Dobra wiadomość. Będzie dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację Kodeksu Wyborczego, ponieważ popiera większość zaproponowanych przez rząd rozwiązań: dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, pozostawienia JOW-ów w gminach do 20 tys. mieszkańców oraz wydłużenie kadencji w samorządach z 4 do 5 lat.

Zmiany będą liczone od wyborów samorządowych w 2018 roku. Ustawa nie będzie działała wstecz.

„Ubolewamy, że prezydent nie skierował ustawy o zmianach w Kodeksie wyborczym do TK - oznajmił szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński”.

Przypominam, że szef Państwowej Komisji Wyborczej nie jest od ustalania prawa i jego przestrzegania. Nie musi pełnić swojej funkcji, jeśli podważa demokratyczny wybór Polaków i porządek prawny Rzeczypospolitej.

Same zmiany oczyszczą powszechną patologię w samorządach, które są świetnym sposobem zarabiania dla członków rodziny, znajomych i całych klik. Miejmy nadzieję, że wójtowie, burmistrzowie i Prezydenci z nowych ekip będą dogłębnie sprawdzali legalność działań swoich poprzedników, a to doprowadzi Polskę do wyleczenia z nie tylko politycznych, ale i samorządowych patologii.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)

Komentarze

Pierwotnie ustawa o dwukadencyjności miała obowiązywać od najbliższych wyborów o kto pełnił drugą kadencję do wyborów - won. I to byłaby rzeczywista zmiana, można by było rozliczyć mafie, kasty nadzwyczajne w środowiskach lokalnych ale chyba w PiSie zadziałała "samoobrona". W małych środowiskach (jak u mnie w Pasłęku)  wszyscy są z tej samej gliny (PZPR) i tylko podzielili się "partiami" by nikt obcy nie dochodził do władzy. Jedni i ci sami wzajemnie się odznaczają, razem organizują bankiety, przecinają wstęgi i spijają konfitury władzy.  Dlatego w ramach "samoobrony" wywalczyli  jeszcze 10 lat na pozamiatanie tego co nabroili by następcy nie powiązani z układem niczego trefnego nie znaleźli - czyli fikcja z rozbicia układów mafijnych w terenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1556212

Dwukadencyjność prezesów partii?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1556356