Zamiast Sławku Nowaka PiS chce "aresztować autostrady"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dwa wydarzenia dziś jakby me(n)dialną klamrą spinają osiem lat nie-rządów PO-PSL. Pani premiera, której nikt nie zaprosił na obchody Sierpnia, przyjechała i tak do Gdańska. W trakcie inauguracji "Pomorskiej Kolei Metropolitalnej" Kopacz-ka sokolim wzrokiem dostrzegła a następnie pozdrowiła i podziękowała Sławku Nowakowi Za "pracę dla Polski i Trójmiasta"!!!  Czy to nie jest czytelny sygnał dla Po-sitwy - "Kradnijcie i korumpujcie nadal, jeżeli jesteście lojalni włos z głowy żadnermu geszefciarzowi z PO nie spadnie"? Bezkarność , buta, cynizm i pogarda dla umiejętności samodzielnego myślenia Polaków przebijała z tego wystąpienia.Kopacz-ka nawoływała do zwierania szeregów i roztaczania przed Polakami obrazu radości, rozwoju i "europejskiego" postępu. " Polska się pięknie rozwija"- ma byc przekazem na czas kampanii...choć wszyscy widzą coraz wyraźniej już tylko "kamieni kupę"...

 Drugą częścią klamry spinającej dzisiejszy dzień pani premiery była jej wypowiedź dotycząca autostrad. "Możemy w październiku obudzić się z myślą, że w miejsce tych, którzy chca otworzyć wielki plac budowy (...) w ramach perspektywy finansowej sięgającej pół biliona złotych i chcą otworzyć "Polskę w budowie 2", na ich miejscu znajdą się ci, którzy będą aresztować autostrady!!!" No, prosze Państwa, poziom paniki w "elycie" przypomina temperaturę powietrza. Nie próbuję nawet domyślać się o co chodziło pani premierze, ale z obu wystąpień przebija nieskrywany strach i żal. Nawet osoba tak ograniczona jak Kopacz-ka, zrozumiała, że "złoty okres dla Polski " się kończy. Nie da się już ukraść większości pieniedzy z nowej unijnej perspektywy finansowej, nie da się "budować" najdroższych na świecie dróg, autostrad, robić słomianych inwestycji, tworzyć wirtualnych projektów "atomowych" elektrowni. "Tyle kasy do wzięcia i to nie dla nas...?" - zdaje się pytać zdziwiona Kopacz-ka.

ONI już wiedzą,że muszą odejść od władzy. Wszystkie obecne zabiegi służą zapewnieniu sobie osobistej bezkarności za przestępstwa popełniane w ciągu ostatnich ośmiu lat. Złodziejska solidarność sitwy pęka, zniknie ostatecznie po ogłoszeniu wyników wyborów. Ci mniej umoczeni już pukają do PiS-u oferując informacje o kantach i zlodziejstwach jeszcze dzisiejszych kolesi. Schetyna i Siemoniak grają wyraźnie na stworzenie innej formacji w nowym parlamencie i zaoferowanie wspólprtacy PiS-owi, za cenę bezkarności dla siebie. Los Kopacz-ki, Boprusewicza, Zdradka czy "psiapsiólek" jest im absolutnie obojetny. Jeśli będzie trzeba to wyrwą pioduszkę spod głowy zdychającej Platformy. Chyba nikt nie wierzy, że "tasmy Tuska i Kulczyka" wypłynęły obecnie przypadkowo. Prokuratura i służby karnie przewerbowują się do nowej władzy, Jak zachowa się Pan Prezes Kaczyński? Nie wiem...oby tylko nie skończyło się jakimś kolejnym "cichym układem", bo wtedy nadzieje milionów ludzi na prawdziwą Zmianę zostaną pogrzebane...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1491866

".oby tylko nie skończyło się jakimś kolejnym "cichym układem",.." Posądzasz P. Kaczyńskiego o jakiś układ? Z wsi jesteś?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1491868

ta maksyma dotyka też portal NP, czego przykładem komentarz Stanislawosa pod wpisem Yagona 12. Może by tak, w kontraście dla powszechnej praktyki polityków, zachowywać jednak przyzwoitość? To się w dłuższej mierze opłaca! Obawy Yagona12 w pełni uzasadnione, elity partyjne już nie raz wchodziły w ciche, nieformalne układy utajniane przed społeczeństwem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1491877

To ja już wolałbym, żeby aresztowali winnych wszelkich przekrętów, a szczególnie tych, którzy doprowadzili do ruiny zatrudnionych podwykonawców.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1491875