Pod-Grzybki (odc. 5)

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Humor i satyra

To nie Wałęsę werbowano, tylko on werbował, a „Bolek” to nie Wałęsa, tylko Stanisław Rybiński – agent Wałęsy w SB.

Trochę czasu minęło od ostatnich „Pod-Grzybków”, zatem rozrzut czasowy notek będzie odpowiednio większy. Może to i dobrze, bo amnezja to jedna z podstawowych chorób naszego życia publicznego. No to lecimy:

Tusio w sprawie MAK-owskiego raportu spektakularnie postawił się Rosji, słyszeliście? Podobno robił wilcze oczy, groźnie tupał nóżkami, krzyczał że MAK mu się już nie podoba i ogólnie wyczyniał najdziksze brewerie. Nawet pąsów dostał i musieli mu nałożyć podwójną warstwę pudru. Uspokoił się dopiero jak mu Igor Ostachowicz pogroził, że nie dostanie pod choinkę nowej „gały”.

***

Osobnik, jakże krzywdząco znany do tej pory jako „Bolek”, wystawił zaświadczenie esbekowi Stanisławowi Rybińskiemu, że ten działał na korzyść „Solidarności”. „(..) miałam paru agentów w różnych służbach. Trudno, żebym się brał za robotę, a nie miał” oznajmił „Bolek”. I wszystko jasne: ci pseudo-historycy, Cenckiewicz z Gontarczykiem wszystko pokręcili. To nie Wałęsę werbowano, tylko on werbował, a „Bolek” to nie Wałęsa, tylko Stanisław Rybiński – agent Wałęsy w SB. Andrzej Wajda z Januszem Głowackim już nanoszą odpowiednie poprawki do scenariusza hagiografii „My, Naród Polski”.

***

Na spotkaniu opłatkowym Jego Wspaniałość Bronisław Komorowski wywołał do złożenia życzeń Lecha „My, Naród” Wałęsę, którego oratorskie talenty są dla obecnego prezydenta niewątpliwą inspiracją. Chyba zaraz pożałował tej decyzji, bowiem Lech „My, Naród” Wałęsa, w swoim stylu, bez obcyndalania się, „pożyczył” zebranym aby „przez ten następny rok mądrzej wybierali, mądrzej uczestniczyli w wyborach”. „Mądrzej wybierali"?! Co słyszę?! To do tej pory lemingi nie wybierały „mądrze".głosując na „Polskę jasną” i jej najlepszych przedstawicieli z Jego Wspaniałością Bronisławem Komorowskim na czele?! Lechu - kryptopisowiec!

***

Niby przestarzałe i obgadane na wszelkie sposoby, niemniej, wrócę do amerykańskich gawęd Jego Wspaniałości Bronisława Komorowskiego. Konkretnie do tej o kobitkach, dzieciakach i męskim polowanku. Tłumacząc z Bronkowego na nasze, freudowska myśl Jego Wspaniałości brzmiała następująco: Kobieta jest kapłanką domowego ogniska i ukojeniem dla spragnionych lędźwi wojownika. A teraz, drogie panie feministki, popierajcie dalej tego mizogina.

***

„Białoruś rośnie w silę a ludziom żyje się dostatniej” obwieścili liczni wielbiciele „baćki” Łukaszenki, którzy objawili się nad Wisłą przy okazji białoruskich wyborów prezydenckich. To nieprzejednani patrioci – tacy najwięksi z największych. Mają pod bokiem raj na ziemi a mimo wszystko twardo siedzą w Polsce, okupowanej, jak powszechnie wiadomo, przez żydowskich spekulantów. Co tu robią? Ano, poza kontestowaniem wszystkich nie dość radykalnych w ich mniemaniu inicjatyw jako „hasbarskich” - cierpią. I wzdychają do wąsatego słoneczka zza miedzy.

***

Nagłówek z „Rzeczpospolitej”: „Ludzki mózg się kurczy”. Na miejscu „Rzepy” byłbym ostrożniejszy z takimi rewelacjami. Władza niektóre aluzje traktuje bardzo osobiście.

***

Lubelskie Centrum Handlowe „Plaza” poszczuło firmą ochroniarską uczestników tamtejszej akcji ob-ciachowej. Bardzo słusznie. Skłanianie klientów jakiegokolwiek centrum handlowego do myślenia, choćby przez demonstracyjne czytanie czegokolwiek poza gazetkami reklamowymi, musiało zostać odczytane jako dywersja konsumencka – działanie na niekorzyść firmy. Podobno klienci na widok „ob-ciachowców” uciekali z krzykiem, wrzeszcząc że słowo pisane ryje im zwoje mózgowe, co dla nienawykłych organizmów jest arcybolesnym doświadczeniem.

***

Wiadomo, że wszelkie przybytki typu „CH Plaza” zaplanowane są tak, by wywołać u klientów bezrefleksyjną, konsumpcyjną głupawkę. Wszystko – od wystroju wnętrza, przez ekspozycję towarów, po muzykę ma otumanić i wyłączyć krytycyzm. Widok jakiejś bandy czytającej gazety musi siłą rzeczy wprawiać konsumentów w dysonans poznawczy i co za tym idzie, wpływać niekorzystnie na komfort zakupów. Na podobnej zasadzie reklamodawcy nie lubią „kontrowersyjnych” treści w mediach – bo gdy „kontrowersyjny” tekst/audycja nie spodoba się odbiorcy, to z rozpędu nie spodoba mu się również reklamowany obok produkt. „Świątynie lemingów”, jakimi są centra handlowe winny zatem zostać nieskalane. Myśleniem w szczególności.

***

Dyrektorem lubelskiej „Plazy” jest niejaki Artur Pleskot. Jak widać, w Lublinie niedaleko pada Pleskot od Palikota.

***

Narodowi tak bardzo spodobały się świąteczno-noworoczne podróże pociągami po ośmioro w jednej toalecie, że z wdzięczności przesłali ministrowi Grabarczykowi kwiaty, wręczone za pośrednictwem przedstawicieli „Polski jasnej”. Moje blogerskie śledztwo wykazało, że do bukietu dołączony był liścik: „pamiętamy, kto co spieprzył”. Moim skromnym zdaniem, zamiast chabziów powinna być owinięta w gazetę śnięta ryba, wręczona na cmentarzu obok stacji benzynowej, jako bardziej oddająca mafijną mentalność ekipy rządzącej.

***

Pamiętają państwo jak w mediodajniach królowały doniesienia, jak to zima sparaliżowała Europę Zachodnią? W domyśle – nie narzekajcie na rząd, bo u innych jest tak samo. Podrzucam kolejny pomysł tego typu. Otóż, jak donosi „Rzepa” w artykule „Zakończone śledztwo w sprawie źródeł Amazonki”, ustalanie źródeł tej rzeki ciągnęło się od 1971 roku. Od tej pory malkontentów jątrzących w sprawie Smoleńska będzie można zbywać: „co się czepiacie, spójrzcie ile czasu trwało śledztwo w sprawie źródeł Amazonki”.

***

„Cały świat” - czyli europejskie rządy z Niemcami na czele (którzy z właściwym sobie praktycyzmem występują z obroną wolności słowa wtedy, gdy nie naraża to na szwank relacji z Putinem), organizacje międzynarodowe, plus niezawodna w takich razach, zideologizowana unijna biurokracja, domagają się od Węgier zmiany świeżutkiego, fideszowego, prawa prasowego. Moje blogerskie śledztwo wykazało, że Viktor Orban pilnie przyglądał się Polsce i ustawowo pragnie zabezpieczyć się przed powtórzeniem casusu polskiego „przemysłu pogardy” (© Piotr Zaremba). Zły Orbanie, wszak przemysł pogardy jest poza „Wyborową” jednym z naszych nielicznych hitów eksportowych! Wspomóż-że polskich bratanków, wykup licencję i daj ją za darmo węgierskim (niezależnym, oczywiście, hehe) mediodajniom! Sam Adam Michnik apelował! Co, od Michnika licencji pan nie kupisz?

***

Po ukazaniu się przejmującego dokumentu „Mgła”, publicysta Łukasz Warzecha wyraził zatroskanie, co do zbyt „pisowskiego” „kontekstu” dzieła Dłużewskiej i Lichockiej. No bo, wiadomo - „Gazeta Polska” dla lemingów a priori będzie niewiarygodna... Cóż, poza tekstami trafnymi, panu Łukaszowi zdarza się odlatywać w jakąś alternatywną rzeczywistość, w której to wszelkie możliwe i niemożliwe mediodajnie zabijają się o to, by jako pierwsze nakręcić film o Smoleńsku czy przeprowadzić ekskluzywne wywiady ze współpracownikami ś.p. Prezydenta. Panie Łukaszu, następnym razem przed publikacją proszę wrócić do naszego świata i nieco się rozejrzeć. Ewentualnie, proszę podać namiary na alternatywną Polskę wokół której Pan od czasu do czasu orbituje, a w której Smoleńsk jest tematem nr 1 publicznej debaty. Chętnie odwiedzę – i nie tylko ja, jak sądzę.

Gadający Grzyb

Brak głosów

Komentarze

Warzecha bije się sam z sobą

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#123424

I dlatego taki obolały bredzi w malignie :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123487

Dlaczego nikt nie kieruje zapytania do p. Warzechy, kiedy jego gazeta Fakt dołączy Cd z filmem Mgła do swojego wydania? Przecież jego gazeta jest wiarygodna, więc i film znacznie zyska w odbiorze, o co, jak rozumiem, panu red.Warzecha głównie zależy. Chyba Panie twórczynie nie powinny mieć nic przeciwko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123433

niż dołączy do swego szmatławca "Mgłę"

Vote up!
0
Vote down!
0
#123437

Warzecha może by i chciał, ale "fakt" wraz z innymi mediami doszlusował do jedynie słusznej linii. w tej sytuacji wybrzydzanie Warzechy, że film wyprodukowało silnie "sprofilowane" politycznie wydawnictwo jest... hm, jakby tu rzec - a zresztą, wiecie sami...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123489

Więcej podgrzybków. Bardzo smaczne :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#123434

Będą, będą.Tematów z pewnością nie zabraknie ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123490

Jak zwykle się ukontentowałam
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#123456

Smacznego :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123493

Witam,
nawet gdy słońce zgaśnie, to naukowcy i my nie przestaniemy odkrywać co raz to nowych dowodów na geniusz TW Bolka. Przebije jak nic Słońce Karpat.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#123475

A jak zręcznie werbował tych esbeków,prawda? Sami nie wiedzieli,że pracują dla potomka cesarza Walensa...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123495

.... o Annie Walentynowicz "Anna SOLIDARNOŚĆ". Może już nie po to, by potwierdzić swoje zdanie o Wałęsie, Kuroniu czy Michniku, ale żeby docenić tą wspaniałą postać, ofiarę katastrofy pod Smoleńskiem, dodam, którą niszczono od początku, a ostatnio próbuje się zasłonić jakąś szafa trzydrzwiowa z lustrem, która otwarła paszczę na Kaczkę. Przede wszystkim powinni czytać "lewicowcy", bo to wzorcowy życiorys. Na dodatek prawdziwy. "Człowieki" z tego czy owego gówna Mistrza Wajdy wysiadają (a Schloendorf zrobił podłe świństwo).
Przyznam, ze mnie wzruszył, na przykład, drobiazg. Walentynowicz jedną noc przespała u jakiejś kobiety w Krakowie i zauważyła rano rozkute ściany. "Jeszcze przed śniadaniem znalazła cement, piasek i zamurowała dziury... To był jaj naturalny odruch. Kiedy nie mogła być już "wyrabiającą 300% normy spawaczką (żelazica, nowotwór) i przeniesiono ją na dźwig suwnicowy, który pracował ze cztery godziny na zmianę (traciła oczywiście zysk z akordu)to przywoziła robotnikom mleko, obiady, a kiedy jej zabroniono... zamiatała chody.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#123486

Cała Pani Anna. Nie jestem skory do wzruszeń, ale gdy dowiedziałem się, że ona też była na pokładzie samolotu coś ścisnęło mnie za gardło. A te skurwysyny wysłali z wieńcem na jej grób dwóch pijanych obszczymurów...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123497

czytałam
wspaniała opowiećć o niezwykłej kobiecie

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#123507

Ten Gadający Grzyb to nie jakiś podgrzybek tylko Borowik Szlachetny (boletus edulis). Tak trafne są jego spostrzeżenia!

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#123499

Daj spokój - rumienię się ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123504

Grzyby
Jan Brzechwa

Król Borowik Prawdziwy szedł lasem
Postukując swym jedynym obcasem,
A ze złości brunatny był cały,
Bo go muchy okrutnie kąsały.
Tedy siadł uroczyście pod dębem
I rozkazał na alarm bić w bęben:
"Hej, grzyby, grzyby,
Przybywajcie do mojej siedziby,
Przybywajcie orężnymi pułkami.
Wyruszamy na wojnę z muchami!"

Odezwały się pierwsze opieńki:
"Opieniek jest maleńki;
A tam trzeba skakać na sążeń,
Gdzie nam, królu, do takich dążeń?!"

Załkały surojadki:
"My mamy maleńkie dziatki,
Wolimy życie spokojne,
Inne grzyby prowadź na wojnę."

Zaszemrały modraczki:
"Mamy całkiem zniszczone fraczki,
Mamy buty wśród grzybów najstarsze,
Nie dla nas wojenne marsze."

Zastękały czubajki
"Wpierw musimy wypalić fajki,
Wypalimy je, królu, do zimy,
W zimie z tobą na wojnę ruszymy."

A król siedzi niezmiennie pod dębem,
Każe znowu na alarm bić w bęben:
"Przybywajcie, pieczarki, maślaki,
Trufle, gąski, purchawki, koźlaki,
Bedłki, rydze, bielaki i smardze,
Przybywajcie, bo tchórzami pogardzę!"

Ledwo rzekł to, wtem patrzy, a z boru
Maszeruje pułk muchomorów:
"Przychodzimy z muchami wojować,
Ty nas, królu, na wojnę prowadź!"

Wojowały grzybowe zuchy,
Pokonały aż cztery muchy.
Król Borowik winszował im szczerze
I dał wszystkim po grzybowym orderze.
(tylko ten kolorek muchomorów....)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#123526

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123534

A ja myślę, że nasz Grzyb pokonałby w pojedynkę więcej niż cztery muchy! Też bez żadnych złośliwości...

Pozdrawiam serdecznie obu panów

P.S. Grzybciu dedykuję Ci komplement, którym uraczył mnie pewien Niepoprawny a który nie odnosi się już do mnie (mało popisuję ostatnio...): "Masz talent, więc pisz!" A wszystkich posądzających mnie o tzw. "dupolizanie" vel "wazeliniarstwo" i/lub przesadę uraczę michnikową parafrazą: "Odpieprzcie się od Grzyba!"
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#123536

Może i ja coś dopowiem ..

Miło i Ciebie "spotkać" w necie , Wilku ...

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123537

Bóg zapłać za dobre słowo! Z wzajemnością.

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#123540

Piszę na ile starcza weny. Prawdę mówiąc, trochę zazdroszczę tym, którzy potrafią codziennie trzaskać nową notkę, ale nic - tak krawiec kraje...:)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123557

... narzekaj! :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#123607

Karnawał w toku, podgrzybki potrzebne pod "setkę". Mam nadzieję, że w spiżarni masz jeszcze, Gadający Grzybie, trochę słoiczków.
Wprawdzie na bale niewielu z nas ma ochotę, bo w duszy nadal żałoba ale jeden kieliszek "czystej" z twoimi podgrzybkami wzmacnia ducha. Wciągaj więc proszę twoje podgrzybki na stół ku pokrzepieniu naszych serc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#123548

Jest, jest parę słoiczków - jesień była grzybna ;) Pod czyściochę na smutki jak znalazł.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123553

No i stało się, uzależniłem się od grzybków i nie halucynogennych tylko gadających. Mistrzu pozdrawiam.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
kontrolowane szaleństwo powszechnym stanem umysłów

Vote up!
0
Vote down!
0

kontrolowane szaleństwo powszechnym stanem umysłów

#123574

Czytam i sam się dziwię że jakoweś bzdury mi się lęgną w tej zmęczonej łepetynie ..że niby Wałęsa .,,tak sam stworzył SB od podstaw .,.,
Czkaj zaś coś pokręciłem ..

A niech mnie , czyżby Cenckiewicz i Gontarczyk takiego babola strzelili ..

Olala ..to ja nie wiedziałem że on taki "zajec"

Swoją drogą jak on tam w tej "służbie" się wyrobił , eligancko ,a maniera , ten szyk , czysty J.Bond ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123576

Jak zacznę się znów czemuś dziwić bądź zadawać kolejne "głupie " pytania .. Bądź tak dobry i przypomnij mi bym , dla spokojności , wskoczył na żyrandol ..i poodpoczywał nieco ..

Koniecznie bym wcześniej połknął czerwoną kapsułkę ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123582

Przyjmijmy, że Bond-Wałęsa po wallenrodowsku utrzymywał kontakty z esbekami, żeby ich werbować i wspólnie zbudować wolną "Polskie". Założę się, że gdyby zaszła potrzeba, to "GW" bez zmrużenia oka ruszyłaby do udowadniania takiej tezy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123596

W gąszczu tak precyzyjnie z fenomenalnym wręcz wyczuciem w tym genialnym "nosem" na SB-ków , niezmordowany w przeprowadzaniu licznych działań operacyjnych , w tym skoki na bandżi i nie tylko ..

Na ten moment nasz bohater zalicza kolejną przeszkodę na drodze do sławy oczywiście , tzw. skok w "bok"

Warto by obecni odpowiedzialni za centralny pion śledczy , zdali sobie w końcu sprawę jaki skarb posiadamy w tym kraju ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123612

Jan Bogatko

...pan Orbán otrzymuje klapsy w zastępstwie Kaczyńskiego. Nikt nie zna ustawy (węgierski nie jest raczej językiem elit), ale wszyscy wiedzą, co tam może być,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#123579

Wygląda na to, że tzw "społeczność międzynarodowa" (uwielbiam ten termin za jego wielce użyteczną niedookreśloność) stosuje metaforycznie zasadę "krok w bok - kula w łeb". Przerabiał to Kaczyński, przerabiał Vaclav Klaus, teraz przerabia Orban.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#123591

Węgrzy mają potężna przewagę nad tymi imbecylami z UE ..ich język ponoć trudniej opanować niż rozczytać heroglify egipskie ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#123615