NIESZCZERE KŁAMSTWO

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
yes
"Nieszczere kłamstwo" totalitarnej opozycji polega na tym, że ona niczego nie szanuje w naszej rzeczywistości ani nie chce rozumieć i nie obchodzi jej ani nasze życie ani to, co jest prawdą, a co kłamstwem. Taki jest bezsporny wynik testu wyborczego ostatnich dni. Oni gardzą nami, uważając nas za przedmioty swojej gry wyborczej. 
Pojęcie "nieszczerego kłamstwa" jest dziwne, z jednej strony może być paradoksalnym oksymoronem, a z drugiej wręcz tautologią. A tymczasem nie jest ani tak, ani nie. "Nieszczere kłamstwo" jest całkiem czymś innym i jest to coś niezwykle złego.
 
Wyjaśniam:
  • Kłamstwo nie jest tym samym, co mówienie nieprawdy. Kłamstwo jest świadomym i celowym podawaniem nieprawdziwych informacji w dobrze przemyślanym celu, w złej wierze. Kłamstwo jest złe i jest działaniem w złej wierze.

  • Mówienie nieprawdy ma miejsce wtedy, gdy ktoś nieświadomie i bez żadnych złych zamiarów, a często nawet nie wiedząc o tym, że mija się z prawdą, szczerze mówi to co uważa za prawdę, niejednokrotnie dlatego, że został przez kogoś wprowadzony w błąd. Mówienie nieprawdy może pociągać za sobą złe skutki, ale zazwyczaj nie jest działaniem w złej wierze.
 
"Nieszczere kłamstwo" jest wtedy, gdy ktoś kłamie w złej wierze i jest mu wszystko jedno, jaka jest prawda oraz jest mu obojętne jakie będą skutki tego co robi, nawet wtedy gdy doskonale wie, że te skutki mogą być bardzo złe. Czyli działa w podwójnej złej wierze. Kłamie z zamiarem spowodowania złych skutków, ignorując prawdę. Ktoś jest nieszczery nawet wtedy, gdy kłamie.
 
Między prawdą a nieprawdą jest skomplikowana przestrzeń rzeczywistości, w której zanurzone są zawiłe sploty zdarzeń, które powinny być traktowane z szacunkiem i zrozumieniem. Przecież w zdarzeniach naszej rzeczywistości uczestniczą żywi ludzie, którzy tworzą historię, która także jest splotem ludzkich losów z ich interesami, aspiracjami i ich życiem po prostu. 
 
Normalni ludzie chcieliby być Obywatelami poważnego państwa, które szanowałoby ich i uznawało za podmioty historii, którą tworzymy i akceptowało nasz wybór tych, którym możemy zaufać.
 
Gdy widzę "nieszczere kłamstwo" w polityce, wiem, że to jest totalitaryzm i nie unikniemy "starcia z jego natarciem". Od czasu rewolucji francuskiej końca XVIII wieku mamy do czynienia z rozprzestrzeniającą się falą ideologicznego totalitaryzmu, którego rdzeń nie zmienia się od stuleci, przybiera jedynie, trochę na zasadzie mimikry, zmienne formy manifestowania swojej obecności.
 
Barwy ochronne komunizmu są zmienne, jądro pozostaje to samo. W tym sensie twierdzenia o upadku komunizmu są nieprawdziwym mitem, nie istnieje żaden postkomunizm, mamy przed sobą nieustannie to samo i takie samo zjawisko. Gdy kameleon zmienia kolor - nie pojawia się inny post-kameleon. To jest to samo zwierzę. Mamy mnóstwo konkretnego materiału, bogatą faktografię potwierdzającą tę diagnozę. 
 
A ostatnia reinkarnacja politycznej kadry polskich starych komunistów, którzy kiedyś z walizkami dolarów z Moskwy kłusowali jest już tylko ironią historii. A jądro komunizmu, potomstwo europejskiego i azjatyckiego absolutyzmu jest nadal groźne i przemocą wdziera się do Unii Europejskiej. Dzisiejszy komunizm przybrał barwy ochronne demokracji liberalnej. Taka jest prawda.
 
Optymistyczny przypis:
UPARTY, "Krajobraz powyborczy" []]>link]]>]:
"Jeżeli jednak popatrzymy na podobne mapy z poprzednich wyborów, to okaże się, że dawniej wcale tak nie było. Okaże się, że Pisizm cały czas się rozprzestrzenia. Zauważyłem to już dość dawno temu i zastanawiałem się na tym według jakiego wzoru to się dzieje. Okazało się, że odbywa się to wg statystycznego modelu rozprzestrzenia się zakażeń przenoszonych drogą kropelkową. Oczywiście z modyfikacjami. Tam gdzie jest zgodność między odległością społeczna a terytorialną, gdzie gęstość zaludnienia odpowiada intensywności kontaktów międzyludzkich zależność jest dokładna. Na innych terenach należy bardziej zwracać uwagę na gęstość społeczną, a miasta społecznie to praktycznie pustynie, ale jednak słabe bo słabe ale kontakty osobiste jednak są. "zarazki rozprzestrzeniają się wolniej, ale się rozprzestrzeniają".

Agresywny przypis:  []]>link]]>] "Wniosek o delegalizację totalitarnej opozycji"

___________________________________________________________

]]>Im prawda jest bliższa, tym bardziej agresywna i nienawistna jest propaganda komunistycznego kłamstwa. ]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (15 głosów)

Komentarze

W książce “Bolszewizm i bolszewicy w Rosji” Jan Parandowski pisał, iż: ”Społeczeństwo podzielono na proletariat, który miał być panem sytuacji, i na coś nieokreślonego, co w bogatej i przedziwnej terminologii bolszewickiej dostawało co dzień nowe nazwy. Była to burżuazja, którą stosownie do okoliczności nazywano: „białą gwardią”, ‘dusicielami’, ‘eksploatatorami’. (…) Ci wszyscy byli wydziedziczeni, prawdziwi pariasi, pozbawieni praw i czci.”

“Bywały chwile”, stwierdził Parandowski, “kiedy rząd wołał po prostu: ‘Róbcie sobie z nimi, co chcecie’. Można ich było grabić i zabijać, i być pewnym, że żaden trybunał rewolucyjny tego nie poczyta za zbrodnię.”

Taki pogardliwy podział społeczeństwa według sprawdzonych w praktyce sowieckich wzorów został dokonany przez postbolszewicke i mafijne PO, dla którego polscy patrioci mają wyginąć niczym dinozaury, albo mafia z PO “dorżnie watahę”. Dlatego, niczym wytrawni komunistyczni zbrodniarze — mafiozi z PO, lewacccy degeneraci i pseudo narodowcy — zapowiadają rewolucyjne trybunały dla polskich patriotów...

Zobacz także moją notkę: "Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama"

Vote up!
6
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1592660

A ja widze problem w czym innym. Spisalem wyniki z mojej komisji taka sobie ze Starego Zoliborza w Warszawie. I tak na PiS głosów oddanych 403, na KE 883!, W tym na Cimoszewicza 280, na Hubner 263 na Halickiego dopiero 81. Jeszcze Gasiuk 103. Wynika  ztego że wyborcy wcale nie wybierali światłej Platformy, ale dawnych komuchów (vide Miller gdzie indziej). To Schetyna reaktywował komuchów, wybranycyh 5, których dawniej nie wybierało sie bo byli passe, teraz już wolno. I to nie było glosowanie na lewice - bo na Zandberga raptem było 46 głosów, gdy Biedroń zaliczył 139. Obawiam sie, ze na jesieni problemem może być nie PO a nowostara lewica o dobrych, pamiętanych nazwiskach. Obym sie mylił.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1592661

W postkomunistycznej postnowoczesności, ideologia postkomunistów, lewactwa oraz liberałów także sprowadza się do fragmentacji społeczeństwa. Podobnie działała postbolszewicka ideologia michnikowszczyzny. Bowiem nowa “liberalna” lewica stworzyła swoją nową “ideologię końca ideologii”, ideologię egoistyczną i antywspólnotową, bo zastepującą dobro wspólne dobrem indywidualnym.

 tych totalitarnych cechach polskiej liberalnej demokracji pisze P. Paliwoda: “w świecie liberalnym, gdzie jednostka jest ‘zdekonstruowana’ i wcielona do jednej z wielu - często antagonistycznych - mniejszości, albo zaprojektowana tak indywidualistycznie, że utraciła jakąkolwiek narodową tożsamość, łatwo jest manipulować masami grupie samoświadomej swojej tożsamości i celów.” Jest to chór internacjonalistyczny, tak jak i Unia Europejska. A członkom tego chóru wolno więcej.1

Wynika to z tego, pisze P. Paliwoda, że grupa ta uważa się za nadludzką bohemę intelektualno-artystyczną. A tę cechuje - jak napisała Agnieszka Kołakowska - ‘bolszewickie poczucie wyższości moralnej”.2

Można więc stwierdzić, że zgadzanie się na antyspołeczną ideologię postnowoczesności — narzucaną społeczeństwu przez postnowoczesnych liberałów uważających się za nadludzką bohemę intelektualno-artystyczną, lecz odrzucających wszystkie moralne zasady regulujące stosunki społeczne — jest afirmacją zła.

_______________________________________________

1  Paweł Paliwoda, "Kambei Shimada", Teologia Polityczna, Warszawa 2015, s. 283.

2  Paweł Paliwoda, "Kambei Shimada", Teologia Polityczna, Warszawa 2015, s. 284.

 * * * * * * *

Więcj w mojej notce "Moralność myślenia i wartości — a głupota i zło"

Vote up!
5
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1592662

Agnieszka Kołakowska - [link]

Vote up!
3
Vote down!
-1

michael

#1592674

Komunizm

-  rząd kontroluje środki produkcji i kapitał - gospodarka planowa

- społeczeństwo bezklasowe- przynajmniej w założeniach

- władza scentralizowana- totalitarna

-własność wspólna

-powszechna równość- przynajmniej w założeniach

-jedna partia ma kontrolę

-władza należy do większości- "proletariat"

- formy (lewicowy anarchizm, marksizm, komunizm prymitywny, komunizm religijny, międzynarodówka)

 

Demokracja liberalna

-generalnie dominuje własność prywatna

- gospodarka w znacznej mierze oparta na "wolnym rynku"

-istnieje podział klasowy

-państwo rządzone przez różne partie wybierane w "wolnych wyborach"

-władza należy do większości

-w teorii obywatele mają równe prawa

-formy( demokracja bezpośrednia, parlamentarna, przedstawicielska, prezydencka)

 

Napisał Pan:

"Dzisiejszy komunizm przybrał barwy ochronne demokracji liberalnej."

Ja uważam, że dawni komuniści stali się kapitalistami, a komunizmu jako takiego w Polsce nie ma już od wielu dekad. 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1592714

to nie są komuniści?

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1592736

Miller, Cimoszewicz to są tzw. liberalni demokraci. Niestety, wyjątkowo mi przypominają amerykańskich liberalnych demokratów. Demokrata, liberalny czy bardziej konserwatywny, jest przeciwieństwem komunisty.

Vote up!
3
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1592741

gapię się i zastanawiam - Miller, Cimoszewicz, Belka ani nawet Hübner w żadnym przypadku nie są amerykańskimi liberalnymi demokratami - więcej powiem. Żaden były polski komunista nie przestał być komunistą i nie stał się amerykańskim liberalnym demokratą. Co ciekawsze żaden amerykański liberalny demokrata w niczym nie przypomina i po prostu nie jest europejskim liberalnym demokratą.

Opisałem gdzieś tutaj niedaleko jedną przydatną właściwość komunistycznej mimikry, z rosyjska zwanej "maskirowką". Komuniści posługują się ideologią, nie wiążąc się z żadną. W czasach PRL komunista był marksistą, dzisiaj jest liberalnym demokratą i  jest to tylko zmiana zewnętrznego wyglądu. Zupełnie tak jak z kolorem kameleona. Pisałem gdzieś całkiem niedawno, że jeśli kameleon zmieni kolor, to nie staje się jakimś innym post-kameleonem. albo wręcz liberalnym demokrata. To nadal jest to samo zwierzę. 

A w jednym z powyższych komentarzy ktoś opowiadał jak sprawdzał wyniki głosowania w jednej z komisji obwodowej, gdzie ludzie głosowali akurat na Cimoszewicza. Nie dlatego, że jest liberalnym demokratą - bo nie jest. Głosowali na niego, ponieważ pamiętają i kojarzą jako starego polskiego komunistę.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1592756

Komunizm jest zorganizowaną grupą przestępczą, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążącą do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

Zorganizowana grupa przestępcza to tacy kapitaliści, którzy mogli doprowadzić do grabieży ponad 200 miliardów złotych z wyłudzenia zwrotu podatku VAT, albo tacy, którzy mogli zorganizować parabank o nazwie AmberGold, który ukradł tysiącom ludzi około 800 milionów złotych, albo taka sitwa handlarzy nieruchomości, urzędników samorządowych, sędziów i innych prawników, którzy wyrzucili na bruk nękając 40 tysięcy mieszkańców Warszawy. 

Kochana pani, tacy kapitaliści to nie kapitaliści, ale zwykli złodzieje bez sumienia, którzy dobierają sie do władzy publicznej aby grabić cały kraj. Jeśli pani sądzi że w Polsce jest taki kapitalizm, to ten kapitalizm jest komunizmem, takim jakim komunizm zawsze był..

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1592739

Stanisław Michalkiewicz: - Model gospodarczy III Rzeczpospolitej określam jako „kapitalizm kompradorski”. Termin ten używany był przez marksistów dla określenia grupy tubylców w krajach kolonialnych, którzy w zamian za kolaboracje z metropoliami nagradzani byli przywilejami ekonomicznymi i tworzyli wąską warstwę uprzywilejowaną, enklawę, którą nazywano właśnie kapitalizmem kompradorskim.

Różni się on tym od zwyczajnego kapitalizmu, że w zwyczajnym kapitalizmie o dostępie do rynku i o możliwościach funkcjonowania na rynku decydują osobiste cechy człowieka, takie jak przedsiębiorczość, pracowitość, rzutkość - podczas gdy w kapitalizmie kompradorskim o tym decyduje przede wszystkim przynależność do sitwy. 

Całość: "III Rzeczpospolita: „To kapitalizm kompradorski”

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1592743

Nie jestem pewna gdzie i czy naprawdę istnieje, lub kiedykolwiek istniał, zwyczajny kapitalizm w swojej czystej postaci. Również w USA o dostępie do rynku decyduje fakt przynależności do "sitwy". Im bardziej zliberalizowany system, im mniej rządu i przepisów, tym korupcja jest większa. 

Vote up!
3
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1592749

Sprawy cywilizacyjne i ideologiczne. To jest rzecz tak zwanej europejskości i europejskich wartości. Abstrahując od formalnej treści artykułów od pierwszego do siódmego traktatów UE, która jest tak niejednoznaczna i ogólnikowa, że umożliwia każdą, zupełnie dowolną ich interpretację. Wobec tego aktualna ich interpretacja nie wynika z europejskich traktatów, ale z Manifestu z Ventotene, który stanowi o likwidacji państw narodowych oraz ich suwerenności. Cała władza państwowa ma być przekazana Komisji Europejskiej, która nie ma nic wspólnego z demokracją, ponieważ jest niewybieralnym i nie kontrolowanym Dyrektoriatem rządzącym dekretami brukselskiej władzy. Jest to władza ideologiczna, w której nawet logika i pojęcie prawdy uległy skasowaniu. 144% absolutnej bolszewii ignorującej tradycje, historię i okładającą nienawiścią chrześcijańskie korzenie europejskiej kultury i nauki, razem ze wszystkimi europejskimi wartościami społecznymi. LGBT+ zamiast wiary, nadziei i miłości i marksistowska teoria prawdy zamiast logiki. Ideologiczna presja fanatycznych lewaków jest po prostu oczywistym komunizmem w wersji WSI+ czyli dobrym wyjaśnieniem totalnej wyborczej klęski totalitarnej opozycji.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1592734

Zanim ta bomba wybuchnie, to mam dla Was niespodziankę

Wyrok prawomocny

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1592897

Witam serdecznie. Jakoś w przestrzeni publicznej nie było o tym wyroku tak głośno ja to było z nagrodami dla członków obecnego rządu. Ja mimo, że staram się śledzić bieżące wydarzenia nie zauważyłem tej informacji. Moim skromnym zdaniem opinia publiczna powinna być "bombardowana" każdego dnia tego typu informacjami.  Mafia z PO nie rządziła w imieniu obywateli tylko ich okradała i wcale się z tym nie kryła. Do tej grabieży dopuszczono wielu z tych którzy ja popierali. Stąd mają jeszcze tak znaczące poparcie. Takim "papierkiem" lakmusowym są ostatnie wybory i głosowanie we wszystkich "pierdlach" z blisko 80% poparciem, tej zbieraniny wszystkich gangsterów i złodziei pod patronatem PO. POwstaje nieodparte wrażenie, że ta formacja powstała tylko PO to aby rozgrabić to co jeszcze zostało po rządach komuchów, wzorcowych złodziei. Następcy uczyli się właśnie od nich. Państwo, a w nim Społeczeństwo to dla nich tylko dojna krowa, którą jak już nie daje mleka można sprzedać do rzeźni. Tą rzeźnią jak by ktoś nie wiedział jest niemiecka Europa. Brytyjczycy to wiedzą my w większości jeszcze nie. Pozdrawiam  

Vote up!
3
Vote down!
0

gmmk

#1592941

Kiedyś był taki program w TVN gdzie gotowali smażyli i się tym zachwycali aż jeden z dzieciaków będących w studiu zapytał : co tu tak śmierdzi?

I to była ta jedyna chwila gdy powiedziano tam prawdę

Vote up!
1
Vote down!
0
#1593028