"Wyjątkowa kasta" kompromituje się każdego dnia...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Trwa spektakl medialny z przedstawicielami "wyjątkowej kasty" w rolach głównych. Jak wielkie poczucie bezkarności, lekceważenia prawa i pogardy dla zwykłuych ludzi musiały prze lata mieć osoby płci obojga w togach, by teraz wychodziły na jwa sprawy skandaliczne. Oczywiście jest spora różnica między "sędzią"- szefem apelacji w Krakowie, który stał na czele zorganizowanej grupy przestepczej, a nieszczęśnikiem, który porwał się na pęto kiełbasy w sklepie. Ale operacje zachodzące w głowach obydwu przedstawicieli "wymiary sprawiedliwości" były identyczne. "A kto nam co zrobi ?"- zdają sie pytać oczy zatrzymanych przez służby i policję "stróżów prawa". Osiem lat nie-rządów PO-PSL rzeczywiście rozmontowało wszystkie dzidziny życia społecznego i państwowego. Realne działanie zastąpiono picem i ordynarną propagandą dla lemingów. O obecnej kondycji tej "kasty" dobrze świadcza dwie wypowiedzi. Najpierw pani prezes SN - Gersdorf oświadczyła, że "za 10 tysięcy miesięcznie to można dobrze żyć tylko na prowincji". To warto powtarzać zwykłym Polakom na 800-zlotowych emeryturach. No i dziś pani Dolniak od "nowośmiesznych" przez pomyłkę powiedziała coś prawdziwego. Atakują pana ministra Ziobrę powiedziała - "Panie ministrze, proszę z tej mównicy nie mówic prawdy!!!" ...

Podpisane przez Prokuraturę Krajową porozumienie z cenionym brytyjskim laboratorium- FEL - na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych na próbkach pobranych w czasie smoleńskiego śledztwa wrzask i histerię tzw. opozycji wzmaga niewątpliwie. Brytyjczycy nie będą badać przyczyn smoleńskiej tragedii a jedynie wydadza opinię w sprawie śladów materiałów wybuchowych. Pamiętacie Państwo bełkot tzw. "prokuratorów wojskowych" o czujnikach reagujących identycznie na trotyl oraz na wędliny i...pastę do butów ? O "pancernej brzozie" i słowach Kozieja - "jak walnęło yo urwało" przypominam bo warto. Kto pamięta rechot Komorowskiego, Tuska i Borusewicza na Okęciu, gdy przywozono s,oleńskie ofiary, rozumie powody strachu PO-mafii. Kiedy wyjdą na jaw ich "ustalenia" z obcymi z zachodu i wschodu w sprawie lotu TU-154 w dniu 10-go kwietnia, kiedy ujawnione zostaną rozmowy Grasia, Arabskiego, Tuska itd. z Putinem i Frau Angelą PO-mafię czeka koniec na śmietniku. Dlatego wyją, "bronią demokracji", pajacują i stoją po stronie "sędziowskiej kasty". Miny Gregora i Kopacz-ki podczas środowego przemówienia pana prezesa Kaczyńskiego w Sejmie mówiły więcej niż słowa...

I na koniec. Europoseł Czarnecki oburzył się na rudego niemieckiego lokaja, robiącego za "prezydĘta Europy". Chodziło mu o to, że Tusk poparł ewentualne sankcje KE wobec Polski. Podobno to pierwszy przypadek w dziajach UE, gdy polityk życzy sankcji swojemu krajowi. Panie europosle Czarnecki - popełnil pan zasadniczy błąd - Tusk atakował Polskę i jej rząd a nie - "swój kraj". O tym warto pamiętać...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Dla sędziów 10 tys. to zbyt mało.
Esbecy za 2 tys. nie wyżyją.
Bandziorom odszkodowanie się należy.
Tylko 500 zł dla dzieci, to za dużo.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1533749

Wszyscy wrogowie Polski w "niewytłumaczalny" sposób tracą rozum...Król po prostu realnie zaczął działać w obronie swojego ludu. Po prostu.

Ps. Naprawdę poważnie należy się zaopatrzyć w poświęconą gromnicę. Poważnie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

marekwu

#1533755

Do tych zdemoralizowanych, upadłych i "biednych" sędziów, którym trudno przeżyć za 10.000 PLN, pasuje jak ulał dialog z Misia Barei:
- Zgubiony numerek to ja trzymam w ręku i proszę, żeby mi pan wydał płaszcz na ten numerek!
- Niech pan nie krzyczy na naszego pracownika. Ja tutaj jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?.
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
Tu pisze! Niech pan se przeczyta.
ZA UKRADZIONĄ GARDEROBĘ I RZECZY SĘDZIA NIE ODPOWIADA KARNIE BO CHRONI GO IMMUNITET I PRZYNALEŻNOŚĆ DO WYJĄTKOWEJ KASTY!

Pycha kroczy przed upadkiem o tym zapomnieli członkowie "wyjątkowej kasty"!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1533769

wynik 8 lat rzadow PO-PSL. Gangrena zaczela sie... w 1945 r. - a sedziowie przez dziesieciolecia byli premiowali nie za sprawiedliwosc - ale za wydawanie wyrokow zgodnych z oczekiwaniami wladzy.

Mialem do czynienia z polskim sadownioctwem w latach 90-tych, i wtedy osoba majaca "dojscie" do sedziego czy prokuratora byla w stanie "zalatwic" najbardziej... nieprawdopodobny wyrok (w sadach krakowskich...). Wszystko bylo uzaleznione od ceny...

"zalatwiano" wtedy np. ogromne prywatyzacje (poprzez upadlosc i zarzady komisaryczne), "zalatwiano" sprawy karne i gospodarcze... a wiadomo bylo, ze najlepsze "dojscia" do sadow (i prokuratury) maja... czlonkowie mafii i byli... dzialacze PZPR. Chyba pozostalo tak do dzisiaj - choc pewnie poszerzylo sie grono ludzi majacych "dojscia" ( chocby o biznesmenow z PO i PSL). To - co dzisiaj wyplywa (kradziez peta kielbasy, czy spodni - przez sedziego...) to nawet nie wierzcholek gory lodowej... prawdziwe pieniadze przechodza z rak do rak w gabinetach Prezesow Sadow...

Co do sledztwa smolenskiego- odnosze wrazenie, ze prowadza je... rownie niekompetentni prokuratorzy - jak w latach 2010-2015. Bo czy trzeba az prawie poltora roku, zeby dojsc do wnioskow, ze najlepiej badania szczegolowe zlecic instytucja... ktore sie takimi badaniami zajmuja ( a nie np. astrofizykowi...  jak to robiono wczesniej)?

Pewnie niedlugo (czyli za rok... moze dwa...)  prokuratorzy zaproponuja, zeby zasiegnac opinii specjalistow z ISASI (International Society of Air Safety Investigators) czy AIBB (brytyjskiej komisji ds badania wypadkow lotniczych).

Odnosze wrazenie, ze i dzisiaj komus zalezy na przeciaganiu sledztwa w nieskonczonosc...

 

PS. Wracajac do Sedziow: dziwie sie, ze obecna wladza zaczyna spor o sadownictwo od... tylnej strony (jak sie to mowi...). Wystarczyloby u co bardziej prominentnych sedziow sprawdzic posiadany przez nich majatek z deklarowanymi dochodzmi... gwarantuje, ze co najmniej 50% z nich nie jest w stanie udowodnic pochodzenia posiadanych majatkow.... chyba ze okaze sie, ze rzeczywiscie to kasta ludzi ponadprzecietnych: wygrywaja w totolotka (jak Walesa), lub w kasynie(jak Piskorski...).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1533801

 Co mnie do tego przekonuje?

Np. morda tego gościa.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1533823