Czy TVP Info przejmuje niemieckie standardy? Jest się czego wstydzić. Analiza sprawy Witolda Gadowskiego

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Działanie tej telewizji godne "hieny roku" 2018.

"Witold Gadowski, były dziennikarz TVN, obecnie wiceprezes SDP, pojawił się na procesie z Axel Springer. Przed budynkiem sądu wystosował groźbę w kierunku rządzących. – Jeżeli obecna władza nie będzie respektowała prawa Polaków do gospodarzenia we własnym domu, to tę władzę również zmieni ulica – krzyknął Gadowski" - pisze telewizja rządzona przez Jacka Kurskiego - TVP Info ]]>https://www.tvp.info/40109014/byly-dziennikarz-tvn-jezeli-wladza-nie-bed...]]> (link is external)

Dwa zdania i tyle kłamstw. Telewizja jednego widza (z całym szacunkiem dla Jarosława Kaczyńskiego), nie lubi Witolda Gadowskiego, który wielokrotnie krytykował pracę jej dziennikarzy, szefów redakcji i prezesa.

W materiale autorstwa:

"Autorem filmu jest Paweł Zdun/pscp.tv.

źródło: PORTAL TVP.INFO, PAWEŁ ZDUN"

... nie ma nic o tym, dlaczego do procesu w ogóle doszło.

Po pierwsze, jak mówi Witold Gadowski dla TVP Republika: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=WTh-qxbA9Jg]]> (link is external) nigdy nie pracował w telewizji TVN, a przygotowywał dla niej tylko materiały. Od siebie dodam, że Witold nie groził, ale mówił to, co wszyscy myślą. Nie mówił przy tym nic, co mogło być odebranej jako "zapowiedź zamachu stanu". Nie lubi TVP Kurskiego tych, co ją krytykują, prawda?

Autora skandalicznego materiału wkrótce nominuję do "Hieny Roku" - nagrody specjalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zgłoszę tę kandydaturę jak i cały portal.

Polscy dziennikarze, choć niższe instancje sądów wskazywały inaczej (jak słyszymy z ust prowadzącej rozmowę z Witoldem), w sądzie apelacyjnym byli skazywani za podawanie zagranicznych mediów do sądów. Niższe instancje nie, ale wyższe nagle skazywały i trzymały stronę dużych zagranicznych koncernów. To przykre, że Telewizja Polska, na która płacimy abonament, de facto staje po stronie koncernu Ringier Axel Springer Polska.

Rząd i media którymi włada, zachowują się groteskowo. Robią wszystko by przegrać wybory. I przegrają. Co ciekawe, szef kancelarii atakującej Gadowskiego, za to, że powiedział prawdę o powiązaniach koncernu Ringier Axel Springer z hitlerowcami, jest przyjacielem Prezydenta Andrzeja Dudy.

W dodatku wypowiedź Gadowskiego było spowodowana oburzającym wyrokiem niemieckiego sądu w sprawie "polskich obozów koncentracyjnych" i obciążenia kosztami procesu więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Dlatego też tak bardzo oburza mnie skandaliczny materiał TVP Info.

Rok temu rozmawiałem z Witoldem Gadowskim, gdzie uznaliśmy, że to żałosne, jak PiS reaguje na racjonalną, konstruktywną krytykę, za którą powinien dziękować. To niepoważni ludzie o bardzo niskim kompetencjach medialnych oraz uniżonym poczuciu własnej wartości.

 

                              Przypomnijmy o co chodzi

Niemiecki koncern medialny Ringier Axel Springer pozwał wybitnego dziennikarza Witolda Gadowskiego za słowa na pisane dla portalu wPolityce.pl:

– Im głośniej będzie o naszym domaganiu się odszkodowań za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej, tym bardziej pogrążona zostanie w gruzy niemiecka polityka historyczna, która oparta jest na kłamstwie „piorącym” Niemców z odpowiedzialności za nazizm i Hitlera. To Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. To Niemcy robili abażury z ludzkiej skóry. To Niemcy robili maskotki z ludzkich kości. To Niemcy rozsiewali po polach popioły zwęglonych ludzi jako nawóz. To wszystko robili „kulturalni” Niemcy. Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę.

Oczywiście, nie w Fakcie, ale Witold Gadowski już się poprawił. „Fakt” jest tylko odpowiednikiem dziennika „Bild”, założonego u naszych zachodnich przyjaciół w RFN w 1952 r. Redakcja wPolityce tekst W. Gadowskiego usunęła i przeprosiła za niego redakcję Faktu. Hm... to się nazywa odwaga. Można były tylko zamieścić sprostowanie. Nie ważne. Widać słabo działa u nich kontrola redakcyjna tekstów przed publikacją.

Podejdźmy do sprawy bez emocji. Pracująca dla Ringier Axel Springer polska kancelaria ma zapewne pretensje za słowa: „Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę”.

Zwróćmy uwagę na fragment: „Dziś, kiedy słyszę”. Otóż Witold powiedział tylko, że o tym słyszał. Czy powiedzenie, że ktoś coś o czymś słyszał, jest pretekstem do pozwu? W krajach demokratycznych pretekstem do pozwu jest samo istnienie.

Przede wszystkim na świadków należy wezwać obecnych i byłych szefów szwajcarsko-niemieckiego koncernu. Będzie to miało charakter nękania, ale takie jest życie. Niech ważne persony przyjadą do Polski i tłumaczą się z wieloletniej polityki kadrowej swojego koncernu.

Pytanie zasadnicze: czy to możliwe, aby w niemieckich mediach powojnie zasiadały w nich osoby związane wcześniej z reżimem hitlerowskim czy partią NSDAP?

- Oczywiście, że tak! Trzeba tylko dobrze poszukać. Do roboty Internauci!

Na początek łatwizna:

Sam założyciel koncernu, Axel Springer, pracował dla Hitlera: "(...)był współodpowiedzialny za propagandę antyżydowską, później pracował w Hamburger Neueste Zeitung, 1937 został zastępcą szefa redakcji, a po jej rozwiązaniu pracował od 1941 w rodzinnym wydawnictwie książkowym. 1941 urodził mu się syn Axel Junior (pseudonim Sven Simon). Axel Spriger był zwolniony ze służby wojskowej, był członkiem Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego - podorganizacji NSDAP.

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer]]> (link is external)

 

Wystarczy sprawdzić, czy wspomniane koncerny przedrukowały jakieś teksty Guntera Grassa, członka Wafen SS i laureata literackiej nagrody Nobla. No tak, ale to za mało.

Należy pamiętać, że wszystkie niemieckie media przed wojną działały w imię nazizmu. Nie było wyjątków.

Poniżej: „niemiecki kulturalny panteon okresu epoki powojennej wymieniony w książce Malte Herwiga pt.: „Die Flakhelfer”:

Martin Walser, Dieter Hildebrandt, Siegfried Lenz, Hans-Dieter Rich Genscher, Horst Ehmke, Erhard Eppler, Hermann Lübbe, Niklas Luhmann, Tankred Dorst, Erich Loest, Peter Boenisch, Wolfgang Iser

]]>https://www.vivat.de/shop/media/pdf/124937/124937.pdf]]> (link is external)

 

O książce, której fragment jest w Internecie, usłyszałem z „Rzeczpospolitej” 1 września 2016 r., która piórem Pawła Lepkowskiego pisała:

 

W maju 2013 r. niemiecką opinią publiczną wstrząsnęły rewelacje opublikowane przez dziennikarza Malte Herwiga w książce pt. „Die Flakhelfer". Z odnalezionych przez niego dokumentów wynikało, że największe autorytety polityczne Republiki Federalnej Niemiec zataiły swoją przynależności do organizacji nazistowskich lub pomniejszały swoją rolę w czynnej obronie III Rzeszy pod koniec wojny. Obok bezcennych informacji zawartych w depeszach dyplomatycznych zgromadzonych w waszyngtońskim centrum dokumentacyjnym, Herwig zdołał się „przekopać" przez tony dokumentów berlińskiego archiwum NSDAP, którego zawartość jest jawna dopiero od 1994 r.

 

Historyk skupił się głównie na losach pokolenia polityków niemieckich urodzonych w latach 1926–1928, a więc na rocznikach, do których należeli tacy przedstawiciele powojennej elity intelektualnej zachodnich Niemiec jak wybitni działacze SPD: profesor Horst Ehmke i Erhard Eppler, kompozytor Hans Werner Henze, historyk literatury Walter Jens, pisarze i dramaturdzy: Siegfried Lenz, Erich Loest oraz Dieter Weller Hoff, filozof Hermann Luebbe, światowej sławy socjolog Niklas Luhmann i wielu innych. Malte Herwig bez emocji dowiódł, że nazwiska tych panów otwierają niezwykle długą listę powojennych urzędników, naukowców, lekarzy, pisarzy, artystów, dziennikarzy, policjantów, samorządowców, duchownych czy oficerów Bundeswehry, którzy byli aktywnymi członkami społecznych, politycznych i militarnych organizacji narodowosocjalistycznych.

 

„Jak naziści zbudowali współczesne Niemcy”:]]>https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309019905-Jak-nazisci-zbudowali-wspol...]]> (link is external)

 

W Dzienniku.pl natomiast czytamy:

 

Historyk z IPN, dr Joanna Lubecka przypomina, że zaraz po wojnie zbrodniarze "byli sądzeni przez aliantów, a więc głównie przez Anglików i Amerykanów".

Jednak od 1947 r. mamy Zimną Wojnę. Zachodnie strefy okupacyjne Niemiec i powstała w 1949 r. Republika Federalna Niemiec stają się sojusznikiem Zachodu, gdyż na głównego wroga w bipolarnym świecie wyrasta Związek Sowiecki. W związku z tym sami alianci odstępują od sądzenia, a procesy się urywają- podkreśla dr Lubecka.

Lubecka przypomina, że w samych Niemczech nie było osób, które mogłyby zająć się sądzeniem winnych.

Erich von dem Bach, Paul Otto Geibel, Ludwig Hahn, Oskar Dirlewanger, Reiner Stahel, Heinz Reinefarth to głowni kaci powstańczej stolicy. Za swoje czyny nie spotkała ich ziemska sprawiedliwość.

Naród niemiecki w absolutnej większości popierał Hitlera. Rozliczenie jakichkolwiek zbrodni oznaczałoby często sądzenie własnego ojca, brata, dziadka, własnej matki itd. Jeżeli popatrzymy na to pod kątem konkretnych liczb, to wynika z nich, że co piąty Niemiec był w NSDAP, a to by oznaczało, że w każdej rodzinie była jedna osoba formalnie uwikłana w system nazistowski- podkreśla.

Historyk zaznacza, że aż 17 milionów ludzi przeszło przez Wehrmacht. Oczywiście z założenia to nie była instytucja zbrodnicza, ale szacuje się, że około 5 proc. żołnierzy brało udział w eksterminacji Żydów i ludności cywilnej, co nam daje ok. 700 000 ludzi podejrzanych o zbrodnie. Gdy do tego doliczymy SS, Gestapo, SD (służbę bezpieczeństwa) to mamy gigantyczną liczbę ludzi winnych zbrodni.

(...)

Kolejny zbrodniarz, Heinz Reinefarth nie poniósł żadnych konsekwencji: W 1951 roku został burmistrzem Wersterlandu. Prowadził też kancelarię prawniczą. Zmarł na wolności w 1979 r. - dodaje Michał Wójciuk.

Jednym ze skutków nierozliczenia przez Niemców swoich zbrodniarzy jest np. kuriozalna sytuacja sprzed kilku lat, którą wspomina Wójciuk: 3 lata temu Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wystawę dotyczącą Bitwy o Warszawę 1944 r. Pojawiły się na niej zdjęcia i biogramy najważniejszych dowódców, którzy odpowiadają za mordy ludności. Wystawę zobaczył krewny Reinera Stahela. Zagroził naszemu Muzeum Powstania Warszawskiego pozwem, bo jak argumentował, jego krewny nie został osądzony więc nie jest zbrodniarzem. Sprawa przez kilka dni była głośna za sprawą mediów, jednak po pewnym czasie zupełnie ucichła - mówi. Duże znaczenie odegrała w tej sprawie twarda postawa MPW. Wystawa, bez przeszkód była jeszcze prezentowana w innych miastach niemieckich.

Dziennik.pl, „Historycy o zbrodniach niemieckich: Wielu zbrodniarzy żyło po wojnie w spokoju”,04.08.2017,]]>https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/555594,hist...]]> (link is external)

"Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl jako początkujący polityk wspierał finansowo organizację pomagającą zbrodniarzom nazistowskim przebywającym w więzieniach"

Wirtualna Polska, „Helmut Kohl w młodości wspierał nazistów? Niemiecki tygodnik powołuje się na nowo odkryte dokumenty”,]]>https://wiadomosci.wp.pl/helmut-kohl-w-mlodosci-wspieral-nazistow-niemie...]]> (link is external)

O bandyckiej przeszłości założyciela koncernu można przeczytać m.in. w artykule Pawła Chmielewskiego opublikowanym na Polonia Christiana pt.: „Kim był Axel Springer? Mroczna strona twórcy medialnego imperium”:

]]>https://www.pch24.pl/kim-byl-axel-springer--mroczna-strona-tworcy-medial...]]> (link is external)

 

Polacy proszą Polonię o pomoc...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (25 głosów)

Komentarze

Gadowski jest nie lubiany, za prawdę o PiS-ie, za to co ostatnio wyrabia PiS.

Gadowski pisze, głosowałem za PiS-em, a nie za PO, UW, OD, KLD które teraz znajduje się w rządzie i rządzi w Zjednoczonej Prawicy.

Panie Gadowski, pana, mnie i tysiące innych Polaków pejsaty PiS zrobił w konia.

Wystawiając po obaleniu B. Szydło biało czerwoną drużynę z gwiazdą dawidową w tle i agentem Danielsem na czele.

 

Vote up!
16
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575994

Podobnie jak nas wszystkich PiS trochę zawiódł, ale... jak to się stało, że Jarosław Kaczyński pod salą sądową był poniżany przez Wałęsę i jego fanów. Czemu nie było tam nikogo z wyborców PiS, gdzie doradcy Kaczyńskiego, gdzie ludzie, którzy powinni być jego wsparciem?

Może jestem naiwny, ale obawiam się, że J. Kaczyński traci faktyczną władzę w PiS i chyba nie rozumie sytuacji, że ludzie, którym chciałby podać rękę  "na zgodę", i tak zechcą go zniszczyć.

Vote up!
11
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1575997

Kaczyński faktyczną władzę w PiS-ie stracił już dawno. Na tą chwilę jest kimś w rodzaju honorowego prezesa, nie mającego absolutnie żadnego wpływu na newralgiczne decyzje, które są podejmowane. Tam już dawno karty rozdaje ktoś inny, a cała reszta to tylko stwarzanie pozorów, że ma wpływ na cokolwiek. Może jedynie pogrozić paluszkiem posłance Siarkowskiej i na tym jego autentyczna władza się kończy. Tak to wygląda.

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1575999

PiS Anna Maria Siarkowska. – Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu – oświadczyła z sejmowej mównicy Siarkowska. Kiedy schodziła z mównicy, patrzył na nią prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński pogroził jej palcem.

Vote up!
8
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1576058

Proszę zobaczyć ile osób przyjechało bronić Witolda Gadowskiego, a ile Kaczyńskiego.

Bo Gadowski mówi jak jest i nie kłamie. A Kaczyński za rozwałkę rządu, za zgodę na weta Dudy, za politykę cofania się i nadstawiania drugiego policzka, za brak ukarania winnych i za ponowne poparcie Dudy na prezydenta, oraz ciche przyjmowanie imigrantów. Traci poparcie nawet w śród twardego elektoratu.

Nie to obiecywali przed wyborami, a po wyborach olali wyborców. I PiS zaczyna się staczać.

Vote up!
15
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1576011

Gadowski powiedział dosłownie, że nas wystrychnęli na dudka, a tak naprawdę to oni nas jak córkę bacy......

wydudkali na strychu.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1576025

myckowaty Jonathan dzisiaj w Polsce rządzi,

więc POP juda słuchać siem musi!

No i PiSrząd POPów PO manowcach błądzi.

więc w Polsce jest prawie, jak bywa na Rusi.......

Vote up!
5
Vote down!
0
#1576027

retoryczne.

ZydoPISokomuna  od dawna uzywa polskie media jako narzedzie propagandy i manipulacji do realizacji globalistycznego planu wykonczenia Polakow.Dzien w dzien Polacy sa paseni ochydna propaganda sukcesu ,owszem jest widoczny wzrost gospodarczy ale jest to zrobione ponadludzkim kosztem spoleczenstwa wyciskanym jak cytryne.Ale wyciskanie ma swoj limit i wpelnym momencie sie skonczy i pozostanie tylko skora do wyrzucenia.Obecna polityka antypolska zydoPISokomuny wyniszcza male i srednie przedsiebiorstwa oraz male gospodarstwa rolne wszytko to ma byc zastapione wielkimi korporacjami.

A za pomoca emigrantow ktorych liczbe szacuje sie juz na 2 miliony rzad chce zuborzyc badz wykorzenic Polakow i dlatego wszyzcy mowiacy prawde beda w panstwie zydoPISkomuny przesladowani i tempieni pod roznym pretekstem z wydumanym antysemityzmem wlacznie.Juz kazdy patryjota jest uznawany za faszyste i kaczysci lapka w lapke z poprzednim ukladem przymusu  sciga ,sadzi i wydaje nieuczciwe wyroki.Wszyscy Polacy chcacy zachowac swoja godnosc narodowa sa na celowniku proglobalistycznej zydoPISkomunistycznej bandy, ktora ma teraz w reku wladze. 

Ale ta banda nie odrobila histori i zapomina ze jak sie zniszczy w Polsce jednego patryjote to na jego miejsce wyrastu paru innych gotowych do poswiecen ,tak samo bylo z przywodcami w czasie zaborow,okupacji,czy podziemia.

WSZYSCY JESTESMY GADOWSKIMI SUMLINSKIMI CEJROWSKIMI ITD.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1576348

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pieczatki_Online został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

C ckw Nmcy włśn skńczyl spłtę Frncj z PRWSZĄ WJNĘ ŚWTWĄ. Pdlgłść wbc Nmców zczęł sę wrz z przyjzdm gnt nmckg prst z Mgdbrg. dtąd ml gwrncję ż w Plsc zmst nwczsnj tchnlg będz c njwyżj knnc z szblką. Tn gnt był dpwdzlny z wrzśnwą prżkę. Dzś tn gnt jst wznszny przz bcną włdzę n pdstły skrpltn w mrę mżlwśc nśldwny w wszystkch sfrch życ, równż w lgłśc wbc Nmców. ddn npdlgłśc nszg krj przz zdrjcę L.K w trktc lsbńskm t wstęp. Jg brt knskwntn chc n tylk prwnj, lcz cłkwtj pdlgłśc pprzz złżn hłd przjśc pd sztndry brkslskj rm. Pwstn rpjskj rm zgwrntj brk mżlwśc pwrt d tnm. Jśl Plcy przytmnją t brtn pmc wybj m z głwy npdlgłść. Plk jk wdć p szkdz tż głp b wystrczy m cpł wd w krn. D czs, d czs....
Vote up!
2
Vote down!
-10

https://www.stampler.pl - pieczątki, pieczątki, pieczątki

#1576009

Dawno ich tu nie było?!

Wypad!

Vote up!
8
Vote down!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1576017

Albo mu się portale pomyliły. Trzeba Neon wskazać, tam będzie u swoich.

Vote up!
5
Vote down!
0

Apoloniusz

#1576030

Niemcy pozwali polskiego dziennikarza sądząc, że może się wystraszy, a może popełni jakieś proceduralne błędy, a może nie przyjdzie na rozprawę (często wyjeżdża z kraju) i będzie wyrok zaoczny. Zresztą wątpię, czy kierownictwo koncernu wydało polecenie skarżenia Pana Witolda, myślę że to własna inicjatywa któregoś mądrali w kraju. Ale co się Pan Witold nadenerwuje to jego.

Vote up!
16
Vote down!
0

Apoloniusz

#1576010

bo to kolejny przykład jak "zjełoczona prawica" tępi wszystkich, co mówią także o nich prawdę i ujawniają ciemne sprawki.

To jednak i tak niewiele pomoże, skoro rząd zaliczył tak wielką aferę z KNF, a do tego żałosne służby, które w obliczu takich oskarżeń czekały cierpliwie aż oskarżony wróci z zagranicy i posprząta swoje biuro z dokumentów i dopiero wtedy go zaaresztowały!

Szukajcie głupszych od siebie na takie tanie chwyty, widać że koleżka musi być nieźle powiązany z owymi i wiele ważnych nazwisk zjełoczonych polityków i biznesmenów ukrywa się w jego tle, skoro go tak chronią!

A do tego jeszcze ta nachalna, rozpanoszona z nadętymi warami, wyglądająca jak zwykła ********a - nosnabakier, bezczelnie pouczająca polski rząd - zakłamana i zapewne uczestnicząca w haniebnej nagonce na Polaków!

Tak się właśnie mści wasze spolegliwe lizanie się nibypolski rządzie wrednym żydo-amerykanom, którzy nie dość że ich przodkowie finansowali wrednego żyda austriackiego - hitlera i finansowali II wojnę i zbrodnie na wielu narodach, w tym polskim, ale także żydowskim, to teraz kłamliwie usiłują swoje brudne sumienia oczyścić, a kieszenie napełnić naszym kosztem!

Hańba antypolskim zdrajcom, zaprzańcom, kłamliwym potomkom zbrodniarzy współodpowiedzialnych za zbrodnie II wojny światowej - holokasust, a także zniszczenie Polski!

 

Vote up!
18
Vote down!
-3

Tantum nudam veritatem

#1576018

Z ostatniej chwili:

cyt. "Ambasador Mosbacher dobrze reprezentuje rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce".

Czy na pewno ?

Czy prywatny interes jej kolegi Dawida Zaslava, właściciela TVN, ma jakieś strategiczne znaczenie dla USA ?

Dlaczego Prezydent Trump może jechać po CNN, wyrzucać dziennikarzy z konferencji prasowych, itp. a polscy politycy nie mogą krytykować amerykańskiej stacji w swoim kraju ? 

Pozdrawiam.

Vote up!
16
Vote down!
0

casium

#1576039

Polacy dają sobie pluć w twarz. Smutne. A dziś Onet.pl publikuje, że zagrożone są w Polsce swobody obywatelskie. Lepiej wypadają Niemcy - oaza muzułmańskiej wolności w Europie, gdzie za ich krytykę idzie się do więzienia. CAŁY TEN JAD JEST PRZEZ TO, ŻE POLSKI RZĄD NIE DAJE ZARABIAĆ SZWABIKOM NA NIEPOTRZEBNYCH REKLAMACH SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA.

Vote up!
6
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1576062

napisała pani:

Tak się właśnie mści wasze spolegliwe lizanie się nibypolski rządzie wrednym żydo-amerykanom, którzy nie dość że ich przodkowie finansowali wrednego żyda austriackiego - hitlera i finansowali II wojnę i zbrodnie na wielu narodach, w tym polskim, ale także żydowskim, to teraz kłamliwie usiłują swoje brudne sumienia oczyścić, a kieszenie napełnić naszym kosztem!

Proszę się zastanowić czy żydzo-amerykanie naprawdę potrzebują napełnić kieszenie kosztem Narodu Polskiego? Tak się składa że na wojnę w Iraku wydali ponad 3000 miliardów dolarów (3 tryliony) i przy tej kwocie polskie ewentualne 300 miliardów to jakiś ponury żart. Jeśli podczas kryzysu 2008r. w ciągu pół godziny 20 członków FEDu (z czego większość to żydoemerykanie) zdecydowało o dodruku ponad 1 tryliona dolarów to na cholerę tym żydoamerykanom nędzne polskie 300 miliardów? Przecież oni mogą sobie dodrukować dowolną niemalże kwotę za którą zapłaci cała ludzkość z Niemcami, Chińczykami i Rosjanami włącznie. Żydoamerykanom wcale nie chodzi o napychanie kieszeni polskim kosztem, im chodzi tylko i wyłącznie o wymazanie pamięci historycznej jaka zachowała się w Narodzie Polskim. Tyle i aż tyle. Ta pamięć niszczy ich reputację i podburza narody świata przeciw dzieciom wielkiego zwodziciela.

Jestem przekonany że właśnie takie napastliwe komentarze przeciw żydom jaki pani napisała są potrzebne jako uzasadnienie do wyegzekwowania ustawy 447. Nienawiścią karmi się strach.

Vote up!
11
Vote down!
-4

norwid

#1576041

To, że FED dodrukuje ile będzie trza, to racja, ale Twoje:"na cholerę tym żydoamerykanom nędzne polskie 300 miliardów" to brak racji albowiem, Polska nie dodrukuje ani centa z owych 300miliardów$, my to musimy wypruć z naszych polskich żył. Nikt nam nie nakapie, to jest nasza krwawica. Nasza i naszych dzieci, a gdy już im wpłacimy to się okaże, że oni byli się pomylili i należy jeszcze dodatkowo dopłacić 300, albo 500, albo ( Bóg wie ile) miliardów dolarów i reszty możemy się tylko domyślać. Chodzi o to aby nas doić, nie pozwolić się Polsce odbić na niezależność finansową czyli aby Polska nie mogła być niepodległa, aby zawsze wybierała mniejsze zło.

Vote up!
9
Vote down!
0

Apoloniusz

#1576099

Paradoksalnie napisał pan podobnie jak ja. Strach przed prawdą historyczną międzynarodówka syjonistyczna zaczęła odczuwać za czasów prezesa Polonii Amerykańskiej pana Moskala. To on bezpardonowo wyłuszczył działania żydowskie za czasów 2WŚ. Dlatego też diaspora żydowska Polonii nie mogła zostawić samej sobie. Moskal stracił stanowisko a polskie stowarzyszenia były ściśle kontrolowane przez długie ramie Izraela tak z Warszawy jak i Waszyngtonu. Wiem to od aktywnego działacza polonijnego który po 25 latach w USA dostał bilet w jedną stronę za antysemityzm. Niestety Polacy nie nauczyli się o pewnych sprawach mówić szeptem tak jak to robią Amerykanie i Niemcy. Tym sposobem tracą każdą potencjalną możliwość działania ponieważ wszelkie inicjatywy dławione są w zarodku.

Jak pisałem w poprzednim komentarzu - właśnie o to chodzi że Polacy owe 300 miliardów mają zapłacić z krwawicy, albo morda w kubeł! Jest to ordynarny szantaż i co my im możemy zrobić? Możemy im jak to w jednym skeczu powiedział Kobuszewski "skoczyć".

Vote up!
4
Vote down!
0

norwid

#1576119

manipulantami, ale ten jeden raz zrobię wyjątek!

To że hitler był austriackim żydem jest faktem,

to że żydo-amerykańscy banksterzy finansowali jego dojście do władzy jest faktem,

to że żydo-amerykańscy bansterzy finansowali wszystkie działania wojenne, wszystkie zniszczenia i zbrodnie na ludności, a później równolegle także finansowali działania drugiej strony - aliantów jest faktem,

to że dzięki pieniądzom żydo-ameryakńskich banksterów II wojna światowa tak długo trwała i pochłonęła kilkadziesiąt milionów ofiar, w tym 6 milionów Polaków jest faktem,

to że ani prezydent amerykański, ani członkowie kongresu, ani dziennikarze, ani diaspora żydowska w żaden sposób nie zareagowali na wieści o zbrodniczej działalności niemieckich nazistowskich zbrodniarzy dokonywanych na ludności cywilnej w okupowanej Polsce, przekazanych przez wysłannika Polskiego Rządu - Jana Karskiego, że nie zrobili nic i pozostali obojętni  jest faktem,

to że stalinowscy zbrodniarze pochodzenia żydowskiego - komunistyczni wysłannicy Stalina w powojennej Polsce dokonywali swoistej zemsty i masowo mordowali tysiące polskich Bohaterów - Żołnierzy Niezłomnych jest faktem,

i niestety to, że żydzi wykorzystawszy odszkodowania niemieckie co do ostatniego euro postanowili znaleźć kolejnego sponsora i sami o tym wielokrotnie mówili tez jest faktem,

to że wybrali do tej roli Polaków jest faktem, o którym sami powszechnie mówią i dlatego nas opluwają, szkalują i pomawiają, a niektórzy nikczemni mieszkańcy Polski w tym uczestniczą - to też jest faktem,

i tylko niewielu kłamców takich jak TY zaprzecza tym faktom!!!

I właśnie dlatego owi pazerni i kłamliwi syjoniści tak się rozpanoszyli, z powodu służalstwa niektórych akcyjnych nikczemników, ich wiernopoddańczej, usłużnej, zapewne korzystnej dla nich postawy. Dlatego syjoniści czują się bezkarni i gotowi na każde wobec Polaków bezprawie - to jest realny powód, ten nikczemny serwilizm wielu cwanych ludzi rządzących i ich pachołków!!!

Spróbuj dla odmiany być uczciwy i nie kłamać, przynajmniej w tak kluczowych sprawach!!!

Vote up!
12
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1576108

To zdanie jest najlepsze:

"i tylko niewielu kłamców takich jak TY zaprzecza tym faktom!!!"

Proszę przytoczyć dokładnie w którym miejscu zaprzeczałem tym faktom, lub też w którym miejscu kłamałem na temat żydoamerykanów. Może sobie pani wybrać na przykład te notki o żydoamerykanach i izraelitach.

http://niepoprawni.pl/blog/norwid/dlaczego-izrael-palnal-sobie-w-glowe

http://niepoprawni.pl/blog/norwid/altered-carbon-czyli-zydowski-syndrom-niesmiertelnosci

http://niepoprawni.pl/blog/norwid/last-man-standing-polish-death-camp

http://niepoprawni.pl/blog/norwid/cpk

http://niepoprawni.pl/blog/norwid/zydowski-dylemat-prezydenta-dudy

Wszystkie powyższe są bezpośrednio lub pośrednio o żydach i żydoamerykanach.

Vote up!
5
Vote down!
-1

norwid

#1576118

dawno mnie nie było, bo pracowałam "ku chwale Rzplitej", ale wróciłam i przeczytałam Pana teksty, do których podałeś linki.

Cóż za niespodzianka, ale w sumie to jestem bardzo zadowolona, bo wcale nie jesteś notorycznym kłamczuchem, dzieki to miłe móc się przekonać, że ludzie są lepsi niż nam się wydaje.

Zastanawia mnie jednak dlaczego, skoro wiesz i komentujesz zgodnie z prawda, z faktami polskie relacje z żydami i żydoamerykanami, oceniłeś mój komentarz tak niesprawiedliwie i krzywdząco???

Zarówno ta nacja została przeze mnie opisana zgodnie z prawdą, jak i źle wychowana i tandetna przedstawicielka amerykanów, nie mająca pojęcia nie tylko o dyplomacji, ale nawet o dobrym wychowaniu, została przeze mnie oceniona zgodnie także prawdziwie, zatem dlaczego???

Cóż, gdyby to była prawdziwa dyplomatka, to zapewne umiałaby się zachować, nie byłoby więc podstaw do tak ostrej krytyki, ale to  straszna prostaczka i jej zachowania nie ma wytłumaczenia - powinna zostać odesłana do domu, jako "persona non grata" - nie sądzisz, że mam rację?!

Cóż dosyć cha***wa i prostactwa zaznaliśmy od niemczurów, ruskich i od żydów, żebyśmy teraz mieli to znosić od niby przyjaciół amerykanów!!!

Nie wolno pozwalać wchodzić sobie na głowę i to jest na ten temat! Ludzie, którzy niedawno "zeszli z drzewa", a ich "kultura" jest świeża jak "niedopieczone pieczywo ze spulchniaczami" usiłują nam narzucić swoją prostacką retorykę, a do tego kłamliwie pomawiają nas o czyny niepopełnione - cóż nie ma na to zgody!!! A do tego ten tandetny :artficial look", to prawdziwy symbol tandety amerykańskiej, zupełnie jak kiedyś garnitur w kratkę - po prostu "boki zrywać", żenada!!!

Vote up!
5
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1576472

Szanowna Pani

Nie chcę byc upierdliwy ale gdyby się pani chciało to znajdzie na niepoprawnych moje komentarze o obecnej Ambasador USA. Nasz amerykański sojusznik nie wysyła do Polski ambasadora propolskiego tylko prożydowskiego, zawsze i za każdej opcji politycznej. To wynika choćby z kontroli nad przyznawaniem wiz.

Skoro to już wiemy to idźmy dalej - co to znaczy prożydowskiego?

To jest taki typ człowieka którego wizja/perspektywa historii zawsze i wszędzie ma związek z hagadą czyli opowieścią poza czasem w której centrum są żydzi. Wyznanie starozakonne to zaś religia która działa konsekwentnie przez stulecia. Jeśli coś im się nie udaje w tym stuleciu będą powtarzać do skutku przez 200 lat. Mając to na uwadze, krótki czas życia człowieczego i dbałość o Naród Polski należy stanowczo powstrzymywać się od deklaracji które w bliższej lub dalszej perspektywie przyniosą Polsce szkodę. 

Powtórzę strach żydowski przed prawdą historyczną karmi się polską nienawiścią środowisk narodowych, czy słuszną niema to najmniejszego znaczenia. To oni, żydzi dysponują mechanizmami finansowymi i medialnymi a co za tym idzie politycznymi które mogą zniszczyć nie tylko państwo ale i Naród Polski. Proszę to wziąć pod rozwagę.

Vote up!
2
Vote down!
0

norwid

#1576566

Jeśli PiS przestaje być PiS-em, to co nam pozostaje? 

Vote up!
6
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1576059

Które media w dobie internetu przedstawią Gadowskiego jako Lenina na tle Lisa u koderastów, jako baranka pokoju?
Ja myślałem że Kurscy to tylko syjonistyczne kurwy, ale Jacek właśnie ostatecznie dowiódł, że on jest kurwa Borat TV.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1576021

to za mało, by być prezesem telewizji. Tu trzeba instynktownie rozumieć media - widzów itd.

Vote up!
6
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1576061

To nie sprawa instynktu, raczej małości.; stąd stałe obniżanie poziomu TV

Vote up!
4
Vote down!
0

Stasiek

#1576100

Obawiam się, że sprawa Pana Gadowskiego będzie prowadzona w kierunku - czy w czasie II wojny światowej Niemcy faktycznie produkowali mydło z ludzkiego tłuszczu. I jeśli się okaże, że jednak nie (w czasie wojny w Gdańsku badania laboratoryjne prowadził w tym kierunku jedynie prof. Spanner, a to za mało by uznać jego doświadczenia za oficjalnie popierane przez władze niemieckie), to skończy się na tym, że "oszołom" Gadowski oskarża Bogu ducha winnych Niemców o niepopełnione zbrodnie i w łeb wezmą fakty o tym, że w Bundesrepublice byli esesmani wylądowali na ciepłych posadkach w mediach, gospodarce, a nawet polityce (vide: Reinefahrt).

Vote up!
6
Vote down!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#1576024

tylko czy to przypadkiem nie świadkowie holokaustu wylansowali takie hasło, że Niemcy ich przerabiali na mydło?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1576026

A nawet, gdyby zastosowali podaną przez Pana linię obrony, to pozostają zeznania świadków i filmy. Może nawet i dobrze, gdyby to spróbowali, bo może wielu się obudzi:

"Abażur z ludzkiej skóry - opowieść o Ilse Koch"

Mieszkanie miała udekorowane lampami wykonanymi z ludzkich kości i skór, a jadalnię zdobiły spreparowane czaszki więźniów obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. Ilse Koch przez blisko 10 lat sprawowała tam niepodzielną władzę, stając się panią życia i śmierci tysięcy osób.

https://kobieta.wp.pl/abazur-z-ludzkiej-skory-opowiesc-o-ilse-koch-5982759548367489a 

U Niemców to normalne. Najgorsze ideologie wychodziły z Niemiec: komunizm, nazizm (totalnie zdegenerowana odmiana faszyzmu, który sam w sobie jest nieprzyjemny), iluminaci bawarscy... Przecież większość "żydów" to Niemcy, którzy zmienili wiarę, by być narodem wybranym - narodem panów. 

Vote up!
7
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1576060

Owszem, Niemcy mają sporo na sumieniu. Ale... Czy zostali za to jakoś szczególnie ukarani? Wszak RFN to było (w dużej części dzięki amerykańskiej pomocy) najbardziej dostatnie państwo Europy Zachodniej, a barak NRD (dzięki Sowietom i RWPG) był najbardziej bogatym w bloku wschodnim.

Niemcy umieją jak żaden inny naród łasić się do tych, co są silniejsi i z którymi mają jakiś interes do załatwienia. Proszę zobaczyć, jak pięknie mówi po polsku obecny szef MSZ Niemiec. Widocznie Niemcy wyczuli, że z tymi odszkodowaniami to sprawa otwarta, więc się łasi. A rząd RP i nawet tzw. "nasze" media są zachwycone. Bo szef niemieckiego MSZ mówi po polsku. A ja bym łacha złapał za fraki i pierwszym kopniakiem wywalił za drzwi. Jak się łasisz to masz. Tak postępują Niemcy ze słabymi. Wtedy by ten niemiecki ministerek zrozumiał język polityki.

Pan mówi o filmach i świadkach. Świadków jest już garstka, a w ciągu 5-7 lat w ogóle świadków nie będzie. Filmy? A może to jakieś podróbki? Wie Pan, to My Polacy musimy się nauczyć od Niemców jednego, jak w polityce być cynicznym.

Vote up!
5
Vote down!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#1576098

Niemcy robia co robia bo im na to pzwalaja. Szczegolna wina nalezy obarczyc polskie wladze po 1989 wlaczajac PiS i bezwolnosc wiekszosci Polakow, krorzy zbyt czesto lasza sie na ochlapy z panskich stolow a najblizszy stol to akurat panoe niemieckich.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Vik

#1576142

"Spójrzmy na niemiecką politykę historyczną w tym kierunku. Oni chcą zmniejszyć winę Niemiec i przekonać świat, że Niemcy są dziś zupełnie inne - są inne nie przeczę - i historia na nich nie ciąży, ale na innych krajach ciąży.'

~ Jarosław Kaczyński

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=62443

https://zygumntbalas.neon24.pl/post/143594,czy-prof-spanner-produkowal-mydlo-z-tluszczu-ludzkiego

PS

Phttp://strasznasztuka.blox.pl/2009/03/Kosmetyki-z-ludzkim-tluszczem-i-inne-praktyki.htmlS

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1576352

   Witam! Plotka niesie o powiązaniach " Konia" z Ruską agenturą. Może to już nie plotka, bo każdy widzi kogo broni i czyje interesy reprezentuje ten osobnik...

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1576028

Okazja sama się nasuwa - przy odpowiednim wsparciu z tego można zrobić bardzo głośną sprawę. Nie tylko na Polskę, ale wręcz na całą ojropę. Przecież tu Niemcy sami się wystawiają.

Czy PiS z tej możliwości skorzysta i wreszcie przejdzie do jakiegoś kontrataku? Niestety raczej nie mam wątpliwości, że jak zwykle zostanie zajęta typowa pozycja z podkulonym ogonem lub, jak kto woli, kolankowo-łokciowa.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1576033

Ja osobiscie cenie bardzo pana Gadowskiego. Jezdzi wprawdzie czasami na naszych uczuciach,ale ze jest polskim patriota to chyba nie ma dwoch zdan.

"Axel Springier...".. przejedzie sie na nim, bo nikt nie spodziewal sie, jak ta sprawa poruszy Polakow: hymn Rota itd.

Dziad Kurski nie moze wybaczyc Gadowskiemu, ze ten nie popieral jego osoby na szefa  polskiej TV. Musze Gadowskiemu przyznac, ze mial racje - polska  TV odrzuca nawet osoby przychylne prawicy i PIS-owi.

Takiej propagandy to chyba nawet Goebels nie uprawial.

Ja na rozprawe pana Gadowskiego nie moge przyjechac.... gdyby mial przegrac  z pewnoscia moja cegielke przekaze .... ale w przegrana nie wierze.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Gosia

#1576292

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zarówno Gadowski jak i Sumliński to tylko "wentyle" nastrojów społecznych...podobne do tych z czasów tzw. Solidarności, jak Wałęsa czy Morawiecki. Włos im z głowy nie spadnie. 

Takimi , którzy mogliby być  lub byli zagrożeniem dla układu magdalenkowego już dawno nie ma wśród nas. Seryjny samobójca czuwa.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1576293