Po bolszewicku kostką brukową w okno arcybiskupa Częstochowy

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Takie rzeczy już dzieją się w Polsce! Zgroza! A niestety od takich oddolnych aktów przemocy zaczynała się niegdyś straszna, krwawa, demoniczna rewolucja bolszewicka w Rosji, która później rozlała się brudną wodą na wiele krajów świata w tym Europy. I my też „coś niecoś” o tym wiemy! Otóż po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji od dwóch tygodni w Polsce trwają b. ostre protesty, pełne przemocy. Dochodziło już do przerywania mszy św. oraz dewastowania elewacji budynków, nagminnie łamane są obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Nie darowano także pomnikowi Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, który wysmarowano farbą.

Tymczaaem po barbarzyńskich atakach na polskie świątynie i nie tylko, mogliśmy zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć siły makabraczynych, b. wulgarnych marszy, oglądać rozwrzeszczane, b. agresywne pikiety, strajki kobiet, przeważnie tłumy młodych dziewuch, a wszystko to dzieje się właśnie na naszych oczach w polskich miastach i na polskich ulicach.

Na szczęście rośnie też spontaniczny, oddolny opór. W wielu parafiach powstała Kościelna Służba Porządkowa, która dzielnie sobie radzi z napastnikami. W tym celu organizuje się i Straż Narodowa, która w błyskawicznym tempie rozrasta się i nabiera realnej siły. Już powstają lokalne grupy, które tworzą sprawnie zarządzane oddziały. Liderem jest Robert Bąkiewicz, Prezes Rot Marszu Niepodległości, który wpierw wsławił się obroną kościoła wraz z grupą przyjaciół, a potem opowiedział z pierwszej ręki, co de facto działo się na Placu Trzech Krzyży pod kościołem św. Aleksandra. Co więcej, w ciągu dwóch dni stronę Straży na Facebooku polubiło 30 tysięcy ludzi, z których wielu zgłosiło się w jej szeregi. [1]

I doprawdy jeśli sami się nie zorganizujemy, nie obronimy naszych kościołów przed wandalami, to jak to się potocznie mówi: „Obudzimy się z ręką w nocniku”. Dlatego brońmy naszych świątyń, pomników narodowych z męstwem i przekonaniem. Nie pozwalajmy na barbarzyńskie przerywanie Mszy Świętych. Można to uczynić ale milcząca większość musi przynajmniej głośno krzyknąć! Non possumus!

Tymczasem gotowość do pewnych ustępstw wymuszoną poważnymi niepokojami społecznymi, zadeklarował sam Prezydent RP Andrzej Duda. Otóż w trosce o wstrząsaną niepokojami ojczyznę w piątek 30 października 2020 r. poinformował, że złoży do Sejmu projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. To znowu wzbudziło b. poważne uwagi płynące ze strony majwyższych hierarchów Kościoła katolickiego, ale i żywe protesty obrońców życia.

Sam Prezydent Andrzej Duda nie ukrywa publicznie, iż: „wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października uznający za niezgodną z Konstytucją RP jedną z trzech przesłanek, które zezwalały na legalną aborcję w Polsce, wywołał olbrzymie społeczne emocje”. Choć prawdą jest, iż podziela pogląd: „iż tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją”.

Dwa dni wcześniej w tym samym duchu wypowiedziała się Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama. Na antenie Polsatu News zapytała wprost: „Czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane. Mam tu wątpliwości”.

Co ciekawej, w te same tony uderzył nawet ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, który miał powiedzieć: „nikt nie może być zmuszany do heroizmu”.

 

To jest po prostu zdrada

 

Przeciw takiej narracji zdecydowanie wystąpił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, nawiązując do dyskusji po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Już w piątek w Radiu Maryja, jako częsty gość toruńskiej rozgłośni wypowiedział się jasno i klarownie: „Nas nieraz powinno stać na heroizm, a nie na kompromis i to, co proponowała taka czy inna ustawa. Dzisiaj, kiedy znowu słyszymy, że heroizm nie jest posłannictwem Kościoła, to jest po prostu zdrada. Mamy prawo bardzo jasno określić swoje stanowisko i swoje słowa wobec ludzi, którzy żądają od nas takiego czy innego rozwiązania. Biskupi są po to, żeby nauczać nie o swoich odniesieniach albo przekonaniach, tylko by głosić Ewangelię.”

I dodał zdecydowanie: „ekscesy, które obserwujemy na ulicach naszych miast wobec symboli, nie tylko religijnych, ale i państwowych czy osób, które są umieszczane na pomnikach, to jest pewnego rodzaju chaos społeczny, nie opierający się na prawdzie”.

I kontynuował objaśniając te procesy wiernym: „To, co się dzieje teraz u nas, odbywa się w imię źle pojętej wolności. Wolności niepodporządkowanej prawdzie. Rzeczywistość sprowadza się do takiego ostrzeżenia, które już w historii naszej ojczyzny było obecne, że tam, gdzie wyłącza się rozum – niepodporządkujący się prawdzie – to wychodzą demony i upiory. Niestety, demony nie sprzyjają jakiejkolwiek komunikacji między ludzkiej i jakiejkolwiek formie zjednoczenia się wokół prawdy i budowania na tej prawdzie.” [2]

W tejże audycji „Aktualności dnia” wspomniał zrazem o osobistym ataku, którego doświadczył niedawno, mówił: „Kiedy w ostatnich dniach przeżyłem atak kostki brukowej, która przebiła okno w moim domu arcybiskupim, to się zastanawiam czy ten ktoś, kto mówi, że ma prawo do protestu wziął pod uwagę, że ktoś mógł stać za tą szybą i otrzymać cios śmiertelny? Dokąd będziemy się ukrywać? […]”

I znów podsumował: „Okazuje się, że ci awanturnicy chcą po prostu Polskę tak czy inaczej rozwibrować, czyli krótko mówiąc zniszczyć. Chcą doprowadzić do społecznego chaosu, który będzie niestety później zmierzał do nienawiści społecznej.” [3]

 

Rzucano w nas butelkami kamieniami i petardami

 

Tak relacjonują na gorąco obrońcy poznańskiej katedry o agresji „strajku kobiet”, gdy w poniedziałek 26 października 2020 r. chronili przed dewastacją i pomnik św. Jana Pawła II w Poznaniu.

Wojciech Szymczak który reprezentuje poznańską grupę świeckich, tak mówi o tej groźnej sytuacji dla wiernych: „Jesteśmy oddolnie zorganizowaną grupą ludzi, która spotyka się ponad podziałami, by bronić symboli i miejsc świętych dla ogromnej części Polaków. Spotykamy się od kilku dni przy Katedrze Poznańskiej by w ciszy i modlitwie, gdyż nie godzimy się, by wydarzenia mające miejsce w ubiegłą niedziele miały znów miejsce. Chodzi oczywiście o dewastacje pomnika Jana Pawła II, wtargnięcie na Mszę Świętą w Katedrze, ale także niszczenie fasad Kościołów w całej Polsce, które – co trzeba zaznaczyć – bardzo często są zabytkami.”

I dodaje jasno i klarownie: „W ostatni poniedziałek, w grupę osób chroniących przed dewastacją pomnik Papieża protestujący rzucali butelki, kamienie oraz petardy hukowe. Nie muszę też przypominać wtorkowej sytuacji, która obiegła cały kraj gdy grupę osób na ul. Fredy w Poznaniu pilnujących by nikt nie zakłócał Mszy Świętej napadły uzbrojone w pałki, gaz łzawiący i noże bojówki.”

Mówi też o nadziei gdy przychodzą, dołaczają nowi odważni obrońcy: „To wskazuje, że nie można tak po prostu obrażać i niszczyć symboli ważnych dla wielu Polaków. Poznaniacy na to się godzić nie będą. W obecnych czasach Poznań daje przykład całej Polsce.” [4]

 

Przez Otwock przeszedł Strajk Kobiet

 

I choć nasilenie prostestów wyraźnie słabnie w ojczyźnie, to w wielu miejscach aktywiści proaborcyjni, jednak nie odpuszczają. Tym razem dali głos w Otwocku na Mazowszu, gdzie od kilkudziesięciu lat w kościele św. Wincentego a Paulo w bocznej kaplicy znajduje się ukoronowany i łaskami słynący Obraz Matki Bożej Swojczowskiej ze Swojczowa na Wołyniu.

Wzięło w nim udział kilkaset osób, zapewne większość to tzw. spadochroniarze, gdyż od kilku dni zapowiadali to wydarzenie hasłem: "Warszawa jedzie do Otwocka”. W czwartek 6 listopada 2020 r. uczestnicy po godzinie 18 ruszyli sprzed Teatru im. Stefana Jaracza przy ulicy Armii Krajowej 4. Demonstrowali z transparentami, na których były umieszczone hasła: "Prawa kobiet", "Piekło kobiet", "Zapraszamy wypie…ć" oraz logo Strajku Kobiet. Tak wrzeszcząc wnioebgłosy przeszłi ulicami Otwocka. Manifestujący skandowali naturalnie hasełka bez których czują się wyjątkowo nieswojo, a jakże: "J…ć PiS i Konfederację", "Wolność, równość, prawa kobiet" oraz "Moje ciało, moja sprawa". Manifestacja zakończyła się około godziny 20. [5]

Głównym organizatorem protestów jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Pierwsze manifestacje odbyły się przed siedzibą TK, przed Sejmem, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej oraz przed domem wicepremiera i prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego.

Następnie zorganizowano dwie poniedziałkowe akcje, które polegały na blokowaniu kluczowych punktów komunikacyjnych w miastach. W środę (28 października 2020 r.) organizatorzy strajku namawiali do tego, by w ramach protestu nie pójść do pracy. W piątek (30 października) odbył się słynny marsz "Na Warszawę!". Nadto w całym kraju odbywały się dziesiątki protestów, w ramach których manifestujący spontanicznie gromadzili się w kluczowych punktach swoich miast i miasteczek. [6]

Dobrze się zatem stało, że rzecznik Konferencji Episkopatu Polski (KEP) ks. Leszek Gęsiak w Polsat News powiedział o takich demonstracjach jak w Warszawie i Otwocku: „Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić.”

I dodał b. jednoznacznie: „Każdy oczywiście decyduje za siebie, bierze odpowiedzialność za swoją decyzję. Jesteśmy przecież ludźmi wolnymi. A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność.” [7]

 

Prezydencka propozycja byłaby nową formą eutanazji

 

Na szczęście w tak dosadnych słowach abp Stanisław Gądecki z Poznania, skrytykował właśnie aborcyjny projekt Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w wywiadzie udzielonym Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI) powiedział: „Z uznaniem przyjąłem decyzję Trybunału Konstytucyjnego uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją. Decyzja ta potwierdza bowiem, że koncepcja ‘życia niewartego życia’ stoi w jaskrawej sprzeczności z zasadą demokratycznego państwa prawa. Życie każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo. Zaś człowiek prawego sumienia nie może odmawiać prawa do życia komukolwiek, zwłaszcza z powodu jego choroby. Brak publikacji decyzji TK prowadzi jednak do wielu znaków zapytania.”

Zaś na pytanie, czy katolik może poprzeć projekt prezydenta Andrzeja Dudy, który zakłada, że aborcja może być dokonana, gdy: „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka”.

Odpowiedział b. jasno i klarownie: „Niestety, nie może. Prezydencka propozycja byłaby nową formą eutanazji, która selekcjonuje osoby ze względu na możliwość przeżycia. Tym razem przypadki aborcji wynikające z przesłanki eugenicznej zostaną podciągnięte pod nowy przepis – prawdopodobnie z wyjątkiem dzieci z zespołem Downa – i wszystko pozostanie w tym samym punkcie.” [8]

 

Prezydent Duda jest za a nawet przeciw aborcji

 

Tak de facto skomentował całą sprawę bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych, wyjaśniając, że prezydenckiej inicjatywy nie da się uzasadnić w świetle pkt. 73 encykliki „Evangelium Vitae”. Oto opublikowany istotny fragment analizy bp Józefa Wróbla: „Wiele osób uważa, że propozycję Pana Prezydenta można podciągnąć pod p. 73 encykliki „Evangelium Vitae”. Niestety, według mnie taki zabieg nie jest dozwolony. W grę wchodzi istotna różnica między EV p. 73 i propozycją Pana Prezydenta. Nie chodzi tutaj o różnicę formalną, to znaczy, że EV mówi o głosowaniu w sejmie nad nowym prawem, a Pan Prezydent występuje z propozycją nowego prawa. Chodzi tutaj przede wszystkim o moralny sens propozycji Pana Prezydenta.

Prezydent wychodzi z inicjatywą ustawodawczą, która zawiera propozycję ograniczającą aborcję, jednak jednocześnie wyraża na nią zgodę, to znaczy wyraźnie sugeruje, że takie prawo uznaje za słuszne w dzisiejszych okolicznościach społeczno-politycznych. Jednoznacznie zgadza się na aborcję w przestawionym przez siebie zakresie i uznaje zgodę na nią za moralnie słuszne rozwiązanie. Wynika to jednoznacznie z treści jego propozycji. Takiej postawy Pana Prezydenta nie można obronić. Jednoznacznie akceptuje on aborcję w określonym zakresie, a tego jako katolik nie może czynić. [...]

I jeszcze jeden aspekt. W przedstawionej przez Pana Prezydenta propozycji jest zawarta spora nielogiczność i sprzeczność. Dotyczy ona zgody na aborcję „dzieci z wadami letalnymi”. Wady letalne to takie, które prowadzą do nieuchronnej śmierci płodu/dziecka (np. dzieci anencefaliczne, bezmózgowce, które z reguły umierają w czasie ciąży, a pewna ilość w ciągu kilku godzin po urodzeniu; w bardzo, bardzo rzadkich przypadkach w kilka dni po urodzeniu). Powstaje więc istotne pytanie, po co zabijać takie dzieci, demoralizując społeczeństwo i lekarzy oraz pomnażając bolesne przeżycia rodziców, skoro te dzieci i tak same umierają w krótkim czasie, nie stwarzając ciężaru dla rodziców ani społeczeństwa!?

Inaczej przeżywa matka śmierć swojego dziecka, jeżeli ono samo umrze niż kiedy wyraża zgodę na jego zabicie i w tym zabiciu ona uczestniczy. Przy jego zabiciu zawsze w niej pozostanie wątpliwość, czy rzeczywiście stan jej dziecka był taki, jak jej to przedstawił lekarz (a czynią to oni z dużą łatwością), czy też może mogło żyć i ona ponosi odpowiedzialność za jego śmierć? Takie rozwiązanie - tzn. dopuszczenie aborcji w przypadku dzieci letalnie chorych - jest klasycznym przypadkiem eutanazji dziecięcej. Tymczasem nie jest rzeczą moralnie dopuszczalną przyśpieszenie śmierci dziecka (czy też dorosłego człowieka) motywując, że ono i tak wkrótce umrze. [...]

Stąd też w swojej propozycji Pan Prezydent ani proponowane prawo, nie powinny mówić o ciężkich wadach letalnych, ani o nieuniknionej śmierci płodu/dziecka, które może być abortowane.” [9]

 

To bunt przeciwko Bogu!

 

Zobacz i wysłuchaj uważnie też rozmowę z Prof. Mieczysławem Ryba z KUL, który mówi o proaborcyjnych protestach, które przetaczają się ulicami polskich miast. Jego zdaniem są nie tylko aktem politycznego sprzeciwu, ale wymierzone są i przeciwko samemu Bogu. Wywiad opublikowany 1 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

Przypisy:

[1] ]]>https://prawy.pl/111121-nie-czekaj-i-ty-wstap-juz-dzisiaj-do-strazy-naro...]]>

[2] ]]>https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/201039920-Abp-Depo-Heroizm-nie-jest-pos...]]>

[3] ]]>https://misyjne.pl/abp-depo-kostka-brukowa-wybili-mi-okno-ci-awanturnicy...]]>

[4] ]]>https://www.pch24.pl/rzucano-w-nas-butelkami--kamieniami-i-petardami--ob...]]>

[5] ]]>https://niezalezna.pl/362323-przez-otwock-przeszedl-strajk-kobiet]]>

[6] ]]>https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-i-okolice-protesty-5-lis...]]>

[67 ]]>https://www.pch24.pl/rzecznik-episkopatu--udzial-ludzi-wierzacych-w-demo...]]>

[8] ]]>https://www.pch24.pl/nowa-forma-eutanazji--abp-gadecki-krytykuje-aborcyj...]]>

[9] ]]>https://www.pch24.pl/bp-wrobel-o-prezydenckiej-propozycji-dotyczacej-abo...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Naturalnie ws. aborcji eugenicznej! Czyli właśnie o tym jak to Prezydent Andrzej Duda zaproponował zmianę dotyczącą przesłanki eugenicznej w ustawie aborcyjnej. Co dokładnie tam się znalazło? I co to oznacza dla zwolenników obrony życia? Komentuje Marszałek Sejmu RP (Senior) Marek Jurek. Wywiad poprowadził Paweł Chmielewski w programie: „Na straży”. Gorąco polecam! Opublikowany 30 października 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632570

O aborcyjnej ofensywie Prezydenta RP Andrzeja Dudy. znów przemówił (już w innym duchu niż wcześniej) Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. Kapłan jednoznacznie stwierdził, że: „Jakakolwiek by była ta propozycja, jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia, przerywania ciąży, przerywania istnienia ludzkiego w jakiejkolwiek formie.”

Popierającym zaś krwawy kompromis aborcyjny przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które w środę cytował także papież Franciszek: „zawsze Kościół wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

Zatem dodał jasno i stanowczo: „Nie ma tu zatem żadnego miejsca na kompromis. W sprawie życia ludzkiego, o czym zresztą też wielokrotnie mówili polscy biskupi, w sprawie życia nie ma kompromisu, bo życie jest życiem i to życie należy chronić.” Źródło: wp.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/rzecznik-kep-o-aborcyjnej-ofensywie-prezydenta--kosciol-nie-zgodzi-sie-na-zaden-sposob-przerywania-zycia,79576,i.html#ixzz6cz478lfO

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632571

Jasno, rzeczowo i na temat! Prof. Paweł Skrzydlewski zwraca uwagę rodaków, iż aborcja nie jest żadnym tam „cywilizacyjnym osiągnięciem”, ale największą porażką współczesnego człowieka. Polecam gorąco program „Jaka jest prawda?”. Wywiad opublikowany 2 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632572

Redaktor naczelny katolickiego portalu LifeSiteNews.com, John Henry Westen, opublikował nagranie poświęcone wydarzeniom w Polsce, w którym mówi: „Duże grupy młodych Polaków, które nigdy nie doświadczyły opresji komunistycznej, za to dorastały w toksycznej atmosferze popkultury i marksizmu kulturowego, wyszły na ulice by protestować przeciwko czemuś, z czego wszyscy powinniśmy się cieszyć: decyzji Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna.”

I dodał coś niezwykle smutnego ale jakże wymownego wobec naszego narodu, który b. lubi się obnosić ze swoją katolickością: „Jeszcze pięć lat temu było to nie do pomyślenia. Młode kobiety wykrzykują na ulicach obsceniczne hasła i deklarują, że chcą uprawiać seks z każdym - i móc abortować każde dziecko.”

Po czym kontynuuje obnażając z bólem naszą współczesną kondycję pokaźnej części upadłej młodzieży: „Zamiast ograniczyć się do placów i ulic, skrajnie lewicowi radykałowie i ich poplecznicy przenieśli swoją wojnę - uwaga, to nie nasze określenie, bo to oni mówią o wojnie - przed polskie kościoły i pomniki upamiętniające Polaków, którzy oddali życie za przyszłe pokolenia.”

Ale w końcu stwierdza również i te b. ważne słowa, pełne otuchy i nadziei, która zawieść nas nie może: „Jesteśmy wdzięczni, że polscy katolicy, prawdziwi mężczyźni, którzy akceptują swoje ojcostwo, własną piersią bronią kościołów i pomników swoich przodków przez atakiem lewicowców. Zapewniamy ponadto naszych braci i siostry w Polsce, że ruch pro-life na całym świecie o nich nie zapomniał.”

Po czym John Henry Westen powiedział dosłownie po polsku: „Nie jesteście sami.” I zaraz dodał jasno i klarownie, już w j. angielskim: „Jesteśmy z wami. Modlimy się za was, dziękujemy Bogu za to, co zrobiliście dla dzieci nienarodzonych i dla katolickiej tradycyjnej kultury. Moi drodzy bracia i siostry w Polsce, jesteście dla nas niesamowitą inspiracją, tu, na zachodzie. Jesteście jednym z ostatnich narodów na ziemi trwającym przy prawdzie Chrystusa, broniącym bezbronnych dzieci nienarodzonych. Nigdy się nie poddawajcie! Przewodniczyliście walce pro-life walcząc o ochronę nawet upośledzonych dzieci przed zabijaniem w łonach ich matek. To wy z mocą bronicie swoich kościołów i pomników. Jesteście bohaterami. Jesteście moimi bohaterami, jesteście bohaterami każdej katolickiej, proliferskiej rodziny w Ameryce.”

Po czym tak zakończył: „Katolicy na całym świecie widzą, co dzieje się w Polsce. Zobowiązujemy się teraz do modlitwy za was, podczas gdy walczycie z szatańskimi siłami, które chcą zniszczyć serce i duszę Polski.”

Cały wpis jest dostpny pod adresem: https://www.pch24.pl/redaktor-naczelny-lifesitenews--polacy--nie-poddawajcie-sie--jestescie-bohaterami-,79566,i.html#ixzz6cz5AT7GI

 

Oto i ta wypowiedź Johna Henrego Westena: “Faithful Catholics in Poland stand up to rioters trying to vandalize statues, churches”, opublikowana 30 października 2020 r. przez LifeSiteNews:

Large groups of Polish young people who never knew Communist oppression but have been steeped since birth in a toxic brew of pop culture and cultural Marxism have taken to the streets to protest. They have interrupted Masses and are screaming blasphemies and obscenities during the liturgy.

But thank God that Poland's faithful Catholic men, real men, men who accept fatherhood, are putting their own bodies between the leftist onslaught of the churches and monuments of their ancestors.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632574

Koronawirus jest nie tylko groźny, ale i przebiegły! Grasuje w kościołach i na cmentarzach, zamyka gospodarki, służbę zdrowia rozkłada na łopatki, ale… szerokim łukiem omija feministyczne wiece. Niesłychana inteligencja jak na niecałe 30 tysięcy nukleotydów, nieprawdaż? Czyli kolejny odcinek programu „Bez żadnego trybu”, gdzie ciekawie komentują tę kuriozalną sytuację w ojczyźnie Michał Wałach i Piotr Relich. Gorąco polecam. Opublikowany 30 października 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632575

Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris w wywiadzie dla kanadyjskiego portalu Life Site News w rozmowie z Dorothy Cummings McLean odniosła się do żywiołowych prostestów proaborcyjnych w tradycyjnej Polsce. Dziennikarka LSN nie owijała zatem w bawełnę pytając: „Wciąż na Zachodzie jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia o Polsce jako kraju broniącym życia. Spodziewaliśmy się, że Polska z radością przyjmie ten nowy wyraz ochrony życia dzieci z zespołem Downa. Zamiast tego widzimy te ogromne protesty. Czy jest Pani zaskoczona?”

Reprezentantka Ordo Iuris po pierwsze zwróciła uwagę na coraz silniejsze radykalne ruchy występujące przeciwko prawu do życia oraz rodzinie, mówiła: „Mają one duże fundusze od zagranicznych organizacji, od Open Society Foundation, George'a Sorosa i, oczywiście, International Planned Parenthood. Na powstanie tego ruchu przeznaczone zostały ogromne kwoty i dlatego staje się on coraz większy.”

Jak widzimy owa kasiorka się liczy, a jakże! Po drugie jej zdaniem organizacje proaborcyjne w ostatnich latach b. sprytnie odwołują się do emocji, a nie faktów, któych młodzi nie znają zwyczajnie, powiedziała: „Są przekonani, że to coś przeciwko kobietom i nic więcej nie wiedzą. Nie chcą wiedzieć nic więcej, ponieważ są manipulowani przez tę emocjonalną propagandę.”

I dodało już b. znacząco, jasno i klarownie o poziomie wykształcenia części polskiej młodzieży: „Myślę, że podobnie jak w wielu krajach, coś poszło nie tak z edukacją w Polsce, a także z kondycją rodzin. Rodzina nie jest już tak silna jak kiedyś, a teraz młodzi ludzie nie widzą w swoich rodzicach autorytetu. Rodzice nie koncentrują się na ich wychowywaniu. Naszą rolą jest zmiana tej sytuacji.”

Na szokujące pytanie dlaczego celem ataków stał się obecnie Kościół katolicki, Karolina Pawłowska odpowiedziała: „Myślę, że to dlatego, iż Kościół jest symbolem polskiej tradycji. Kościół jest bardzo ważny w Polsce i jest symbolem starszych pokoleń, przeciwko którym oni chcą protestować. Oczywiście bardzo łatwo jest zaatakować Kościół. Kapłani nie są agresywni. Bronią się, ale nie są niebezpieczni dla tych młodych ludzi.”

I dodała znów jednoznacznie: „To bardzo smutne, że Polacy stosują te agresywne metody protestu. Nigdy nie doświadczyłem takiego wzrostu mowy nienawiści. To jest coś naprawdę bezprecedensowego. Zaskakujące jest również to, że wszystkie te instytucje, które zostały stworzone do walki z tak zwaną mową nienawiści, teraz milczą. Instytucje polskie, jak i międzynarodowe, były bardzo głośne, kiedy dyskutowaliśmy o tak zwanych prawach LGBT. Chciały ingerować w nasz polski system prawny i debatę prawną. Teraz milczą, gdy np. organizatorzy protestów publikują adresy i numery telefonów osób, które są pro-life. Myślę, że jest to bardzo, bardzo niebezpieczne dla tych ludzi, a jednak nikt nic z tym nie robi. To pokazuje hipokryzję lewicy, która propagowała pojęcie ‘mowy nienawiści’, a teraz nic nie robi.” Źródło: Life Site News

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/karolina-pawlowska--proaborcyjna-mlodziez-ulegla-manipulacjom,79593,i.html#ixzz6cz4RRfuW

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632576

Naturalnie biedne kobiety są niby b. prześladowane w naszym kraju i trzeba nad tym b. ubolewać, tak nas właśnie pokazują. Dla przykładu ten filmik: „Poland abortion protests explained” Opublikowany 30 października 2020 r. przez Sky News:

Thousands of people have been protesting a near-total ban on abortion in Poland. Major roads and bridges have been blocked across the country, scuffles have erupted in parliament and church services have been interrupted.

 

Tu dla przykładu zaczyna się od skandującego tłumu młodych dziewuch: “J....bać PiS”. Gorąco polecam ten filmik, by wiedzieć jak nas malują: “Thousands protest in Poland after abortion is almost entirely banned” Filmik opublikowany 24 paździenika 2020 r. przez CBC News: The National:

Thousands of people protested across Poland for the second day in a row, despite coronavirus restrictions, in response to the top court banning almost all grounds for abortion in the largely Roman Catholic country.

 

Tu też jest b. ciekawie, gdy masowo obraża się policję i polskie urzędy: „Poland: scuffles erupt as thousands protest against abortion ban”. Filmik opublikowany 24 października 2020 r. przez Guardian News:

Police in Warsaw clashed with protesters during demonstrations against a constitutional tribunal ruling that imposes a near-total ban on abortion. Tens of thousands of people rallied across Poland on Friday, defying the country's tight coronavirus restrictions

 

To były wielkie masy rozwrzeszczane, chcące śmierci niewinnych dzieci, to nie były małe, skrajne grupki: „Poland protests: „Thousands flood Warsaw streets demonstrating against abortion ruling for 9th day”. Filmik opublikowany 30 października 2020 r. przez Global News:

Flares lit up Warsaw city centre on Friday as tens of thousands of people from across Poland joined a march in a Polish capital, the biggest in nine days of protests against a ruling by the country's top court last week that amounted to a near-total ban on abortion in the predominantly Catholic nation.

The demonstration started in three different locations around the city from which the protesters marched at the main roundabout near the iconic Palace of Culture, passing by governmental offices and parliament buildings.

Crowds later moved near the house of the ruling Law and Justice (PiS) party leader Jaroslaw Kaczynski in an affluent Warsaw neighbourhood, as police in vans with flashing lights kept them away and a helicopter hovered overhead.

Military police lined the streets, some of them in riot gear, as the demonstration began.

Organizers said some 100,000 people gathered in the capital, following a Constitutional Court ruling on October 22 outlawing abortions due to fetal defects, ending the most common of the few legal grounds left for abortion in Poland and setting the country further apart from the European mainstream.

Daily protests have taken place in towns and cities across the country in the past week, and have turned into an outpouring of anger against the nationalist Law and Justice (PiS) government and the Roman Catholic church closely allied with the ruling party.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632577

Tak napisał właśnie na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Liderka tzw. ‘strajku kobiet’ przeciw… . Dodam, że liderka tzw. ‘strajku kobiet’, pracując jako dyrektor w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, blokowała w 2009 r. dotację dla 7. Świetlic Terapeutycznych Fundacji im. Brata Alberta, opiekujących się 155 dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Dopiero interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich śp. Janusza Kochanowskiego i wielu osób Dobrej Woli ocaliła te jakże potrzebne placówki od zagłady, a podopiecznych i pracowników od wyrzucenia na bruk. Marta Lempart blokowała też dotację dla Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://isakowicz.pl/liderka-tzw-strajku-kobiet-przeciw-dzieciom-niepelnosprawnych-i-ich-rodzicom/

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632578

Na początku jest kilka słów o wyborach w USA ale dalej szerokie omówienie wypowiedzi abp Stanisława Gądeckiego na temat aborcyjnej ofensywy ustawodawczej Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W programie „NA STRAŻY” Pawła Chmielewskiego. Polecam gorąco. Opublikowany 4 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632579

Jaka jest prawda? Jakie będą losy ustawy prezydenckiej, która ma stanowić nowy "kompromis" aborcyjny? I co dalej ze "Strajkiem kobiet"? O tym wszystkim mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl w rozmowie z Pawłem Chmielewskim. Gorąco polecam! Wywiad opublikowany 3 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1632580

Wybór jest jasny: albo cywilizacja śmierci i piekło, albo cywilizacja życia. Oczywiście każdy człowiek, bez wyjątku, może się nawrócić, tylko czego my chcemy jako państwo, jako naród polski? Tak wypowiedział się o aborcyjnej propozycji Prezydenta RP Andrzeja Dudy dr Bawer Aondo-Akaa. Wywiad opublikowany 30 października 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632581

Okazuje się, że to nie przypadek ale twarda rzeczywistość. Nie od dzisiaj zły, czy dobry przykład idzie z góry! Właśnie o tej prawidłowości pisze portal StronaZycia.pl. dlatego warto się nad tym pochylić: „Kuriozalne komunikaty wydali w tym tygodniu rektorzy polskich uczelni. Część z nich wprost popiera eugeniczne zabijanie dzieci przed urodzeniem. Inni oficjalnie apelują o jedność i szacunek, a jednocześnie dają studentom dzień wolny od zajęć i pozwalają na udział w wulgarnych protestach za zabijaniem dzieci, podczas których dewastowane są kościoły i pomniki świętych”.

Dla przykładu Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu ma odwagę publicznie głosić: „Wyrok TK pozbawia wszystkich tych praw kobiety, ale i ich nienarodzone dzieci z wadami letalnymi – okrutnie dotknięte przez los, doświadczać będą także okrucieństwa bezwzględnego prawa. Odbiera kobietom także prawo wyboru i decydowania o własnym życiu”.

Z kolei dla Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich skrajnie wulgarni i agresywni aborcjoniści domagający się pełnej swobody pozbawiania życia dzieci poczętych to równoprawny partner do rozmów o kształcie życia społecznego. Napisali bowiem: „Apelujemy zatem do środowisk politycznych i społecznych o podjęcie dialogu, który będzie brał pod uwagę różne racje oraz poglądy i doprowadzi do niezwłocznego ustabilizowania sytuacji w naszym kraju”.

W kolejnym oświadczeniu z 30 października KRASP otwarcie poparła już uliczne demonstracje proaborcyjne: „Przyczyną obywatelskiego protestu licznych członkiń i członków wspólnot akademickich nie są decyzje władz uczelni o ustanowieniu godzin wolnych od zajęć uniwersyteckich, lecz wzburzenie i obawy wywołane rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego oraz wypowiedziami przedstawicieli rządu uderzającymi w prawa kobiet”.

Niestety w kontekście powyższego na Facebooku b. niechlubnie popisali się reprezentanci samorządu studenckiego na wydziale medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy oznajmili: „Możliwość decydowania o sobie i swoim ciele to prawo człowieka. Pamiętajmy, że zakazanie aborcji ze względu na wady wrodzone zmniejszy przede wszystkim liczbę bezpiecznych aborcji, a nie aborcji w ogóle”.

Dobitnie skomentowała to StronaZycia.pl, gdzie napisano wprost: „Proaborcyjne komunikaty wydały również samorządy innych uczelni. Lewicowi ideolodzy i genderyści od lat stosują tzw. długi marsz przez instytucje. Jak widać po powyższych przykładach polskie uniwersytety już opanowali”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/przyklad-idzie-z-gory--proaborcyjne-deklaracje-na-wyzszych-uczelniach-,79579,i.html#ixzz6cz4k03r8

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632582

Prezydent RP Andrzej Duda złożył propozycję ustawy zmieniającej dotychczasowe o prawo do aborcji w Polsce. Jak oceniać ją z punktu widzenia prawa naturalnego? Z Karoliną Pawłowską z Ordo Iuris rozmawia o tym Paweł Chmielewskim w prgramie „W IMIĘ ZASAD”. Wywiad opublikowany 2 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632583

Po temu orzeczenie TK to prawdziwy przełom mentalny! Redaktor Jan Pospieszalski w trakcie konferencji pt. „Utopia tęczowej rewolucji” organizowanej przez Centrum Życia i Rodziny powiedział: „Uważam, że dotykamy tutaj jednej z najważniejszych rzeczy. Będzie to miało wpływ na system wartości w jakim będziemy żyli. To jest kwestia aksjologiczna, która kształtować będzie mentalność i wyobraźnię milionów Polaków. (...) W konflikcie wartości: życie kontra wygoda czy komfort rodziców, państwo mówi: wybierz życie. Zatem w systemie wartości wspólnoty jest miejsce na wyrzeczenie i poświęcenie (...). To jest strasznie ważna rzeczy, dlatego że w dzisiejszej kulturze hedonizmu, konsumpcyjnej liberalnej demokracji, w której właściwie wyrzeczenie i poświęcenie to są anachroniczne słowa, tu mamy to w Konstytucji.”

Słowa padły w dniu orzeczenia TK w sprawie aborcji eugenicznej, jednak jeszcze przed ogłoszeniem rozstrzygnięcia. Wywiad opublikowany 2 listopada 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632586

W środę 27 stycznia 2021 r. w Dzienniku Ustaw został wreszcie opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego (TK). Czakaliśmy na to całe, długie trzy miesiące! Jest to wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ub. roku ws. przepisów tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. W nocy w Monitorze Polskim opublikowano też jego uzasadnienie, iż prawdopodobieństwo ciężkich wad płodu nie jest wystarczające dla dopuszczalności aborcji. Po publikacji wyroku stracił moc przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, co TK w październiku uznał za niekonstytucyjne.

No i oczywiście się zaczęło. Zamieszki, burdy organizowane przez niektóre Polki z tzw. Strajku kobiet. W Warszawie protest zwolenników aborcji zorganizowano na alei Szucha przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego. Jak podała policja, w czasie manifestacji trzy osoby wdarły się na teren Trybunału. Co więcej, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Marta Lempart, miała namawiać do konfrontacyjnych zachowań wobec zgromadzonych i wobec policjantów.

Tymczasem policja zapowiedziała na Twitterze, że w przypadku agresji protestujących funkcjonariusze będą reagować. Napisano: "Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak to prawo nie daje nam przyzwolenia do zachowań agresywnych. Apelujemy o kontrolę nad emocjami oraz tonowanie ich u osób, które z tą kontrolą mają problem. W przypadku agresji wobec osób i mienia będziemy reagować".

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/377269-protesty-na-alei-szucha-trzy-osoby-wdarly-sie-na-teren-trybunalu-konstytucyjnego-wideo

 

Tacy ludzie jak Marta Lempart nie mogą pozostawać bezkarni, gdyż przemoc rodzi przemoc. Warto zobaczyć choćby i to: „Atak na Trybunał Konstytucyjny i nawoływania do przemocy” . Opublikowany dziś 29 stycznia 2021 r. przez TVP Info:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632587

Przez Warszawę przeszedł kolejny marsz-protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK). Liderka OSK, Marta Lempart i obecne na manifestacji kilkuletnie dzieci, krzyczą zgodnie i gromko: "hej, hej, aborcja jest ok!", czy "Zadarliście z kobietami". Dzieje się to za za pontyfikatu papieża Franciszka i gdy Metropolitą Warszawy jest kard. Kazimierz Nycz.

Otóż w piątkowy wieczór uczestnicy proaborcyjnej manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zebrali się na Rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy. Mimo morderczej pandemi koronawirusa przemaszerowali na Żoliborz, w pobliże domu prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Protest miał momentami burzliwy przebieg, kilka osób zostało zatrzymanych, a dwóch policjantów trafiło do szpitala z obrażeniami.

Naturalnie posypały się szokujące komentarze:

Iwona: „Teraz krzyczą ‘aborcja jest ok’ a za jakiś czas będą krzyczeć ‘eutanazja jest ok’ i wtedy się mamusie dziwią.” (30 styczneń 2021)

Monika: „Uczestnicy ‘trajku kobiet’ zaciągnęły na protest dzieci i wyszkoliły do skandowania: ‘hej, aborcja jest ok!’. Co za dno. Czego można oczekiwać od osób promujących aborcję? Nieludzko wykorzystują dzieci urodzone.” (30 styczneń 2021)

Wojciech: „Nigdy w PL nie było bardziej obrzydliwej czerni niż ta widziana w StrajkuKobiet. Nie było tak tępej, wulgarnej tłuszczy, wyzbytej moralnych zasad cywilizowanego człowieka.” (30 styczneń 2021)

Jacek: „Nigdy nie przesunięto granic tak daleko, nie tylko w stronę cywilizacji śmierci, ale zwykłego zbydlęcenia.” (30 styczneń 2021)

Cały wpis jst dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/377654-nasze-nagranie-kilkuletnie-dzieci-krzycza-razem-z-lempart-hej-hej-aborcja-jest-ok

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632588

.....Warszay kard. Kazimierz Nycz, czy ktoś czytał, słyszał albo widział, by wydał w tych dniach jakiekolwiek oficjalne oświadczenie?! 29 stycznia 2021 r. podczas manifestacja zwolenników aborcji na życzenie, kilkuletnie dzieci skandowały hasła wykrzykiwane przez Martę Lempart m. in. : "Hej, hej aborcja jest ok". W stolicy rozpętało się zatem prawdziwe piekło, a co na to warszawscy Pasterze?! Wszak jest tam kilku biskupów różnej rangi! Ten dokumnet z 30 stycznia 2021 r. jest b. wymowny, opublikowany przez Gazeta Polska VD:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632589

Gdy papieżem jest Franciszek a Metropolitą Łodzi abp Grzegorz Ryś promowany ostatnio przez tego pierwszego do ważnych funkcji watykańskich, w samej Łodzi 28 stycznia 2021 r. przemówiła pełnomocniczka prezydenta Łodzi do spraw dzieci i młodzieży Agata Kobylińska, mówiła: "Tak długo się blokowałam, żeby w miejscu publicznym, tak samo jak stoję nie używać słów wulgarnych". Po czym dodała: "Ale już jestem tak wk... na na to wszystko, ja pi...lę, naprawdę jestem wk... na". A wszystko okraszone skandowaniem tłumu Łodzian: "Ch...j z wami, aborcja z nami".

Czy Pasterz Łodzi już przemówił w tej sprawie, wydał jakieś pasterskie oświadczenie, pouczenie?! Tego nie wiem! Póki co odwołania pełnomocniczki Prezydenta Łodzi do spraw dzieci i młodzieży domaga się łódzki radny PiS Sebastian Bulak. Zażądał tego po interwencji rodziców, którzy obejrzeli w sieci przeplatane wulgaryzmami publiczne wystąpienie pełnomocniczki na wiecu Strajku Kobiet.

Co ciekawe, przed siedzibą PiS na Piotrkowskiej w Łodzi, umieścił się lokalny kolektyw organizacji "Dziewuchy dziewuchom". Nadto Agata Kobylińska zwróciła się do kobiet, krzyczała powołując się na sekretarz stanu w administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona.: "Mam jeden krótki apel do tych wszystkich wstrętnych bab. Bab, które są w PiS i popierają to, co się stało. W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają kobiet, tak mówiła Madeleine Albright".

Po czym dodała już w swoim chamskim, wulgarnym stylu: "To jest wstyd, jak jeszcze kobieta, przedstawicielka rządu, staje i mówi te swoje farmazony. To jest po prostu wstyd i hańba. I dla was, naprawdę, powiem wam: wyp...lać".

Komentując to wszystko powyżej chciałoby się napisać publicznie, iż w związku z tym Metropolito Łodzi abp Ryś prosiemy, prosiemy o pasterskie pouczenie, list do kobiet Łodzi lub coś takiego podobnego....., czy coś takiego już było publikowane, czy ktoś czytał, widział, słyszał.....?! Z Panem Bogiem

Cyztaj całość: https://niezalezna.pl/377597-ja-pile-jestem-wk-na-wyplac-tak-przemawiala-pelnomocnik-zdanowskiej-ds-dzieci

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632590

Po publikacji przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego wyroku Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność z konstytucją aborcji eugenicznej lewacy i liberałowie wyszli na ulice. I o tych protestach właśnie mówił Prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba w programie pt. „Jaka jest prawda?”. Opublikowany 28 stycznia 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632591

O lewicowej rewolucji w Hiszpanii i o tym czy Polska przejdzie podobną drogę, mówiła w programie "Rozmowa PCh24" publicystka, Małgorzata Wołczyk. Filmik opublikowany 6 lutego 2021 r. PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632592

Ostrzega Kaja Godek. Mówi także jakie plany wobec Polski ma aborcyjna międzynarodówka i jak długo Marta Lempart wyciągać będzie na ulice młode i często nieświadome dziewczyny? Nadto o zamiarach aborcjonistów, Strajku (nie wszystkich) Kobiet i przyszłości kwestii ochrony życia w Polsce. Z zasłużoną dla obrony życia w ojczyźnie z Kają Godek rozmawiał Paweł Chmielewski w programie: „Jaka jest prawda?”. Opublikowany 6 luty 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Na szczęście wyrokiem Trybunału Konstytucjnego (TK) z 22 października 2020 r. aborcja z powodu dużych i nieodwracalnych wad płodu w kożcu została w Polsce zakazana. Niestety w dużych miastach po dziś trwają od miesięcy protesty. Krótka relacja na gorąco (dzień po) o wyroku TK w sprawie aborcji i o reakcji Kai Godek. Filmik opublikowany już dzień później 23 października 2020 r. przez Wirtualna Polska:

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632593

Cała prawda o zwolennikach aborcji! Prof. Paweł Skrzydlewski mówi o mechanizmach dehumanizacji nienarodzonych dzieci przez zwolenników aborcji. Rozmowa PCh24. Cały wywiad opublikowany 8 lutego 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632594

Co możemy zrobić, by chronić się przed agresją ze strony uczestników tzw. Strajku Kobiet. Polecam gorąco niepoprawnym blogerom, blogerkom i wszystkim naszym sympatykom ten program pt. „W imię zasad”. Opublikowany dziś 8 lutego 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Oraz ten b. ważny wywiad „Pobicie dziennikarki!” z Panią Agnieszką Jarczyk, która opowiada o strasznej agresji lewaków w katolickiej od ponad 1055 lat Polsce. A zatem: „Jaka jest prawda?”. Opublikowany dziś 8 lutego 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632595

Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie aborcji eugenicznej odkryła poziom odczłowieczenia lewicowej opinii publicznej. Dla przykładu Jarosław Kuźniar na Twitterze zwracając się do rzeczniczki Ministerstwa Zdrowia śmiał 3 lutego 2021 r. napisać: „Rzeczniczko @MS_GOV_PL te Narodowe Płakalnie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka będą w każdym województwie, mieście, gminie czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości? #wyroknakobiety”.

A homoseksualista Robert Biedroń tak się wynurzył publicznie w programie „Fakty po Faktach” w TVN 24. : „Gdzie są politycy, kiedy kobiety rodzą kadłubki? Kiedy rodzą dzieci, które za kilka dni umrą? Wtedy ich nie ma – tacy są właśnie dzisiejsi dżentelmeni prawicy.”

Zaś w niedzielę 7 lutego 2021 r. posłannika SLD Joanna Senyszyn podczas programu „Strefa Starcia” w TVP Info. tak raczyła się wypowiedzieć: „Rodzą się dzieci z bezmózgowiem, z bezczaszkowiem, bez powłok brzusznych, z wnętrznościami na wierzchu i naturalnie, że jeżeli takie dzieci będą się teraz rodzić, to wielka szkoda, że nie ma prawa eutanazji, bo dużo lepiej by było decydować, żeby takie dziecko – za pomocą zastrzyku – bezboleśnie pozbawić życia niż pozwolić, żeby w męczarniach konało.”

O tej szokującej już wprost dehumanizacji, czy o wzywaniu do zabijania (tzw. eutanazji) na „Twitterze” napisał celnie Prezes „Ordo Iuris” mecenas Jerzy Kwaśniewski: „Biedroń Kuźniar Senyszyn polityk dziennikarz profesor Ile tych eugenicznych, postnazistowskich deklaracji jeszcze mamy usłyszeć, by zrozumieć, że brunatna fala nadciąga nad Polskę?”.

Przywołał przy tym klasyfikację 10 stopni ludobójstwa Gregory H. Stentona, który wyróżnił 10 etapów prowadzących do zorganizowanego ludobójstwa. Zanim dojdzie do zbrodni, najpierw mamy do czynienia z podziałem na „nas” i „ich” oraz nadawaniem „im” negatywnych, pogardliwych określeń. Kolejny krok stanowi zrównywanie grup mniejszościowych ze zwierzętami czy zarazkami i pozbawianie ich prawa do życia. Następny krok polega na stworzeniu organizacji i ludobójstwa.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/eutanazja--kadlubki-i-karykatury-czlowieka---lewacka-pogarda-bez-granic,81883,i.html#ixzz6lxcfGDWq

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632596

Poseł Rafał Grupiński z Zarządu Krajowego PO wyjawił 8 lutego 2021 r. w radiu RMF FM, że Platforma jest na drodze, zgodnie z którym aborcja powinna być legalna do 12 tygodnia ciąży. W Platformie trwa obecnie dyskusja na temat stanowiska partii po opublikowaniu październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z konstytucją uznał przepis, który dopuszczał aborcję z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Stanowisko to przygotowuje zespół pod kierownictwem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Rafał Grupiński podkreślił: „Do 12 tygodnia ciąży ten wybór powinien być wolny dla kobiety, dla rodziny - tych, którzy podejmują tę decyzję. Ale powinno to być poprzedzone rozmową z psychologiem, ewentualnie rozmową z osobą duchowną z własnego wyznania, jeśli taka jest potrzeba, tak, aby konsekwencje psychologiczne decyzji ‘na tak’ lub decyzji "na nie" były do końca i głęboko przemyślane przez tych, którzy taką decyzję podejmują.”

I dodał jasno i klarownie powołując się nawet na.... św. Augustyna, Doktora Kościoła, to ci dopiero istny cyrk: „I jeśli podejmują taką decyzję, to wiedzą dlaczego to robią i nie jest to łatwa decyzja. Nie powinien prokurator zastępować duchownego. Jeśli duchowny, jakiegokolwiek wyznania, nie potrafi przekonać do tego, że jest to głęboki grzech, nie powinien się wyręczać prokuratorem. Państwo nie może być opresywne, państwo musi dawać wolny wybór ludziom. O tym zresztą mówił św. Augustyn - o wolnej woli.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/379327-platforma-opowie-sie-za-aborcja-do-12-tygodnia-ciazy-powoluje-sie-przy-tym-na-sw-augustyna

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632597

Szok! Paranoja! Co to się już porobiło w katolickiej od 1055 lat Polsce?! Moralny upadek, czy co to już właściwie jest, jakaś może nowa ideologia, jakaś nowa odsłona myśli nazistowskiej?! Gościem programu JAKA JEST PRAWDA? jest Prof. Mieczysław Ryba. Zaprasza Paweł Chmielewski. Wywiad opublikowany 9 lutego 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632598

W nocy z Środy Popielcowej na czwartek (17-18 lutego 2021 r.) w Parafii św. Pierwszych Męczenników Polski brutalnie zaatakowano figurę Matki Bożej w Częstochowie. Maryi odłamano dłonie, które są znakiem rozdawania łask Bożych. Nie jest to przypadek, a raczej ślad tego, że ktoś celowo tej prawdzie chce zaprzeczyć. Widać, że komuś się bardzo to nie podoba - że Maryja jest Wszechpośredniczką łask, jak uczyli mariolodzy w historii Kościoła.

Aleksandra Pietkiewicz napisała o tym tak: „[...] Trzeba było o tym napisać, bo atak na Maryję w Częstochowie jest czyś więcej, niż aktem wandalizmu wobec figury. Odsłania skutki powątpiewania w sens modlitwy o ogłoszenie dogmatów maryjnych, które są wyjaśnieniem dogmatów chrystologicznych.

Poza tym, figura stoi przy parafii św. Pierwszych Męczenników Polski, zatem - zaatakowano polskość, po prostu. Nie są to działania przypadkowe: ‘Dłonie figury zostały rzucone na ziemię. Strasznie to przeżyłem. Wyjąłem różaniec i zacząłem się modlić. Początkowo sądziłem, że to jakiś nieobliczalny człowiek, który ma problemy ze sobą, ale potem otworzyłem internet i zobaczyłem, że te dewastacje pomników Matki Bożej są częste.Wliczyłem to w bieg spraw, że to jest taka zaplanowana sprawa, że Matka Najświętsza w swoich obrazach i figurach jest profanowana’ - powiedział proboszcz parafii. Sprawa nie została zgłoszona na policję. – ‘Nie zgłaszałem na policję, ponieważ uważam, że tutaj nie chodzi o stratę materialną, a o stratę moralną, a w tej kwestii policja nam nie pomoże’.

Rodzi się jednak pytanie: kto stoi za tymi atakami? Na pewno są to ludzie opętani, bo każdy ich ruch to ujawnia. Zaprzeczenie Wszechpośrednictwa łask jest po prostu, drogą do uznania, że łaski rozdaje szatan, za wymagany pokłon. Uderzenie w Częstochowę też jest znamienne. Dlatego dobrze będzie, jeśli jednak policja zajmie się tą sprawą.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://prawy.pl/112959-kto-nie-chce-lask-bozych-profanacja-w-czestochowie/

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632599

Rzecznik Departament Stanu USA Ned Price został zapytany o sprawę tzw. podatku od mediów oraz zarzuty dla Marty Lempart z „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", miał powiedzieć: „Zarzuty uważam za nieodłączną część zwężającego się pola dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Mamy więc szczere obawy, włącznie z podatkiem mediowym, który został ujawniony niedawno.”

I dodał: „Jeśli chodzi o te zarzuty, jesteśmy ich świadomi, jeśli chodzi o zarzuty wobec Marty Lempart. Obserwujemy sytuację bardzo ważnie. Wspieranie i obrona wolności słowa, prawa do pokojowych demonstracji, niezależności sądownictwa są kluczowe dla każdej demokracji.”

Tymczasem na liderce proaborcyjnych manifestacji ciążą zarzuty organizacji nielegalnych zgromadzeń pomimo rządowych obostrzeń. Prokuratura dołączyła również zarzuty nawoływania do wdzierania się do kościołów i ich dewastacji, oraz znieważania funkcjonariuszy policji.

A zatem czyżby wysoki urzędnik USA tego nie widział, nie słaszał, nie rozumiał, czyżby już aż do tego stopnia oślepł i ogłuch, chiałoby się napisać?! Coś z nim nie tak?! W takim razie do dupy z taką demokracją, przy czym jak wiemy w Ameryce lubią ostatkiem b. dupy......i wcale się z tym nie kryją . Źródło: dorzeczy.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/departament-stanu-usa-wyrazil-obawy-wobec-zarzutow-dla-marty-lempart,81972,i.html#ixzz6mFUaBq72

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632600

Wyszło szydło z worka! Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o konsekwencjach nagłego zwrotu PO. W czwartek 18 lutego 2021 r. zarząd tej partii zdecydował, że opowiada się za aborcją na życzenie do 12. tygodnia ciąży. Wywiad opublikowany 22 lutego 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632601

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wygłosił dziś 3 czerwca 2021 r. homilię podczas uroczystości Bożego Ciała w Krakowie. Mówiąc o niżu demograficznym w naszej ojczyźnie, przywołał apel prymasa tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego z 1970 r. z Kobyłki pod Warszawą, mówił: „Kardynał Wyszyński zwracał się wówczas do Polaków, aby nie poddawali się ‘wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia’, by nie naśladowali ‘modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje’; by nie naśladowali ‘kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte, czy piąte dziecko’”.

Prymas Tysiąclecia nie owijał w bawełnę, lecz z mocą ostrzegał już wtedy również: „Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!”.

Dlatego podczas tej homilii i abp. Marek Jędraszewski odważył się powiedzieć, to co jest jego obowiązkiem jako Pasterza: „Na silnym fundamencie ciągłości biologicznej buduje się moc kulturowa narodu - jego duch, jego przywiązanie do trwałych wartości, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To one decydują o jego duchowej tożsamości i to one powinny być bronione za wszelką cenę, także, jeśli trzeba, za cenę przelanej krwi i oddanego ojczyźnie z całą świadomością własnego życia.”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/abp-jedraszewski-mowil-o-nizu-demograficznym-cytowal-slowa-prymasa-o-matkach-mordujacych-dzieci-6646677080881952a

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1632602

.......w której my niepoprawni blogerzy i blogerki straciliśmy wpisy z całego roku, oto notatka samego Gawriona z 3 Września 2021 r.: „(...) Witajcie. Na razie serwis mocno odbiega od ideału ale już działa. Pierwsza sprawa i najważniejsza - niestety straciłem backupy (powiem Wam jeszcze jak to się stało) i portal jest w stanie z maja 2020. Tak - wiem że to beznadziejna sytuacja. Jeśli macie wszystkie wpisy, treści to możecie je dodać ponownie i dać mi znać w komentarzu jakie daty poustawiać. (....)”.

Wpis pomógł odzyskać Gawrion i za to wielkie, wielkie dzięki! Naturalnie trwale utracona została oryginalna ocena wpisu, pierwotne zainteresowanie wpisem, jak i b. wiele b. cennych, spontanicznych komentarzy blogerów, blogerek i naszych gości pod samym wpisem. Niestety! Powyższe komentarze......, odzyskać się udało ponownie. STRoch

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1632603