POLREWKOM 17 września 2023 czyli korzenie totalnej opozycji

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Rzeź Nowogrodu w 1570 roku. Tysiące nieszczęśników podpalanych żywcem, wleczonych po bruku za saniami, wrzucanych do zamarzniętej rzeki. Niemowlęta przywiązywane do matek, by tonęły razem z nimi. Ogrom zbrodni, któremu winien był nieobliczalny car Iwan IV Groźny. I za którego jego zdaniem… odpowiadali Polacy.
Od połowy lat 60. XVI wieku Iwan Groźny konsekwentnie niszczył wszelką opozycję w państwie moskiewskim. Rządy twardej ręki, którymi zawsze się cechował, teraz posunął do przerażającej skrajności. Stał się tyranem pozbawionym jakichkolwiek hamulców, a nawet rozsądku []]>Wielka Historia]]>].

Cdn

4 sierpnia 1920 roku ]]>POLREWKOM]]> wydał inspirowaną przez CzeKa Dyrektywę:
"Tymczasowy Polski Komitet Rewolucyjny nakazuje aresztowanie wszystkich niebezpiecznych dla rewolucji w Polsce, wszystkich ważniejszych przedstawicieli burżuazji i ziemiaństwa, wszystkich znacznych współpracowników białopolaków, aresztować i wysłać do obozów koncentracyjnych, przesyłając ich dane i dokładne liczby do Polrewkomu. Polrewkom nakazuje nie nazywać aresztowanych więźniami, ale zatrzymanymi jako niebezpieczni dla rewolucji".
Polska miała paść ofiarą czerwonego terroru []]>PolskieRadio]]>]

Cdn

Ciąg dalszy oczywiście nastapił 17 września 1939 roku i trwa do dziś dnia, przy czym z różnych względów faktyczna realizacja zasady określonej w Dyrektywie z dnia 4 sierpnia 1920 roku była i jest procesem ciągłym, właściwym dla rosyjskiego wariantu cywilizacji turańskiej. Ten sposób działania rzeczywiście trwa nieprzerwanie jako strategia polityczna i narracja rosyjskiej i właściwie każdej totalitarnej propagandy. 

Na przykład ]]>rozkaz nr 00485 Nikołaja Jeżowa]]> masowego mordu na Polakach w sowieckiej Rosji w latach 1937-1938 był jednym z największych ludobójstw w historii naszego narodu. W wyniku działań NKWD mogło wówczas zginąć nawet 140 tysięcy Polaków []]>Dzieje]]>] To było przed rosyjską napaścią na Polskę 17 września 1939 roku. 

Cdn.

A zbrodnia ludobójstwa w Katyniu w roku 1941 nastąpiła już po przystapieniu Rosji do wojny po stronie Niemiec Adolfa Hitlera.

Cdn.

Jeszcze później zostało zamordowanych setki, a może nawet tysiące Polaków. Komunistyczni oprawcy zamordowali Inkę (Danutę Siedzikównę), zginęli Żołnierze Wyklęci, zginęli ludzie polskiej partiotycznej Opozycji, zginął ksiądz Franciszk Blachnicki. 

Cdn

Bezwzględna natura cywilizacji turańskiej jest wiecznie żywa. Zupełnie współczesna polska totalna opozycja, w swojej bardzo niedawnej historii aktywnie włączyła się do polityki _RESETU relacji z rosyjskim totalitaryzmem, między innymi uczestnicząc w przygotowaniu i procesowej osłonie kolejnej ]]>zbrodni 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku]]>. Duch cywwilizacji turańskiej wciąż zionie antypolską nienawiścią.

Cdn

Polski mąż stanu, Książę Adam Jerzy Czartoryski (1770 - 1861) prezes Senatu, pisarz, poeta, mecenas sztuki i kultury napisał:

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie".

Cdn

A dziś i teraz Donald Tusk, kontynuując tradycje cywilizacji turańskiej w Polsce już delikatnie i subtelnie nawiązuje do Dekretu Polrewkomu z 4 sierpnia 1920 roku obiecując to, co zrobi z PiS-em po przejęciu władzy. Listy proskrypcyjne pisiorów przeznaczonych do odstrzału są już znane, wykaz organizacji i organów Państwa polskiego do likwidaji też jest wielokrotnie publikowany, firmy przeznaczone do rozwalenia także są już znane. Dokładnie jak w tym Dekrecie Polrewkomu, 

No cóż, ta sama tradycja, ta sama kultura tych, którzy wolą upadlające obce panowanie. 

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

chciał jako język urzędowy w nowej Polskiej Republice ustanowić... jidysz. Sprzeciwił się temu polski szlachcic... Feliks Dzierżyński. Nawiasem mówiąc podczas negocjacji warunków pokoju ryskiego (Rosja do tej pory winna nam jest około 50 ton złota) w kuluarach Dzierżyński, znany przez wojną polski socjalista, zapytał swojego kolegę z tamtych lat, a obecnie członka polskiej delegacji, co o nim mówią w kraju. Usłyszał krótkie: - Mówią, Felek, że tyś kat nad katy! Dzierżyński żachnął się i powiedział: - Ale ja morduję tylko kacapów!

Ile w tym prawdy? Jaksa - Ronikier pisał barwnie i dużo... ;)

Vote up!
6
Vote down!
0
#1654494


Dąb zwany „Dewajtis” w majątku Rodziewiczów w Hruszowej (fot.1937)

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1654498

Istnieje jakaś dziwna logika w działaniach Berlina i Moskwy. Bo przecież historycznym tłem owej inwazji na Ukrainę jest znów uwspółcześniona wersja owego diabelskiego paktu Fryderyka II, Katarzyny II i Marii Teresy, którego jedną z mutacji był Pakt Ribbentrop–Mołotow, a dziś Nord Steram I i Nord Stream II. I wydarzenie, które nie wzbudziło żadnych protestów w europejskich stolicach – odbudowa symbolu imperialnej agresji Prus i Niemiec – zamku Hohenzollernów w Berlinie. To była ostatnia wielka misja Merkel, aby przywrócić w sercu Niemiec ów symbol imperialnej potęgi.

Przypomnijmy, iż Niemcy argumentowały, że jeśli Polacy mogli odbudować Zamek Królewski w Warszawie, to dlaczego oni nie mogą zrobić tego u siebie. Upominanie się o reparacje od Niemiec i Rosji to w istocie skromny rachunek wystawiony za dokonane zbrodnie.

Za: https://niezalezna.pl/media/gazeta-polska/piotr-grochmalski-w-gazecie-polskiej-tony-rosyjskiego-zlota-naleza-sie-polsce/497852

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654499

   Obecnie w przyszłej kadencji Zjednoczonej Prawicy priorytetem radykalnej zmiany, będą sądy w Polsce, bo to kręgosłup państwa. Bez tego nie można na dłuższą metę sprawnie rządzić państwem, bo kolaboranci i zdrajcy pozostają bezkarni. Mówię o apolityczności sądownictwa, bo do tej pory mamy wiele przykładów, że niewiele się zmieniło od 1945 r. Czas wreszcie na sądownictwo na rzecz Polskiej Racji Stanu, na rzecz służby dla polskiego społeczeństwa, na rzecz sprawiedliwych osądów spraw. Dodać należy, że odpowiedzialność tych szczególnych urzędników, zaowocuje zniesieniem immunitetów, które do tej pory, wykrzywiały postawy wielu z tych mających świecić kryształowym przykładem moralnej postawy.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1654502

dzisiejsze sady to nadal "Stajnia Augiasza"

rownież  i moim marzeniem  jest oczyszczenie wreszcie tego" folwarku post komunistycznego"

serdeczne pozdrowienia

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1654578

   Miło powitać Szanowną Panią! Jest możliwe na większość konstytucyjną, bo Targowica sama na to mocno pracuje. Jeśli nie, to w następnej kadencji Zjednoczonej Prawicy musimy popracować nad referendum całkowicie nowego Wymiaru Sprawiedliwości, czyli opcji zerowej, wszak głos suwerena jest najwyższym wyborem, a posłowie, to tylko wynajęta grupa na służbie społecznej, która ma realizować nasze Polaków interesy w imię Polskiej Racji Stanu. Kłaniam się!

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1654631

dwa razy mi sie wbilo

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1654579

„Chcę wam powiedzieć, że pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu, wiecie, tak naprawdę być może w polskiej polityce potrzebny jest elementarny porządek. Mogą mnie od Niemców wyzywać, ale chcę wygrać te wybory i idę po zwycięstwo, żeby też wreszcie zapanował jakiś elementarny porządek” – powiedział Tusk w Pile [link].

Rzeczywiście jest to kwestia cywilizacyjna. Donald Tuskk całą swoją osobowością należy do niemieckiej cywilizacji turańskiej, tak jak ją definiował Feliks Koneczny. Nie jest istotny język, którym się posługuje, ponieważ najprawdopodobniej od najwcześniejszego dzieciństwa został wychowany w polskiej mowie, ale cały porządek świata jaki otrzymał w domu był w duchu niemieckiego ordnungu cywilizacyjnego. A słowo porządek w cywilizacji Rzeczypospolitej Obojga Narodów określony jest przez umiejętność zorganizowania wspólnej pracy samodzielnie myślących ludzi, twórczo interpretujących rzeczywistość i zespołowo rozwiązujących probnemy w miejscu ich powstawania.

A niemiecki lub rosyjski ordnung cywilizacji turańskiej oznacza hierarchiczne podporządkowanie poleceniom przełożonych. Niemiecki porządek to befehl is befehl. Also mein Befehl ist ihr Befehl. Co oznacza, że "mój rozkaz jest waszym rozkazem". Dlatego Donald Tusk wpada w furię, gdy ludzie nie słuchają jego rozkazów. Tak jest, ponieważ w niemieckim porządku samodzielne myślenie i rozwiązywanie problemów jest bałaganem, jest niesubordynacją czyli zaprzeczeniem porządku. [link]  Na czele każdej organizacji musi być konkretny Führer, który ustala porządek. Polski porządek jest niezrozumiałym bałaganem dla każdego myślącego po niemiecku. Jest wkurzającym chaosem niesubordynacji.

Dlatego dla Donalda Tuska polskość to irytująca nienormalność. Są pytania? - Nie ma pytań!

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1654567

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1654642

[niezaleza.pl] "Polska opozycja już zagłosowała de facto w Parlamencie Europejskim, za unijnym superpaństwem, rewolucyjną zmianą ustroju i traktatów UE oraz degradację i redukcją pozycji Polski do roli landu" - napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł PiS przedstawił kluczowe zapisy głosowań oraz nazwiska posłów z Polski, którzy poparli dany zapis. Praktycznie wszyscy politycy polskiej opozycji głosowali za zmianami w Unii Europejskiej.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1654752