Kongres i konwencja - dwa różne światy...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wczorajszy dzień kolejny raz dobitnie pokazał jak ogromna przepaść dzieli rzadzący PiS od tzw. opozycji "totalnej". Pierwsza część warszawskiego kongresu PiS to były konkrety i fakty. W swoim przemówieniu pan prezes Kaczyński przedstawił długą drogę do podwójnego zwycięstwa wyborczego w roku ubiegłym. Omówił również ostatnie osiem miesięcy rządów prawicy, nie uciekając od nazywania po imieniu błędów i pomyłek. Potem mówił o zadaniach stojących przed rządzącymi, jasno, zrozumiale, konkretnie. Nawet gdy prezes Kaczyński odnosił się do poprzednio sprawujących władzę przez ćwierć wieku, unikał osobistych wycieczek, nie atakował nikogo dla samego ataku, tylko wskazywał sprawców celowej i planowej degradacji Polski, wykonywanej polskim i rękami na zlecenie obcych mocodawców. Była w tej mowie logika, pomysł na sprawowanie władzy. Ale najważniejsze do czego wzywał prezes Kaczyński to praca rządu i parlamentu nie dla realizacji własnych , partykularnych celów, ale dla Polski i Polaków. To zostało wyartykułowane wyraźnie. Wszystkie zrealizowane juz zadania PiS oraz te, które sa wdrażane i planowane na przyszłość mieć musza ten sam mianownik - muszą to być działania na rzecz poprawy sytuacji POlski i zamożności Polaków. Tak trzymać Panie Prezesie...

Równolegle niemal, we Wrocławiu odbywała się konwencja PO-sitwy. Każdy kto zaryzykowal i choć chwilę posłuchał bełkotu Gregora i popatrzył na salę obrad zrozumiał jedno - tzw opozycja "totalna" na długo zakotwiczyła na marginesie polskiego życia politycznego. Nie moje to zmartwienie. Obok kosmicznych pomysłów legislacyjnych, wywołujących tylko wzruszenie ramion, Gregor skupił się na udowadnianiu, że winę za wszystkie złe rzeczy, które wydarzyły sie w kilku ostatnich stuleciach na kontynencie ponosi osobiście Jarosław Kaczyński oraz całe PiS. Nie było za to ani słowa o jakimkolwiek programie pozytywnym dla Polski i Polaków. Po co więc PO-mafia chce walczyć o władzę? Udowadniali to przez lata i wczoraj objawili ponownie - publiczne koryto jest im niezbędne do napełniania swoich kieszeni kradzionymi pieniędzmi. Marny to program i odrzucony juz raz w 2015 roku. Przepaść intelektualna, kompetencyjna i przede wszystkim moralna między PiS a osuniętymi od władzy jest dobrze widoczna i pogłębia się z każdym dniem. I niech tak będzie jak najdłużej...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

Amen.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1515880

.."po co więc PO mafia chce walczyć o władzę?" ...koryto, kradzione pieniądze...na litość boską, co oni mają z tymi pieniędzmi, że ciągle o nich myślą...:((

Lubię PiS, bo tu wręcz przeciwnie stawia się przede wszystkim na jakość, szlachetność, uczciwość, tu ceni się przyzwoitość i dobry charakter. Podobnie jak w najlepszych angielskich elitarnych szkołach, które są kużnią  kadr dla najwyższego szczebla urzędników państwowych, biznesu czy armii,  ksztaltowanie charakteru jest priorytetem.

Tak naprawdę tylko to się liczy, albo  się ma charakter, albo się go nie ma i koniec , kropka.

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1515882

„skoro uzyskałem tego rodzaju zaufanie, chciałbym ten proces zmian prowadzić, oczywiście nie sam, z innymi, mamy przecież wspaniałą drużynę ale chciałbym, żeby ta sprawa była jasna, by było to oczywiste." Przynajmniej ja to tak odbieram.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1515884

Zmiana premiera ? wydaje mi się to nie prawdopodobne i byłby to zły ruch w wykonaniu p. Kaczyńskiego
Pani Szydło jest premierem z prawdziwego zdarzenia i odpowiednia na dalsze premierowanie , zresztą kto byłby lepszy od niej ?p. Kaczyński ?być może lecz to Szydło wygrała wyborny dla prezydenta Dudy oraz dla siebie a nie p. Kaczyński i jej się należy premiera fotel.
Jeśli będą zmiany na funkcji premiera to PiS ponownie zacznie tonąc bez szans na zmiany i wprowadzanie programu p. Morawieckiego .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1515892

I jak na razie zastanawiam się czy, lepiej by było dla nas 'wyborców' gdyby to Pan Jarosław Kaczyński był premierem, czy też nie.
No i nikt tego nie komentuję.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1515896

nie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1515904

Jest jak jest Panie Burek i jest dobrze. A będzie lepiej. MUSIMY tylko wspierać Rząd. Bo ma być PRAWO i ma być SPRAWIEDLIWOŚĆ !

A nie jak było do tej pory : tuski i POtuski w Polsce Naszej trąd !

czas by gregorskie głupki to zrozumiały !

bo na razie tylko emitują wstrętny sKODziały swąd.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1515910

 Witam! Gregor i to całe towarzystwo kolesi,to nadal POstępująca choroba.I niech tak dalej do ich samego nieuchronnego końca.W następnych wyborach nikt normalny na tę sitwę już nie zagłosuje! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1515889

Cieszę się ze mogłem oglądać i słuchać wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego i innych , cel i kierunek jest nam znany od dawna a to co powiedział p. Kaczyński to na pewno każdemu roztropnemu człowiekowi odpowiadało oprócz opozycji która będzie zawsze psioczyć i szukać dziura w całym.
Teraz należy tylko to wszystko wdrążać w życie a z przeciwnikami i sabotażystami nie ma się co cackac , argumentami i działaniem zamknąć im gęby.
Życzę powodzenia w wprowadzaniu programu i zmian w Polsce.
Konwencja nienawiści POpaprancow nie ma się co zajmować , nic konkretnego tam nie było oprócz siania nienawiści i szukania sposobu jak by tu prezydenta odwołać , ta partia i jej szef jest tak przesiąknięta nienawiści do p. Kaczyńskiego i PiSu ze nawet nie wie co bełkocze .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1515890

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1515905

Jozio, ten drugi to chyba zaświat, gdzie straszą POtuskie upiory

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1515913

Józiu, boski jesteś. To straszydło zestawione z pPremier wspaniale się Ci udało. Dzięki.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1515940

„Już nie zagłosuję na PiS, Kaczyński ośmiela lumpów” - wywiad z Jadwigą Staniszkis tematem okładkowym Newsweeka

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1515912

w tych patrzałkach widzem dno. 

Zajrzyjcie, zobaczycie Sami też TO 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1515914

tak, w główce tragicznie się zamieszało. No cóż, latka latka lecą, niektórzy mądrzeją a inni wręcz przeciwnie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1515941

a może wcale nie musiało: 

pulpet: 29.12.2015, 00:02  Czym różni się blondynka od żaby? Żaba czasem kuma. Czym różni się blondynka od papieru toaletowego? Papier się rozwija a blondynka nie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1515974

- to raczej marne, jako komentarz do występów "Jadźki S." - absolutnie prawdziwe! Tylko zamiast "blondynki" trzeba "wpisać" tę Jadźkę!

Pzdr.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515988