpli, na ogół występujących anonimowo, wypowiadających się na podstawie filmu z fragmentu rozprawy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663517

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

być chrnczn bzrbtnym, jk ty twój brt? wgtwć z rntk mmn? N brff ty!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1663524

jest kolejnym dowodem na twój prymitywizm i notoryczne posługiwanie się kłamstwami.

EOT.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663526

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

chcsz drdzć, jk zrządzć frmą? Chyb PGR-m z Gmłk, b t twj spcjlnść jk sę wydj. Tylk t trchę jkby n t czsy. N zwżyłś? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1663578

Np. w Galicyjskiej Szkole Zdrowia - obecnie w likwidacji - przedstawiał się jako wiceprezes mimo braku wpisu do KRS.

https://rejestr.io/krs/179713/galicyjska-szkola-zdrowia

http://www.krs-online.com.pl/galicyjska-szkola-zdrowia-krs-171332.html

http://www.gszz.pl/wladze.html

Próbował wraz z kilkoma osobami (m.in. ze swojej rodziny) przejąć powyższe stowarzyszenie założone przez innych ludzi, ale się im nie udało. Sąd rozwiązał to stowarzyszenie na wniosek nadzorującego urzędu i znajduje się ono obecnie w stanie likwidacji.

Motywy wniosku organu nadzorczego były m.in. następujące:

  • nieważność kilku walnych zebrań stowarzyszenia (brak uchwał zarządu o zwołaniu zebrań, brak powiadomienia członków stowarzyszenia o zebraniu, fałszerstwa list obecności, w tym m.in. zamieszczanie na listach obecności nazwisk osób nie będących członkami stowarzyszenia lub nieobecnych, brak kworum),
  • brak zarządu zdolnego do działań prawnych,
  • przyjmowanie osób w poczet członków stowarzyszenia niezgodnie ze statutem.

Humpty próbował mnie - bezskutecznie - wraz z prezeską tego stowarzyszenia wkręcić  w działalność tej struktury. Ponieważ nie byłam zainteresowana, od tego czasu ma obsesję na moim punkcie, a liczba idiotyzmów, które zamieszcza w internecie na mój temat, robi z niego krętacza ekstremalnie skompromitowanego.

Sprawozdania finansowe tego stowarzyszenia pod nielegalnym kierownictwem Humptego pokazują skalę  ich"dokonań". Np. w 2012 r. :

http://www.gszz.pl/docs/2012.pdf

czyli (cytuję) "brak skutków finansowych", pomijając dotację PARP w kwocie 328 zł oraz udział w Konferencji Urzędu Marszałkowskiego, sfinansowany ze środków publicznych (kwota: 3231 zł).

To jest człowiek niewielkich umiejętności biznesowych i prawniczych, z tego powodu notorycznie wykazuje zawiść wobec przedsiębiorców wykazujących prawdziwe sukcesy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663498

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Typowa reakcja psychotyka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663503

mafia szatana

 

pod poduszką

trzyma gana

zewsząd go osacza

mafia szatana

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1663501

Czy ty uważasz, że wymiar sprawiedliwości w Polsce działa dobrze? Czy uważasz, że Polak ma szansę na sprawiedliwe orzeczenia, gdy jego przeciwnikami procesowymi są funkcjonariusze łamiący prawo?

Jeśli tak uważasz, to z przykrością musiałabym ocenić, że jesteś   ... oderwany od rzeczywistości.

Zważ, że Humpty pluje na mojego brata, który został oskarżony FAŁSZYWIE, aby uniemożliwić mu rywalizację biznesową z firmami prowadzonymi przez rodziny prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych.

Wyroki uniewinniające potwierdziły, że akt oskarżenia wskazywał na to, iż Prokuratura nie posiada znajomości logiki, celu i sensu zdarzeń gospodarczych (lub tylko udaje, że nie posiada) oraz sformułowała oskarżenie wbrew doświadczeniu życiowemu i zasadom obrotu gospodarczego. Na podstawie takiego oskarżenia wydano nakaz aresztowania. Godzisz się z tym? Jesteś zdania, że niewinni Polacy powinni być "skazywani" na uczestniczenie w zbędnych, kosztownych dla nich procesach (stawanie przed sądem kosztuje - angażuje czas, pieniądze, nerwy)?  Uważasz, że prawidłową rzeczą jest wydawanie postanowień o aresztowaniu przez sędziów, którym się wcześniej nie chce przeczytać akt lub co do zasady "wierzą" prokuratorom? Naprawdę chcesz takiego systemu, w którym wymiar sprawiedliwości popełniający takie "błędy" nie będzie ponosił odpowiedzialności za ich popełnienie?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663502

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

oskarżony, ale o to, że się jełop za twoim podpuszczeniem ukrywał 5 lat. Gdyby nie twoje wariackie interpretacje obowiązującego prawa Janusz byłby uniewinniony 5 lat wcześniej, związek małżenski by mu się nie rozpadł i mógłby spokojnie pracować.

Zniszczyłaś wariatko najbliższą rodzine i jeszcze drzesz japę, ze to PiS-u wina. Zasługujesz jedynie na pogardę uczciwych ludzi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663505

Nie znasz akt i notorycznie zmyślasz.

Za czasów PiSu wniesiono durny akt oskarżenia. Za czasów PO podtrzymywano oskarżenie i nie uchylano aresztu. Wydany został jednak (po czterech, a nie 5 latach) wyrok uniewinniający, podtrzymany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Jednocześnie odmówiono odszkodowania za niezasadny areszt. PiS po objęciu na nowo władzy nie naprawił oczywistych błędów i popełnia nowe. Nadal nie zamierza naprawić wyrządzonych krzywd.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663516

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rszt ms być czywśc nzsdny. Tk był przd wjną, tk był w PRL- tk jst trz. B, tk sm jst w Nmczch, Frncj, Blg, Hlnd, Hszpn, Włszch, Nrwg, Szwcj, Fnlnd, Prtgl, Ltw, Łtw, stn, Rmn, Błgr tc.

Tymczsm Jnsz sę krywł, węc rszt n był <>CZYWŚC bzzsdny. dltg nc n dstł.

Twj wyłączn twj wn!

 

Ps. Pz tym dszkdwn przyznj sąd, n prt rządząc.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1663518

ani realiów tej sprawy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663521

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Po prostu sędziowie nie znali prawa, a sam szatan postanowił udupić największe zagrożenie dla siebie, jakim jest "bezdomny prorok" z Czechowic. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663522

PiS po objęciu na nowo władzy nie naprawił oczywistych błędów i popełnia nowe. Nadal nie zamierza naprawić wyrządzonych krzywd

Ha, Rebe chciała udawać, że nie obwiniała kolejnych rządów ale nie tylko napisała przyporządkowała sprawy do kolejnych ekip rządzących, tak jakby to rządy miały je rozpatrywać, to jeszcze jak zwykle obwinia PiS. Obwinia wszystkich dookoła za swą nieudolnośc i pazerność, o wymyślonych krzywdach nie wspominając.

A czym ma być ta "naprawa krzywd"? Kasa, gruba kasa, miliardy z odszkodowań. W oczekiwaniu na to i bluzganiu sądu, to się nawet pracować nie chciało, oczywiście to też ma być winą mafii sądowo- rządzącej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663583

Zamiast brnąć bez końca w paranoję, powinnaś zrobić wszystko, by skłonić swojego brata do leczenia.

Z całego serca życzę powodzenia i pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1663506

ale nie mogę ich przyjąć jako złożonych w dobrej wierze. Przykro mi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663510

Problemów, jakie macie z bratem, nie da się rozwiązać na tym czy innym forum, a tym bardziej na sali sądowej. Proponuję udać się do dobrej poradni zdrowia psychicznego (najlepiej katolickiej) w asyście trzeciej, życzliwej wam osoby, która pomoże lekarzom w postawieniu właściwej diagnozy i wybraniu odpowiedniej dla was terapii.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1663530

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ona indukuje paranoję u swego brata.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1663514

i cierpi na schizofrenię bezobjawową, bo sprzeciwia się postkomuszej wykładni prawa dokonywanej przez tzw. prawników.

To samo mówili sowieciarze, gdy w Rosji sowieckiej wsadzali do psychiatryków obrońców praw człowieka.

The end.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663519

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jak najbardziej widoczne. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663520

Damski bokserze, kiedy w końcu darujesz sobie to nękanie? Muszisz zarzuczać ten portal stekiem beznadziejnych komentarzy, inwektyw? Musisz notorycznie napastować wciąż tę samą osobę? To wygląda na obsesję. Zacznij się w końcu leczyć, jeśli nie potrafisz się powstrzymać, i daj wszystkim spokój z tą swoją paranoją!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663528

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

sbą przyznć, ż bbn-psychptk z Czchwc łdwł cę ltm w bmbk? Rzmm wstrząs, l p c d rz pkzywć pblczn włsn wrctw? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1663536

j.w.

PS przed słowem "czyli" zapomniałeś napisać przecinka, czy byłeś głodny? A może za dużo czytasz po rusku i jakieś inne zasady wyznajesz? W obcowaniu z innymi blogerami, nawet poprzez teksty pisane, pokazujesz te inne zasady, ale może są jakieś głebsze przyczyny? 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663543

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zm jst wg cb płsk, czy jdnk płsk-wypkł?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1663577

Skoro uważasz się za prawicowca, to musisz być człowiekiem wierzącym. Musisz. To nie oznacza "możesz", czyli tylko od święta (choć my akurat tego święta nigdy nie doświadczyliśmy). Zatem padnij na kolana i przeproś Boga za to, co tu robisz. Bo robisz biźniemu, co tobie niemiłe. 

Jeśli jesteś wierzący, jeśli Jezus faktycznie jest twoim Panem, jeśli nie tylko słuchasz, ale także wykonujesz Jego wolę i nakazy, wtedy faktycznie jesteś uczniem Jezusa. On powiedział, że jest światłościa tego świata i: "Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia" (Ewangelia Jana 8:12). Co to znaczy? To znaczy, że będziesz dobrze traktował innych, że nie będziesz żył w zgorszeniu, że nie będziesz żył w nieprzebaczeniu. Nie będziesz się też nad sobą użalał. Masz być światłem tego świata. Światłem, które rozprasza ciemność. Taka jest wola Boga względem ludzi wierzących. Mamy być światłem i solą tej ziemi. Tymczasem ludzie patrza i co widzą? 

"Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" (Ewangelia Mateusza 5:13-16).

Co widzą ludzie patrząc na twoje wpisy? Widzą dobre uczynki? Widzą chwałę Boga Ojca, który jest w niebie? Nawróć się do Boga. Pokutuj. To możesz zrobić tylko ty. My możemy się tylko modlić, żeby Bóg dał ci siłę, abyś mógł w tym wytrwać. Błogosławię cię w imię Jezusa Chrystusa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663654

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rebeliantki. A może też w twoich wyzwiskach i drwinach ze szczepionek, które zaleca Papież? Człowieku innej wiary, nie mieszaj bloga z dewockim zacięciem, bo to jest po prostu papka dla lewicowców, by drwić ogólnie z prawicy. Zamiast efektu pozytywnego narażasz na drwiny wszystkich. Chyba, że tak naprawdę o to właśnie chodzi.

I jeszcze jedno. Prawica jest na tyle silna, by odstawić na bok wszelkie szury. Naprawdę nie jesteśmy oblężoną twierdzą i możemy, a nawet musimy robić wszystko, by pozbyć się przyklejonych oszołomów i sprytnych januszy, chcących tak naprawdę wykroić sobie kawałek tortu kosztem innych. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1663752

Właściwie mój komentarz jest zbędny, bo w Twojej odpowiedzi jest całkiem jasne, kim naprawdę jesteś. Napisać, że nie masz szacunku dla drugiego człowieka to jak stwierdzić, że woda jest mokra. A to znaczy, że nie masz także szacunku dla Boga - co dodatkowo podkreślasz pisząc o Bogu małą literą. 

To smutne, że ktoś taki bryluje na prawicowym portalu. Może powinieneś wrócić do kolegów z Neona, o którym z taką nostalgią wciąż wspominasz, co kilka dni reklamując go w tym miejscu? Ta nostalgia jest zgubna. Podobnie jak nienawiść, którą tak w sobie pielęgnujesz. Bóg w swoim Słowie powiedział, że zemsta należy do Niego. Bóg wie, że dla człowieka to niszczące uczucie. Może zniszczyć nie tylko tego, kogo nienawidzisz, ale także Ciebie.

Bóg ma miłosierdzie. Jego Syn, Jezus Chrystus umarł za każdy grzech - także Twój. "Idź i nie grzesz więcej" - to słowa Jezusa, skierowane także do ciebie. Skopiuj sobie mój poprzedni komentarz i wracaj do niego co jakiś czas. Może kiedyś zrozumiesz, co tam jest napisane.

PS to, że w sekcji "najlepsze treści blogera" 9 z 10 Twoich artykułów zostało napisanych dwa lata temu mogłoby być dla Ciebie jakąś wskazówką. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1663816

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

B chyb tylk t mższ mć prtnsj, c d psn młą ltrą. ;)

Prdn jst twj zdęc rlgjn - typw fntyczn, ztm bz rflksj. dź, drwj dlj z szczpnk, chwl Ptn, wrz w krzywdę njkrzywdzńszą jszcz nzywj sę d tg prwcwcm. Dkłdn wpszsz sę wtdy w nrt wnnck-bskw-brnwy. Tylk zmń sb mtt n jkś brdzj psjąc d tg, c rbsz. W nc znlźć mższ spr cyttów różnych pnslwstów, rdzmych rngtów chyb nwt n wyłączjąc. wtdy będzsz K. 

Ps. W jdnym msz pnkąd rcję. Zły z mn chrzścjnn, bwm gdy ktś mn drzy w plczk, strm sę ddć, c sądząc z rkcj czsm m sę dj. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1663818

 od ewangelii wg. Materusza, rozdział  25, od wiersza  44:

Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?"  Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1663850

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!"

Chrześcijanin nie może być obojętny wobec zła. A zwłaszcza wtedy, gdy obleka się w szaty niewinnej ofiary. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1663864

Sprzeciwianie się złu, a pielęgnowanie w sobie pogardy to nie to samo. 

Mam nadzieję, że niniejszy komentarz zostanie uznany za to pierwsze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1663934

.. przypadek. Dziękuję, dawno tak się nie uśmiałem. Robisz burdel, od kilku lat jako ofiara. Tak. To tak jakby żyrafa podjęła naukę pływania w basenie olimpijskim. No powiedz sam , nie uchachał byś się. Miałem dać spokój, i poczekać chwilę, ale nie mogłem sobie odmówić. I to piszesz Wiesiołkowi, dziewczynie jak ewangelia, którą cytuje. No bój się Boga.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1663938

Oczywiście widzisz tylko to, co chcesz widzieć. Pogardy wiesiołka, jej zakłamania i praktyk to nie ujrzysz, bo jeszcze pryśnie radosny nastrój udawania. tym samym, dzielisz nas na jednych i drugich, tyle że to tymi drugimi się pomiata, nawet teraz sam to robisz, wyśmiewasz bądź szydzisz z tego, że HD może być ofiarą. a co, nie może? bo w twoich oczach wszystko jest jasne i podzielone? czyżbyś był fałszywcem? nie pierwszy to raz, gdy widzisz co chcesz widzieć ale uwagę to zwracasz stale konkretnej stronie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664057

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663849

Zakłamany Kryspin Niebieski zastawia się wiarą i białorycerzy, tylko dlatego że cudownie zmienił front w ramach wspólnoty antyszczepów. Czy można być bardziej żałosnym? I ja na sobie przekonałem się, jaki to fałszywiec i o co aburdalnie oskarża- tak, wszystko przez to, że ktokolwiek myślący racjonalnie o szczepieniach staje się wrogiem a wtedy taki niebieskawiec odgrywa się i przy wszelkich innych tematach. Tym bardziej żałosne jest robienie z prawicy jakiegoś elitarnego klubu dla true wierzących, oczywiście to tylko takie Kryspiny i Rebeliantki mają prawo oceniać, kto Polakiem a kto jakimś podludziem. I jeszcze wciska biblijne wersety bez ładu i składu, zwykle nie w temacie, naturalnie nie zechce wytłumaczyć związku czy znaczenia, jakie se w nich wynalazł, noż jechowita czy ''biblijny'' sekciarz? Na poziomie ponadpodstawowym, czymś ponad napomnienie braterskie, to jednak potrzebny jest spec, apostoł czyli teolog a nie nauki kogoś na poziomie dopasowywania wklejek, tak można tylko się ośmieszyć i obrzydzać idee. Jego zdaniem komentarze mają służyć ukazaniu chwały Boga, więc nakazuje innym pokutować, modły itp. Do siebie samego tacy arcyświęci oczywiście tego nie wezmą, patrząc z boku znów- widać tylko ośmieszenie się a przy okazji robienie cyrku z wiary. A może o to chodzi? By obok sprzeczek, wyzwisk, ktoś świrował religijnie i to wszystko zbiorczo będzie można pokazać palcem- patrzcie, jakie te prawaki to oszołomski cyrk! Lekarzu, ulecz się sam, zajrzyj najpierw w swoje oszołomstwo i bezsensowne komentarze a potem czepiaj się po równo zamiast dorabiać sobie ideolo do walenia w urojonych przeciwników.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1663853

Skoro są tacy prawnicy jak H-D, a może bardziej uprawnione jest twierdzenie, że młodsi są dużo gorsi, to nic dziwnego, że większość notorycznie krzywdzonych ludzi w Polsce cierpi na:

"Chorobliwe poczucie niesprawiedliwości, ogromna determinacja w przekonywaniu do własnych racji coraz to kolejnych adresatów i bogata w formę roszczeniowa korespondencja to niektóre tylko cechy zjawiska określanego powszechnie jako pieniactwo. Działania o charakterze pieniaczym znane są wymiarowi sprawiedliwości i urzędom na całym świecie. (...)

Dobrze wiem co mówię, bo miałam okazje sprawdzić jak to działa. TO NIE DZIAŁA!  Nie ma czegoś takiego jak poczucie sprawiedliwości, co świetnie pokazuje quasi dokumentalny serial "Kasta" w tvp.

To trzeba rozwalić do fundamentów, zwolnić wszystkich! Zatrudnić na zupełnie nowych zasadach, prawników jedynie do prowadzenia procesów sądowych i prokuratorsko-dochodzeniowych. Wyroki mogą wydawać jedynie SĘDZIOWIE PRZYSIĘGLI, wylosowani z ludzi powyżej 50 rż., którzy zgłosili chęć bycia sędziami przysięgłymi. Taki sąd musi się składać z minimum 5 osób, każda z innej grupy zawodowej, społecznej.

Inaczej o losie normalnych uczciwych i pokrzywdzonych LUDZI będą decydować takie indywidua jak H-D, Gersdorf, Tuleja, czy inne pomioty Michnikoidów, przywleczone na ruskich tankach w 1944 roku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1663935

co za prostactwo. taki system to byłaby dopiero patologia. przegłosowywać, co się ludziom wydaje, w zależności od tego, jaki cyrk ktoś odstawi. to już wolałbym jasne widełki z taryfikatorem a nie bredy o poczuciu sprawiedliwości.

łaskawie mogłabyś też przestać wyzywać bo to ani tobie, ani krajowi i portalowi chluby nie przynosi, nie jest też żadnym argumentem. niech zgadnę- zaczepiasz i jeszcze czujesz się poszkodowana? wot, tak wygląda właśnie "poczucie sprawiedliwości"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664058

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

poświęcać uwagi. Nie zdziwiłbym się, gdyby to jakaś kolejna niebieska zaraza była.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1664060