Milardy strat za paciorki...ale za to "europejskie"...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Rząd pani premir Szydło zerwał w końcu współpracę z groteskową lewacką "komisją wenecką". Jej komiczne "opinie" nie robią już na nikim normalnym w Polsce wrażenia. Szczególnie po dzisiejszej fecie, którą za publiczne pieniądze zafundował tzw. TK prezydent Gdańska Adamowicz. Wydano podobno na "skromną kolację" okragły milion złotych. "Prezes" Rzepliński pochwalił się swą doskonała znajomością z szefem "weneckiej"- Giannim Buquicchio, który oczywiście przypadkiem z gromadą innych lewackich "wenecjan" pojawił się w Gdańsku na darmowe picie i żarcie.  Adamowicz, rzecz jasna "bezpartyjny" (zwany przez PO-kolesi - Budyń) słynie z wielorakich talentów. Nabywa dzisiątki mieszkań ze skromnej emerytury teściów i starcza mu jeszcze na życie. Jako burłak ciągnął z gromadą innych PO-burłaków samolot tworcy Amber Gold po gdańskim lotnisku. Teraz zapraszając TK do siebie wypowiedział de facto posłuszeństwo polskim władzom. Jego miejsce jest w ZK. Na co czekamy...?

Olo Kwaśniewski, który juz dawno temu wypowiedzał skuteczną wojnę życiu w trzeźwości, sypnąl dziś z ekranu ogłupiacza, to co podejrzewałem. Przyznal mianowicie, że zakup "caracali" miał zrekompensować Francuzom stratę po zerwanym kontrakcie z Rosja na "mistrale". Jeżeli tego co robili Tusk z Komorowskim  i Sikorskim w tej i innych kwestiach nie nazywać polityką kolonii wobec kolonizatorów, to nie wiem jak inaczej to określić. Paciorki za miliardy... PO-stępowi "europejczycy" za sutą łapówkę zdecydowali się na skrajnie niekorzystny kontrakt - z jednej strny kupili przestarzały sprzęt ale za to przepłacili sowicie. Jak można było ich nie cenić i lubić na "europejskich"s(r)alonach? Granda goni grandę - a pamiętacie Państwo gazowy "kontrakt"z Rosją, który na ćwierć wieku do przodu, najdrożej na świecie, wynegocjował inny polityczny geniusz - Waldek Pawlak...?

SzKODnicy urządzili sobie w weekend wielką fetę w Brukseli za sorosowe srebniki. Przy wysukanych potrawach i dobrych winach psioczyli na pełzający w Polsce "faszyzm" i rosnący w siłę ciemnogród. Czyli nażarli się i napili za pieniądze obcych, a ich nieszczęśni wyznawcy marznęli w tym czasie na ulicach w idiotycznych "protestach". Jak to kiedyś powiedział TW "Bolek"? - "Zdrowie wasze w gardło nasze"...Elyta nadal nie rozumie, że czasy i ludzie się juz zmienili i otepienia ostatnich ośmiu lat powrotu nie ma. Kto uwierzy, że tzw. opozycja ma jakis plan dla zwykłych Polaków po bizantyjskich ucztach dla elyty w Gdańsku i Brukseli? Ano niech sobie pojedzą - .łatwiej im przyjdzie niedługo nucić - "Czarny chleb i czarna kawa..." Oby stało się to jak najszybciej...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)

Komentarze

Dla tych co mają krótką pamięć,

TK powstał 30lat temu.

A to ojcowie założyciele TK

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1522672

by wyrazić swoją miłość do jawności życia publicznego, do transparentności (modne ostatnie słowo zamiast zwykłej "przejrzystości") działań politycznych, pewnie coś miał na celu.

Wsparcie proamerykańskości w Polsce? Może tak, ale raczej nie w pisowym wydaniu, może jakaś spłata długu wobec US? Może jakieś przywalenie w PO, by na "gruzach" PiS - o którym marzą i PO i nowocześni i kod i chyba Olo - "budować" w oparciu o kod-nowoczesna, zostawiając PO bardziej z tyłu?

No, a przede wszystkim - jak mi się zdaje - przywalenie (potencjalne) w PiS, poprzez wsadzenie kija w mrowisko, by sprowokować PiS do jakichś radykalniejszych wypowiedzi, a tu mamy wszak i  obrażoną Francję i działania Komisji Europejskiej (w celu "obrony demokracji" w Polsce) za pasem. No i chyba ogólnie, by było tu w Polsce - wojennie......

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1522674

wspomnianego Ad-cza. Oraz przy  antypatii do [działań] notabli TK, ze szczególnym uwzględnieniu szefa....

"Teraz zapraszając TK do siebie wypowiedział de facto posłuszeństwo polskim władzom. Jego miejsce jest w ZK."

A czy nie jest tak, że przedstawiciel samorządu (nie rządu, to wszak nie wojewoda), wybrany przez mieszkanców (przynajmniej teoretycznie i oficjalnie, nie wiem jak tam było) miasta, pełniący funkcję na podstawie ustawy o samorządzie terytorialnym, a nie np o działach administracji rządowej, opowiedział się w sporze między (przyznaję dość dziwacznym, a przzede wszystkim dziwacznie wyrokującym tworem) TK a rządem, po stronie TK?

Abstrahuję, tu rzecz jasna od mieszkań i wyżerki za milion, chodzi mi o zaproszenie TK.

Czy szukając tu "wypowiedzenia posłuszeństwa", choć nie jest z rządu itd j.w. i postulując ZK, nie ubieramy się w szatki jakiejś komisji od lustra weneckiego (czy jakoś podobnie:)))?

Może ZK należy się za co innego, ale chyba nie za to co postulował/wyrażał przypuszczenie Autor?:)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1522675

Napisałeś Yagonie:

"Czarny chleb i czarna kawa..." Oby stało się to jak najszybciej...

Święta racja !

Czarny chleb i czarna kawa

i węgiel czarny na przodku.
I kilofy w garście i rębanie
w ścianie.
Chleba racje - jak norma urobku.
 
Jak węgla za mało, to chlebusia niet !
Kawy jeno czarnej przydział. 
Dosyć się "nażarli" przez te długie lata !
Dosyć jeden i drugi nakradł !
Na zPOodziejów przyszła zapłata:
 
TO 
fedrunek w kopalniach !
Czarny chleb i czarna kawa w
ZK !!!
 
Nie ma Łyska - do roboty hołota POtuska :
 
https://youtu.be/Tq20faPXp1w
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1522682

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1522692

Niech spadają razem z Komisją Wenecką na drzewo, bo tam jest ich miejsce...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1522784