Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Alleluja! Chrystus Pan zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Z tej okazji gorące życzenia radości i pokoju zasyłają Sławek i Marysia Roch z Greenock ze Szkocji. W ten poranek Wieklanocny świętujmy, oto Pan żyje i otworzył nam bramy Nieba, jest nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Niech ta niezwykła tajemnica zwycięstwa nad śmiercią, pozwala nam przekraczać nasze lęki, ograniczenia, przemienia nasze życie. Szczególnie w tym czasie pandemii, gdy wszyscy doświadczamy wiele smutku i niepewności.

Życzymy Wam dużo siły i odwagi, byśmy chcieli jak Maria Magdalena biec do miejsca złożonia ciała Pana, zobaczyć odsunięty kamień, nachylić się do grobu i ujrzeć tam aniołów w bieli. Spotykając Zmartwychwstałego twarzą w twarz odkryć Jego nieskończoną miłość, a potem iść i głosić Jego chwałę innym. Modlimy się gorąco, by ów błogosławiony czas zaowocował dobrem i wszelką pomyślnością w codziennym życiu. Niech tradycja Ojców sprawi, że nie zabraknie na polskich stołach i w tych dniach święconych jaj, mięsa, soli, chleba, słodkiego Baranka oraz życzliwości w naszych rodzinnych spotkaniach.

 

W tym duchu radosnej nowiny przepiękna pieśń „Zwycięzca śmierci”, opublikowana 9 października 2013 r. przez Templum Christi:

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Piękne przedstawienie Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Aniołowie w bieli, otoczeni chwałą Pańską odwalają kamień, u wejścia do grobu, żołnierze rzymscy w strachu opuszczają swój posterunek, a przybliżają się niewiasty Jerozolimskie niosące wonności i święte oleje dla namaszczenia ciała Pana. Inscenizacja opublikowana dziś 3 kwietnia 2021 r. przez EucharisticaTV:

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667514

Niech Święta Wielkiej Nocy będą czasem radości, pojednania i nowej nadziei oraz wniosą w nasze serca otuchę wypełniając nasze domy miłością i pokojem.
Radosnego Alleluja!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1667525

Cudowna Pieśń Wielkanocna która w ostatnich latach podbiła serca Polaków, śpiewa - Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej (WMU). Opublikowana 5 kwietnia 2015 r. przez Ewa:

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667577

Cassandra Star & her sister Callahan. Cassandra Star (10) & her big sister Callahan (19) sing this beautiful & meaningful Easter version of Leonard Cohen's Hallelujah. These Easter lyrics were written by Kelley Mooney, the piano track was arranged by Jeff Buckley of Karaoke Studios & the recording by Maverick Judson of MJ Interactive. Pieśń opublikowana 21 Marca 2021 r. przez Cassandra Star Armstrong:

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667578

Niesamowite Triduum Paschalne w Bazylice św. Trójcy w Krakowie 2014 – Dominikanie. Opublikowany 23 grudnia 2014 r. przez KrzysieX87:

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667579

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667602

Niech Ciebie i  Wszystkich z Twojej Rodziny prowadzi Zmartwychwstały Chrystus, rozświetla Wasze kroki, obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami oraz chroni przed niebezpieczeństwami. I takie same życzenia kieruję do Wszystkich Niepoprawnych.

 Pozdrawiam serdecznie  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1667603

Jest to przepiękna Sekwencja Wielkanocna z XI wieku. Na lirze korbowej - Joachim Mencel, śpiew - Ewa Domagała, o. Mariusz Wójtowicz OCD, mix - Paweł Gorczyca, montaż - Marek Domagała. Opublikowana 3 kwietnia 2021r. przez o. Mariusz Wójtowicz OCD - Mistyka codzienności:

Polecam też gorąco i tę Pieśń Wielkanocną: „Zmartwychwstał Chrystus Król, Zakrólował nasz Bóg”. Opublikowana 9 kwietnia 2012 r. przez volender:

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667615

Na ulicach! Radośnie wielbiąc Pana! Z wielką werwą i siłą, z mocą głosić Zmartwychwstanie Jezusa! Wykonanie to połączone grupy muzyczne Pieszej Pielgrzymki Tomaszowskiej 1 lipca 2015 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Śpiewnik "Śpiewajmy Panu" nr 585. Pieśń opublikowana 6 lipca 2015 r. przez Maskacjusz TV, a zatem:

1. Pokłońmy się przed Nim. D h

On naszym Panem jest. e

Pokłońmy się przed Nim. D h

On naszym Panem jest. e

Pokłońmy się przed Nim. D h

On naszym Panem. e

Amen, amen alleluja. D h e

 

2. Radujmy się bracia ...

Radujmy się siostry...

Radujmy się wszyscy...

 

3. Jezus Chrystus zmartwychwstał

Jezus Chrystus zmartwychwstał

On dla nas zmartwychwstał

 

4. Posyła nam Ducha...

Posyła nam Ducha...

Posyła nam Ducha swego...

 

5. Chrystus

do nas powróci...

Chrystus do nas powróci...

On do nas powróci...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667617

Szokujące pytanie! A jednak najważniejsza prawda naszej wiary nie przez wszystkich została przyjęta i to od pierwszych dni. Musimy zawsze pamiętać, iż jeden z dwunastu zdradził i powiesił się nieszczęśnik, jeden trzy razy się zaparł i gorzko później płakał, jeszcze jeden nie chciał właśnie uwierzyć, a potem wrócił do b. głębokiej wiary. Nie mówiąc już o tej drugiej stronie medalu (żołnierze rzymscy, arcykapłani żydowscy)...... . A teraz spróbujmy to sobie przemnożyć przez 100 tys., by znaleźć się w czasach współczesnych (naturalnie tak być nie musi) ale daje to b. solidnie do myślenia, nieprawdaż?! Gorąco polecam: „Jaka jest prawda?”. Opublikowany 1 kwietnia 2021 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667666

Alleluja! W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy! Niech troski i smutki zginą, przepadną! Niech wszystkie stworzenie wielbi Pana za dzieła, które stworzył, których dokonał silnym swym ramieniem. Gra i śpiewa wdzięcznie i radośnie Clemensianum. Pieśń opublikowana 8 Maja 2018 r. przez Zespół Clemensianum:

1. Niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach,

na wysokościach cześć niech oddadzą,

wielbijcie Pana, duchy niebieskie,

wielbicie Pana, Jego zastępy.

 

Ref.:

Alleluja, Alleluja, Alleluja,

 

2. Słońce, księżycu, wielbijcie Pana,

gwiazdy świecące wielbijcie Pana,

niebiosa niebios, wielbijcie Pana,

wody podniebne wielbijcie Pana!

 

3. Niech wszyscy wielbią Imię Pana,

bo Jego Słowo stwarza wciąż wszystko,

bo tylko Jego Imię jest wzniosłe,

niechaj na wieki brzmi Jego chwała!

 

4. On daje siłę swemu ludowi,

z prochu podnosi swoich przyjaciół,

jest Bogiem bliskim dla Izraela,

swoich wybranych On sam umacnia.

 

5. Niech zabrzmi chwała Ojcu, co stwarza,

Jego Synowi, który jest Panem,

Duchowi, który w nas zamieszkuje,

przez wszystkie wieki wieków. Amen!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667690