Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Alleluja! Chrystus Pan zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy gorące życzenia zasyłają Sławek i Marysia Roch z Glasgow ze Szkocji. W ten poranek Syn Boży powstał z martwych, pokonując śmierć i wszelkie zło, otworzył Niebo i ukazał nam cel naszej ziemskiej drogi. Niech odwalony kamień i znak pustego grobu wzbudzi w nas głęboką radość, przemieni nasze serca i napełni je pokojem. Prośmy, by w tych dniach wzmacniała się nasza wiara w Boże przeznaczenie i sens naszego powołania. Niech Zmartwychwstały Pan pomaga nam dziś i zawsze wychodzić z naszych ziemskich smutków, przywiązań i ciemności. A obdarzeni Jego darami, łaską i mocą ducha, rozpalajmy chętnie światło Chrystusa naszym życiem w niełatwych wyzwaniach codzienności.

Niech Ojców tradycja sprawi zaś, że nie zabraknie na polskich stołach, soli, chleba, święconych jaj, wędlin i słodkiego Baranka. A gwarny śmigus dyngus, śmieszny i mokry, rozproszy troski i smutki, niezwykłych tych dni. Dziś choć daleko, jesteśmy po raz kolejny blisko Was wszystkich.

 

W prezencie wielkanocnym jedna z najpiękniejszych polskich pieśni wysławiających Zmartwychwstanie Baranka Bożego: „Zwycięzca śmierci piekła i szatana....”. W opracowaniu Artura Żalskiego, śpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 4 w Warszawie oraz Chór Hosanna z parafii NMP Matki Miłosierdzia pod kierunkiem Stanisławy Cajler, na organach gra Marian Sawa. 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)