Polscy lekarze piszą list do Mary Wagner

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Znana z poświęcenia i wytrwałości w obronie życia poczętego Mary Wagner z Kanady, znów próbowała dostać się 8 grudnia 2017 r. do centrum aborcyjnego w Toronto. Jak poinformowali polscy lekarze katoliccy, chciała tam raz jeszcze porozmawiać z kobietami, które zamierzają zabić swoje nienarodzone dzieci.

Znana już na całym świecie Mary, jak zwykle miała ze sobą białą torbę, czerwone róże i ulotki, z którymi chciała dotrzeć do matek rozważających, lub już zdecydowanych na zabicie swojego, nienarodzonego dziecka. Zwykle pyta wtedy kobiety w poczekalni kliniki, czy są pewne, że chcą zabić swoje dziecko. Stara się rozmawiać również o powodach, tej decyzji oraz o świadomości konsekwencji aborcji. Mary Wagner mówi też zwykle tym matkom, że Jezus je kocha.

Została aresztowana. To już dziesiąte zatrzymanie, a po raz siódmy jej aresztowanie, za łagodne zachęcanie kobiet do wyboru życia ich nienarodzonego dziecka na przestrzeni ostatnich 16 lat. Ta dzielna obrończyni życia, a bez dwóch zdań i współczesna męczennica, w więzieniu spędziła już razem bagatelka 4,5 roku. Szok! I za co? Za to że chce bronić niewinnego życia!

Niestety wchodząc 8 grudnia do Centrum Opieki dla Kobiet w Toronto (przy 960 Lawrence Avenue West), tym samym naruszyła warunki zawieszenia poprzedniej kary sądowej i pozostanie w więzieniu do czasu procesu, nawet za kilka miesięcy. Mary nie może zgodnie z sumieniem podpisać warunku zwolnienia za kaucją, bo ten nakazuje jej nie zbliżanie się do centrów aborcyjnych. Przebywa w więzieniu, można napisać do niej list; Vanier Centre for Women Box 1040, Milton Ontario L9T 5E6 Canada

Taki właśnie List do Mary Wagner napisali 17 grudnia 2017 r. z Warszawy, w II Niedzielę Adwentu, lekarze z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Oddział Mazowiecki bł. dr Ewy Noiszewskiej oraz Środowisko Medyczne Świętej Rodziny w Warszawie, przy Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu

 

List polskich lekarzy do Mary Wagner z 17 grudnia 2017 r. z Warszawy

 

Droga Mary,

dziękujemy, że tak pięknie uczciłaś dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, broniąc życia najmniejszych i bezbronnych pacjentów Centrum Opieki dla Kobiet w Toronto (przy 960 Lawrence Avenue West) w poranek Święta Matki Bożej 8 grudnia 2017 r.

Niech Twoją radością będzie fakt, że w Polsce w listopadzie br. złożono w Sejmie Projekt Ustawy przygotowany przez obywatelską inicjatywę „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu wykreślenie z polskiego prawa zgody na aborcję eugeniczną. Nowy projekt zmienia tylko jeden wyjątek, ale ten, który jest mocno nadużywany i odpowiedzialny za zabijanie 95% abortowanych dzieci, głównie podejrzanych o wadę wrodzoną (najczęściej Zespół Downa, Turnera). Pod projektem zebrano 830 tys. podpisów. Jest realna szansa, że wyjątek eugeniczny zniknie z polskiego prawa i ocali życie chorych dzieci. Mamy nadzieję, że Twoje działania przyczynią się do zmiany bezdusznego prawa kanadyjskiego, które nie przyznaje płodowi żadnych praw do chwili “pierwszego oddechu”. Wiemy, że ponad 30 prób zmiany tego prawa nie przyniosło żadnych skutków.

Jako polscy lekarze pragniemy wspierać wszelkie działania, by przepisy prawa chroniły życie dzieci od poczęcia nie tylko w Polsce ale także w Kanadzie. Aktualne przepisy Prawa Kanadyjskiego budzą szczególne wyrzuty sumienia polskich lekarzy, ponieważ to urodzony w Polsce, w Łodzi, ginekolog żydowskiego pochodzenia, Henry Morgentaler (1923-2013), zwolennik legalizacji aborcji jako niezbywalnego prawa kobiety, działając w Toronto do 90 roku życia jako aktywista ruchu Pro Choice stał się wielkim promotorem aborcji w Kanadzie.

34 lata temu w 1983 roku, także 8 grudnia, dr Henry Morgentaler razem z demonstrantami na Parlament Hill, protestował przeciwko rządowemu stanowisku w sprawie aborcji podczas Wiecu Wolności Wyboru w Ottawie. Morgentaler wspierał prawo kobiet do samodzielnego wyboru aborcji przez organizację Abortion Rights Coalition of Canada (ARCC.)

Henry Morgentaler podczas okupacji niemieckiej przebywał w getcie w Łodzi, był więziony z matką i bratem w obozie Auschwitz-Birkenau, w Oświęcimiu, a potem w Dachau. Jako dziecko niestety widział, co znaczy brak poszanowania życia ludzkiego niezależnie od wieku. Po wyzwoleniu w 1944 r., dotarł z żoną do Kanady, gdzie ukończył medycynę w 1953 r., w Montrealu i rozpoczął praktykę lekarską. Był jednym z pierwszych kanadyjskich lekarzy, który przeprowadzał zabieg wasektomii, instalował wkładki domaciczne i przypisywał pigułki antykoncepcyjne kobietom niezamężnym. Stał się orędownikiem i symbolem walki o legalną aborcję w Kanadzie, W 1969 roku otworzył pierwszą klinikę aborcyjną w Montrealu, własną klinikę McCully Street w Halifax. Zwalczał ograniczenia prawne dla kobiet pragnących dokonać aborcji. Był pierwszym lekarzem w Ameryce Północnej wykorzystującym próżniową metodę przerywania ciąży. Otworzył 20 klinik aborcyjnych i przeszkolił ponad stu lekarzy do przeprowadzania zabiegów usuwania ciąży w Quebeku, Nowej Szkocji, Nowej Funlandii i w Ontario. Wstydzimy się, że ginekolog, który urodził się w Polsce stał się naczelnym aborcjonistą Kanady.

Morgentaler połowę swego życia spędził w sądach by zmienić przepisy prawne zarzucające aborcji nielegalność procedur. W 1988 roku kanadyjski Sąd Najwyższy orzekł, że: „nikt nie ma prawa zmuszać kobiety do urodzenia dziecka”. To orzeczenie odwołujące się do kanadyjskiej Karty Praw i Wolności było „zasługą” wieloletniej działalności Morgentalera. Przepisy, z którymi walczył Morgentaler sąd uznał za niekonstytucyjne, ustalając, że usuwanie ciąży jest legalne. Od 1991 roku rząd Ontario włączył do ubezpieczenia podstawowego w karcie OHIP – także zabiegi w klinikach aborcyjnych. W 2008 roku Henry Morgentaler został wyróżniony Orderem Kanady!

Zachęceni Twoimi wieloletnimi działaniami napiszemy listy do różnych instytucji; Sądu Najwyższego, Biskupa Kanady, Lekarzy z Klinik aborcyjnych. Będziemy się starali, aby zmienili swoje spojrzenie na życie poczęte i prawo pozwalające na jego niszczenie. Nie możemy przyzwalać, by lekarze i pielęgniarki powołani do ratowania życia i leczenia śmiertelnie chorych wykonywali tę morderczą procedurę.

Droga Mary modlimy się za powodzenie Twoich działań, wpływających na świadomość obywateli i sędziów Kanady. Modlimy się o uniewinnienie Ciebie podczas zapowiadanej rozprawy 21 XII, byś mogła spędzić czas w rodzinnym gronie. Dziękujemy, że podejmujesz wytrwale czytelne społecznie akty obrony nienarodzonych dzieci uśmiercanych przez lekarzy Kanadzie. Jeszcze raz prosimy Cię o modlitwę o ocalenie życia cierpiącej na chorobę nowotworową dr Agnieszki, będącej w 22 tygodniu ciąży i o życie jej dziecka. Zwłaszcza teraz w czasie Twojego niesłusznego pobytu w więzieniu za walkę o życie dzieci. Rozpoznanie jest dramatyczne – angiosarcoma. Od 18 XII rozpoczyna się chemioterapia. Ufajmy razem w nieograniczoną moc uzdrawiania Najlepszego Lekarza.

Życzymy Ci Mary, aby Nowonarodzony, w czas Bożego Narodzenia napełnił Cię Pokojem i Radością z Obecności Jedynego Zbawiciela Żyjącego nieustannie w naszych sercach. Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia Swoje Oblicze nad Tobą.

W imieniu KSLP OM i ŚMŚR, lekarzy Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich z Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej oraz medyków Środowiska Medycznego Świętej Rodziny:

Prof. n. med. Bogdan Chazan, prezes KSLP OM, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr Grażyna Rybak, delegat KSLP OM, koordynator ŚMŚR, specjalista pediatrii

Dr Alicja Moszczyńska-Kowalska, członek KSLP OM, specjalista okulistyki

Dr Zofia Rojek, członek KSLP OMi ŚMŚR, specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii

Dr n. med Stanisław Nitek, członek KSLP OMi ŚMŚR, specjalista otolaryngologii

Dr Katarzyna Nitek, członek KSLP OM i ŚMŚR, specjalista pulmonologii

 

P.S.

Podkreślenia w tekście Listu lekarzy polskich do Mary Wagner, pochodzą od autora bloga S. T. Roch

Od siebie dodam, iż Bogu niech będą dzięki za piękne świadectwo wiary i miłości Mary Wagner do Boga i człowieka w małym, niewinnym dziecku. Poza tym ogromną radość sprawił mi ten dobry, mądry i pełen wdzięczności List od polskich lekarzy do odbywającej karę Mary Wagner w kanadyjskim więzieniu. Precz z aborcją, precz z pigułką aborcyjną dzień po, po prostu precz z szatanem i z cywilizacją śmierci!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Czy ja dobrze zrozumiałem, lekarze robią chemioterapię lekarce w ciąży!? To jest gorsze niż aborcja!. Nie mogę uwierzyć.

I piszą o tym w liście do zacnej świadomej kobiety, która chyba dozna szoku jak to przeczyta.

Żeby było jasne jestem przeciwko aborcjom. Jestem również przeciw chemio i radioterapiom.

Chemioterapia - 2-3 % szans na wyleczenie, czas przeżycia po zabiegu 3-5 lat. Będą ten zabieg stosować swojej koleżance i jej niewinnemu dziecku.

Tymczasem istnieją alternatywne metody leczenia nowotworów z procentem uleczeń ponad 90%.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554897

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n m ltrntywnych mtd lczn nwtwrów. 

Znchr, zlrz czy nrgtrpt n wylczy rk. 

Mój znjmy lkrz z Tybt (dść blsk znjmy Dljlmy) z nstryfkwnym dyplmm lkrskm w Plsc, który mł tkż znkmt fkty lcząc ldz przy życ trdycyjnj mdycyny tybtńskj (stdnc mdycyny prktykwl ng), wżł, ż lcząc rk nlży stswć przd wszystkm zlcn mdycyny knwncjnlnj, cł rszt mż tylk wspmgć lczn pdstww.

 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1554901

Usunąć należy CIEMNOTĘ

Vote up!
2
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1554905

Mary Wagner została aresztowana 8 grudnia 2017 r. w klinice aborcyjnej o perfidnej nazwie Women’s Care po tym, jak wraz z przyjaciółką weszła do centrum aborcyjnego z czerwonymi różami i usiłowała przekonać kobiety oczekujące na zabicie swoich dzieci, aby wybrały życie dla nienarodzonych maleństw. Obrończyni życia została oskarżona o dokonanie szkód oraz naruszenie warunków zwolnienia i pozostała w więzieniu od czasu swojego aresztowania, ponieważ nie zgodziła się trzymać z daleka od klinik aborcyjnych.

Mary Wagner była przesłuchiwana w piątek 22 grudnia w sądzie w College Park. Powiedziała sędziemu Howardowi Chisvinowi z Sądu w Ontario: „Chciałabym zostać zwolniona. Ja tylko chciałam wstawiać się za nienarodzonymi dziećmi.”. Lecz sędzia Jej przerwał mówiąc: „Panno Wagner, nie pójdziemy na to”.

Po czym wprost zażądano od Niej w zamian za zwolnienie 500 dolarów kaucji oraz obietnicę, iż jako obrończyni życia będzie się trzymała z daleka od kliniki Women’s Care oraz wszystkich centrów aborcyjnych w Ontario. Ponieważ Mary Wagner po raz kolejny odmówiła, spędziła Święta Bożego Narodzenia w więzieniu.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/62985-mary-wagner-spedzila-swieta-bozego-narodzenia-w-wiezieniu/

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1555058

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie naszym Życiu,

Pokój niech będzie z wami w tę wigilię uroczystości Matki Bożej z Guadalupe! Otrzymałam wiadomości od wielu z was, że modlicie się za mnie. Dziękuję Wam! Dziękuję wam za wasze modlitwy teraz i 8 grudnia, szczególnie tym, którzy byli rano w tym dniu (8 grudnia) w miejscu zabijania dzieci. Przybyliśmy do kościoła św. Karola Boromeusza przede Mszą o godz. 8 rano i zauważyłam pojedyncze światło od strony budynku, w którym dzieci są zabijane. To był jeden z pokoi w miejscu aborcji. Po mojej lewej stronie było miejsce zabijania, a po mojej prawej stronie kościół, w którym modlimy się i gdzie Jezus jest chroniony. Na zewnątrz, żłóbek, oczekujący na Dzieciątko Jezus – symbol Słowa, które stało się Ciałem, które mieszka między nami w kościele i najmłodszych ludzkich istotach. Przychodzi na myśl Słowo Boże z Księgi Powtórzonego Prawa: ”Kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie„ (Pwt, 30,19-20). Później, kiedy przyszła policja, poprosiliśmy ich, aby pomogli nam chronić dzieci … Oni nas usunęli, a kiedy ja zapytałam dwóch z nich, co by się stało, gdyby mnie puścili, powiedzieli, że zostaną oskarżeni o „zaniedbanie obowiązku”. Módlmy się, aby wszystkie dzieci Boże zrozumiały, że naszym podstawowym obowiązkiem jest nasz Mistrz. Jesteśmy jego sługami. Nie zaniedbujmy naszego obowiązku wobec Niego. Pan prowadzi nas do nawrócenia.

W duchowej bliskości w modlitwie,

Mary

List jest dostępny pod adresem:

http://prawy.pl/62985-mary-wagner-spedzila-swieta-bozego-narodzenia-w-wiezieniu/

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1555059