Czy "strajkującym pedagogom" należą się unijne, rolnicze dopłaty...?

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Trwa "strajk" nauczycieli. To znaczy prawie trwa, bo akurat obecnie "pedagodzy" mają weekendową przerwę. W poniedziałek z nowymi siłami, po wyjazdach do spa czy w góry, będą kontynuowali heroiczną walkę z rządem. Przez ponad 30 lat byłem i nadal jestem przedstawicielem tej grupy zawodowej. W 1993 roku, kiedy w czasie matur również doszło do nauczycielskich strajków, byłem dyrektorem liceum. Wtedy poradziliśmy sobie w trudnej sytuacji. Ale NIKT wtedy, także strajkujący, nawet w myślach nie posuwał się do pomysłu, by nie klasyfikować SWOICH uczniów. Przecież to była NASZA młodzież, która nam ufała, z którą przeszliśmy czteroletni cykl nauki. I teraz co - zamkniemy im drogę na studia, nie promujemy całych klas, bo mamy słuszne nawet postulaty strajkowe? Wtedy nikt nie brał pod uwagę takiego rozwiązania. Praca w szkole to nie tylko proste przekazywanie wiedzy, to też - wychowanie - uczenie kolejnych pokoleń Polaków  określonych wzorów, zachowań i prawdy. Wierzę, że i teraz panie i panowie "profesorowie" wyłączą na chwilę TVN i pomyślą samodzielnie (choć to boli pewnie) jakie skutki może przynieść gremialne niepromowanie maturzystów. Gracie "Państwo" etosem i resztkami autorytetu nauczycieli, wszystkich, nie tylko tych muczących i chrząkających za oknami egzaminacyjnych sal...

"Nauczycielscy terroryści", którzy odmówili udziału w przeprowadzeniu egzaminów SWOICH uczniów stali się dla mnie już tylko pracownikami szkól, związani z tymi placówkami wyłącznie umową o pracę. Zero etosu, zero empatii, jakiegokolwiek emocjonalnego związku z żywą szkołą, jaką są uczniowie i ich rodzice.To niewyobrażalne, że panie i panowie "wychowawcy" klas, w czasie gdy ICH uczniowie stają przed najważniejszym egzaminem na danym poziomie edukacji, zamykają się w pokojach czy salach i układają idiotyczne piosenki poprzebierani na czarno lub za krowy!!! Takim ludziom rodzice oddają swoje pociechy! Nie chcę pisać długo o prymitywizmie i absolutnej ignorancji takich "pedagogów", sieć jest pełna przykładów w tym temacie. Mogą przecież panie i panowie "nauczyciele", karmieni od lat przez TVN czy GWno, mieć wdrukowany odruch obronny przed samodzielnym myśleniem i poznawaniem świata. Mogą nie rozumieć języka unijnych dyrektyw dotyczących hodowlanych zwierząt i wierzyć, że pieniądze przyznawane przez UE dla polskich rolników, jakimś cudownym sposobem trafić powinny do ich kieszeni. Mogą myśleć na rozkaz z ekranu- choć to przerażające. Ale na Boga- ci ludzie dostają w ręce każdego dnia to co jest najcenniejszym dobrem rodziców - ich dzieci! I co ? Jakie wzory im przekazują? Co udowadniają kwicząc i mucząc w czasie egzaminów? Polska oświata jest chora na lewackość...

O tym, że "strajk" jest działaniem politycznym przekonywać nie trzeba. Komunista Broniarz i Gregor grają na osłabienie PiS przez podwójnymi wyborami w tym roku. Cała rzecz została starannie zaplanowana (vide program Kramka z jesieni 2016 roku) i rozpoczęta teraz właśnie. Nauczyciele w swej masie nie pojmują, że są tylko kolejną wersją "armatniego mięsa" tych samych "europejskich" macherów. Jak nie korniki, to lekarze- rezydenci, jak nie niepełnosprawna młodzież to dziki - "totalnym" potrzebne jest "wojsko", a nie samodzielnie myślący wyborcy. Nowa odsłona "ciamajdanu" ma pomóc w jesiennym zwycięstwie i dorwaniu się zPOdziei znów do władzy nad Polską. Oczywiście ani Gregor, ani Tusk czy Kopacz-ka nie myślą o realizacje żadnej ze swych dzisiejszych obietnic. Udowadniali przecież przez osiem lat jak bardzo dbają o nauczycieli. Dlatego nie jestem w stanie pojąć jak mogą "pedagodzy" dziś wierzyć ludziom, którzy podnieśli im wiek emerytalny i ukradli oszczędności z OFE? PO-mafia nie ma programu, pomysłów, coraz więcej jej prominentnych działaczy częściej bywa w prokuraturach niż w Sejmie. Ten "strajk" jest ucieczką do przodu, próbą wywołania chaosu i niechęci do rządu  i wyjechania na takich nastrojach do władzy. Nie pozwólmy na to swoją biernością...

"Strajkują" też przedszkolanki, rzecz jasna przeciw MEN i rządowi. Większość tych paniulek nie ma pojęcia, że przedszkola to zadania własne gmin i to burmistrzowie lub wójtowie powinni być adresatami ich postulatów. Po co to wiedzieć - wszak "samorządy są ze strajkującymi". Poza tym - jak można przed dziećmi w wieku 3-6 lat, dla których "nasza pani" jest najważniejszym autorytetem, zamykać drzwi przedszkoli!!!  Władze dużych miast, ale i starostowie czy marszałkowie województw mamią "strajkujących" obietnicami niezgodnego z prawem wypłacania pieniędzy za okresy "strajkowania". Na takie zachowania trzeba reagować szybko i zdecydowanie- zawiadamiać ZUS, PIP a jeśli potrzeba to i prokuratury. Inaczej państwo zacznie pękać. Nikt nie może być "równiejszy" wobec prawa. Zadufanych w sobie PO-samorządowców przekonać może tylko konsekwencja i transparentność działań rządu. Tu nie ma czasu na wahania i polityczne kalkulacje. Polsce potrzebna jest kontynuacja Dobrej Zmiany, a Polacy muszą być przekonani, że poza socjalnymi programami, PiS dba jednakowo o każdego mieszkańca kraju. Wytrzymajmy i ten "ciamajdan"...

I na koniec - wspierajmy gimnazjalistów, ośmioklasistów, maturzystów oraz ich rodziców w tym sporze z  "nauczycielami", wskazujmy prawne możliwości pomocy, informujmy, jednoczmy w korzystaniu z ich konstytucyjnych praw. Z przerażeniem patrzyłem na falę hejtu, ordynarnych ataków na pedagogów, którzy nie przystąpili do strajku, na emerytów, księży czy katechetów, którzy pomogli przeprowadzić egzamin gimnazjalny. Takiego zdziczenia, ogłupienia mitycznym "tysiącem złotych" nie było w polskich szkołach nigdy. Ludzie, którzy ułożyli hasło - "tylko świnie siedzą na egzaminie" powinni być dożywotnio relegowani z zawodu nauczyciela. Podobnie jak organizatorzy "czarnych ścieżek hańby" dla niestrajkujących pedagogów. Tacy ludzie sami się zdyskwalifikowali, pokazali bezmiar ignorancji i absolutny brak zasad. Polskiej szkole, polskim uczniom i ich rodzicom tacy "nauczyciele" nie są potrzebni...
Panie i panowie uczący w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich "strajkujący" dziś na wezwanie 'totalnych" - czy będziecie mieli odwagę spojrzeć w oczy SWOICH uczniów gdy już ta hucpa się skończy? Co powiecie IM i ICH rodzicom, jak wytłumaczycie swoją nieobecność na ICH najważniejszych życiowych egzaminach? A może nic nie powiecie - zastępując słowa głupimi minami, zwierzęcymi strojami, idiotycznym śpiewem. muczeniem i chrząkaniem...?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)

Komentarze

To fakt, że nauczycielami naszych dzieci są głupcy.

Jak można powierzyć choć odrobinę misji wychowania takim nieodpowiedzialnym, zdemoralizowanym  durniom? 

Vote up!
8
Vote down!
0

michael

#1586465

To fakt, że nauczycielami naszych dzieci są głupcy.

Jak można powierzyć choć odrobinę misji wychowania takim nieodpowiedzialnym, zdemoralizowanym  durniom? 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1586466

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tk sm jk mżn pwrzyć chrych słżb zdrw, pszkdwnych wymrw sprwdlwśc.

Pdbn zrsztą jk  fnns bnkstrm bdn &qt;wypdk&qt; smltwg ntnm  jg młdznkm.

P prst w Plsc wszystk jst mżlw.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1586467

czyli pogodzenia się z tym jak jest, a nawet akceptacji draństwa - cytuję: "Po prostu w Polsce wszystko jest możliwe". Stad bierze się tak silne zapotrzebowanie na propagandę wstydu.

A warto byłoby zabrać się za ostre powiedzenie tym zdemoralizowanym nauczycielom DOŚĆ.

Pomijając fakt taki, że demoralizacja i głupota przywódców tego strajku prowadzi ich wszystkich do klęski. Powinna prowadzić.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1586475

Nauczycielom można łatwo pomóc i powinna to zrobić UE.
Jest na to sposób.
Jeżeli marchewka jest owocem a ślimak rybą,to kto zabroni, aby Unia uznała polskie nauczycielki za krowy, a nauczycieli za świnie?
Skoro sami chcą i tak się porównują?
Dotacje czekają.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1586477

Bardzo dobre. Napisz jakiś sarkastyczny tekst z tym pomysłem jako mottem...

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1586494

Popieram nauczycieli, że masowo biorą L4 w obronie swego społecznego statusu, powagi oraz szacunku .

W naszej historii na L4, to nasi niektórzy bohaterowie zostawali nawet zwalniani z Obozów Zagłady.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1586489

   Witaj! Zasłynął-"bydło głosować" Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1586508

No to popierasz terrorystów. Oni są jeszcze gorsi od tych strajkujących, bo za swój "strajk" pobierają kase, a tak samo mają w d... dzieci i nie chcą dopuścić ich do egzaminów - za to na swoje manifestacje chodza i juz wtedy nie są chorzy - GDZIE JEST KONTROLA ZUS???

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586620

Witam

Nic dodać, nic ująć. Dobrze napisane i aż strach pomyśleć: tacy nauczyciele uczą nasze dzieci. Koszmar. Ale jest też i pozytyw z tego strajku: obnażenie infantylizmu, głupoty, prymitiwizmu i lewackości dużej części nauczycieli oraz poprzez to konieczność reformy całego systemu nauczania. Tego sie nie spodziewali. 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1586495

Janusz całkowicie zgadzam się z tobą. Doszło już do tego, że zaczynam się obawiać przechodzić obok szkoły w której uczestniczyłem jako członek komisji egzaminacyjnej! Jak powiadają starożytni Rosjanie "Głupota ludzka nie zna granic" i jeżeli doda się do tego nienawiść i pychę to mamy tzw. nauczycieli. Boże chroń Polskie dzieci przed takimi "nauczycielami".

Vote up!
4
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1586515