Wielki dramat Lecha Wałęsy

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Humor i satyra

Nam głupoty w głowie, martwimy się, żeby na tę epidemią zachorowało jak najmniej ludzi (jak najmniej zmarło), tymczasem to Lech Wałęsa ma prawdziwy problem:

 - Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… - ubolewa w rozmowie z „Super Expressem” były prezydent.

Za odczyty i spotkania zarabia ogromne pieniądze. Konkretnie ile? - Wykłady na Zachodzie? Od 10 tys. euro do 100 tysięcy. Zarabiam na zachodnich kapitalistach – mówi nam szczerze Lech Wałęsa.

Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem.

 

                        „Wszyscy podpisywali i ja podpisałem”

Jak Lech Wałęsa „robił za friko” przed 1989 rokiem pisał Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk, Paweł Zyzak, a mówili Anna Walentynowicz, czy twórca nazwy „Solidarność” Piotr Wyszkowski. Mówił to także sam Lech Wałęsa – „Wszyscy podpisywali i ja podpisałem”.

Sporo rozsądku pokazał kolegom muzykom i osobom o postawach, takich, jak Lech Wałęsa, popularny Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc:

"Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji".

"Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy".

"życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą".

Cały wpis Skiby:

Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji.

Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy.

Warto przy tej okazji zdobyć się na jakąś rozsądną refleksję. Przewartościować swoje życie. Pomyśleć o tym, że ta niespodziewana LEKCJA koronawirusa przyda się nam wszystkim. Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą.

Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci? Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3365190763497669&set=a.193805510636226&type=3 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1622096

Dobre ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1622119

Jeszcze tej ubeckiej gnidzie mało, widać że tylko kasa jest dla tej patologii najważniejsza, a ludzie mogą umierać byle patologia mogła zarabiać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1622098