"Totalni" nie śpią - pilnujmy Polski, także w Święta...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - tutaj bez śniegu, deszczowy, ponury. Ale radosny, rodzinny, pełen kolędowych melodii pod choinką. W tym tej nostalgicznie tęsknej - "Kolędy dla nieobecnych". Dla mnie dziś ważnej - osiem lat temu odszedł mój Tato - to juz osiem dlugich lat. Pustki nie da się wypełnić, ale pamięć o Nim trwa w nas, którzy zyjemy i niech tak będzie.

Tragedia mieszkańców Aleppo, tragedia muzyków z rosyjskiego Chóru Aleksandrowa. Kończy się trudny, niestabilny 2016 rok. Po wielkim podwójnym zwycięstwie z roku poprzedniego, obóz Dobrej Zmiany zaliczyl szereg sukcesów ale i porażek. No i niewykorzystanych szans, choćby na kontynuowanie ofensywy dobra. Jakby niektórzy liderzy PiS przestaraszyli się skali zwycięstwa...

A tzw. opozycja nie śpi. Zresztą w sali sejmowej to dość trudne, chyba, że Palikot podrzucil kolesiom jakieś "rozweselacze świateczne". Gromada błaznów płci obojga bojąc się medialnej kompromitacji tkwi w Sejmie, nie bardzo wiedząc po co. Wczoraj "urodzili" - "Dekalog wolności"- celnie "zaorany" przez panią poseł Pawłowicz. Nie chcę analizować tego bełkotu, brakuje  w tym "dekalogu" dwóch wolności - prawdy i przyzwoitości. Ale te akurat wartości "totalni" wyrzucili juz dawno. Pajace i konfidenci obcych psują celowo wizerunek Polski...

No bo co wynika z ich przekazu? Chcą odsunięcia od władzy rządu i większości sejmowej, wybranej w wolnych wyborach. Nie kwestionują wyniku wyborczego, ale "żądają" zmiany - i już! Nie dlatego, że chcą tego Polacy, nie dlatego, że nowy rząd nie radzi sobie. Wręcz przeciwnie, chcą "zmiany" bo rząd i parlamentarna większość radzą sobie doskonale z porządkowaniem kraju. Co proponują w zamian? Ano nic - "dekalog wolności" i chęc dorwania się ponownie do koryta publicznych pieniędzy. Dość prymitywny to przekaz...

W demokracji opozycja to fundament sprawnie działającego państwa. W Polsce od jesieni 2015 roku tylko Kukiz 15 i grupa Kornela Morawieckiego spełniają wymogi.opozycyjności. Reszta - PO-mafia, "nowośmieszni", "zielona zaraza" i szKODnicy - każdego dnia udowadniają komu służą i od kogo biorą pieniądze na antypolską działalność. Ci ludzie szkodzą demokracji, opętani wizją rozliczenia ich geszeftów i korupcyjnych interesów, nie zawahają się nawet przed wywołaniem wewnątrz polskiego konfliktu czy wezwania obcych na "pomoc demokracji". Utratą niepodległości zakończył się podobny "bunt łże-elyty" w XVIII wieku, bądźmy dziś mądrzejsi tamtym doświadczeniem...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

  Witam! Piękne słowa Yagonie!  Trzeba było wcześniej pogonić kijem tych kolaborantów. Ale naród zachłysnął się, nie do końca spełnioną wolnościa, wejscie do UE, a przede wszystkim Szengen, Była SBcja, postkomuna i agentura po uwłaszczeniu się na wielo-pokoleniowym dorobku Polaków zaczęla wprowadzać swoje chore bandyckie rządy. Wreszcie naród powiedział stop bezprawiu, wybierając rząd większościowy społeczeństwa Polskiego. Myślę, że po reformie sądowniczej w nowym roku, dużo radośniej spędzimy przyszłe Swięta! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528894

Bo ochrania każdego przed złego pożarciem

Zaś na szczekające kundle są paragrafy

Liczę że zostaną wdrożone za te gafy

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1528904

  Witaj Marku! Bierzmowania dostąpiłem od  naszgo Krakowskiego przyszłego Jana.ŚW. Ustawka TK, to było testowanie społeczeństwa Polskiego!  POzostał Atrybut komunistyczny ludzi pokoleniowo przywieziony na Tankach Sowieckich 1944r zwany Manifest PKWN. Przejęcie okupacji Niemieckiej przez Rosyjską okupację Polski w 1944r wytworzyło zgraję zdrajców i kolaborantów, których pokolenia postrzegamy w Polskim sejmie! Bójcie się zdrajcy, bo lemingów brakuje! AK czuwa!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528931

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1528905

 Witaj Józefie! Społeczeństwo Polskie,dzisiaj  ma o wiele poszerzone horyzonty.To całe obleśne towarzystwo w następnych wyborach zniknie! My zadbajmy o wybory samorządowe, bo to jest rzeczywista władza! Postkomuna musi zniknąć z gmin ,sejmików i miast! Ten chory układ postkomuny musi zniknąć wolą suwerena, a poważnie, przy oczywistej praworządnej działalności nowego sądownictwa, które jak mniemam szybko powstanie i naświetli afery ferując sprawiedliwe, niezawisłe sądowe wyroki bezwzględnego osadzenia w celi z przepadkiem przestępczych zawłaszczonych majątków. Z miesiąca na miesiąc polskie społeczeństwo będzie się domagać bezwględnego rozliczenia 8 -mio letnich rządów POstkomuny z agenturą i towarzyszami! Nie damy się zakrzyczeć pętakom sejmowym. Pokolenie AK z rządem PISu! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528910

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1528914

 Piękne ujęcie Józefie! Kapuchę postrzegam z Kwaśniewskim, ale chcąc mieć wolną Polskę musimy WYYYłapać znaną agęnturę z ągenturą! Do tego nowe sądownictwo, nie z agenturą.Przecież ,to proste...To ...urestwo trzeba rozbić kratami, lub siłą...woli Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528916

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1528917

 Witam! Gdzieś zabrakło wyobrażni ,inwencji, aby Twoją wypowiedż poszeżyć Prosimy szerzej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528923

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1528929

 17 marca 2017r. zobaczymy byłe utajnione akta IPN przez uwczesne rządy Duemokracji Kwaśniewskiego od Dworu,Wałęsiaka od komuny swojej i Jaruzela od  akta Kiszczka Instytutu Pamięci Narodowej! Tysiące innych Uboli staną przed Rzeczypospoltą! ,a miało być nietykalnych! Bandyci pod klucz! Nie ma dalszego przyzwolenia na rządy postkomuny! AK stoi i patrzy. Psy Sowieckie  skoligacone z krzyżakami nigdy nie wrócą do władzy! To bydło z PO zakwalifikować i zdelegalizować ,jako Prześtępczą organizację w panstwie Polskim! To nie żarty! Ośmiornica sądowa zaczyna się bać! Polska potrzebuje pilnie uczciwych sądów. Precz z sądami bezprawia w Polsce! Precz z  pokoleniową  przestępczą komuną sądowniczą

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1528943

jak zwykle świetny mem :)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1528973

cóż, niestety "opozyzyjnych" zdrajców, sbeków, komuchów i manipulantów bardziej widać, chociaż jest ich niewielu, bo są krzykliwi i medialni, a ludzie uczciwi i spokojni po prostu pracują dla dobra swojego i innych Polaków, nie epatując medialnie swoimi działaniami, wiec są mniej widoczni, chociaż jest ich znakowmita wiekszość.

Problem, przynajmniej częściowo rozwiązałoby wdrożenie programu "więzienie+", niestety Rząd się z tym nie spieszy - nie wiem dlaczego?

Ważne jest również dopilnowanie uczciwości przyszłych wyborów samorządowych, ale nie będzie to sprawa łatwa, bo poziom mapnipulacji w poprzednich wyborach samorzadowych był bardzo duży i zapobiec temu może jedynie taka powszechna mobilizacja Ruchu Kontroli Wyborów, który był przecież ruchem opartym całkowicie na wolontariuszach i to ich ciężka praca i dbałość o przetrzeganie przepisów zapobiegły kolejnym przekretom pełosko-peezelowskim w czasie wyborów w 2015 roku.

Wiem jak to wyglądało, bo też pracowałam w Komisji Wyborczej pilnując, aby wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Tylko czy teraz uda się zaaktywizować aż tylu ludzi - niestety nie ma pewności?

Zmiany i odzyskiwanie Polski - chyba to przebiega zbyt wolno, a niektóre decyzje, szczególnie kadrowe są watpliwe albo błędne. Wystarczy przyjrzeć się kadrom w wielu ministertwach, gdzie bardzo często "straszą przejęci aktywiści pełoscy", nie robiąc nic konstruktywnego, albo po prostu torpedując "dobrą zmianę". To bardzo niepokojace i deprymujace, kiedy obserwuje się jak członkowie obecnego rządu, bez wachania powierzają najważniejsze dla przyszłości Polski i Polaków, sprawy i decyzje osobom, które były sługusami poprzedniej władzy - czy to się może udać???

Widać jak wśród średniej, ministerialnej kadry zarządzajacej przewodzi wybrane przez obecny rząd, pokolenie "skundlonych czterdziestolatków", którzy dla mamony i wygodnego życia gotowi zrobić wszystko, nawet "zjeść spod siebie", aby tylko utrzymać stanowisko i dobra pensję!

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1528965

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1528915

Siedzą w Sejmie /na razie tam ;)/ bo nic konstruktywnego nie mają do zaproponowaqnia, po ośmiu latach przy władzy a przez ostatni rok jako opozycja /totalitarna ;)/ robią ciągle to samo - psują Państwo.

p.s.: kto zapłaci za ogrzewanie, oświetlenie, zatrudnienie obsługi w budynku Sejmu w czasie protestu tych durni?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1528937

jak moga krzyczeć o zabijaniu demokracji, gdy kretyni legalnie biegają po Parlamencie i oznajmiają światu, iż są kretynami :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1528941

pojac ich poswiecenie - bo go nie ma.Byloby jak by w swieto hanuki tam siedzieli.
Orwel niestety nie napisal ostatniej ksiazki pod tytulem upadek Swin oderwanych od koryta.
Chetnie bym ta ksiazke napisal gdybym mial czas, ale wstep moze byc taki.
I oto rozlegl sie niemilosierny kwik Swin , ktore rano nie znalazwszy zarcia w korycie niemogly pojac ze czas darmowych na czas podanych osmiorniczek sie skonczyl.
Kwiczenie rozszezalo sie na caly kraj i wyraznie bylo widac na swinskich czerwonych ryjach zdziwienie,strach i rozpacz, przezciez w Magdalence im obiecano pelny zlob do konca zycia , ba i dla ich POkolen.
Malo ze zlob to jeszcze jak tu utrzymac sie za 2 tysiace.Swinie w swej rozpaczy zajely budynek sejmu myslac ze tu beda mialy wplyw na wypelnienie ich pustego koryta, ale swinie sa tylko swiniami malo myslacymi sejm to nie budynek tylko poslowie z cala prawna procedura ktora mozna wykonywac w kazdym innym miejscu.Itd.
Te swinie jeszcze nie wiedza ale juz niedluga je przerobia na pasze dla zwierzat futerkowych.bo na to sie tylko nadaja.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1528949

Raczej totalitarni!

Ewentualnie fatalni.

Ostatecznie nie mam nic przeciwko temu, że siedzą. Tylko dlaczego w Sejmie zamiast w więzieniu?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1528950

gdzie program "więzienie +".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1528966

A ja bym przywrócił karę banicji.

Tak jak to drzewiej było.
sKODziałe badziewie odstawić 
do granicy !
I z kopa ! 
I POprawić w ryło......
 
https://wzzw.wordpress.com/2013/11/25/%E2%98%9E-renegaci-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99-przeczytaj/
 
Spokój wróci do Sejmu, wróci na miast polskich ulice,
gdzie bez POtuskich głupoli będzie się w Polsce znów normalnie żyło...........
 
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1528957

Ostatnie działania tzw opozycji, a w gruncie rzeczy warchołów i bankrutów politycznych to destrukcja państwa w imię własnych partykularnych interesów. Zablokowanie sejmu, awantury pod sejmem, zachowania części środowiska sędziowskiego itp to typowe działanie destrukcyjne preferujące bezprawie. Niestety towarzyszy temu dość dziwna powściągliwość obecnej władzy, a niekiedy brak jednoznaczności działań.W tej sytuacji ew. nowe wybory tracą jakikolwiek sens, bo zapewne nowa lub ta sama "opozycja" (co nie daj Boże), która nie osiągnie koryta wzorem poprzedników zablokuje parlament i wezwie do nieposłuszeństwa. Lawina takich działań będzie powtarzana i może narastać. Demokracja według tej hołoty jest tylko wtedy kiedy naród wybierze tych co trzeba tzn ICH i tylko ICH. Inni nie mają prawa rządzić niezależnie od werdyktu większości narodu. Tak właśnie wygląda bolszewizm . Kto w Polsce ma mieć władzę ma ustalać magdalenkowa zgraja pospolitych zdrajców dyrygowanych przez GW, TVN, Onet itd oraz zagraniczne inne media. Oni też mają decydować o nominacjach biskupich a może nawet o ... wyborze papieża. Wbrew wyżej wymienionym faktom demontaż państwa już został rozpoczęty i wzorem okresu przedrozbiorowego zmierza w podobnym kierunku. Zachodnio europejscy uzurpatorzy demokracji i wolności dyrygujący UE oraz stratedzy na Kremlu zacierają ręce. Cyniczni polityczni gracze, bolszewicka swołocz, pożyteczni idioci oraz ........ naiwna i ogłupiona na szczęście niezbyt liczna część społeczeństwa w tym niekiedy uczestniczy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1528971

Mamy opozycja głęboko antydemokratyczną. Ci ludzie uważają, że demokracja jest wówczas, gdy rządzą oni. Gdy rządzi ktoś inny, mamy reżim, faszyzm i totalitaryzm.

Trzeba głośno i wyraźnie mówić: opozycja stawia na przemoc. Łamie podstawowe reguły demokratyczne, łamie prawo, łamie najbardziej podstawowe standardy, nawet nie polityczne, ale po prostu międzyludzkie. Chce narodowego nieszczęścia, nawet za cenę przelewu krwi - byle tylko nie rządzili Ci, którzy wygrali wybory. Trzeba mówić jasno: krew ofiar i ból rodzin spadną na liderów opozycji, autorów kampanii nienawiści, pochwalających milcząco albo wprost fizyczną przemoc wobec politycznych przeciwników.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1528982