Ś.P. Jan Olszewski - wielki Polak, państwowiec, premier...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Zmarł Pan Premier Jan Olszewski - wieczny odpoczynek Racz Mu dać Panie, cześć Jego pamięci...!

6 lutego obchodziliśmy 30-tą rocznicę rozpoczęcia obrad tzw. "okrągłego stołu" czyli pozornego porozumienia komunistów i "opozycji" demokratycznej. Wyreżyserowany przez generała Kiszczaka spektakl dla naiwnych (w tym mnie także) Polaków, przygotowany i przetestowany w Magdalence, był wstępem do tzw. "transformacji " ustrojowej. W jej efekcie nomenklatura komunistyczna i wyselekcjonowani "opozycjoniści" uwłaszczyli się na majątku narodowym a polską gospodarkę posprzątał Balcerowicz, działający na zlecenie międzynarodowych finansowych grandziarzy. Tylko kto o tym wiedział wtedy...? Dwa dni po tej rocznicy, w dniu dzisiejszym, zmarł Premier Olszewski, który jako jeden z niewielu zdawał sobie sprawę z tego co wyczyniają "różowi" (dawni komuniści-staliniści) w stylu Geremka, Mazowieckiego, Kuronia czy Michnika. Kto w 1989 roku potrafił odróżnić poglądy Kuronia od Olszewskiego...? Ja nie umiałem...

A potem śniliśmy polski sen- "wolne" wybory 4 czerwca, rzad Mazowieckiego z Kiszczakiem i Siwickim jako ministrami, w końcu prezydenturę TW Bolka. Upadały zakłady, wyprzedawane obcym grandziarzom za złotówkę, zwijało się rolnictwo, ginął handel i usługi, lawinowo rosło bezrobocie. Ale przecież duszami rządziła osławiona GW-cza z Aaadamem na czele, w telewizorze błyszczeli Geremek, Balcerowicz - "nasi" liderzy. Dopiero następny 4 czerwca przyniósł - może nie otrzeźwienie jeszcze - ale sygnał, zmusił do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Innych niż prasowe i me(n)dialne...Pamiętacie Państwo obrzydliwy rechot Wałęsy z Sejmu...? Pamiętacie śmiech Drzycimskiego, Falandysza, Wachowskiego, "księdza" Cybuli...? Ja wtedy włączyłem myślenie "antysystemowe"...

Nie zapomnę tej tasiemcowej relacji telewizyjnej z wieczoru i nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku. Dramatycznych przemówień liderów obozu patriotycznego, drwiących i buńczucznych słów agentów obcych i rodzimych służb, którzy już wtedy "policzyli głosy". To tamtego lata okazało się, że niemożliwe, nie mieszczące się w głowie informację są prawdą. Wałęsa był TW SB, podobnie jak Moczulski, jego zięć Król - filary KPN-u, a pewnie także Tusk czy Pawlak.Obalenie rządu Olszewskiego, dokonane w parlamencie, odłożyło polskie aspiracje do wejścia do NATO i europejskiej wspólnoty na dekadę. Od 1993 roku władzę w Polsce odzyskali postkomuniści z SLD i rządzili z przerwą na AWS, do 2005 roku. To był skutek "lewego czerwcowego"...

Pan Premier Jan Olszewski, współtwórca KOR-u, obrońca wielu opozycjonistów, był państwowcem, polskim patriotą, wyrosłym na gruncie robotniczego, wolnościowego PPS-u. Wielokrotnie bronił tych, z którymi nigdy nie było mu po drodze, ale nigdy się nie wahał, gdy trzeba było bronic ludzi przed opresyjnym systemem PRL-u. Dziś zakończył swą ziemska wędrówkę - dziękujemy Ci Panie Premierze ! Polska Ci dziękuje...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Legalny prawicowy rząd Jana Olszewskiego został obalony przez Tuska, Niesiołowskiego, Pawlaka, Wałęsę przez ludzi którzy dzisiaj brylują na salonach
Został obalony bo chciał ujawnić agentów SB
Demokracja
Olszewski był pierwszym premierem, który zadeklarował chęć wstąpienia Polski do NATO. W tym samym czasie Bolek mamrotał coś o NATO bis
Ciekawe czy Wałęsa pojawi sie na pogrzebie Jana Olszewskiego i czy będzie w dresach czy w garniturze jak u kolegi Jaruzelskiego

Vote up!
12
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1580308

Ludzie to pamiętają.

"Naród powinien mieć poczucie, że wśród rządzących nie ma ludzi, którzy pomagali UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu (...) Współpracownicy komunistycznej policji politycznej mogą być zagrożeniem dla wolnej Polski" - mówił Jan Olszewski. Nazajutrz jego rząd został odwołany...

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1580331

Bardzo dobrze napisane. Ja również w tamtych czasach nie odróżniałem poglądów Pana Olszewskiego od Kuronia - to przyszło wiele lat później. Nawet obalenie rządu Premiera Olszewskiego mi nic nie mówiło (ale w sumie byłem wtedy na to za młody) - pamiętam tylko jeden komentarz osoby, który utkwił mi do dziś - "no i dobrze, że odwołali, bo się kłócili o pieniądze" - od jakiegoś czasu wiem, że ten komentarz był osoby, która mimo, że dużo starsza ode mnie to jednak nie wiele wiedziała o tym co się dzieje na prawdę.

Pan Premier Jan Olszewski, wielki Patriota - dodam do powyższego opisu, że walczył w Szarych Szeregach i Powstaniu Warszawskim - JEMU POMNIK I TO NIE JEDEN OGROMNIE SIĘ NALEŻY - a w szkołach w końcu powinni uczyć o takich kryształowo czystych ludziach!

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci

na wieki Amen

 

Ps. a bolek lepiej niech nie zaśmieca Jego pogrzebu swoją obecnością.

Vote up!
6
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1580322

Panie Prezydencie

- wzywam Pana do inicjatywy ufundowania pomnika św. p. Jana Olszewskiego, który obok wielu innych historycznych dzieł zasłużył się skuteczną obroną niepodległości Polski w maju 1992 r. gdy zablokował przekształcenie baz sowieckich w okupacyjne garnizony Rosji.

1. Żałoba narodowa po śmierci Adamowicza, oględnie mówiąc człowieka o kontrowersyjnej reputacji;
2. Zdumiewający pomysł pomnika dla Mazowieckiego;
3. Brak ogłoszenia żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego
P. Prezydencie Duda, pan naprawdę chce reelekcji ?

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1580325

Żałoba Narodowa powinna trwać non stop , póki wszystkie SB-ckie ,UB-eckie ,
WSI-owe mendy nie zostaną ujawnione i usunięte z życia politycznego .....

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1580330

a co najważniejsze jeden z niewielu uczciwych polityków polskich.

W przeciwieństwie do ogromnej większości nikczemnych, niby polskich polityków, ŚP Jan Olszewski nigdy nie współpracował ze służbami specjalnymi polskimi, ruskimi, niemieckimi, czy żydo-amerykańskimi, nie działał nigdy na szkodę Polski i Polaków, nie uwłaszczył się na polskim majątku narodowym kosztem Polski i Polaków!!!

Cóż coraz częściej ludzie uczciwi w polityce to niespotykane zjawisko i tym bardziej szkoda takich ludzi jak uczciwy i patriotyczny Jan Olszewski.

Część Jego Pamięci!

Jemu własne należy się pomnik, żałoba narodowa, jego imieniem powinna być nazwana sala w Sejmie, czy w Senacie. Należy stamtąd usunąć nazwiska nieżyjących współpracowników służb specjalnych, TW'ólców, zdrajców, kłamców, manipulantów, ludzi amoralnych, którzy dzięki polityce realizowali tylko swoje nikczemne, często antypolskie ambicje wbrew polskiej racji stanu, a układ okrągłostołowy zapewnił im nietykalność i wyniesienie na piedestał.

Tak długo jak podli politycy, kłamliwe dziennikarzyny i reszta chamelit, cała ta mierzwa będzie utrzymywać w mendiach, publikacjach, w sferze publicznej fałszywą ocenę zdrady okragłostołowej, nikczemnego układu z komuchami i służbami specjalnymi, nie tylko polskimi, nobilitującą jej uczestników, a niektórzy z nich będą nobilitowani na autorytety i ludzi godnych szacunku, tak długo Polacy nie będą ich szanować i obdarzać zaufaniem, co wkrótce przełoży się na kiepskie wyniki wyborcze!!!

Tak, może zbyt ostro powiedziane, ale to już najwyższy czas mówić prawdę, tylko prawdę i całą prawdę, bo z powodu nikczemności niby polskich chamelit jesteśmy podporządkowani obcym interesom i obcym racjom stanu!

Polska zanika, coraz mniej miejsca na polskość, polską kulturę, polską historię, polską tradycję - obce, często nikczemne i amoralne wzorce sa tu wdrażane z całą bezwzględnością i nikczemnością w celu zdemoralizowania i zniszczenia narodu polskiego, w celu wynarodowienia i uczynienia z nas niewolników, a ww. chamelity w tym uczestniczą przyglądając się jak tracimy resztki majątku narodowego, resztki niezależności, resztki wolności, polskości i niepodległości!!!

Jednak wy, chamelity zapominacie o jednym, że naród polski z wielu tragicznych sytuacji wychodził obronną ręką, bo z nami zawsze był, jest i będzie Bóg, on ma nas w opiece.

Tak, może to naiwne, że odwołuję się do Boga, ale do kogóż mam się odwołać do bandy cwanych, rozpanoszonych, nikczemnych zdrajców rozdzierających Polskę na kawałki niby "postaw czerwonego sukna"!!!

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1580381

w tłumaczeniu Ojca Poezji Polskiej Jana z Czarnolasu Kochanowskiego:

BOGU DUSZA UFA MOJA.

                   TO 

        MÓJ PAN TEŻ!

       TO MA ZBROJA.............

usłyszałem TEN Psalm wczoraj z ust dziennikarza Mediów Narodowych, rozmawiającego z Panem Wojciechem Sumlińskim.

A niżej, link do RZECZY NAJWAŻNIEJSZYCH, dla nas Ludzi, dla nas Polaków:

http://niepoprawni.pl/blog/poeta/pasja-izwyciestwo

Vote up!
2
Vote down!
0
#1580415

Cześć i Chwała Jego Pamięci!

Vote up!
2
Vote down!
0

antyleming

#1580416

Ja bym miał też jeszcze jedną prośbę - by Pan Nycz przypadkiem nie pętał się koło Ołtarza podczas pogrzebu Premiera Jana Olszewskiego.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1580435