ROZMOWA Z BOGIEM [10]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana

 

« J.MJ. Trzecia część tajemnicy wyjawionej 13 lipca 1917 w Cova da Iria-Fatima. Piszę w duchu posłuszeństwa Tobie, mój Boże, który mi to nakazujesz poprzez Jego Ekscelencję Czcigodnego Biskupa Leirii i Twoją i moją Najświętszą Matkę.

Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: "coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim" Biskupa odzianego w Biel "mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty". Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nie-ociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skraplali dusze zbliżające się do Boga.

Tuy-3-1-1944 ». Służebnica Boża Siostra Maria Łucja

Klasztor w Coimbrze z Portugalii

 

Treść trzeciej części tajemnicy fatimskiej, została zaczerpnięta ze strony:

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20000626_message-fatima_pl.html

 

Duszo Chrystusowa.....

 

Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.

Ciało Chrystusowe, zbaw mnie,

Krwi Chrystusowa, napój mnie.

Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.

Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.

O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.

W ranach swoich ukryj mnie.

Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.

Od złego ducha broń mnie.

W godzinę śmierci wezwij mnie.

I każ mi przyjść do siebie,

Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,

Na wieki wieków. Amen.

(Modlitwa św. Ignacego z Loyoli)

 

Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana

 

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.

Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

 

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.

Synu, Odkupicielu świata, Boże,

Duchu Święty, Boże,

Święta Trójco, Jedyny Boże,

 

Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca Przedwiecznego, wybaw nas.

Krwi Chrystusa, wcielonego Słowa Bożego,

Krwi Chrystusa, nowego i wiecznego Przymierza,

Krwi Chrystusa, przy konaniu w Ogrójcu spływająca na ziemię,

Krwi Chrystusa, tryskająca przy biczowaniu,

Krwi Chrystusa, brocząca spod cierniowej korony,

Krwi Chrystusa, przelana na krzyżu,

Krwi Chrystusa, zapłato naszego zbawienia,

Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia,

Krwi Chrystusa, która poisz i oczyszczasz dusze w Eucharystii,

Krwi Chrystusa, zdroju miłosierdzia,

Krwi Chrystusa, zwyciężająca złe duchy,

Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników,

Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców,

Krwi Chrystusa, rodząca Dziewice,

Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych,

Krwi Chrystusa, ochłodo pracujących,

Krwi Chrystusa, pociecho płaczących,

Krwi Chrystusa, nadziejo pokutujących,

Krwi Chrystusa, otucho umierających,

Krwi Chrystusa, pokoju i słodyczy serc naszych,

Krwi Chrystusa, zadatku życia wiecznego,

Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otchłani czyśćcowej,

Krwi Chrystusa, wszelkiej chwały i czci najgodniejsza,

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

 

Odkupiłeś nas, Panie, Krwią swoją.

I uczyniłeś nas królestwem Boga naszego.

 

Módlmy się. Wszechmogący, wieczny Boże, Ty Jednorodzonego Syna swego ustanowiłeś Odkupicielem świata i Krwią Jego dałeś się przebłagać, daj nam, prosimy, godnie czcić zapłatę naszego zbawienia i dzięki niej doznawać obrony od zła doczesnego na ziemi, abyśmy wiekuistym szczęściem radowali się w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana zaczerpnięto ze strony:

https://brewiarz.pl/appendix/modlitwy/nskcp.php3

A tu dla chęznych Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą można odmiawiać, słuchając:

 

Akty uwielbienia

 

Niech będzie Bóg uwielbiony!

Niech będzie uwielbione święte Imię Jego!

Niech będzie uwielbiony Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek!

Niech będzie uwielbione Imię Jezusowe!

Niech będzie uwielbione Najświętsze Serce Jezusowe!

Niech będzie uwielbiona Najświętsza Krew Jezusowa!

Niech będzie uwielbiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza!

Niech będzie uwielbiony Duch Święty Pocieszyciel!

Niech będzie pochwalona Bogarodzica, Najświętsza Panna Maryja!

Niech będzie pochwalone jej święte i Niepokalane Poczęcie!

Niech będzie pochwalone imię Maryi, Dziewicy i Matki!

Niech będzie pochwalony św. Józef, Jej przeczysty Oblubieniec!

Niech będzie uwielbiony Bóg w swoich Aniołach i w swoich świętych!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Tylko z Chrystusem mamy przyszłość! Tak jasno i klarownie wyrazil się podczas Mszy Świętej rezurekcyjnej w katedrze świdnickiej bp Ignacy Dec. Powiedział nie owijając w bawełnę: „Europa gardząca chrześcijaństwem skazuje siebie na zagładę i stwarza niebezpieczeństwo upadku cywilizacji łacińskiej. Dyrygenci Unii Europejskiej uważają, że Bóg jest im niepotrzebny do stworzenia jednego superpaństwa na naszym kontynencie.”

Bp Ignacy Dec słusznie odwołał się do św. Jan Paweł II, który wielokrotnie przestrzegał, że demokracja bez wartości staje się jawnym czy też zakamuflowanym totalitaryzmem. O my Europejczycy, Polacy, o jak my lubiliśmy wylegać na ulice gdy papież przejeżdżał, jak klaskaliśmy, wiwatowaliśmy, a teraz oto co z tego wszystkiego zostało w demokracjach liberalnych?! Guziczek z pentelką?! Niestety dziś powszechnie nie tylko zapomina się o wartościach, dziś się ich po prostu nie chce. Mówił o tym Pasterz Ziemi Dolnośląskiej znów bez ogródek: „Coraz częściej zauważamy, że parlamenty krajowe mogą głosować i decydować o sprawach zupełnie drugorzędnych. Decyzje naprawdę ważne zapadają w wąskich gremiach, gdzie indziej. Oficjalna ideologia wmawia ludziom, że mają być Europejczykami, a nie myśleć w kategoriach narodowych.”

I dodał jednoznacznie: Lansowane ideologie i utopie roztrzaskują się w obliczu obecnej pandemii, koronawirusa COVID - 19. Upada mit o wszechpotędze nauki i techniki. Nasz Stary Kontynent okazuje się bezsilny nie tylko wobec fali migracji, która pogłębia proces islamizacji tej części świata, ale także wobec zagrożenia jakie stworzyła pandemia koronawirusa. [...] Widzimy, że wszystkie państwa są bezsilne na atak niewidzialnego, ukrytego wroga naszego zdrowia i życia. W wyniku panującej pandemii rozpościera się przed nami widmo kryzysu gospodarczego. Pierwsze miesiące obecnego kryzysu wyraźnie pokazują, jak ważny jest przede wszystkim potencjał narodowy a nie unijny."

Tymczasem nasze życie ziemskie należy przeżywać w perspektywie życia wiecznego, mówił wiernym: „Zmartwychwstanie Chrystusa zapowiada także nasze przyszłe zmartwychwstanie, a więc, że nasza egzystencja jest nieutracalna, że życie nasze w chwili śmierci zmienia się, ale się kończy, że przez śmierć przechodzimy z życia do życia. [...] Pamiętajmy, że zmartwychwstały Chrystus liczy na nas. To od nas w dużej mierze zależy czy będzie On znany w dzisiejszym świecie, czy będzie obecny w życiu publicznym. Bądźmy zatem odważnymi Jego świadkami. Na Jego Ewangelii budujmy nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe. Świat z Jezusem Chrystusem ma przyszłość!” KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/bp-dec--europa-gardzaca-kosciolem-skazuje-siebie-na-zaglade--tylko-z-chrystusem-mamy-przyszlosc,75308,i.html#ixzz6JZjNDhDm

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1625896

Prof. Mieczysław Ryba z KUL-u w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl, nie ukrywa, iż obecnie Unia Europejska jest w gigantycznym kryzysie. Mówi o tym jednoznacznie: „UE nie potrafiła nawet strategicznie przygotować się do tego, co robić, gdy przyjdzie wirus, m.in. jak zamykać granice, jak prowadzić ruch międzypaństwowy, jak zgromadzić finanse, żeby uruchomić pomoc dla państw. UE mówiła o tym, jak zdusić gospodarkę europejską „zielonym ładem” czy wymogami bezemisyjności. A zatem była to kompletna utopia i służenie tylko wielkim graczom, Niemcom, a duszenie peryferii.”

Europa musi raczej wracać do swoich chrześcijańskich korzeni, podkreśla historyk: „Liberalna wiara nikomu do niczego nie jest potrzebna. Taka religia, która jest jakąś cepelią, gdzie jedni tańczą, drudzy skaczą, trzeci idą do teatru, a kolejni do kościoła, czyli taka wiara, która nie jest na serio, nikomu nie jest potrzebna. W klasycznej perspektywie religijnej, takie epidemie czyta się jako karę Bożą lub jako znak z nieba do nawrócenia. To jest przekaz, który powinien iść – Zachód powinien się nawrócić, bo grzechy są niewyobrażalne – grzech sodomskie, aborcja na niewyobrażalną skalę, eutanazja, obrazoburstwo, wyśmiewanie się z Boga. Ogrom rzeczy, które wołają o pomstę do nieba. Jeśli przekaz Kościoła będzie czytelny, zgodny z tradycją, to jest szansa na odradzanie się religijności.”

A podsumowując Prof. Mieczysław Ryba dodaje: Myślenie o tym, że człowiek jest panem natury, odchodzi do lamusa. Wiara w to, że natura jest cudowna i niech np. kornik wyrąbie całą Puszczę Białowieską, niech się samo wyreguluje, bo natura to matka ziemia itd., teraz to bankrutuje. Dlaczego prowadzi się teraz jakieś działania przeciwko koronawirusowi? Przecież natura podobno sama to reguluje. Wszystkie te utopie, bzdury, pomieszanie hierarchii bytowych w świecie, to wszystko dzisiaj ucichło. W to miejsce albo przyjdzie prawdziwa religia, albo jakieś sekty.” Źródło: wPolityce.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/prof--mieczyslaw-ryba--europejska-utopia-upadla--zastapi-ja-albo-prawdziwa-wiara--albo-nowa-sekta,75331,i.html#ixzz6Jb3UEuvy

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1625907

To bez dwóch zdań znak czasów! Morderczy koronawirus błyskawicznie rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie. Z powodu COVID-19 zmarło już na całej ziemi 145 563 tys. osób, a zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono aż u 2 159 267 mln ludzi. Nasza coraz bardziej bezbożna cywilizacja, musi się nad tym z uwagą pochyllić. Trzeba aby każdy posypał dziś głowę popiołem, uczynił własny , szczery rachunek sumienia, zanim będzie za późno. Pan Bóg dopuścił nan nas to ciężkie doświadczenie, byśmy się wszyscy opamiętali zawczasu.

Rośnie również liczba ofiar i zakażonych w Polsce, na dziś mamy odpowiednio 314 i 7918. To już masa ludzi! Stoi właściwie gospodarka, piętrzą się problemy! U naszych sąsiadów jest znacznie gorzej lub nie lepiej. Łączna liczba ofiar śmiertelnych za Odrą to 3868, a liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła już do 137 698. Na Ukrainie to odpowiednio 116 i 4161. W Hiszpanii to 19 516 i 185 309, we Włoszech to 22 170 i 168 941, we Francji 17 920 i 108 847, w Wielkiej Brytanii to 13 729 i 103 093.

Problem pogarsza się z godziny na godzinę na całym globie. Dla przykładu wg informacji z czwartku wieczorem, liczba przypadków Covid-19 w Kanadzie przekroczyła 30 tys., a liczba osób zmarłych wzrosła do 1250. Najgorsza sytuacja jest teraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore, na ten moment ponad 32,8 tys. osób zmarło, a zdiagnozowano ponad 667 tys. przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Co ciekawe epidemiolodzy Britta L. Jewell z londyńskiego Imperial College i Nicholas P. Jewell z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przekonują, że ograniczenie kontaktów międzyludzkich ma kluczowe znaczenie w zwalczaniu epidemii. W artykule w "New York Times" naukowcy ocenili, że gdyby Biały Dom ogłosił wytyczne w tej sprawie dwa tygodnie wcześniej (czyli 2 marca), to udałoby się ograniczyć zgony w USA aż o 90 proc.

Mimo to Prezydent USA Donald Trump uważa, że przedłużające się zamknięcie gospodarki nie przysporzy korzyści zdrowiu publicznemu. Jego zdaniem przyczyni się raczej do znacznego wzrostu narkomanii, alkoholizmu, samobójstw oraz chorób serca. W związku z tym przedstawił trzystopniowy plan otwierania amerykańskiej gospodarki.

Podobny klimat panuje we Włoszech. Dla przykładu Luca Zaia, gubernator Wenecji Euganejskiej, gdzie również znajdowało się jedno z ognisk epidemii, powiedział o tym jasno i klarownie: "Trzeba zdecydować, czy pozostać w zamknięciu i umrzeć w oczekiwaniu na to, że wirus sobie pójdzie czy też nauczyć się żyć z Covid-19". I dodał: "Wszystkie doświadczenia, włącznie z tymi z Wuhan, są takie , że zdecydowano o ponownym otwarciu".

W reakcji na apele przedstawicieli biznesu, szef władz przemysłowego Piemontu Alberto Cirio również wypowiedział się jednoznacznie: "Wznawiamy produkcję 4 maja".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1626224

A sytuacja w polskich DPS-ach jest dramatyczna! Tymczasem my Polacy, jak my się obnosimy, że jesteśmy katolickim narodem od 1050 lat, jak my się obnosimy z dziadkami, jak propagandowo lubimy się pokazywać w mediach i na forach publicznych, dla przykładu zdjącia oto idzie dziadzio z wnusiem, z wnusią. Tak to nasza specjalność, lecz teraz wychodzi szydło z worka o nas samych, jak naprawdę tych seniorów traktujemy.

Dziś w dobie szalejącej morderczej pandemii koronawirusa w domach opieki społecznej i w innych placówkach opiekuńczych jest wielu zakażonych, a personelu brakuje. Grażyna Wójcik, prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, wprost mówi, że część placówek nie ujawnia problemów i ich skali: „Nie widzimy wszystkiego. Dostajemy lakoniczne dane o stanie zdrowia pacjentów. Władze próbują zmarginalizować problem. DPS-y były przez lata dosyć ignorowane w aspekcie potrzeb zdrowotnych pacjentów".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczna-sytuacja-w-dps-ach-nie-widzimy-wszystkiego-6501633111946881v

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1626711

.....a faktyczną liczbą ofiar coronawirusa w naszej ojczyźnie?! O tym stara się pisać i sprawę nagłaśniać niezmordowany ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, oto krótki wpis z jego strony: „Dane zebrane przez PFFON, dotyczące zakażeń i zgonów w domach pomocy społecznej i innych ośrodkach stałego pobytu, są dostępne pod linkiem:

https://docs.google.com/…/1-N8ZJTyzVFkkkC-steFJrNheM8…/edit…

Proszę zauważyć jak duże różnice są pomiędzy tymi danymi, a tym, co podaje Ministerstwo: ‘W całym kraju funkcjonują 824 domy pomocy społecznej z 80 tys. mieszkańców. Łącznie w 20 placówkach zakażonych jest 247 osób, co stanowi 0,3 proc. wszystkich mieszkańców – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.’

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/liczby-zakazonych-i-zmarlych-w-dps-ach-zebrane-przez-pfon-roznia-sie-bardzo-od-danych-ministerstwa/

P.S.

I mój komentarz na żywo do tej kuriozalnej sytuacji:

Szok! Zgroza! Ministerstwo podaje zatem oficjalnie liczbę zarażonych w krajowych DPS-ach – 247, gdy PFFON podaje już liczbę prawie pięciokrotnie większą – 1094. Ministerstwo nie wspomina o ofiarach wcale, a PFFON ujawnia już 47 ofiar coronowirusa w polskich DPS-ach. Ja się w takim razie pytam....., co to jest Premierze RP Mateuszu Morawiecki, czy to nie jest już mataczenie, okłamywanie społeczeństwa, nas wszystkich w biały dzień.....?!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1626717

Potrzeba natychmiastowych działań! Aby nie doprowadzić do tragedii wśród mieszkańców i pracowników Domów Pomocy Społecznej (DPS-y) w Polsce, potrzeba natychmiastowych działań. Posłuchaj tego konieczniei podaj dalej:

A oto i b. ważny Apel ws. dramatycznej sytuacji mieszkańców i pracowników Domów Pomocy Społecznej, opublikowany przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na jego blogu: „Od kilkunastu dni biorę udział w pracach zespołu powołanego przez ministra-pełnomocnika ds. niepełnosprawnych Pawła Wdówika. Zespół ten oraz Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami alarmują, że polskim domom pomocy społecznej i ośrodkom stałego pobytu grozi ogromna fala zakażeń i zgonów. Taka sama jak w Hiszpanii, Francji i Włoszech. Jednym z bardzo ważnych przeciwdziałań jest szybkie i systematyczne wykonywanie testów wśród pracowników tych placówek. Niestety pomimo apeli nie czynią tego ani Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Główny Inspektorat Sanitarny, ani prezydenci miast i starostowie. Najwyższy więc czas, aby działać! Niech wreszcie Polak będzie mądry przed szkodą!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1626721

Włoskie media poinformowały o szokującym zdarzeniu w miejscowości Soncino nieopodal Cremony. Otóż coraz bardziej panosząca się policja podjęła interwencję i chciała przerwać sprawowaną przez ks. Dona Lino Viola, proboszcza parafii, Mszę świętą dla 12 wiernych. To miało być głównym powodem interwencji policji, która domagała się natychmiastowego przerwania liturgii. Funkcjonariusze wtargnęli do świątyni i zdecydowanymi gestami, nakazali proboszczowi przerwanie celebracji. Ten jednak okazał się nieugięty i do tego nie dopuścił. Funkcjonariusze chcieli go przekonać m.in. dzwoniąc do burmistrza miasta, ale kapłan był nieugięty. Odrzucił też możliwość rozmowy z władzami miasta odpowiadając, że jest zajęty i będzie mógł rozmawiać dopiero po zakończeniu Mszy świętej.

Tymczasem internetowy serwis „Cremona Oggi” zwraca uwagę, że w kościele podczas modlitwy była niewielka grupa osób, ale w świetle zasad obowiązujących w dobie pandemii koronawirusa, także ta forma modlitwy była złamanie prawa. W rozmowie z lokalnymi mediami, burmistrz Gabriele Gallina podkreślił, że policja zakończyłaby interwencję bez konsekwencji, gdyby ksiądz zgodził się na wyproszenie z kościoła wiernych.

Zdecydowanie sprzeciwia się takiej narracji sam proboszcz, który powiedział po całym zajściu jasno i klarownie: „Wysłanie ich nie było ludzkie”! Kapłan dodał, że wierni znajdowali się w odległości czterech metrów od siebie co nie powodowało żadnego zagrożenia. Podkreślił, że ten dystans utrzymywany w kościele był większy niż ten zalecany przez włoskie władze. Podczas Mszy świętej wszyscy było również w maseczkach ochronnych.

Pomimo to policja nałożyła na uczestników modlitwy wysokie mandaty. Już teraz ks. Don Lino Viola zaapelował do parafian, aby odstąpili od dokonywania płatności, ponieważ podczas Mszy świętej nie doszło do żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia. Kapłan jednocześnie zapowiedział, że będzie rozmawiał z prawnikiem i lokalnymi władzami. Podkreślił, że obawia się, że w tej sytuacji mogło dojść do nadużycia władzy. Konkordat między Włochami a Watykanem mówi bowiem o tym, że władza publiczna nie może interweniować podczas Mszy świętych i nabożeństw, bez uprzedniego poinformowania władzy kościelnej. Źródło: LifeSiteNews.com

Wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/wlochy--policja-chciala-przerwac-msze-swieta--proboszcz-jednak-do-tego-nie-dopuscil-,75560,i.html#ixzz6KWUNyjmI

 

A tu dosłownie jak to wyglądało, zgroza: 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1627306

Warto zobaczyć ten Raport Specjalny PCh24.pl. Otóż zawsze w obliczu różnych nieszczęść i kataklizmów, ludzie uciekali się do krzyża i Eucharystii. Dziś wielu kapłanów, a nawet biskupów tłumaczy się przed wiernymi rządowymi rozporządzeniami, podejmuje konkretne działania mające na celu zniechęcenie wiernych do udziału w Mszy Świętej i korzystania z Sakramentów Świętych. Czy nożna to już nazwać dezercją, czy można to już nazwać zdradą?! Jeśli nie można, to jak to właściwie rozumieć?! Przez pryzmat prymatu cezara w naszych czasach?! Niezależnie jednak od wszystkiego to właśnie wiara jest tym, czego obecnie najbardziej potrzebujemy i czego utracić nie możemy. Dlatego zobacz i przeczytaj koniecznie najciekawsze teksty dotyczące koronawirusa, dostępne w wielkiej liczbie pod tym adresem: http://www.pch24.pl/wiara-w-dobie-koronawirusa--zobacz-raport-specjalny-pch24-pl,74544,i.html#ixzz6KcHRcMgW

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1627441

A co co robi na Watykanie Przewielebny Franciszek?! Nadal nadaje z watykańskiej biblioteki?! We Francji narasta rozgoryczenie wiernych i biskupów, po tym jak rząd ogłosił, że zakaz publicznych liturgii będzie obowiązywał co najmniej do 2 czerwca 2020 r..

Abp Michel Aupetit Metropolita Paryża wyraził się o tym b. dosadnie: „Traktują nas jak smarkaczy, którzy sami nic nie potrafią zrobić.” Tymczasem od początku kwarantanny 27 paryskich parafii codziennie rozdaje posiłki potrzebującym i pokazuje, że potrafi zachować wszelkie normy sanitarne.

Poza tym Pasterz Paryża abp Michel Aupetit ujawnił, że Kościół przygotował się na funkcjonowanie w czasach epidemii. Na wniosek premiera przedstawił, w jaki sposób będą odbywać się liturgie, aby ograniczyć ryzyko zarażenia. Pomimo to nie otrzymał na to jednak żadnej odpowiedzi. A o rządzących miał się wyrazić się w kategoriach nie zrozumienia potrzeb ludzi wierzących.

Jego zdaniem traktują Eucharystię jako swoistą rozrywkę na równi z kinem. Nasze władze to dobrzy administratorzy, ale brak im czegoś bardzo ważnego: nie znają się na ludziach, ich wiedza o człowieku jest zerowa. Źródło: Vaticannews.va

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/arcybiskup-paryza-bardzo-ostro-krytykuje-zakaz-odprawnia-publicznej-mszy,75742,i.html#ixzz6L7e6OFiT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1628329

Polska rodzina mieszkała w miejscowości Uccle w Belgii. To tam w mieszkaniu przy ulicy Steenvelt doszło do strasznej tragedii. Do zdarzenia doszło 11 maja 2020 r. około godziny 10.30. 37-letni rodak zaatakował nożem swoją żonę Polkę. Na oczach trójki dzieci zadał jej kilka ciosów, które doprowadziły do śmierci. Mężczyzna sam wezwał pogotowie. Gdy jednak zjawiło się na miejscu, kobieta już nie żyła. Podobnież zbrodniaż cierpiał na poważną depresję. Zgodnie z relacjami sąsiadów na krótko przed zamknięciem granic przyjechał z Polski, co bardzo ucieszyło trójkę dzieci, które radośnie witały go z balkonu. Nic nie wskazywało na tak tragiczną sytuację w rodzinie. Chryste zmiłuj sią nad nami!

Cały wpis jest dostąpny na stronie: https://www.o2.pl/informacje/polka-zamordowana-na-oczach-dzieci-tragiczne-zdarzenie-w-belgii-6511936813172865a

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1630961

I to wszystko zaledwie w pół roku! Przy czym globalna krzywa wzorostu pnie się nieustannie niemal pionowo w górę! Piekielny koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Liczba zarażonych w Polsce również stale rośnie i na dzień dzisiejszy mamy 22964 zarażonych oraz 1043 zmarłych. A choć tempo wzrostów zakażeń i zgonów w Europie mocno osłabło, to zagrożone bankrucwem kolejne kraje, otwierają się i nikt nie wie, czym to się za miesiąc, dwa skończy. Takie są nagie fakty, pomimo licznych głosów malkontentów!

W Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych przekroczyła 1,725 mln, liczba zmarłych przekroczyła 100 tys. osób, a 480 tys. wyleczono. Z kolei w Brazylii, drugim kraju najbardziej dotkniętym pandemią, liczba zakażeń przekroczyła 400 tys., a zmarło tam 25 tys. Specjaliści oceniają, że ponieważ Brazylia robi najmniej testów na kontynencie, rzeczywisty zasięg epidemii jest nawet siedem razy większy, niż podają oficjalnie władze.

W Europie jak do tej pory zachorowało 1,94 mln. Zmarło 170 tys. osób, a wyzdrowiało 925 tys. Największymi ogniskami koronawirusa pozostają zatem Stany Zjednoczone i Brazylia. Za nimi najwięcej chorych jest w Hiszpanii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech.

Wiącej informacji na stronie: https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1632147

Jak wynika z badań naukowców, obecnie dominujący szczep COVID-19 jest od trzech do dziewięciu razy bardziej zakaźny, niż pierwotna odmiana z Chin. To oznacza, że po prostu nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej. Zapierdziela jak motorek, po tym jak przesiadł się z kolażówki sportowej.

Otóż z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Los Alamos National Laboratory, Duke University i University of Sheffield wynika, że za większość zakażeń odpowiada nowy szczep wirusa o nazwie "D614G". Naukowcy odkryli, że obecny wariant koronawirusa wprowadza niewielką, ale znaczącą zmianę w białku wystającym z powierzchni wirusa, którego używa do infekcji komórek ludzkich. Na szczęście, jak wynika z badań naukowców, nowy szczep nie jest bardziej śmiertelny niż wcześniej. Zespół badawczy prowadził eksperymenty analizując dane 999 brytyjskich pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Anthony Fauci, główny specjalista ds. chorób zakaźnych w USA, który nie był zaangażowany w badania, tak ocenił to na gorąco: „Myślę, że te dane pokazują, że istnieje jedna mutacja, która faktycznie sprawia, że wirus jest w stanie lepiej się replikować. Nie ma związku z tym, czy dana osoba radzi sobie z tym lepiej, czy gorzej. Wydaje się, że wirus replikuje się lepiej i może być łatwiej o zakażenie. Wciąż jednak pracujemy nad potwierdzeniem tego.”

Warto dodać, iż na całym świecie jest już ponad 11,2 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło blisko 530 tys. osób. Około 6,4 mln osób to ozdrowieńcy.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-ostrzezenie-naukowcow-obecny-szczep-koronawirusa-jest-bardziej-zakazny-6528481916372609a

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637645