ORĘDZIE MARSZAŁKA

Obrazek użytkownika michael-abakus
Humor i satyra

 

*

Marszałek Tomasz Grodzki pod koniec kariery uwierzył Donaldowi Tuskowi.

Pan Tusk bezczelnie zełgał, opowiadając o 250 tysiącach wyłudzonych wiz. Każdy baran już wie, że tych ]]>"nielegalnych" wiz było tylko 268]]>. Nieco tylko złagodził swoje kłamstwo, zapewne byłby bliższy prawdy gdyby powiedział, że było ich 268 tysięcy. Oczywiście wtedy zapewne nikt by nie zauważył, że słowo "tysięcy" też jest taką ot, byle jaką kolorową ozdobą tego łgarstwa.

A Donaldowi Tuskowi wisi to, co powie.
Mówi bo mówi.
Głupi ten, co bierze to serio.

No a Grodzki to kupił, no i się wygłupił.

Powiedział, że to była "]]>największa afera, z jaką mierzyliśmy się w XXI wieku]]>". 268 skorumpowanych wiz. Też mi afera. Przynajmniej w porównaniu z 55 wagonami stuzłotowych banknotów ukradzionych w czasach i pod kuratelą władzy Platformy Obywatelskiej & PSL. To jednak było 250 miliardów złotych, które ważyły "dwa i pół tysiaca ton stuzłotowych banknotów", pieniędzy ukradzionych w aferze VAT.

W końcu 2 500 ton to dużo więcej niż 268 wiz.

"DWA I PÓŁ TYSIACA TON STUZŁOTOWYCH BANKNOTÓW" to na pewno więcej niż ]]> 268 pojedyńczych wiz.]]>

To jest prawdziwy reset mózgu. Szczyt naiwności frajera politycznego w amoku nienawiści i pychy. Żenujaca kompromitacja polityka. To jest poziom "level". Może nawet niżej Pani Agnieszki Holland.
EKSTAZA NAIWNEJ PYCHY.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (6 głosów)

Komentarze

W każdej, w miarę zdrowej demokracji takie żałosne ORĘDZIE Marszałka Senatu powinno być końcem jego kariery politycznej. Jeśli ta kariera w ogóle się rozpoczęła, to była niewątpliwym skutkiem, a może nawet ostatnim oddechem resetu, o którym opowiada serial _RESET. 

W każdym razie, to dzisiejsze orędzie pana Marszałka bardziej kojarzy się ze szczególnie haniebnym epizodem w życiu Henryka Hollanda polegającym na jego udziale w grupie ośmiu studentów, członków PZPR, którzy wystąpili w marcu 1950 r. z brutalnym, publicznym atakiem i donosem na słynnego filozofa - profesora Władysława Tatarkiewicza. Według K. Persaka, "studenci ci wystosowali list otwarty do prof. Tatarkiewicza, protestując przeciwko rzekomemu dopuszczeniu na prowadzonym przez niego seminarium do "czysto politycznych wystąpień o charakterze wyraźnie wrogim budującej socjalizm Polsce" i tolerowaniu ich. Inicjatywa ta, niewątpliwie inspirowana przez władze partyjne, była zapewne elementem intrygi prowadzącej do odebrania profesorowi kilka miesięcy później prawa wykładania i prowadzenia zajęć. [IV rozbiór Polski]

To skojarzenie nawiedziło moją wyobraźnię z powodu niebywale podobnego wyczynu Agnieszki Holland, która w podobnie delatorskim amoku nakręciła kompromat (компрометирующий материал) zatytułowany "Zielona granica". Tym razem celem tego filmowego orędzia było skompromitowanie Polski. Intrygująca jest jeszcze jedna sprawa. 

Mianowicie: Łajdacki wystep Henryka Hollanda z roku 1950 jest bardzo podobny do współczesnych działań wszelkich lewackich aktywiszcz nad aktywiszczami w amoku "cancel culture". To są ludzie gotowi zniszczyć wszystko co myśli odrobinę bardziej samodzielnie. 

Aha. Wyjaśniam znaczenie tytułu: "DELATOR" - (1.1) daw. ktoś, kto denuncjuje, donosi; zdrajca [wikisłownik].

 

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1654470

Niewiarygodne, co pokazał CBOS. Oto wynik PiS i KO. Najnowszy sondaż dał bowiem partii Jarosława Kaczyńskiego aż 36 proc. poparcia. Równolegle Koalicja Obywatelska pod przywództwem Donalda Tuska może liczyć jedynie na 18 proc. głosów. 

Trzecie miejsce przypadło Konfederacji, która może liczyć zaledwie na 7 proc. poparcia. Lewica balansuje nad progiem wyborczym z wynikiem 5 proc. Gdyby partia weszła do Sejmu wprowadziłaby zaledwie kilkunastu posłów i mogłaby nie być w stanie stworzyć klubu poselskiego. 

Według sondażowni Trzecia Droga, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Polska 2050 zanotowały najniższe dotychczas poparcie. Głos na nich ma chcieć oddać jedynie 4 proc. ankietowanych. Tymczasem, koalicja musiałaby uzyskać 8 proc., żeby wprowadzić własną reprezentację do parlamentu. [msn]

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1654473

Rzeź Nowogrodu w 1570 roku. Tysiące nieszczęśników podpalanych żywcem, wleczonych po bruku za saniami, wrzucanych do zamarzniętej rzeki. Niemowlęta przywiązywane do matek, by tonęły razem z nimi. Ogrom zbrodni, któremu winien był nieobliczalny car Iwan IV Groźny. I za którego jego zdaniem… odpowiadali Polacy.
Od połowy lat 60. XVI wieku Iwan Groźny konsekwentnie niszczył wszelką opozycję w państwie moskiewskim. Rządy twardej ręki, którymi zawsze się cechował, teraz posunął do przerażającej skrajności. Stał się tyranem pozbawionym jakichkolwiek hamulców, a nawet rozsądku [Wielka Historia].

Cdn

4 sierpnia 1920 roku POLREWKOM wydał inspirowaną przez CzeKa Dyrektywę:
"Tymczasowy Polski Komitet Rewolucyjny nakazuje aresztowanie wszystkich niebezpiecznych dla rewolucji w Polsce, wszystkich ważniejszych przedstawicieli burżuazji i ziemiaństwa, wszystkich znacznych współpracowników białopolaków, aresztować i wysłać do obozów koncentracyjnych, przesyłając ich dane i dokładne liczby do Polrewkomu. Polrewkom nakazuje nie nazywać aresztowanych więźniami, ale zatrzymanymi jako niebezpieczni dla rewolucji".
Polsej ka miała paść ofiarą czerwonego terroru [PolskieRadio]

Cdn

Ciąg dalszy oczywiście nastapił 17 września 1939 roku i trwa do dziś dnia, No cóż, ta sama tradycja, ta sama kultura tych, którzy wolą upadlające obce panowanie. 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1654492