Wyjątkowo podły i antypolski tekst Onetu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

Takie media jak Onet i Newsweek bardzo dbają, aby Polacy wstydzili się swojej tożsamości. Dla nich Polacy to przysłowiowe buractwo, wieśniactwo, powód do żenady i wstydu.

Pod artykułem podpisał się Przemysław Bollin:

]]>„TVP i propagandowy koncert patriotyczny za publiczne pieniądze”]]>

- a co, koncert ma być zorganizowany za prywatne niemieckie pieniądze? Wyjątkowo głupi i podły to zarzut. A co, Polacy mają świętować niemieckie święta za niemieckie pieniądze? Polakom nie wolno świętować niepodległości, prawda? Bo tak napisano w należącym do niemiecko-szwajcarskiego koncernu RASP Onecie.  

 

W lidzie czytamy „szokujący” komunikat:

„Koncert piosenki wojskowej państw NATO był na wskroś upolityczniony”

Wojsko i NATO, święto państwowe – to chyba jest związane z polityką, prawda? A co, koncert ma być poświęcony okupantom, najeźdźcom, Rosji, dwuznacznej niemieckiej polityce, niemieckiemu przywództwo w Unii Europejskiej – wtedy koncern byłby „słuszny” a nie upolityczniony. Takie pretensje do garbatego, że dzieci proste.

Zarzutem jest, że koncert organizowało Ministerstwo Obrony Narodowej. A może miały to organizować organizacje feministyczne, Janusz Palikot albo Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog?

Kolejne dwa cytaty:

Przekazem dnia było przekonanie młodych ludzi, że wojsko to najlepszy wybór na przyszłość”

„W rocznicę ]]>102. zwycięskiej Bitwy Warszawskiej]]> oraz z okazji obchodów ]]>Święta Wojska Polskiego]]> Telewizja Polska przygotowała — za publiczne pieniądze — propagandowy koncert patriotyczny dla podbicia statystyk zgłoszeń do wojska”.

No tak, najlepiej jakby zlikwidowano polską armię, a koncert był poświęcony wspólnej Europie pod niemieckim przywództwem.

Dalej autor dwoi się, aby wszystko przedstawić w kpiącym świetle. De facto kpi z występu Tomasza Różniatowskiego, który stracił rękę w Afganistanie i ma być instrumentalnie wykorzystywany przez organizatorów.

Jako autentyczny ocenia jedynie występ ukraińskiej piosenkarki Julii Belej.

Wielkie szmatławe kłamstwo

Ale najlepsze, że autor nikczemnie pisze, że występ „Odessa Group” poświęcony jest dronowi Bayraktar, na którego cała Polska zrzucała się Sławomirowi Sierakowskiemu:

„Poza wspomnieniem misji sprzed 11 lat koncert był okazją do zaprezentowania piosenki inspirowanej wojną w Ukrainie. Zaprezentowała ją Odessa Group. Podmiotem litycznym utworu był dron bojowy Bayraktar. ]]>Ten sam, na którego zakup zrzucała się cała Polska]]> w zbiórce Sławomira Sierakowskiego. Choć zdaje się, że ten zbieg okoliczności na antenie TVP mógł być niezamierzony”.

To kłamstwo, bo piosenka powstała zaraz po ataku Rosji na Ukrainę:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=CXVu_DeB4wo]]>  

Już 2 marca 2022 roku piosenka została wrzucona na YouTube. Poza tym, piosenka to raczej cover, bo jak pisze na YT, wykonawca to Тарас Боровок. Tymczasem Wirtualne Media poinformowały, że „Sierakowski chce zebrać 22,5 mln zł na drona dla Ukrainy” 30 czerwca 2022.

Autor zapędza się w swojej antypaństwowości.

Skąd u autora taka nienawiść do Polski i patriotyzmu i naszej obecności w NATO, skąd taka nienawiść do polskiego wojska i to w obliczu groźby agresji Rosji?  

 

Ps.

Także inne artykuły opublikowane na stronie Onetu, jak przedruk z "Newsweeka": "Popis politycznej małostkowości" - rzekomo atakując rząd, przemowy, obchody, mamy tu jakby próbę skłócenia Polaków, odwracanie kota ogonem. Nasyłanie najeźdzów przez Lukaszenkę  jest tu desperacją uchodźców. Małostkowością jest krytyka opozycji i skłócaniem społeczeństwa. Nie to, opozycja nazywa żołnierzy strzegącym granic bandytami!

Demokracja to prawo do kłamstwa, manipulacji. Ale w obliczu wojny takie działania są jawnie antypolskie, antypaństwowe, niebezpieczne. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (15 głosów)

Komentarze

Nie wchodzić na stronę. Nie wspominać o brechtach tam zamieszczanych, choćby wiedza pochodziła z zewnątrz.

Zagłodzić bestie.

Vote up!
7
Vote down!
-1

brian

#1646390

ze swym dość płaskim postrzeganiem świata łykają to wszystko i nie chcą słuchać, że to jakieś kłamstwa, brednie, czy obrażanie Polaków. Oni mają już ( w znakomitej większości ) wdrukowane w mózg mówienie o Polsce tylko źle.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1646404

I Niemcy i UE są rządzeni przez rosyjskich agentów. Spora część część lewactwa w Niemczech i europosłów to pseudo ekolodzy czy zieloni opłacani przez rosyjskich zbrodniarzy lub rosyjska agentura - jak Merkel czy Scholz .

* * * * *

Lista lobbystów w Europie na żołdzie Kremla jest bardzo długa. Byli zachodni politycy przez lata skutecznie wspierali polityczne i gospodarcze interesy Rosji.

  • Rosyjska agentura w EU

„Zdecydowanie problem infiltracji państw europejskich przez agentów pracujących w rosyjskich służbach, także agentów wpływu – osób, które ze względu na swoje powiązania ekonomiczne chcą, żeby Rosja była traktowana jak normalny partner, z całą pewnością jest poważny i te powiązania w niezwykłym stopniu utrudniają prowadzenie właściwej polityki czyli polityki pełnej izolacji Rosji, pełnej presji sankcyjnej na to państwo.

To jest duży problem. Europa będzie musiała z tego wyciągnąć wnioski” – mówi portalowi wPolityce.pl wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. (...)

Cytat za: https://wpolityce.pl/swiat/593098-jablonski-infiltracja-ue-utrudnia-pelna-izolacje-rosji

* * * * *

Olaf Scholz jako zdeklarowany marksista z Hamburga współpracował z komunistycznymi organizacjami w tzw. NRD. W najmroczniejszej fazie zimnej wojny dwudziestoparoletni Olaf Scholz, wówczas wiceszef młodzieżowej przybudówki SPD, regularnie jeździł do sowieckiego Berlina Wschodniego i Poczdamu, gdzie odbywały się wspólne obozy i konferencje z udziałem członków komunistycznej Wolnej Młodzieży Niemieckiej oraz Socjalistycznej Partii Jedności.

Jak ustalił Hubertus Knabe, niektóre wątki biografii szefa rządu federalnego stanowią nadal „najściślejsze tabu”. Według niemieckiego historyka, aktualne stanowisko Olafa Scholza wobec Rosji i gazociągu Nord Stream 2 nie jest szczególnie zdumiewające, gdyż łudząco przypomina jego zachowania sprzed 30 lat. Wtedy uchodził za twardego wyraziciela linii politbiura SED, ideowo spokrewnionego z lewicowym skrzydłem SPD, otwarcie krytykującym reakcje NATO na wojenną propagandę Związku Sowieckiego.

Na krótko przed zjednoczeniem Niemiec w 1990 r. Olaf Scholz miał się spotykać w saunie z pomagierami Honeckera i przyjaciółmi z sowieckiego Komsomołu.

Cytat za: TU

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1646419

Niemcy, to Niemcy

Vote up!
3
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1646429

bo popi nie chcieli uczyć,  że Pan Bóg stworzył świat przy wybitnej pomocy Związku Sowieckiego, dzisiaj natomiast będą nam wmawiać, że Ukraina walczy z Rosją dzięki poparciu Sierakowskiego.

Oraz pomocy, jakiej udzieliły Niemcy. ;)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1646425

jak to jest, że Polacy pozwalają się im tu panoszyć...

Vote up!
4
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1646431

Onet i Newsweek + Węglarczyk to przedstawiciele "niemieckiego" patriotyzmu, dziwne tylko dlaczego do dzisiaj nie zdelegalizowano tej V kolumny ;)

Vote up!
3
Vote down!
0

To ya.

#1646463

Kasa misiu, kasabubu. Targowica ver.4.0(lekko licząc).

Vote up!
1
Vote down!
-1

brian

#1646522