Polityczne szachy w cieniu noweli ustawy o IPN...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Nie milknie dyskusja w sprawie wspólnej deklaracji premierów Polski i Izraela, związanych z nowelizacją ustawy o IPN i usuniecie z niej kwestionowanych przez środowiska żydowskie zapisów. zwolennicy mistrzowskiego ruchu pana premiera Morawieckiego podnoszą, że w ciągu jednego dnia zamknięto front walki nie rokujacej Polsce sukcesu jeszcze przez długie lata. Oponenci mówią o "polityce na kolanach" i otwarciu drzwi dla "roszczeń" i "odszkodowań" wobec organizacji żydowskich z USA i innych krajów, mianujących siebie "spadkobiercami" Żydów polskich, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Racje przyznamy jednej ze stron za jakiś czas, gdy na jaw wyjdą skutki przyjętej w ekspresowym tempie ustawy. Swoją drogą - nie rozumiem tego legislacyjnego tempa, podobnie jak i kilkumiesięcznej heroicznej obrony zapisów, które tak szybko wrzucono do kosza...

Odeszła (odeszła ?) na emeryturę paniulka Gersdorf. Pan prezydent wyznaczył jej tymczasowego następcę, którego życiorys szybko zweryfikowały media. Według nich pan sędzia Józef Iwulski był wiele lat w PZPR, a także orzekał jako podporucznik LWP w sądzie wojskowym w procesach przeciw działaczom antykomunistycznej opozycji. Rzecz miała miejsce w stanie wojennym. W dodatku małżonka pana sędziego, oczywiście przypadkowo, była funkcjonariuszka SB, gdzie dzielnie broniła "socjalizmu" w wydziale "T", zajmującym się technika operacyjną czyli inwigilowała osoby podejrzane o działalność opozycyjną. Być może pan prezydent nie miał wyboru i wybierając kogokolwiek ze składu SN trafiłby na podobny przypadek. Ale - na Boga - w jakim świetle stawia to głowę państwa ! Jeżeli już służby wszelakie, cywilne i wojskowe, pod światłym przewodem pana Solocha z BBN nie były w stanie zdobyć życiorysu towarzysza sędziego, to może któryś z urzędasów pałacowych mógłby zajrzeć do Wikipedii...?

Ożywił się Bolesław W., który bez pomocy wojskowej motorówki przybył do Warszawy i zakotwiczył przed SN by "bronić polskich sądów". Już samo połączenie osoby TW Bolka i jego groźna deklaracja o użyciu broni z celem akcji skutecznie ośmieszyła intencje organizatorów "protestu". Jego bełkot o "stu tysiącach" uczestników spędu elyty III RP miał się tak samo do realiów jak jego dawna obietnica o podarowaniu każdemu z Polaków "stu milionów". Bolek przybył, ośmieszył się i wybył - czyli chciał dobrze a wyszło jak zwykle...

 I na koniec - jeżeli paniulka Gersdorf (szczęśliwa posiadaczka wielu milonów złotych oraz pół kilograma złota) przeszła na emeryturę to jakim cudem "poszła na urlop" i kto tego urlopu jej udzielił ? Bo przecież emeryci z urlopu korzystać nie muszą, bo dotyczy on osób zatrudnionych na umowę o pracę. I po drugie - czy błyskawiczna nowelizacja ustawy o IPN nie była ceną, którą należało ponieść za  przeniesienie baz wojsk amerykańskich z Niemiec do Polski? Wystarczy poczytać histeryczne wypowiedzi niemieckich polityków by dostrzec, że coś jest na rzeczy. A przecież przed nami spotkanie Trump - Putin, a pan prezydent USA nie zwykł "konsultować" swoich działań z niemieckimi i europejskimi lewakami z Berlina i Brukseli...i dobrze...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (20 głosów)

Komentarze

będzie miał IPN-owski express, to faktycznie zobaczymy w przyszłości. Jedno za to jest pewne: prawo polskie powinno być pisane w Polsce. I tyle.

Urlop pani G. pewnie został udzielony przez nią samą. Ostatecznie jest mistrzynią wybiórczego traktowania prawa w zależności od swoich potrzeb. Co się nie podoba, to nie jest konstytucyjne. Pewnie będziemy świadkami dalszego kabaretu w wykonaniu sędziów. A co? Albo jest to nadzwyczajna kasta, albo nie!

Pan Wałęsa powinien być potraktowany za wymachiwanie pistoletem - z wyobraźni, czy realnym przedmiotem - tak, jak to jest zapisane w konkretnych przepisach k.k.

Pozdrawiam

Vote up!
19
Vote down!
0

Szpilka

#1567676

- że prawodawcy ufundowali Polakom skrzynię praw (łącznie z Konstytucją) zamkniętą na kłódkę. Klucz zaś utopili w cuchnącym bajorze.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Racjonał

#1567758

nawet wiem jak to bajoro nazwać. trzęsawisko, znaczy - żydowisko. I to ono TO bajoro, jakby wciąż bardziej i bardziej śmierdzące i wszechobejmujące. Naszą Polskę. Suwerenna jeszcze ONA ? Czy już od dawna nie ? kondominium ciemnych, zbrodniczych jakichś, diabelskich obcych sił ?

Z Marsa ?!

POPy to przecież nie Polacy. TO tylko Pełniący Obowiązki Polaka !!! 

To jacyś bez pejsów pejsaci tacy, co w myckach paradują przy lada okazji. I POLAKÓW permanentnie oszukują! DOTKNĘ TERAZ CIUT INNEGO TEMATU, CHOĆ CHYBA POKREWNEGO W PEWNYM SENSIE. OTÓŻ W NIEDZIELĘ POPRZEDNIĄ, TUTAJ, W DOYLESTOWN, W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE MIEJSCE MIAŁA PIELGRZYMKA RODZIN RADIA MARYJA I TV TRWAM Z CHICAGO. POJECHAŁEM TAM, BYŁO PIĘKNIE, PIĘKNY KONCERT PATRIOTYCZNY W ŚWIĄTYNI, A PO KONCERCIE, PO WSZYSTKICH ATRAKCJACH WYBRAŁEM SIĘ NA CMENTARZ WETERANÓW DO GROBU PRZYJACIELA ANTOSIA, I WRACAJĄC DOKONAŁEM PASKUDNEGO ODKRYCIA. ZASZOKOWAŁO MNIE. STOJĄC PRZED POPIERSIEM GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA, POCZYTAŁEM SOBIE TEKST, KTÓRY NA TYM POPIERSIU. FRAGMENT SZOKUJĄCY SPISAŁEM. WSZYSCY WIEMY ŻE TAM, POD MONTE CASSINO, WE WŁOSZECH, NASI ŻOLNIERZE I BOHATERSKI WOJTEK NIEDŹWIEDŹ WALCZYLI Z NIEMCAMI.

OTÓŻ NIE !!!

NA TABLICY (fragment) PISZE TAK

GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS COMMANDER IN CHEF, POLISH ARMY IN THE WEST 44. CONQUJEROR OF MONTE CASSINO, NAZI FORTRESS IN ITALY, MAY 18, 1944, RESCUER OF POLISH CITIZENS SIBERIAN COMMUNIST SLAVERY 43......

Mój Przyjaciel, Żołnierz Armii Gen. Władysława Andersa - Podporucznik Antoni Gabryś i Tysiące Innych Żolnierzy, Których Groby TAM w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown walczyli nie z Niemcami !!! bandytami, którzy napadli ICH OJCZYZNĘ POLSKĘ we Wrześniu Roku Pamiętnego,

a walczyli z NAZISTAMI ! marsjanami, z Księżyca ! bezpaństwowcami ?!!!

nóż mi się otworzył w kieszeni na tego s....syna - zleceniodawcę i na tego, który tę tablicę sprokurował, by swym kłamstwem docierała do milionów ODWIEDZAJĄCYCH CMENTARZ Polaków, I NIE TYLKO ! rażąc Ich oczy wciąż, i wciąż, i wciąż.....................

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1567851

wszystko jednak układa się w pewną całość, jakoś tak dziwnie sprzyjająca obcym wpływom w Polsce! A to pełosko-pruskim, a to znowu eseldowsko i peezelowsko-ruskim, a innym razem żydo-amerykańskim!

A kiedy będzie po prostu uczciwie, po polsku, dla Polaków i dla Polski?

 

Vote up!
17
Vote down!
-1

Serce słowianki nie zna łez ...

#1567693

- nie mamy bliższej rodziny ... do jasnej cholery. Czy musimy zajmować się pomiotłami obcej proweniencji ? Czy do czegoś - wreszcie - ich potrzebujemy. Powiedz mi drogi panie "Kowalski" czy Slawia.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Racjonał

#1567703

   Nakradli, złupili, więc strach przed uczciwym sądem, a łupy jeszcze gorące... Tu nie ma filozofii, ale prosta prawda. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
-1

ronin

#1567716

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....jeżeli zechcesz.

 

https://wrealu24.tv/na-zywo/transmisja-na-zywo-z-promocji-nowej-ksiazki-stanislawa-michalkiewicza-niemcy-zydzi-i-folksdojcze?fp

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1567780

Prawo i Sprawiedliwość jest i pozostanie jeszcze (nie do końca wiem, czy to dobrze? – wolałabym aby PiS miał godnych sobie w kraju rywali; konkurencja dźwignią rozwoju!) jedyną realną siłą w obronie polskiej tożsamości narodowej. Mocą w odpieraniu ideologii gender – z jej gwałtem na umysłach i ciałach dzieci oraz dorosłych. Energią napędową polskiej armii. Ruchem solidarnych, który w zdemoralizowanej, bez Ojczyzn, globalistycznie zorientowanej Europie będzie uwierał Tusków, Timmermansów, Junckersów i pań z gatunku tej Gräfin von Thun und Hohenstein.

Pamiętać jednak trzeba, że nie żyjemy na oddalonej od wszystkiego, co ludzkie, wyspie. Że działania polityczne, aby były skuteczne, muszą brać pod uwagę realia, a nie tylko pobożne życzenia. Wybierajmy co najlepsze w konkretnej sytuacji, a nie tylko romantyczne ideały. Bo, w polityce ideałów nie ma.

Nie dajmy się nabrać. Podsycanie wewnętrznej niezgody i akcje targowiczan to woda na młyn Putinów, Tusków i Timmermansów. PiS ideałem nie jest i nie może być. Ale może posunąć Polską Sprawę naprzód - w tej chwili - lepiej niż jakakolwiek inna partia.

Pozdrawiam,

Vote up!
17
Vote down!
-4

kassandra

#1567706

nie dajmy się pod żadnym pozorem wmanewrować w wojnę, bo żydo-amerykańskie środowiska oficjalnie, czy też nie, mają takie dążenia (ich pozytywne doświadczenia zrobienia super interesu na zbrojeniach w czasie II wojny światowej), czyli pozostaje nam wybór "mniejszego zła" inaczej trudno to ująć!

Rząd przez ostatnie półrocze brnie od jednego "sromotnego sukcesu, do kolejnego", a my naród niestety razem z nim!!!

Vote up!
6
Vote down!
-6

Serce słowianki nie zna łez ...

#1567727

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czy ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci ..to romantyczne ideały? Nie !!!

Trzeba zabijać dzieci aby starczyło w budżecie na 500+ ! To są realia? Lepiej odciąć tę starą gałąź, na której siedzicie...bo ani z niej ani z was żadnego pożytku. Wstyd i hańba !

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1567746

na urlop po to by po nim spowrotem z emerytury przyjsc do pracy.

Normalny czlowiek czeka az mu strzeli wiek emerytalny i wiecej juz go w pracy nie zobacza,widac zydostwo sie jak juz raz przyspawa do stolka z ktorego moze rzadzic gojami to go Giertychami czyli kunmi nie oderwiesz.

Gersdorf nie pracuje dla kasa tylko z obowiazku nalozonego na nia przez syjonistyczna mafie ktora objela we wladanie Polske.

I tu musze przypomniec ze to Kaczynski Gersdorf w worku tak jak i  Dude przemycil na to stanowisko ,ktora nie miala zadnej sadowniczej praktyki aby zajac takie stanowisko podobnie jak duda jedynie jedni i drudzy maja wspolna ceche -zydostwo i antypolonizm.Kiedys nie dalem zlego slowa powiedziec na temat Kaczynskiego a teraz nie olal bym go porannym moczem ,wszelkie zlo idzie od niego ,niby to inni winni bo to on chce ,ale nie moze bo mu ktos staje w poprzek tyle ze nie ktos, tylko jego protegowani.

Vote up!
16
Vote down!
-4
#1567707

co można zaobserwować w braku zdecydowania przy korzystaniu przez obecny rząd z przepisów obowiązującego prawa. Daje to taki obraz, w którym nie rządzi rząd, tylko ktoś inny pociąga za sznurki. Polacy nie na taką niezdecydowaną partię głosowali i również nie na takiego prezydenta jakim się okazał PAD w swoich wetach. To wszystko nie idzie w kierunku naprawy państwa ale jego anarchizacji.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-2

Szpilka

#1567730

nie tylko anarchizacja Szpilko, TO cały czas są konsekwentne działania, których cel jest jeden - 

- wrogie przejęcie NASZEJ POLSKI i uczynienie z NIEJ żydowskiego jakiegoś syfu - czyli polinu.  CZY POZWOLIMY BRACIA POLACY by się dokonał ten zbrodniczy akt przejęcia ?  CZY POZWOLIMY NA TO TYM !........

ciśnie się na usta niecenzuralny stek............!!!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1567855

Po prawdzie to ja tej "heroicznej obrony" jakoś nie zauważyłem, poza oczywiście czysto werbalnymi deklaracjami.

O wznowieniu ekshumacji w Jedwabnem panowała cisza, dotacje dla żydowskich ośrodków szły jak szły szerokim strumieniem, podobnie jak na "badania" pani Engelking, obsada muzeum Polin nie ruszona, tak samo jak geszefty z izraelskimi firmami. Któryś z przedstawicieli "dobrej zmiany" nawet wybrał się do USA aby zniechęcać tamtejszą Polonię do protestów przeciw ustawie 447. Tak więc ten tego... może już czas zacząć odróżniać wzniosłe oświadczenia i przemówienia wygłaszane dla uspokojenia elektoratu i realne działania. Bo te dwie sprawy dosyć poważnie się rozjeżdżają (i to nie tylko w tym przypadku).

Poza tym cała ta hucpa pokazała jedną bardzo ciekawą rzecz - gdy jest tzw. "polityczna wola" to problemy można załatwiać od ręki, w tempie prawdziwie ekspresowym. W jeden dzień czytania w Sejmie, Senat i podpis Prezydenta - absolutny rekord. Natomiast gdy tej woli nie ma to "nic się nie da" i sprawy ciągną się miesiącami (a właściwie już latami), najlepszy przykład to zapowiadana repolonizacja mediów czy choćby podjęcie w ogóle jakichkolwiek działań dla uspokojenia jawnie antypolskich ośrodków medialnych - tutaj dwie lewe ręce i dziwna całkowita niemoc. Porównanie ze sprawnością okazaną przy nowelizacji ustawy IPN-owskiej jest zaiste szokujące.

 

Vote up!
15
Vote down!
-2
#1567710

czarodziejskie tchnienie malo tego w zydowskiej i antypolskiej sprawie PIS rasia w rasie glosowali z tak zajadla opozycja i tak to gudlaje wraz  z szabesgojami z prawej , z lewej i srodkowej sceny politycznej rowno glosowali za dalszym ponizaniem Polakow malo tego PIS za pomoca swoich a wlasciwie panstwowych mediow kleske poddanstwa przekol na zwyciestwo i wikeszosc lemingow o zgrozo w to uwierzyla.Nieswiadomi Polacy nie widza zagrozenia jakie PIS szykuje Polsce -krajowi rzadzonemu przez gudlajstwo w Polsce i na swiecie ,a zyd Daniels to general governer na Polin.

 

Vote up!
17
Vote down!
-4
#1567711

potwierdzam  w  całej  rozciągłości.

Partia Interesów  Syjonistycznych  z  Pruską  Obediencją  gdy  chodzi o  upodlenie  Polaków  momentalnie  znajduje  wspólny  język.

Polonizowanie  mediów , ograniczenie  aborcji  eugenicznej , naprawa  służby  zdrowia,  eliminowanie  wpływów   chińskiej  komuny...  to  już  teraz  możemy  skreślić  z  ' wokandy"  kadencji   tej  pozornej  Zmiany.

Vote up!
13
Vote down!
-4

cover

#1567720

dokładnie Wilku, ten ickowy Jonathan jest tym samym, a nawet bardziej tym, kim był za czasów Targowicy w Polsce Naszej, ten Rusek - co zza firanek ruskiej ambasady w Warszawie dyrygował wszelkimi poczynaniami "polskiego"  sejmu. Stara znana prawda - historia lubi się powtarzać. WŁAŚNIE ZATOCZYŁA KOŁO.

TYM rekordem jednodniowym - sejmowym.

Wtedy jednak Mieliśmy Rejtana. A dziś ??? 

Dziś cały sejm zdudziały. Nowa "polska" choroba - sejmowe zdudzienie.

Może już czas zwołać POSPOLITE RUSZENIE ???!

by wyeliminować z NASZEJ POLSKIEJ SCENY wszelkie obce, żydowskie, antypolskie 

cienie

Vote up!
5
Vote down!
0
#1567857

Czy istnieje na świecie drugi taki kraj gdzie wrogowie ojczyzny ,zdradzieckie mordy,konfidenci zapraszani są do TV,pobierają pensje z budżetu i jeszcze chroni ich immunitet ?

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1567779

  zdziwimy, jak zostanie uwidoczniony skrywany, skrzętnie montowany obecnie układ sowiecko- żydowski. Liczna część Izraela, to żydowscy przybysze z Rosji. Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
-1

ronin

#1567869