435,3

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Tak właśnie jest, oni są za durni by mogli uczestniczyć w czymś więcej, niż w głupawej naparzance. Niebezpieczne jest coś zupełnie innego. Mianowicie mocodawcy totalitarnej opozycji pisząc scenariusze ich "bojów nad bzdurą" i reżyserując konkretne naparzanki kopiują działania NSDAP, hitlerowskiej partii, która efektywnie zdobyła władzę w Niemczech w 1932 roku. Zapewne liczą na powtórzenie tego sukcesu. I jest jakieś tam prawdopodobieństwo tego, że się nie przeliczą.

A patrząc na naszą Ojczyznę i na to co się działo od 19 listopada 2019 roku, warto się zastanowić nad tym, co w tym czasie było rzeczywiście najważniejsze i co trzeba było najpierw zrobić, aby nasza narodowa przyszłość i suwerenność Polskiego Państwa była bezpieczna. Było wiele spraw ważnych, czasem trzeba było się poważnie zastanowić jaka jest kolejność tych pierwszorzędnych zadań, ale absolutnie najważniejszy był budżet.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że zrównoważony Polski Budżet, uchwalony w terminie jest prawdziwym gwarantem bezpieczeństwa porządku prawnego oraz przetrwania suwerenności Rzeczypospolitej. Mówiąc konkretnie, antypolska totalitarna opozycja w najważniejszej fazie politycznego pojedynku dała się wpuścić w koszmarne, kolczaste maliny. Ich brak powściągliwości ujawnił nie tylko ich nieporadność ale i prymitywną głupotę.

  • Przez całe pierwsze trzy miesiące nowego sezonu politycznego byli zupełnie poza najważniejszym polem politycznej aktywności. Zupełnie nie uczestniczyli w tym co było i jest prawdziwie ważne. Byli nieobecni przy realnie najważniejszych polskich sprawach.

Od pierwszych sekund po wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku rzucili się do karczemnej bijatyki, żarli się jak wściekłe psy, prowokowali, kłamali, atakowali i wszczynali spory o wszystko. Ale to była gówniarska prymitywna naparzanka w przestrzeni, w którą sami się wpuścili. Była to przestrzeń tak zwanej praworządności. Trzeba być durniem, aby w ten temat tak beznadziejnie wdepnąć. Nie będę tego dalej komentował, bo po prostu nie warto.

Natychmiast po durnowatym ataku, który od samego początku był oczywistą grą operacyjną kilku służb specjalnych, zaplanowaną na dość szerokim froncie polityki historycznej & praworządności - świeżutko wybrana polska władza wykonawcza wykonała dwa proste ruchy obronne:
Rząd zasłonił się tarczą ustawy, zwanej przez opozycyjnych frajerów ustawą kagańcową.
Prezydent zwyczajnie zignorował drugą prowokację, jawnie odpaloną przez Prezydenta Putina, imiennika pana Czarzastego.
Nasi chłopcy poradzili sobie z obu atakami schodząc z linii strzału.

Opozycyjne kretyństwo gotowało się i strzępiło grzane nienawiścią i pogardą, na udeptywanej przez nich pustej ziemi, opuszczonej przez przeciwnika. Była to tylko ich awantura. Wielki bój o pietruszkę. A wszystkie asy i tak były w naszych rękach.
Strzępili się, machali łapami, podkręcali agresywnymi napaściami chamskich bojówek i co?
I g...no!

A nasi chłopcy pozwolili, aby zacietrzewiona opozycja nieomal w pełni ujawniła czym jest. Aby ujawniła swoją złą wolę, aby pokazała swoją wrogość. Aby pokazała, że jest gotowa zabrać 13 milionom polskich seniorów trzynastą emeryturę, tylko by dać popalić PiS-owi.

A tymczasem nasi chłopcy spokojnie przygotowali i przegłosowali budżet państwa polskiego i to tego samego dnia, 13 lutego, kiedy weszła w życie ustawa zwana kagańcową. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jakie jest znaczenie tego faktu. Ile to kosztowało roboty i starań, w których nikt nie przeszkadzał. Narwańcy z opozycji pojęcia nie mieli, gdzie jest prawdziwy teatr wojenny i wydzierali się za pustą stodołą. A teraz przyszedł czas kary.

Ale także jest jeszcze coś innego.

Historia co prawda lubi się powtarzać, ale kolejne akty są zwykle żałosną parodią pierwowzoru. Patrząc na to co się dzieje widać, że współczesna polska totalitarna opozycja kopiuje teatralną scenografię, czyli propagandową stronę hitlerowskiej walki o władzę. Jest kłamstwo, jest budzenie negatywnych emocji, jest nienawiść, jest kroczące budowanie odporności na zło i przenoszenie zła w normalność. Co krok, coś co jeszcze wczoraj było niedopuszczalnym złem, dzisiaj jest tolerowane, by jutro stać się normalnością. Tak jak 10 lutego 2020 roku bandyckie wybryki partyjnej bojówki zostały uznane za normalny głos ludu. Wypisz wymaluj kopia bojówek SA.

Ale to jest tylko wydmuszka, pusta kopia hitlerowskiej scenografii, bez istotnej treści politycznej i ekonomicznej. Nie chcę z paru powodów wgłębiać się w definiowanie tej pustki, ale mogę powiedzieć jedno. Istotą hitlerowskiej strategii był zamiar budowania potęgi ich niemieckiej Ojczyzny. W tym sensie hitlerowska polityka była pozytywna.

To co robi współczesna polska totalitarna opozycja jest przeciwieństwem tej polityki. Koncentracja polskiej totalitarnej opozycji na scenografii teatrzyku kukiełek, jest jednak tak dominująca, że cały pierwszy kwartał politycznej gry, od grudnia 2019 roku do lutego 2020, poświęcili na wielką wojnę o pietruszkę, na zapleczu nawet ich politycznego teatrzyku.

Oni są tak zadufani w sobie, że nawet nie dostrzegają tego, że plonem ich kilkumiesięcznej kampanii jest zero. Jest nic albo jeszcze mniej.

Mniej, to znaczy nieustana antypolska dywersja, to sabotaż i okłamywanie światowej opinii publicznej w grubiańskiej kampanii dyfamacyjnej, to udział we wszystkich możliwych antypolskich zamachach i grach operacyjnych wszelkich możliwych wrogich polskiej sprawie służb specjalnych. Eskalowanie eskalacji zdrady i pokorna kompradorska służba każdej lokalnej i obcej kleptokracji.

___________________________________________________
Powyższy felieton jest zainspirowany tekstem jazgdyni:
"
Nareszcie. I zaczęło się sypać..."
 

___________________________________________________

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a Polska Niepodległość zwycięży!
A ty przeżyjesz!

 

następny - poprzedni

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:20)

Komentarze

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618770

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618771

w czasie ostatniej kadencji, wiemy także jak olbrzymia robota została już zrobiona przez pierwsze trzy miesiące nowej kadencji, która trwa chyba jednak krócej niż od końca listopada 2019 roku. Wiem, ponieważ w jakieś formie uczestniczę w tych pracach. Zdaję sobie także doskonale sprawę ile prawdziwej złej, wrogiej woli tkwi w całej działalności bezwzględnej totalitarnej opozycji, ile w tym antypolskiej wrogości i ile w tym barbarzyńskiej inspiracji irracjonalnej nienawiści agentur odwiecznych wrogów naszej Ojczyzny.

Próbowałem przed chwila napisać krótką listę konkretnych aktów antypolskiej dywersji, podjętych przez antypolską opozycję po dniu 1 grudnia 2019 roku. Gdy ta inwentaryzacja różnych prowokacji, aktów międzynarodowej propagandy, globalnych gier operacyjnych światowej dyplomacji oraz analogicznych gier operacyjnych służb specjalnych wymierzonych przeciwko polskiej racji stanu przekroczyła 20 pozycji, już wiedziałem, że taki rejestr nie jest możliwy w jednej notce. 

Wystarczy przykład tylko jednej takiej prowokacji Marcina Kierwińskiego, który przedstawił w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim raport prezentowany na stronie IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich. Raport ma bardzo poważny tytuł: "Sędziowie pod presją - raport o metodach szykanowania przez władzę niezależnych sędziów". Sporządził: sędzia Jakub Kościerzyński. A oto [link] do tego raportu.

W tym samym rejestrze można spokojnie umieścić międzynarodową napaść na Polskę, zorganizowaną i realizowaną przez Prezydenta FR Władimira Putina i organizację Kantora. Była to agresywna napaść z wyraźnym antypolskim zaangażowaniem polskiej opozycji, zdecydowanie po stronie rosyjskich napastników, ostro atakujących polską politykę historyczną.

Gdy rejestr przekroczył 20 pozycji, uznałem, że nie poradzę sobie z takim oceanem antypolskiego szamba lejącego się ze wszystkich kątów rzekomo polskiej opozycji. Widać przy tym bardzo wyraźnie, że żadne, pozornie niezależne ugrupowanie polityczne antypisu nie różni się od pozostałych.

Widać to szczególnie w znaczących chwilach, na przykład w stanowiskach klubów parlamentarnych poprzedzających sejmowe głosowania. Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy stanowiskiem Borysa Budki, a na przykład Władysława Kosiniaka-Kamysza albo Grzegorza Brauna. Podobnie, stanowiska prezentowane przez dowolne osoby z dowolnych klubów opozycji parlamentarnej. Ta sama wspólną dla całej opozycji narracja, ta sama pogarda, ta sama nienawiść i te same kłamstwa.

Zgoda, to wszystko jest groźne, niebezpieczne i złe i ma niszczące skutki. Gdy słyszę swobodne opinie wypowiadane przez różnych ludzi, którzy oglądają się za styliskiem od łopaty, nie dziwię się i sam mam ochotę na coś mocnego w garści.

To co robi opozycja jest groźne, jednoznacznie antypolskie i realizowane w złej wierze.

Ale równocześnie wiem, że oni dokładnie tak samo jak Adolf Hitler świadomie i celowo dążą do rozbujania najniższych prymitywnych emocji. Drążą do możliwie najniższego poziomu nienawiści, jeszcze poniżej emocji kryształowej nocy. Nienawiść antypisu i antypolski przemysł pogardy.

Po prostu - nie chcę tego.

Ale i nie chcę by zbrodnia pozostała bez kary. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618783

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1618788

  Droga Pani, to nie Prawo I Sprawiedliwość po pierwsze, ale Zjednoczona Prawica. Po drugie, obecny rząd po"spalonej ziemi" rządów SBcji i agentury, ma tysiąc piorytetów do ogarnięcia. Gdzie były wcześniejsze rządy komuchów w kwestii aborcji? Biczowanie PISu za wielopokoleniową okupację przez Sowietów? Widzę, że wpis już po konwencji Zjednoczonej Prawicy, która powala zbieraninę łącznie z "Konfą", razem z Targowicą, więc stąd te żądła. Najważniejszy piorytet obecnie, podmiotowa Polska, albo kolonia... Trzeba być ślepym, albo kolaborować z dziczą, aby nie zauważyć śmiertelnych wrogów ojczyzny. Miotacie się, bo przywódcy Konfederacji, cała piątka  okazali się cynglami Moskwy. Polsce potrzeba Polskich Narodowców z pokoleniowymi Polskimi korzeniami. Więc działajcie, twórzcie struktury! Nie tędy droga, aby atakować obecny rząd, który przywrócił wiarę Polakom. Ja osobiście nie widzę powrotu rządów czerwonych bandytów i gangsterów. Wielu w kraju jest ludzi odważnych i nie pozwolimy na reaktywacje czerwonej bandy przy sterze Rzeczpospolitej. 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1618798

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N dz splną zmę, wlltną kpcję swcką, Knfę, Trgwcę, strktry, czrwnych bndytów gngstrów. dz tylk jdn...N ZBJJ ! Łmąc jdn przykzn - łm sę wszystk. Gdyby Plsk był krjm wrzących ktlków, n tylk z nzwy, ...n mlby szns w wybrch, n kcrz n ddy n....n... N PS Ddę będą zpwn głswć jdktlcy.

Verita

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1618818

    Ponownie witam Panią! Nie dodała Szanowna Pani, KOMUNIŚCI.. Pan Prezydent A.Duda nie, więc lepiej rozbiór ojczyzny? W godzinie "W" wyciągniemy żelazo w obronie ojczyzny. Jest nas o niebo więcej niż SB i struktury cywilnej ochrany. Wódz Rudy na pewno w kraju na emeryturze nie będzie się cieszył ze swoich srebrników, bo nie ma ulicy w Polsce. na której by próbował spacerować, bo błyskawicznie mu może klimat zaszkodzić. To nie mowa nienawiści Panie Tusku, ale gniew społeczny. Takich ludzi podobnych padlinie kreujecie... Na to nie ma społecznego przyzwolenia. Nasi przodkowie niezłomnych się nie bali wrogów, my również. Nie zabijaj? Na wojnie się nie przytula wroga. Za dużo było narzuconej  propagandy o lemingach. Demokracja w Polsce, to nie bezprawie, jak niektórzy myślą, ale państwo prawa w całej rozciągłości. Kłaniam się życząc dumy z ojczyzny, ale Polski!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1618831

faryzejskie przesłanie...

 

faryzejskie przesłanie

nie wie "Prawda"

jakie jest pierwsze

przykazanie

 

PS  Proszę przestać czytać  "Biblię"  świadków Jehowy! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618833

Verita - 15 Lutego, 2020 - 21:40------  ale to nas zabijają . I tez plany maja.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1618881

Verita pisze,"Nie idzie o spaloną ziemię, o wieloletnią okupację sowiecką, o Konfę, Targowicę,o struktury, o czerwonych bandytów i gangsterów" Nadstaw drugi policzek ale ten bolszewicki. A po tym poczytaj Biblie o obronie. Z Biblii wynika, że można bronić siebie lub swej rodziny przed napaścią fizyczną.Oto słowa Pana Jezusa: „Kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi” (Luk. 22:36b, BW). Właśnie kupiliśmy żeby się bronic F-35

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1618882

niesamowita z Ciebie jest dziewczyna. Czytam tak krótki tekst, grzebię w Twoich odsyłaczach, czytam felietony na stronie pana Dakowskiego, zastanawiam się i przymierzam, a w tej rzeczywistości są takie napięcia, szalejące puzzle i pomieszania porządków, w których inne światy kontaktują się za pośrednictwem zdemoralizowanych pośredników.

Liryka i ckliwa dynamika. Była taka książka kiedyś, napisał ją Antoni Słonimski. Tytuł "Moje boje nad Bzdurą". To jest coś takiego właśnie. Pytam, dlaczego zaczynasz swój tekst od takich słów - "Nie udawaj, że troszczysz się o Polskę." A mylisz się zupełnie - troszczę się i to bardziej niż myślisz. Ekstremalnie się mylisz. Dlatego wkurza mnie bzdura, a jeszcze bardziej uporczywe brnięcie w bzdurę i bezwolne poddawanie się oszustwu. Myślę o świecie fałszywych pojęć i o fundamentalnym zagrożeniu cywilizacji homo sapiens intelektualnym obłędem XXI wieku, wynikającym z systemowej niezdolności do rozumienia rzeczywistości.

Co ciekawsze, ten stan niepojmowania tego, co jest - nie jest nieuchronny i każdy z nas ma swobodną możliwość rozumienia najtrudniejszych problemów współczesności. Nie jest potrzebny żaden geniusz ani talent, ani jakaś nadzwyczajna wiedza. Każdy z nas może śmiało stanąć wobec najbardziej nawet wyrafinowanych wyzwań XXI wieku. Wystarczy umiejętność samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów, zamiast poddawania się najwspanialszym nawet autorytetom.

Zacznijmy więc od punktu, w którym z pewnością masz rację. Jest to miejsce w którym mówisz, że sukces Adolfowi Hitlerowi zapewniła EUGENIKA. W bardzo poważnym stopniu tak. ALE ABY ZROZUMIEĆ dlaczego tak jest, należy zrozumieć czym była w tej konkretnej sytuacji ta EUGENIKA, którą posługiwała się totalitarna polityka propagandy NSDAP. Dopiero od tego momentu zaczyna się zbrodnicze posługiwanie się pojęciem EUGENIKI do zbrodniczych celów. Musimy także wiedzieć gdzie i czym jest eugenika, rozumiana jako pozytywna hipoteza nauki XIX wieku, a gdzie zaczyna się wynaturzone posługiwanie się pojęciem EUGENIKI do zbrodniczych celów ideologicznych. I zawsze tam gdzie gdzie do jakiejkolwiek nauki dobiera się pseudonaukowa ideologia - zaczyna się ZŁO. Dopiero wtedy. Zawsze tak jest. Eugenika nie jest tu żadnym wyjątkiem..

A więc czarcie nasienie jest zupełnie gdzie indziej, niż to się propagandzistom i przeróżnym ideologom wydaje. To działa mniej więcej tak - MEDYCYNA nie jest zła dlatego, że dr MENGELE dokonywał w Auschwitz zbrodniczych eksperymentów medycznych. ZŁY był dr MENGELE, złe było także ideologiczne opętanie jego środowiska politycznego, ideologicznego i wreszcie państwowego.

Status eugeniki jest dość podobny do statusu medycyny, w tym problemie. Definicja funkcji obu nauk są homeomorficzne. Hitlerowskie rozumienie EUGENIKI jest tak samo przesiąknięte złem jak i będącą źródłem zła pseudonaukową oraz ideologiczną interpretacją pojęcia EUGENIKI. Strasznie zaczyna się nam zaczyna robić dopiero wtedy, gdy zauważamy, że współczesne ideologiczne koncepcje społeczne stają się homeomorficzne z hitlerowskim rozumieniem i stosowaniem tego pojęcia. Ale aby wiedzieć co tak naprawdę jest grane, musimy najpierw zrozumieć co jest grane. To nie jest tautologia.

NA TYM POLEGA PRYMAT ROZUMIENIA NAD WIEDZĄ

Jeśli nie rozumiemy - to nie wiemy nic.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618800

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N ptrzbjsz tryttów? T n tylk bzdr l błąd. Kżdy mądry człwk ptrzbj pr sę n tryttch. N jst prwdą, ż kżdy z ns m swbdną mżlwść rzmn njtrdnjszych prblmów współczsnśc. Tg chyb n trzb zsdnć. Twj tksty śwdczą tym njlpj. N strn prf. Dkwskg wszystk jst spójn lgczn. T w Twch tkstch są pzzl, npęc chs. Jśl n rzmmy ...t n wmy nc? T jst dpr ttlg, bzdr, jdnym słwm nc. Sm fkt ,ż tkst tg mglmn z Gdyn mógł cę znsprwć...śwdczy Tb n njlpj. l njwżnjsz...skąd mj pwnść, ż n dz C Plskę. Kżdy kt skp sę n krytyc pzycj, tj ttlnj nnych KDzrzy, słą rzczy wybl PS. Jcy są tmc...kżdy wdz, nwt ślpy. N tędy drg. Tylk krytyk PS jst knstrktywn ...b tylk wtdy mżn zrbć cś dbrg dl Plsk. Wychwln PS syp tych ndcznków, którzy jż dść Plsc zszkdzl. t, ż nn, czrwn td. są grs...tk prównywn jst śmszn głp. bwm sę, ż ty sm n rzmsz tg c pszsz...b tg n mżn zrzmć.

Verita

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1618812

               oraz polskich patriotów już wielokrotnie pokazywała swoją bolszewicką mentalność - choć głośno wrzeszczy, że jest "katoliczką" i patriotką".

          Widocznie z powodu tego bolszewickiego patriotyzmu tacy jak ona "katolicy" -- z bolszewickim zapałem atakują o. Rydzyka oraz nawet najdrobniejsze błędy ludzi z PiS czy prezydenta Dudy.

          A także wiernie popierają bolszewickich politruków ze ścierwoneonówki sterowanej przez zbrodniczą agenturę WSI i SB.

Przez ten swój bolszewicki "patriotyzm" nie chcą też widzieć antypolskiej propagandy mafii z PO.

Z tego wynika, że tym politycznym odmóżdżonym błaznom udającym "katolików" i "patiotów" nie przeszkadza, że ewentualny powrót do władzy mafii z PO -- o czym ci kretyni widocznie marzą -- oznacza powrót do bezkarnego rabowania i Polski i Polaków przez różnej maści przestępców. Tak jak mafiozi i przestępcy robili w okresie mafijnych rządów PO-PSL.

Przecież paru osobników współpracujących z PO i nienawidzących polskiego patriotyzmu jgłośno stwierdziło, że chcą "żeby było, jak było"... Czyli żeby mafiozi i przestępcy znów mogli bezkarnie rabować Polskę i Polaków!

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618816

Taki to jest problem z komunistyczną mentalnością, polegający na tym, że komunistyczna społeczność składa się z dwóch całkowicie rozłącznych kast. Sam Karol Marks wymyślił kryterium tego podziału w swojej teorii podziału klasowego. Pozwolę sobie na antymarksistowskie, a więc i antykomunistyczne wykorzystanie pomysłu na taki podział oraz kryterium tego podziału.

Otóż Karol Marks zaproponował podział konkretnej klasy społecznej na dwie rozłączne kasty:

  1. Pierwsza to tak zwana klasa "w sobie". Wykorzystuję tę nazwę i jej marksowską ideę i definiuję ją w nowy sposób do określenia bardzo szczególnej klasy komunistów, która nie wie i nie ma pojęcia o tym, czym komunizm w rzeczywistości jest, a która wierzy w komunizm ponieważ ma w swoją świadomość wbudowaną totalitarną mentalność ale nie jest tego świadoma i dlatego może być wykorzystywana przez przeróżne komunistyczne formacje jako janczarowie komunizmu czyli wierni aktywiści i wojownicy komunizmu, gotowi oddać życie za komunizm, gotowi także wiernie służyć komunizmowi nawet w najbardziej zbrodniczych przedsięwzięciach, ponieważ ślepo i pryncypialnie ufają komunistycznym ideałom i autorytetom. Jest to kasta ludzi posłusznych i wiernych komunizmowi tylko dlatego, że ich totalitarna mentalność uniemożliwia im zrozumienie czym komunizm w rzeczywistości jest. Jest to ugrupowanie ludzi, którzy są w pewnym sensie są najbardziej zdemoralizowanymi ofiarami komunizmu, perfidnie wykorzystywanymi przez komunizm do najbrudniejszych komunistycznych celów.

  2. Druga to tak zwana klasa "dla siebie", jest to klasa ludzi doskonale świadomych tego czym komunizm jest i dlatego mogą należeć do specjalnej kasty przywódców komunizmu, ponieważ jest wyposażona są w zupełnie inną mentalność cynicznych zbrodniarzy, pozbawionych sumienia i wszelkich wartości. O takich ludziach wypowiada się ponerologia polityczna, czyli nauka o politycznym łajdactwie "specjalnej kasty ludzi" niezawisłych od wszelkiego prawa i niezależnych od jakiejkolwiek etyki. Specjalna kasta ludzi zajmuje się komunizmem dla siebie i tylko dla siebie, posługując się instrumentalnie zarówno komunistyczną kastą w sobie jak i pozostałymi systemami społecznym. To jest specjalna kasta ludzi, którzy świadomie czynią zło i są za to zło całkowicie odpowiedzialni, a jednym ze świadomie podejmowanych przez nich działań jest doprowadzenie do ich absolutnej bezkarności i nieodpowiedzialności. (Pięknym przykładem jest Jej Ekscelencja w "Seksmisji"). Komuniści należący do tej "specjalnej kasty ludzi" są arystokracją komunizmu, kastą "genseków", są odpowiednikami mafijnych "Capo di tutti capi".

Mądrzy ludzie, rozumiejący globalną rzeczywistość dobrze wiedzą o totalitarnej mentalności zniewalającej komunistyczną klasę w sobie, czyniącą z tych ludzi całe rzesze ogłupionych aktywistów i zdemoralizowanych wojowników wszelkich totalitaryzmów - i dlatego uznają, że pierwszym zadaniem każdego rzetelnego antykomunisty jest ujawnienie komunistycznej mentalności w sobie samym i wytępienie jej ze szczętem. Dokładnie tak, jak to można przeczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego - zacznijmy od siebie. Następnym krokiem jest zrozumienie czym jest specjalna kasta ludzi, należących do "klasy dla siebie". W tym celu zajrzyjmy do współczesnej definicji komunizmu.

WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizującą plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degene-rację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

Przypisy:
1. Agnieszka Kołakowska "Polityczna poprawność a mentalność totalitarna"
2. Zwracam uwagę na różnicę pomiędzy "mentalnością totalitarną" właściwą dla komunistycznych aktywistów stanowiących klasę "w sobie", a "mentalnością komunistyczną" właściwą dla specjalnej kasty "dla siebie", czyli zbrodniczej i absolutnie bezideowej grupy komunistycznych przywódców, tworzących zorganizowane grupy przestępcze, bezwzględnie eksploatujące systemy społeczne i państwowe.
To są diametralnie różne mentalności - po dwóch stronach komunistycznej smyczy. Po jednej stronie absolutnie bezideowe zgromadzenie trzymających władzę, a po drugiej rzesze komunistycznych aktywistów i funkcjonariuszy (funków) czyli kompradorskich nadzorców niewolników.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618839

Jest to rzeczywisty dysonans poznawczy, nurtujący filozofię człowieka myślącego od tysięcy lat. Jest to zagadnienie kryterium prawdy znakomicie zilustrowane sporem pomiędzy Arystotelesem a Protagorasem. Arystoteles twierdził, że prawdziwe jest to co jest, a Protagoras mówił, że potrafi dowieść każdej prawdy, bez względu na to, jak jest. Słynnym, historycznym już sporem w tej sprawie była książeczka Błażeja Pascala "Prowincjałki" czyli legendarny spór pomiędzy autorytetem a tym, jak jest. Wtedy była to inscenizacja dysputy pomiędzy jansenistami a jezuitami. Licentia poetica Blaise Pascal.

Dzisiaj, we współczesności XXI wieku poddanie się opinii autorytetów jest dobrowolnym wpuszczeniem się w maliny. Jest zbyt wiele autorytetów, które mogą powiedzieć wszytko co zechcą. Szczególnie, że zbyt często są to "autorytety", które posługują się "postprawdą". A więc, albo szukamy prawdy, albo wystarczy nam autorytet.

Cała komunistyczna, bolszewicka liturgia słowa polega na bzdurach opowiadanych przez autorytety. 

UZUPEŁNIENIE:

Ten konflikt poznawczy jest jednym z objawów fundamentalnego przełomu cywilizacyjnego pomiędzy bolszewią a rozumem. Jest to rzeczywista i bardzo poważna rewolucja cywilizacyjna, która dzieje się współcześnie, na przełomie XX i XXI wieku. W tej rewolucji siły tak zwanej lewicy reprezentują mroczny ciemnogród średniowiecza i zapaździałego bolszewickiego zabobonu oraz idiotycznej antynaukowej postprawdy.
Zgiń przepadnij siło nieczysta!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618857

Prawie wszystko to, co Autor napisał w powyższych komentarzach, czyta się jednym tchem. Znakomite. Zdecydowanie jednak protestuję przeciwko określeniu ciemnogród średniowiecza. To pogardliwe określenie, niewiele mające wspólnego z rzeczywistością, a nic na pewno w odniesieniu do późnego średniowiecza, ukute zostało w XIX wieku przez "oświeconych" czy raczej oślepionych światłem Oświecenia. Poważnym nadużyciem jest nawet rozciąganie tego określenia na wieki V, VI i VII, kiedy to uformowały się zręby tego, co nazywamy chrześcijańską cywilizacją Zachodu.

Serdecznie pozdrawiam

   

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618860

Rzeczywiście wpadłem w pułapkę konwencjonalnych wypowiedzi, albo też zabrakło mi epitetu odpowiedniego do tych, które niestety nieustannie kierowane są do nas. Wciąż wszelkie lewactwo mówi o sobie, że jest nowoczesne, progresywne i postępowe, no i od nich zaczyna się prawdziwe otwarcie współczesnego "nowoczesnego" świata, przed którym nie było nic. Dosłownie nic. CAŁE CHRZEŚCIJAŃSTWO I JEGO KULTURA I FILOZOFIA OD STAROŻYTNEJ GRECJI I RZYMU to godne pogardy ciemne mroki średniowiecza i dopiero od nich, od Karola Marksa i dorobku szkoły frankfurckiej zaczyna się współczesna nauka i postęp, oni odkryli wszystko, od nowej teorii prawdy poczynając zwanej postprawdą i wszystkich innych post...  i tede, i tepe.
Zastosowałem prostą sztuczkę erystyczną, wprost z piaskownicy, sztuczkę zwana odwróceniem ich fałszywego argumentu:  "To nie my, ale wy jesteście faktycznym ciemnogrodem, uprawiającym pseudonaukę pseudouczonych".

I dostałem należną mi lekcję. Po raz tysięczny ta sama prawda adresowana tym razem do mnie, bym nigdy, przenigdy nie stosował prymitywnych sztuczek z piaskownicy...

Dlatego przyznaję się do błędu, przyznając słuszność Twojej krytyki. Czas Średniowiecza absolutnie nie zasługuje na porównanie z jakimkolwiek ciemnogrodem. Współczesnym ciemnogrodem jest po prostu współczesne postępowe lewactwo.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1618869

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1618805

Też mnie śmieszy to zachowanie opozycji, bo przecież brak uchwalenia budżetu byłby końcem rządów, ale... no własnie to ale. Opozycja nie miała żadnego argumentu żeby atakować zrównoważony budżet więc skupili sie na jałowej i emocjonalnej przepychance.

Mam jednak wrażenie, że PiS za mało promuje ten doniosły fakt w najnowszej historii Polski, budżet zrównoważony, pierwszy raz od 30 lat. Takiego budżetu mogą nam zazdrościć inne kraje, gdzie deficyt i zadłużanie się jest normą.

Dlatego dobrze, że napisałeś ten post.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1618792

  Witaj! TSUE i PE powinni zapytać Francję, jaki ma "zrównoważony Budżet"

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1618794

 Poprzez hucpę w senacie z wyciem jego marszałka w unii "totalni" próbowali bezskutecznie zdezorganizować częściowo ten zrównoważony budżet kosztem emerytów i rencistów ale i to dzięki sejmowi  im się nie udało. Nie zapominajmy, że senat nie jest zdominowany przez totalną opozycję bo jej przewaga to tylko 3 głosy! Ich zawetowana ustawa przeszła w sejmie znaczną ilością głosów odrzucającą wszystkie poprawki senatu. 

 Po wyborach prezydenckich, gdy A. Duda pozostanie prezydentem to też powinno się zmienić, gdy część senatorów "niezależnych" od PO-PSL i komuchów zrozumie, że nic nie da się już ugrać stojąc po stronie "targowicy."

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1618855

kto i czym jest zajęty?

 

najbardziej leninowska "Prawda"

ochroną życia jest zajęta

a Czeka to organizacja święta!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1618795

"kto i czym jest zajęty?

najbardziej leninowska "Prawda"

ochroną życia jest zajęta

a Czeka to organizacja święta!"

Co wspomniałeś o swojej i pisowskiej pogardzie dla życia nienarodzonych dzieci i waszego braku ustawy antyaborcyjnej.

Tacy właśnie jesteście, słowa rzucacie na wiatr i piszecie na wodzie, o wierze i obronie dzieci nienarodzonych.

Prawdziwy katolik nie ma dylematów, ochrona dzieci nienarodzonych, czy jak wy, słupki poparcia dla partii i olanie Praw Boga

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1618888

Verita prawdziwą katoliczką i obrończynią życia!

Wypada pozazdrościć  "wiary"!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1618890

Myślę , że Polska tak jak i Węgry, ze swoimi obecnymi rządami, mają wielką misję - przywrócić Europę europejczykom. Jest jeszcze nadzieją na pohybel lewactwu. Jeżeli przegramy zohydzą nam wszystko, co było święte. Będzie żałosne "Bób, humus i włoszczyzna".

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1618828

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1619160

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618898

No to ode mnie:

Can we touch the soul of heaven
Can we unite a sacred lesson
Every child creates a skylight of beauty
Can you hear cathedrals falling
All the universe is calling
Cry a single cello from your heart

Since the world has lost her way
Loneliness journey, endlessly
Yet the promised chance remains
Gift of what could be

 

https://youtu.be/eDlcqhlzDqQ

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1618972

Demokracja jest tak dobra, że może być zbrodniczo nadużywana jako maska osłaniająca zło. Gdy kłamcy posługują się językiem demokracji, gdy haniebni dranie o zbrodniczych intencjach czynią zło w majestacie prawa, to ich oszustwo jest widoczne z daleka. Każdy rozumny człowiek to dostrzeże, jeśli zdąży. Im kłamstwo bardziej podłe, im łajdactwo obrzydliwsze, tym prędzej pojawiają się tabuny Cichych i Gęgaczy, przystrojonych w kolorowe piórka, zaciągających gęstą kurtynę dezinformacji, obrzydliwej propagandy, zalepiając wszelkie szczeliny, przez które mogą wyciekać krople prawdy, sypią piaskiem w oczy, lepią fałszywe pomniki i wznoszą tryumfalne okrzyki.

Józef Stalin, koszmarny dyktator i patologiczny zbrodniarz, morderca narodów twierdził, że Jego najważniejszą bronią nie są armaty, lecz dziennikarze.

[LINK]

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1618916

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Demokracja jest tak dobra..." Czyżby?

Demokracja sama w sobie jest tak zła, że już nic gorszego nie może się państwom przytrafić !

I dalej..."język demokracji"...co to takiego ? Nie istnieje !
Próbuję polemizować z twoimi wypowiedziami...staram się cokolwiek zrozumieć, niestety.

Pozdrawiam
P.S. Poniższy komentarz na temat fanatyzmu jest tak dobry jak język demokracji albo antysemityzm wyssany z mlekiem matki, albo mowa nienawiści... czyli kolejna bzdura !
Nie idź tą drogą :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1618980

Witaj Michaelu!

Czekałem nieco, aby więcej komentarzy się uzbierało.

Na przykład takich:

"Kochany Michaelu, oto Twoje bzdury:"

W takiej analizie dobór słów jest istotny. Mówisz - mentalność. I by przybliżyć o co chodzi, trzeba dodać adekwatny przymiotnik.

Więc ja mówię fanatyzm. Osoba, którą zacytowałem, jest tego świetnym przykładem. Czy to polityka, historia, czy religia, to tutaj istnieje wyłącznie fanatyzm.

Fanatyzm jest stanem umysłu, wysoce emocjonalnym, praktycznie na granicy paranoi, gdzie zostaje wyłączony całkowicie zdrowy rozsądek, świadoma percepcja, logika i konstruktywne rozumowanie. Fanatyk porusza się wyłącznie w bardzo zawężonym obszarze swych stereotypowych poglądów, najczęściej wdrukowanych, całkowicie bezrefleksyjnie.

Zawsze mnie to dziwiło, jak przeciętnie przyzwoita ludność Niemiec z ochotą podporządkowała się zbrodniczej ideologii szaleńca. Jak można było sfanatyzować tak wielki tłum. Jak widać można.

Socjotechniki i manipulacje to problem cywilizacyjny. gdzie odwołano się do atawistycznych walk plemiennych, gdzie zazwyczaj chodziło o najważniejsze - o przeżycie. Więc wtedy niesłychanie ważne było jednoznaczne określenie: swój i wróg. A idąc za tym dalej, zasadnicze pytanie rozwiązujące problem - kto kogo.

W fanatyzmie konflikt jest niezbędny, więc nieunikniony. Toteż jakakolwiek dyskusja odwołująca się do rozumu z fanatykiem nie ma sensu. Cokolwiek nie powiesz, będzie określone jako "bzdury".

Fanatyk ciągle szuka wsparcia, by się utwierdzać w swojej racji. Wyszukuje innych o podobnych poglądach, by móc się odwoływać zgodnie z zasadą tertium non datur, do kogoś takiego, jako "autorytetu". Fanatyk nie przyjmuje uznanych autorytetów, bo sam ustala, kto autorytetem może zostać.

 

Dlaczego uważam, że jest to problem cywilizacyjny? Ponieważ większość nie ma pojęcia, że już od maleńkości ich się "hoduje" poprzez wychowanie i edukację na pełnokrwistych fanatyków. Tacy są władcom najbardziej potrzebni. Jak kamikadze w Japonii. Bezmyślni, bezwolni i posłuszni.

Jeżeli w pełni sobie tego nie uzmysłowimy i nie zaczniemy z tym zdecydowanie walczyć, to będziemy mieli duży problem.

Serdeczności i jestem zaszczycony, że dałem do myślenia.

.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1618970