Systemy nowej linii Maginota dla Polski

Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Poniżej cytuję dosłownie mój komentarz z 19 kwietnia. Wracam do tego komentarza z powodu informacji o budowie "europejskiej tarczy" Donalda Tuska i nowej polskiej linii Maginota Tomasza Siemoniaka na wschodniej granicy. Jest to sposób na zmarnowanie 10 miliardów złotych, a ponadto ten projekt, co do swojej istoty polega na wyssaniu z polskiego budżetu tak wielkiej kwoty przy okazji obciążając budżet dysproporcjonalnym zadłużeniem chyba tylko po to, by później można by mówić, że piniędzy nie ma i nie będzie. Czyli gdy polskich piniędzy nie można ukraść, trzeba je zmarnować, by Polska była słaba i bezbronna, a jedyną jej bronią były białowieskie moczary pana Siemoniaka.
Poniżej ten cytowany
komentarz z 19 kwietnia:

Najwyższe zaufanie USA zostało zogniskowane w Polsce. []]>link]]>]. A skuteczność amerykańsko-brytyjskiej i polskiej "kopuły" została udowodniona dosłownie parę dni temu na prawdziwym polu walki przeciwko atakowi Iranu na Izrael. Napisałem o tym kilka dni temu [link] 99% irańskich rakiet manewrujących i dronów zostało zestrzelonych.
W tych systemach i
]]>BMS]]> i ]]>IBCS]]> jest wykorzystywany już teraz w amerykańskich, brytyjskich i polskich wojskach. W tych systemach są polskie rozwiązania techniczne. W niektórych przypadkach w Polsce wdrażane są rozwiązania przed ich wdrożeniem w USA. Tak więc próba wycofania Polski z tych programów - by wczepić nas w europejskie iluzje, oznacza cofnięcie polskiej i zarazem europejskiej gotowości bojowej o lekko licząc 30 lat. Pisałem o tym ostatnio kilka razy.

I jest jeszcze jeden aspekt. Iluzjoniści polityczni europejskich elit władzy są przywiązani do iluzji wielkiego euroazjatyckiego imperium od Wysp Kanaryjskich do Kurylskich - oczywiście ze stolicą w Berlinie.
To jest prawdziwa i 100% iluzja, ponieważ nie jest możliwa taka przyszłość polityczna - tak jak nie jest możliwe w tym imperium współistnienie Moskwy i Berlina. Mówiąc krótko - tak jest dlatego, że nie jest możliwe istnienie dwóch totalitarnych dzierżymordów obok siebie. Totalitarna władza prędzej czy później musi być trzymana w jednej garści.

Stąd bierze się moja ulubiona legenda o marzeniu Putina, który zamierza gdzieś kiedyś, gdy przyjdzie na to czas - zbombardować Drezno i spalić Berlin.

 

* * *

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści
]]>
]]>.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Już mieliśmy jako zabezpieczenie z kierunku wschodniego bagienną formę zabezpieczenia przed Rosją . Nazywała się Bagna Poleskie. Faktycznie ograniczała skuteczność sowieckiej agresji przez wspólną ówczesną granicę przez najwyżej przez 20 % jej długości z kierunku północnego (kierunek wileński) i południowego (kierunek kijowsko-lwowski ) ,włącznie.  A teraz biologiczne bękarty, dokładnie  tych którzy za polskie obywatelstwo przyklepali po wojnie jako fałszywi Polacy rabunek terytorialny z obszarem Polesia włącznie, zamierzają zalać dla ubagnienia wschodnio-odwiśłańskie obszary Polski za 10 mld zł ! A może  jak już, to od razy chroniąc UE , zalać cały obszar bużańsko-odrzański tworząc nowy akwen morski zwany Tusk Sea , lub Morzem Siemoniak-jońskim, jedynie  z wystającymi wyspami Warschau , Lodz, Poznen Danzig i Breslau. Bo do tego ta doktryna polityczno-obronna paktu 13 grudnia- dokładnie zmierza !

Tu wobec kupy błotnej Sieminiaka –Skosiniaka proponuję jednak  opcję alternatywną obrony PL. Otóż zamiast zalania obszarów wschodniej Polski ,  zalać  jako już trwale zdegenerowany i zagrażający całemu krajowi stołeczny  obszar skażony. Czyli cały ten, warszafkowy stołeczny obszar lewobrzeża. I przy okazji zalać go razem z jego kacapskiego pochodzenia przybłędami oraz  z niemieckim (za)rządem Polski i jego volksdojczami z wymienionych potencjalnych obszarów wyspowych . A topiąc na dobre wroga wewnętrznego, jednoznacznie zyskamy siłę dania odporu wobec zewnętrznego!    

Vote up!
8
Vote down!
0

E.Kościesza

#1660736

Jednym z narzędzi zniszczenia i chaosu jest rozrzucanie pieniędzy na prawo i lewo, zgodnie z taką zasadą, że jeśli pieniędzy nie można ukraść, trzeba je zmarnować. I mamy klasyczne obrazy chaosu i bezhołowni. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.

Donald Tusk rezygnuje z ośmioletniego dorobku strategii rozwoju polskiego wojska, by otworzyć kanał polegający na tworzenia iluzji "europejskiej żelaznej kopuły" - która jeszcze nie istnieje.

Tomasz Siemoniak wpada na pomysł nawiązujący do poronionych pomysłów na fortyfikację całej granicy wzorem francuskiej linii Maginota i niemieckiej linii Zygfryda. Strategiczna kompromitacja.

A Wladysław Kosiniak-Kamysz jak gdyby nic realizuje niektóre części programu Mariusza Błaszczaka i podpisuje umowy na zakup systemów IBCS produkowanych przez amerykański koncern Northrop Grumman na potrzeby programów „Wisła” i „Narew”. Są to umowy wypracowane jeszcze przez PiS.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1660738

A panu gps65 dziękuję za pytanie o to "Czy śląskość jest lewicowa?"
Stwierdzam stanowczo, śląskość jako taka nie jest lewicowa, natomiast pielęgnowanie lewicowości w śląskości jest niewątpliwie ponurym narzędziem wrogiej Polsce komunistycznej lewicy. Komunizm zawsze sięgał do kłamstw, oszustw politycznych i prowokacji, rozniecając wszelkie możliwe i niemożliwe konflikty - zawsze w złym zamiarze zniszczenia atakowanych wspólnot państwowych, narodowych i religijnych. Zawsze ich celem jest zniszczenie tego co jest, by dokonać wrogiego przejęcia.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660882

«WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU»

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizującą plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

Postscriptum:
W moich aktualnych rozważaniach pojęcia komunizmu i totalitaryzmu są subtelnymi synonimami. [
Mentalność komunistyczna a mentalność totalitarna
]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660883

[Felieton Marka Budzisza] Zwróciłem szczególną uwagę na ten artykuł Marka Budzisza z powodu zawartego w tym tekście bardzo ważnego aspektu, z którego istnienia nie bardzo zdawałem sobie sprawę.

Otóż nie jestem ekspertem i jeżeli już zabierałem głos w sprawach obronności i militarnych warunków i systemów polskiego bezpieczeństwa narodowego, to poziom jego niezawodności uzależniałem od bardzo już zaawansowanej i realizowanej współpracy z już wdrażanymi systemami zarządzania przestrzenią pola walki BMS (Battlefield Management System) oraz IBCS (Integrated Battle Command System) w programach NAREW oraz WISŁA.

A po przeczytaniu tego tekstu dowiaduję się, że te już wdrażane i aktywnie stosowane w polskim wojsku systemy już zdecydowanie wspierają jakość polskiej obrony stanowiąc ważny komponent także i obrony powietrznej, ale nie wystarczający do niezawodnego odstraszania przed atakiem powietrznym oraz obrony przeciwrakietowej a ponadto nie wystarczające do zrównoważenia przestrzeni walki wykorzystującej drony. 

A to co wyczytałem w cytowanym felietonie niestety potwierdza diagnozę o rażącej niekompetencji polityków aktualnie zajmujących się kreowaniem polskiej polityki obronnej. Spostrzeżenie to dramatycznie dotyczy starej kadry dowódczej wyjmowanej z dawno nie wietrzonego lamusa starej komuny i ruskiego resetu. To już prawdziwa katastrofa. Napisałem 24 lutego 2024 roku o "Polsce Zbrojnej Kosiniaka-Kamysza, która pozbawia polskie wojsko dorobku ostatnich lat i cofa nasz poziom militarnego rozwoju technologicznego o trzydzieści albo i czterdzieści lat ... [link]

Słowa kluczowe: [BMS - Battlefield Management System], [IBCS - Integrated Battle Command System]

A to co teraz widzę oznacza cofnięcie polskiej praktyki wojskowej już nie o 30 ale o 100 lat - do poziomu śmieszności.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660889

 

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1660917

W służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu

8. (...) Współcześnie przeżywamy trudny czas. Niektórzy twierdzą, że „aktualne podziały mają znamiona wojny cywilizacyjnej” (...).
[
wPolityce]

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1660920

Komunikat podpisany w imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja przez przewodniczącego prof. dr hab. inż. Janusza Kaweckiego w Warszawie, w dniu 1 czerwca 2024 r.

Z tego komunikatu wyjąłem jedno jedyne zdanie, które uważam za bardzo ważną diagnozę, która powinna być poważnie brana pod uwagę we wszelkich programach i strategiach walki z szatańskim plemieniem dziecięcej choroby lewicowości w co raz groźniejszym totalitaryzmie współczesnego komunizmu. „Aktualne podziały są przejawami wojny cywilizacyjnej”! Tak uważam.
A po drugie tę diagnozę od wielu lat uważam za prawdziwą i konieczną do zaakceptowania, jeśli mamy w tej wojnie z politycznym nasieniem diabła zwyciężyć.

Teraz toczy się prawdziwa wojna cywilizacyjna. Celem naszych przeciwników jest całkowite zniszczenie chrześcijańskiej i zarazem łacińskiej i demokratycznej cywilizacji Zachodu. 

Wbrew pozorom ani wojujący islam (dżihad talab), ani wojujący judaizm nie są naszymi przeciwnikami, lecz narzędziami diabelskiego totalitaryzmu siejącego konflikty i zbrodnie, by dokonać wrogiego przejęcia dobytku atakowanej cywilizacji.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660921

To nie zapędy, to totalitarna natura, oczywista cecha totalitarnej cywilizacji turańskiej. Mentalność Dżyngiz Chana.
[
niezalezna]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660925

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1660953

Naszą tragedią jest, że u władzy Polski, kraju leżącego w "strefie zgniotu" są debile, jurgieltnicy i agenci wszelkiej maści.

Vote up!
1
Vote down!
0

solidaruch80

#1660966

Co zrobi Trzecia Droga?
Jest to jedno z najmniej mądrych pytań, które ostatnio usłyszałem. Tej "trzeciej drogi" po prostu już nie ma i prawdę mówiąc nigdy nie było. Polityczna maskirowka.
A już w żadnym przypadku nie jest to jakakolwiek przyszłość Polski.
[
wPolityce]

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1661077