Antysemityzm – antypolska prowokacja w służbie Putina

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

I Putin, i rodzima antypolska oPOzycja mają ten sam kłopot. Otóż opowieści o fali antysemityzmu w Polsce pozostają najczęściej bez pokrycia w faktach.

 

Wielki polski poeta, aczkolwiek do wieszczów nie zaliczany, Adam Asnyk pisał przed laty:

 

Antysemityzm dziś już prowadzą handlarze,

Z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi;

Skoro się interesem korzystnym pokaże,

Niezawodnie go ujmą w swoje ręce Żydzi.

 

Na naszych oczach trwa wielka akcja szukania antysemityzmu w Polsce.

Ze względu na działalność publicystyczną często zaglądam na strony zarówno Otwartej Rzeczpospolitej jak i Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Faktycznie można się przerazić, jak wielka jest presja środowisk stricte lewicowych na ograniczenie wolności słowa w Polsce.

Pośród przykładów ksenofobii i rasizmu wymienione jest np. wypowiedź mieszkańca Sokółki

- „Widać że i dla mamusi niczego nie brakuje skoro zadawała się z czarnymi fiutami?”.

Wraz z aktem oskarżenia sprawa trafiła do sądu. Ktoś dostał grzywnę za wpis w mediach społecznościowych: - „brudne szmaty won z Polski, to nasz kraj!"

Ktoś z kolei wziął przykład z Janusza G. i napisał na twitterze:

- "HOMOSEKSUALISTÓW TRZEBA TĘPIĆ JAK WSZAWICE TO SĄ ZWYRODNIALCY KTÓRZY POWINNI BYĆ ZAMYKANI LUB USYPIANI JAK BEZPAŃSKIE PSY".

Tak naprawdę na kilkadziesiąt przykładów tylko jeden dotyczył wypowiedzi kandydata na senatora z pewnej partii:

"Albo się k... bierzta za robotę i będziemy coś robić, albo się wszyscy k... pakujcie i wyjeżdżajcie z tego kraju, bo nas ta k... żydowska menda k...zaleje (...) Ch...im w dupę tym k... jeb... żydowskim na terenie Polski!"

Z kolei Otwarta Rzeczpospolita podaje o dochodzeniu w sprawie tzw. kłamstwa oświęcimskiego na NEon24 i trzech wyjątkowo debilnych wpisach antysemickich (traktowane jako jedno zdarzenie).

I tyle.

A więc z punktu widzenia antypolskiej propagandy Putina oskarżającego nas o masowy antysemityzm kompletne fiasko. Materiały obu mocno lewicowych instytucji nie nadają się do szerszego wykorzystania.

A zatem agentura wpływu musi sprostać zapotrzebowaniu.

Już carska Ochrana, której spora część funkcjonariuszy została wchłonięta przez bolszewicką Czeka zdawała sobie sprawę ze znaczenia prowokacji. Jewno Azef to najsłynniejszy i najbardziej krwawy prowokator. Ale było ich więcej, praktycznie każda licząca lub mogąca się liczyć grupa opozycyjna miała swojego czerwonego „diabła-stróża”.

Ten system działał dalej mimo zmiany ustroju.

Pamiętamy jedną z największych po wojnie prowokacji urządzonych przez NKWD i raczkującą wówczas jeszcze „polską” bezpiekę – operację Cezary, zwaną również jako V Komendą lub V Zarządem WiN.

Pamiętamy także opowieści o bezpieczniackim prowokatorze Maleszce, czy też o TW Jolancie Lange (Gontarczyk), działającą w Ruchu Światło i Życie ks. Blachnickiego.

Wszystkich ich cechował radykalizm na pograniczu fanatyzmu. Dopiero w drugiej połowie lat 1980-tych zaczęliśmy sobie zdawać sprawę z tego, że ci pozornie najtwardsi i najbardziej nieprzejednani są tacy tylko dlatego, „bo taki rozkaz wydał im kapitan”, jak powtarzaliśmy za Czeczotem.

Oczywiście nie wszyscy, ale faktem było, że zaczęliśmy wtedy na nich uważać.

Co dzieje się dzisiaj?

Ujawnienie polskiego antysemityzmu, i to nie w kontekście historycznym, ale istniejącego realnie, jest potrzebne niektórym środowiskom jak powietrze.,

Stąd dziwna, wydaje się niewytłumaczalna wręcz obojętność wskazanych wyżej dwóch lewackich ośrodków w stosunku do przejawów antysemityzmu w pewnych mediach.

Zupełnie tak, jakby ktoś szeptał na ucho blogerom NEon24 – piszcie, wszak my Polacy złote ptacy a nimi każdy się brzydzi – tacy są Żydzi. ;)

I dlatego tacy ludzie, wykazujący jawne zaburzenia umysłowe, jak Nikander czy też Kosiur są bezkarni.

 

Oczywiście nie są to jedyni pożyteczni idioci na polskojęzycznym portaliku. Jest tam całkiem spora sfora zoologicznych antysemitów, których jedynym powodem istnienia jest dostarczanie Putinowi (i innym wrogom Polski) antypolskich argumentów.

 

Niestety, również i na NP mamy podobnych prowokatorów.

Pozornie próbujący uwiarygodniać się jako Polacy i Patrioci tak naprawdę nigdy niczego wartościowego nie napisali. Wystarczy przejrzeć wyjątkowo skromny dorobek najbardziej zajadłych „patriotów”, by zrozumieć, na czym to polega.

Ich zadanie bowiem jest inne. Nie jest istotna treść wpisu – ważne jest tylko, by było jak najwięcej negatywnie o Żydach. Taka nawalanka praktycznie całodobowa najlepiej z wykorzystaniem jeszcze przedwojennych pejoratywnych określeń jak słynne „pejsaty”.

Co z tego, że dochodzi do absurdów? Jeśli by na poważnie traktować wypisy niektórych co większych idiotów mogłoby się okazać, że w 38-milionowym kraju mamy już prawie 65 milionów Żydów.

I nie jest to ostatnie słowo.;)

 

Rosyjski czy europejski czytelnik nie będzie jednak zagłębiał się w rozróżnienia – im wystarczy, by NEon był przedstawiony jako polski i patriotyczny portal, a np. 3j jako typowy przedstawiciel polskiego ziemiaństwa.

 

Po to właśnie są rozsiewani na blogach niczym wirusy grypy – ich mocodawcy liczą bowiem, że jeszcze kogoś zainfekują.

Dlatego polska racja stanu wymaga, aby ich tępić bez litości.

 

Czym innym bowiem jest rzeczowa krytyka poszczególnych zachowań konkretnych osób czy nawet państwa Izrael, czym innym zaś wyzywanie Polaków od „pejsatych” itp. i przypisywanie złych cech charakteru tylko ze względu na narodowość.

Takie wpisy powodują, że różnego rodzaju Grabowscy czy też inni polakożercy każdy nawet najbardziej racjonalny argument mogą zbyć lekceważąca. I opinia społeczna temu przyklaskuje.

Im prędzej zrozumiemy, że za rzekomym „patriotą”, synem „obszarnika ziemskiego” itd. tak naprawdę kryje się rosyjski antypolski zadaniowiec tym prędzej oczyścimy przestrzeń wirtualną.

Ataki nie tylko putinowskich zadaniowców, ale też pożytecznych idiotów są praktycznie nieustanne.

Jako podręcznikowy przykład służy Jjj – jego nieudolne próby legendowania się jako patrioty, katolika i Polaka zostały przeze mnie zdemaskowane już dawno.

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/jjj-patriota-byl

Ruska natura tymczasem dawała znać w każdym poście.

 

Tacy ludzie jak on, Z. Niebieski, Słupianek, Rus(z)kiewicz itp. dostarczają antypolskiej propagandzie argumentów. To jest jedyna rola, jaką pełnią, chociaż, być może przynajmniej jeden z nich nieświadomie.

Dlatego my, Polacy, musimy tępić w zarodku tę antypolską jaczejkę.

 

Won za Don!

 

Ps. Ktoś mógłby zarzucić, że pominąłem Rebeliantkę, której antypolskość jest znana powszechnie podobnie jak i zakłamanie. Tu jednak sprawa jest trochę inna. Jej nienawiść do Polski wynika z tego, że wszystkie instancje sądowe i prokuratury odrzuciły prawomocnie wnioski o nienależne odszkodowanie.

 

3.07 2020

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:18)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637478

Dziwne, że uważasz się za "dziennikarzycę" i nie pojmujesz podstaw warsztatu. Żenada!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1637492

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przyjrzyjcie się, ludzie, czym się trudni ten "dziennikarz".

Inwigiluje non stop ludzi na FB i różnych portalach, po czym wyrywa ich opinie z kontekstu bądź zmyśla w ogóle nigdy nie wypowiedziane frazy, po czym pisze "demaskatorskie" teksty, które trafiają potem do "Wyborczej", "Otwartej Rzeczpospolitej" i Bóg wie, gdzie jeszcze.

Już Wam na to zwracałam uwagę, gdy bronił prof. Popiołka i studentów-genderowców, atakujących prof. Budzyńską. Ale część do dzisiaj nie potrafi przyjąć oczywistych faktów do wiadomości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637498

Jakbyś miała odrobinę wstydu powinnaś już dawno zlikwidować tutaj konto, obrończyni pedofilów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1637501

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak atakowałeś Chrystusowców i twierdziłeś, że muszą płacić milion panience za jej ponad roczny związek z byłym zakonnikiem, który razem ze swoim "gwałcicielem"  skrzętnie ukrywała przed zakonem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637506

Wystarczy waszego jazgotu, antypolacy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1637509

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

świadczą o tobie, lewacki oszuście i kablarzu.

EOT.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637511

Laciem w tłuste dup.ko. I tyle. A poza tym wami obojgiem powinien zająć się psychiatra, i to w warunkach szpitalnych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1637515

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Gdy 17 września 1939 twoi potomkowie ż żydo-bolszewickiej armii czerwonej napadli na Polskę, to żydzi byli piersi by bolszewikom przekazać kto Polska inteligencja. 

I tak było z moją rodziną wywiezioną na Sybir i do Kazachstanu.

Już mnie raz podał do prokuratury, za antysemityzm, który wyssał sobie z własnej dupy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9
#1637484

Zabolało, twawariszczi?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1637486

Gliwicki parobku i kapusiu. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1637489

... ale tym razem bez błędów.
(Porównaj teksty i wychwyć błędy)

"Gdy 17 września 1939 roku twoi potomkowie z żydobolszewickiej Armii Czerwonej napadli na Polskę, to żydzi byli pierwsi, by bolszewikom donieść, kto z polskiej inteligencji jest zagrożeniem dla sowieckiego komunizmu. 
I tak było z moją rodziną, którą dzięki żydowskiemu donosicielowi wywieziono na Sybir i do Kazachstanu".

Pozdrawiam
Satyr

P.S.
Nie mam nic przeciwko treści Twojego komentarza i się z nią w zupełności zgadzam.

Jednakże chciałbym, byś wiedział, że począwszy od dzisiaj, - będę robił erraty Twoich tekstów, ale już publicznie.
A będę to czynił tylko dlatego, bo poprzednio stosowane przeze mnie uwagi traktowałeś agresywnie i napastliwie, zarzucając mi, iż naruszam Twoją wolność i że nikt nie ma prawa Ciebie pouczać. 
A to, że łamiesz wszelkie zasady polskiej pisowni, - jest w porządku??? - I że Tobie, jako patriocie wolno pisać niezgodnie z polską pisownią???

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637491

Dołączyłeś do moich wrogów, masz prawo robić co ci się podoba, takie twoje prawo.

Żegnam i nie licz na żadne rozmowy. skoro stanełeś po stronie takiego plugawca i kapusia jak HD, po tylu latach wspólnych rozmów i setek godzin przegadanych na skype. - "I że Tobie, jako patriocie wolno pisać niezgodnie z polską pisownią???" To twój cytat Satyrze.

Bezczelne kłamiesz i mnie w ten sposób okrótnie zelżyłeś i splugawiłeś na NP, wobec użyzytkowników tego portalu. Tak samo to zrobiłeś jak HD, Jazgdyni i inni. Więc nasza przyjażń portalowa i ta prywatna, właśnie dobiegła końca.

Jeszcze tylko napisz jak HD, że moja mama to alkocholiczka i będzie z HD sztama na całego.

Masz teraz nowych kolegów, którzy ci dupę obrabiali i obrabiają, to teraz możesz z nimi wymieniać poglądzy polityczne, ale już nie zemną.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1637495

jego chorych kocopałów to wróg. ;)  I ktoś ma wątpliwości, że to stary fasowiec?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1637503

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...często graniczy z naiwnością.
Wybacz, ale skoro potrzebowałeś lat i setek godzin...aby się przekonać jaką moralność przedstawia Satyr...może ten przypadek wreszcie cię czegoś nauczy.

Do niektórych osobników, zaufanych gawriona , nie wolno się zbliżać i dyskutować.
Ale bez obaw, coś takiego jak satyr, nie jest wstanie Cię ani splugawić ani zelżyć na NP.
To tylko jeszcze jedno świadectwo świadczące o nim samym, które można dołączyć do innych.
Oto przykład:

Witam Cię JCS!
Jestem Satyr, piszący tu od czerwca 2012 roku i stowarzyszony z Redakcją tego portalu.
Ponieważ w jednym z Twoich ostatnich komentarzy przeczytałem, że studiowałeś w WSKSiM
w Toruniu, proszę Ciebie o przybliżenie informacji, które dadzą obraz na tyle skuteczny,
by Twoje komentarze nie były w ocenach minusowane.
Zatem, jeśli nie masz nic do ukrycia - podaj, jaki kierunek studiowałeś w na WSKSiM
i kto był Twoim promotorem pracy końcowej. Pytam, bo jestem w stanie pomóc Tobie
w zaistnieniu na tym portalu, wszakże pod warunkiem, że będę coś więcej o Tobie wiedział.
Zbieranie samych minusów nie należy do przyjemności, więc jeśli masz szczere zamiary -
daj mi tę informację.
Serdecznie pozdrawiam i życzę samych dobrych wpisów na Niepoprawnych,
Satyr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1637512

Nutka na dobry sen

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637516

Jednego mniej i wszystko.

Wieżę w człowieka, taki już gestem, ale nie nastawiam druhiego policzka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1637530

ERRATA

Jest: Wieżę w człowieka;
Winno być:
Wierzę w człowieka;

Jest: taki już gestem;
Winno być: taki już jestem;

Jest: ale nie nastawiam druhiego policzka;
Winno być: ale nie
nadstawiam drugiego policzka.

 

Jak na jedno zdanie, to stanowczo za dużo tych błędów!!!

Satyr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637543

"gestem" i "druhiego" to literówki!

Jestem jaki jestem jak doskonale wiesz, Satyrze, komentarze pisze niejednokrotnie pod wpływem dużego poirytowania. Dlatego zdarzają się literówki. Co do "reszty" to przyczyny bywają różne.

Boli jak przyjaciel punktuje choćby w dobrej wierze. W pana przypadku można by zacytować Cezara: "Et tu Brute contra me."

PS

Panie Satyrze... jak łatwo zaszczuć uczciwego Czlowieka...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1637656

Jego wpis, tylko pokazał, że przyjaciół poznaje się w biedzie, a nie wystawia na pośmiewisko.

Nie będę ukrywał że pomógł mi dużo, ale tak się nie robi, by prywatne sprawy wykazywać na forum, tylko dla tego że mam swoje zdanie i nie pozwalam narzucić sobie jego myślenia

Satyr i Markowa są tutaj najlepsi, a pozostali walą błęddy i literówki nie zgorzej jak ja.

Ale gdy chcesz kogoś uderzyć, to kij zawsze znajdziesz. Wybrał taką drogę, jego prawo.

Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1637662

Jest: dla tego,

winno być: dlatego.

Identycznie jak: "w tedy", nie jest to tzw. literówka!
Nie reagowałbym na taką pisownię słowa
"dla tego", gdyby nie fakt, że ten błąd popełniasz w każdym wpisie (także na gadaczce), ilekroć tego słowa używasz. A uzbierało się już takich przypadków co najmniej 50, mimo moich uwag, które wnosiłem telefonicznie lub za pośrednictwem Skype'a. 

A teraz odnośnie treści Twoich komentarzy

Napisałeś (tutaj), cyt.: "Jego wpis, tylko pokazał, że przyjaciół poznaje się w biedzie, a nie wystawia na pośmiewisko (...)". Chodziło o mój wpis (tutaj). 

Także (tutaj) napisałeś, cyt.: "W dupie mam takich kolegów, koledzy moi to Ci co mnie wspierają i pomagają, a nie oczerniają. (...) Bo mnie będzie Bóg oceniał, a nie jakiś pojebus. Co myśli że wszystkie rozumy pozjadał i tylko on wie jak ratować Polskę.".

Natomiast Evie (tutaj) napisałeś, cyt.: "Mogliśmy się po sprzeczać, ale wszystko zostawało między nami, a Jasiek nasz spór wniósł na forum i chciał mnie ośmieszyć i upokorzyć i pokazać swoją dominacje".
I tu kolejna errata: nie piszemy
"po sprzeczać", tylko "posprzeczać"!!!

 

Co ja na to?

 

1.
Jeśli Cię nurtuje pytanie, dlaczego zacząłem tak ostro publicznie reagować na błędy, jakie popełniasz, to odpowiadam:
– dlatego, ponieważ w przedostatniej naszej rozmowie na Skype w dniu 22 kwietnia br. zachowałeś się bardzo arogancko, napastliwie i bezczelnie, gdy zwróciłem Ci uwagę na błędy, po czym po chamsku rozłączyłeś się. A nie był to odosobniony przypadek, bowiem już to mnie parę razy z Twojej przyczyny spotkało.
Wkrótce po tej rozmowie, w ciągu dwóch miesięcy otrzymałem trzy maile od Niepoprawnych z pretensjami do mnie, że mój kolega (chodziło o Ciebie) – tak przeze mnie broniony na naszym serwisie – "sadzi niemiłosierne byki" (ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne) w swoich wpisach, a ja nie reaguję. Dlaczego nie poproszę Ciebie o skorygowanie tych błędów?! Dlaczego - jako stowarzyszony z Redakcją NP pozwalam na zaniżanie poziomu naszego niepoprawnego serwisu?

Dlatego 2 lipca br. postanowiłem wreszcie połączyć się z Tobą i porozmawiać na ten temat. Ledwie zacząłem rozmowę, a Ty "gruchnąłeś", że nikt Ci nie będzie mówił, co i jak masz pisać!!! Miałem jeszcze złudną nadzieję, że usłyszę Twoje słowo "przepraszam"... za chamskie zakończenie kwietniowej rozmowy na Skype. Skoro tak postąpiłeś, nie mam innego wyjścia, jak zacząć reagować publicznie na forum Niepoprawnych.

2.
To nie ja wystawiłem Ciebie na pośmiewisko, a tym bardziej oczerniłem, - co mi zarzuciłeś!
To Ty sam siebie oczerniasz i wystawiasz na pośmiewisko poprzez publikowanie tak niechlujnych tekstów!!!
Dopuściłeś się bezczelnie kłamstwa twierdząc, że ja Ciebie nie wspierałem i nie pomogłem Tobie. Jak mogłeś tak napisać???!!!
Jak by tego było mało,… kilka godzin później napisałeś do ccassiumm7 (
tutaj), cyt.: "Nie będę ukrywał że pomógł mi dużo, ale tak się nie robi, by prywatne sprawy wykazywać na forum, tylko dla tego że mam swoje zdanie i nie pozwalam narzucić sobie jego myślenia".

Zatem, raz napisałeś, że masz w dupie takiego kolegę, który zamiast pomagać, – oczernia, a w innym komentarzu napisałeś, że pomogłem Ci dużo.
A kto może napisać takie zdania, które się wzajemnie wykluczają? Oceń. 

3.
Czy ja Ci zabraniam mieć własne zdanie? Czy narzucam Ci tok swojego myślenia?
„Porąbało” Cię na umyśle, czy co??? Pokaż mi, w którym komentarzu czyniłem takie naciski, bo ja ich nie widzę! Przecież nie komentowałem w negatywny sposób faktu, że w I turze wyborów głosowałeś na Krzysztofa Bosaka. Nie stosowałem wobec Ciebie z tego tytułu absolutnie żadnych epitetów czy plugawych słów.
Owszem, „dociskam” Ciebie, byś – jak na patriotę przystało – miał także poszanowanie dla pięknego i bogatego naszego języka ojczystego. Nic poza tym. Przestrzeganie zasad polskiej pisowni jest jednym ze znaczących przejawów patriotyzmu. Nie wiedziałeś o tym??? – To szkoda, że nie wiedziałeś i przykro mi z tego powodu.

Nazwałeś mnie „pojebusem”, który ma czelność Ciebie oceniać oraz tym, który pozjadał wszystkie rozumy! No,… pięknie, ale się popisałeś!

Wobec tych epitetów i drwin pod moim adresem, równie dobrze mógłbym się zrewanżować i określić Ciebie zgodnie prawdą, kim Ty jesteś. Ale z tymi określeniami (nie epitetami i wyzwiskami!) jeszcze poczekam. Zobaczę, na co dalej będzie Ciebie stać.

Odnośnie „recepty” na ratowanie Polski, to nie ma ona nic wspólnego z Krzysztofem Bosakiem. Tego jestem pewny na sto procent. Mimo tego, że bardzo dużo czytam, oglądam i słucham materiałów na temat sytuacji politycznej w Polsce, w Europie i świecie – nie mam idealnej i realnej „recepty” na ratowanie Rzeczpospolitej. Zawsze pojawiają się przeszkody, które wzajemnie powiązane, – bardzo utrudniają osiągnięcie naszego celu.
Ty też tej 100-procentowej „recepty” nie masz.

Podsumowując: - „zjedź z tonu”, bo nie jestem smarkaczem z wykształceniem podstawowym.

Na koniec proszę, byś przeanalizował bez emocji i tak często stosowanej spontaniczności swoje postępowanie wobec mnie i wysnuł właściwe wnioski.  

Satyr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637718

Gdybyś Marku tak zrobił sobie rachunek sumienia,to wówczas "dowiedziałbyś się" co jest przyczyną że nawet najwierniejsi koledzy odsuwają się od Ciebie.

Może warto

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637524

W dupie mam takich kolegów, koledzy moi to Ci co mnie wspierają i pomagają, a nie oczerniają.

I choćbym sam tu pozostał, to mam to w dupie, co będziecie na mnie wypisowali i jakie pomyje wylewali by mi brużdzić i mnie oczerniać. Bo mnie będzie Bóg oceniał, a nie jakiś pojebus. Co myśli że wszystkie rozumy pozjadał i tylko on wie jak ratować Polskę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1637528

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

od posta. To jest wymiar twojej "polskości", antypolski szczurze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1637529

Ten facet nie ma żadnej miary w podłych obelgach, szkoda mu nabijać odsłon.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1637532

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

katolików!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1637533

Ty też zmień swego awatara na fallusa i w tedy będziesz największy członek na NP.

I to jest fakt, którego nie można zaprzeczyć.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1637565

Jest: i w tedy będziesz największy członek na NP;

winno być: i wtedy będziesz największym członkiem na NP.

I nie jest to tzw. literówka!
Nie reagowałbym na taką pisownię słowa 
w tedy, gdyby nie fakt, że ten błąd popełniasz w każdym wpisie (także na gadaczce), ilekroć tego słowa używasz. A uzbierało się już takich przypadków co najmniej 50, mimo moich uwag, które wnosiłem telefonicznie lub za pośrednictwem Skype'a. 

Satyr 

P.S.
Co do treści wyrażonej w zdaniu, - od strony merytorycznej nie mam uwag. Jest dobrze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637579

Jednak szacunek się też należy.Odpowiadał mi na moje komentarze w j.angielskim więcej niż poprawnie

Czyli jest nieźle

8-)))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637582

Nie znam języka angielskiego, wszystko co ci pisałem, to z tłumacza gogle, a on tłumaczy byle jak.

Nie chcę i nie potrzebuje nic, a szacunek niech ten pan da, dla tych co mu dupsko obrabiają, bo to teraz jego koledzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1637584

Kogo miałeś na myśli pisząc, cyt.: "W dupie mam takich kolegów, koledzy moi to Ci co mnie wspierają i pomagają, a nie oczerniają"??? Oraz kto ma być tym "pojebusem" i tym, co wszystkie rozumy pozjadał???

 

Satyr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637548

Napisałeś: "W dupie mam takich kolegów, koledzy moi to Ci co mnie wspierają i pomagają, a nie oczerniają".

Janek Cię oczernia? Janek Cię nie wspierał i nie pomagał??? Chcesz, żebym Ci przypomniała tutaj publicznie???
Zastanowiłeś się nad swoimi słowami? Chyba bezmyślność i spontaniczność Cię dopadła i... nie chce puścić.
Mam nadzieję, że w sposób rozsądny i roztropny wybrniesz z tej sytuacji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1637600

Zawiodłaś się na mnie, trudno przeżyje. Chcecie prywatne sprawy wyciągać, to proszę, ale kij ma dwa końce.

Jasiek stał się dla mnie powietrzem, ani nie będę o nim pisał, ani nie będę go punktował, ani nie będę mu odpowiadał.

Mogliśmy się po sprzeczać, ale wszystko zostawało między nami, a Jasiek nasz spór wniósł na forum i chciał mnie ośmieszyć i upokorzyć i pokazać swoją dominacje.

A wpisy nie do niego były adresowane i on dobrze o tym wie.

Cześć Eva.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1637610

Marek

Q..............................a

Daj wreszcie na luz

Napij sie i wyluzuj

Ja teraz pije Twoje zdrowie oraz Satyra i Evy

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637615

Wątroba znowu ci doskwiera? Co ci znowu się nie podoba?

Już nic nie można napisać? By ci się znowu nie pasowało, maruda się robisz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1637618

Przecież ja tylko skopiowałem Twój tekst, następnie skorygowałem w nim błędy. Nic poza tym.
Zaznaczyłem, że nie mam nic przeciwko treści Twojego komentarza i się z nią w zupełności zgadzam.

Dalej napisałem, cyt.: "Jednakże chciałbym, byś wiedział, że począwszy od dzisiaj, - będę robił erraty Twoich tekstów, ale już publicznie. A będę to czynił tylko dlatego, bo poprzednio stosowane przeze mnie uwagi (wnoszone dziesiątki razy telefonicznie i poprzez Skype'a - przyp. Satyr) traktowałeś agresywnie i napastliwie, zarzucając mi, iż naruszam Twoją wolność i że nikt nie ma prawa Ciebie pouczać. 
A to, że łamiesz wszelkie zasady polskiej pisowni, - jest w porządku??? - I że Tobie, jako patriocie wolno pisać niezgodnie z polską pisownią???
".

Nie wiem, jak trzeba mieć pokręcone w głowie, by nie zrozumieć mojego prostego przekazu i w dodatku przekręcić jego znaczenie pisząc, cyt.: (...) Bezczelne kłamiesz i mnie w ten sposób okrótnie zelżyłeś i splugawiłeś na NP, wobec użyzytkowników tego portalu. Tak samo to zrobiłeś jak HD, Jazgdyni i inni"

Errata do twojego tekstu:
Jest: okrótnie;
Winno być:
okrutnie;
Jest: użyzytkowników;
Winno być: użytkowników.

Zatem mam pytania:
- Gdzie Ty tu widzisz moje kłamstwa??? 
- W jaki sposób Cię zelżyłem i splugawiłem??? Czyżbyś miał na myśli to, że zapowiedziałem iż będę zamieszczał erraty Twoich tekstów??? Przecież zelżyłeś się i splugawiłeś sam na NP - pisząc teksty z potężną ilością błędów, przeplatanych epitetami!!! Nie ingeruję tu w treści od strony merytorycznej.
- W którym komentarzu poparłem HD, Jazgdyni i innych w Twojej z nimi "nawalance" i opowiedziałem się po ich stronie??? Podaj mi linki do tych komentarzy.

Satyr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637546

na gnoju wozie

 

wydaje mu się

że jest wielki pan

wiozą go w powozie

a on siedzi

na gnoju wozie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1637562

...i błędów w tekstach są tu niemiłosiernie tępione i wyszydzane. Tylko raz spotkałem się z przychylnym odzewem. Zdaje się, że walka z Polską toczy się również na froncie języka polskiego. Ma wyglądać jak inteligent z PRL - siermiężnie, w sweterku - niczym Frasyniuk przy okrągłym stolcu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1637628

Po pierwsze: czym innym jest czepianie się drobnych uchybień  i pisanie złośliwości z powodu  spornych  niezręczności językowych, a czym innym  grzeczne zwrócenie uwagi na  rażące błędy ortograficzne.

Po drugie są osoby, które mają dysfunkcje w zakresie posługiwania się językiem pisanym, jedną z tych dysfunkcji jest dysleksja, w szczególności dysortografia.

W przypadku jjj wiele wskazuje na to, że  ma tę przypadłość. W przeciwnym wypadku  należałoby założyć  skrajną niedbałość, świadome  lekceważenie  czytelników i tego,jak innym te liczne błędy rzucają się w oczy, a o taką postawę na portalu  dla dorosłych, portalu o poważnej tematyce u nikogo nie podejrzewam.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637666

100 : 100

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1637670

Dziękuję za Wasze ostatnie komentarze! Zwłaszcza iż są wyrazem kobiecej mądrości i wrażliwości. To są uczucia raczej nie znane płci odmiennej!

"Dysortografia może być korygowana, jednak całkowite ustąpienie objawów występuje bardzo rzadko." (Z Wikipedii)

Wolałabym, gdyby "roztrząsanie" błędów we wpisach Marka nie odbywało się na forum. Bo teraz - mnie także zabolało.

Boli mnie, gdy dochodzi do podobnych "przepychanek" między blogerami, których uważam za Polskich Patriotów. Szczególnie - w momenie gdy nasza Ojczyzna znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Powinniśmy sobie nawzajem okazać wiele szacunku, wyrozumiałości i dobrej woli. Oraz delikatności. Mimo że ja osobiście - jestem trochę jak Rob Roy - nawet ze szpadą przyłożoną do gardła - nie myślę o śmierci, płaczu czy poddaniu się, myślę o zwycięstwie! Nie mniej - we "własnym obozie" nie może mieć miejsca podobny typ "walki". Musimy posiadać przestrzeń, w której będziemy czuć się bezpiecznie, gdzie znajdziemy podporę gdy stracimy siły, gdzie nasza słabość nie stanie się okazją do ataku.

Wcale nie chodzi o bezwzględną jednomyślność. Chodzi o to, że pryncypia mamy takie same, nawet jeśli różnią nas pomniejsze szczegóły.

"Prawda" musi być przekazywna z miłością, w przeciwnym razie staje się bezlitosnym oskarżeniem (inkwizycją).

Dodam, że męczyłam się przy tym komentarzu - sama popełniłam wiele "ortów", które z wielkim trudem korygowałam. Bo mimo wyboru języka polskiego - mój edytor - chyba z jakimś duńskim "nadzorcą" - wszystkie słowa w tekście podkreśla na czerwono (dobrze, że nie koryguje ich!)

Pozdrawiam wszystkich Polskich Patriotów, ukłony - dla Wszystkich Mądrych, Odważnych, Wytrwałych, Niezłomnych,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637722

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Dysortografia może być korygowana, jednak całkowite ustąpienie objawów występuje bardzo rzadko." 

Mama mi opowiadała jak w czasch minionych leczono dysgrafie etc.

Zeszyt 16- kartkowy od nauczyciela , następnie przepisanie wyrazu z błędem 1000 razy ale poprawnie i....

lekarstwo działało do końca życia.

Wszystko poza lekcjami w szkole

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637768

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Krispin nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

,,,i twój wpis jest oczywistym przykładem czepiania się, bo kiedy widzę czyjś błąd najpierw zwracam uwagę bez uszczypliwości (pierwsze 3 takie uwagi wysłałem w PW, ale bez odzewu, więc nie bawię się już w Wersal i piszę grzecznie w komentarzu). Ty za to wzięłaś w obronę taką osobę, za co zostałaś pogłaskana po główce. Gdzie tu sens? Gdzie logika? Chyba w bucie. I tym do chodzenia i w głowie. Przemyśl to następnym razem. Chyba, że jedynym twoim celem jest zaskarbianie sobie w ten sposób przychylności osób ci wrogich. O naiwna, już to pisałem - w swoim czasie i tak dostaniesz od nich kopniaka, więc próżne twe wysiłki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1637720

Chyba, że jedynym twoim celem jest zaskarbianie sobie w ten sposób przychylności osób ci wrogich.

Ja wrogów tu nie mam, bo nikogo nie postrzegam jako wroga. A jeśli nawet ktoś byłby mi wrogi to nie mój problem, tylko jego :-) 

A dlaczego?  Odpowiedź w liście do Efezjan 6:12. i liście do Rzymian 12,20.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637748

Krispin - niestety - ma rację. Dzisiaj niektórzy ludzie są podli do tego stopnia, że pięknie się masują i... potrafią "przywalić" w najmniej oczekiwanym momencie.
Chciałoby się napisać:
Boże, chroń nas przed takimi przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę.

Pozdrawiam
Satyr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637752

Dzięki za troskę, to miłe, ale poradzę sobie. Przegram jeśli dam się wciągnąć w  "mafijne" myślenie. 

Nie po to tu jestem, aby się komukolwiek przypodobać, ani nie po to aby komukolwiek udowadniać swoje racje. Zdobywam wiedzę, poznaję różne punkty widzenia, rozszerzam swoje horyzonty, a jeśli komuś  uda mi się  pomóc zdobyć jakaś wiedzę, poznać różne punkty widzenia, rozszerzyć horyzonty, czy zwrócić uwagę na coś, co być może przeoczył to świetnie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637758

Szanowny panie Satyr.

 Dzisiaj niektórzy ludzie są podli do tego stopnia, że pięknie się masują (...)

 "masują" - powinno być maskują!

Dość długo ten błąd wisi, więc podpowiadam.

To tylko literówka... bez urazy.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1637767

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Krispin nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...i w związku z tym mam nadzieję, że przestaniesz się czepiać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1637787

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1637490

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1637505

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1637507

Czy złodziej przyzna się że jest złodziejem, to tak sama jak z tym plugawym padalcem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1637525

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1637526

troll od języka się psuje...

 

troll od języka się psuje

od którego "chujło" Putin

sprawności oczekuje 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1637538

prace kołchoźnika

 

on na kołchozowym

jeździ traktorze

wprzódy gnój rozrzuci

potem go zaorze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

jan patmo

#1637558