Tysiąc rakiet na tysiąclecie. Saab JAS 39 Gripen

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Świat udaje, że jest w szoku po bombardowaniu punktowym Syrii ponad setką rakiet. Przecież USA od dawna destabilizuje Syrię.

 

Wiele wskazuje na to, że proces zatrucia Siergieja Skripala środkiem nowiczok mogło być etapem wojny propagandowej, ponieważ Wil Mirzajanow, wynalazca nowiczoka, mieszka dziś w New Jersey w USA...

 

Czyżby otrucie Skripala i jego córki w Wielkiej, ale wciąż zmniejszającej się Brytanii, było przygrywką, czyli propagandową osłoną medialną, przed użyciem wobec cywili broni chemicznej w Syrii i ataku na to państwo, które nie chce się poddać islamskiej rewolucji? A z którą to brutalnie (bo się bardzo przestraszył) w styczniu 2011 roku rozprawił się prezydent Syrii?

 

Wygrywający „wojnę domową” w Syrii – z rebeliantami i państwem islamskim – Baszszar al-Assad i jego ludzie, musieliby być idiotami, gdyby użyli broni chemicznej wobec cywili. To bez sensu.

 

Syria ma wiele dóbr naturalnych. Pogrążanie tego kraju trwa już od 7 lat. Polska ma również dobra naturalne. Ogromne, czego większość Polaków nie jest świadoma. Mamy ogromne złoża węgla, wód geotermalnych, a w północnowschodniej części kraju złoża rud metali  rzadkich. Świat prędzej czy później się o nie upomni.

 

Bóg Polakom zrobił kawał i u mieścił ich pomiędzy Niemcami a Rosją. A żeby było śmieszniej, jako sojuszników mamy USA i Izrael. Bartosz Węglarczyk na Twitterze napisał: „Bardzo silna reprezentacja Izraela na Marszu Żywych: są prezydent, szef Sztabu Generalnego, dyrektorzy Shin Bet oraz Mossadu, a także ambasador przy ONZ”.

 

„Zdaniem izraelskiej gazety, podczas Marszu Żywych w Auschwitz prezydent Rauven Rivlin miał mówić o udziale Polaków w eksterminacji Żydów. Informacjom portalu zaprzeczył prezydent Andrzej Duda”.

 

Pytanie prezydentowi zadała Dominika Cosić:

 

]]>Dominika Cosic@dominikacosic]]>

Panie Prezydencie ]]>@AndrzejDuda]]> czy faktycznie prezydent Izraela powiedział te słowa? ]]>https://twitter.com/timesofisrael/status/984431478401482752 …]]>

 


]]>Andrzej Duda@AndrzejDuda]]>

Takie słowa w wystąpieniach Prezydenta nie padły.

 

--------------------------------------------------------------------------

Niestety, ale Andrzej Duda mija się z prawdą:

 

„Tymczasem na Twitterze pojawiły się nagrania z Marszu Żywych z TVP oraz TVN24. Wypowiedzi prezydenta Izraela w obu stacjach były tłumaczone na język polski. – Nie da się zaprzeczyć prawdzie. Maszyna nazistowska nie działałaby, gdyby nie miała pomocników, gdyby nie znalazła gleby, w której mogła się zakorzenić. To prawda, Polacy nie postawili obozów, ale Żydzi byli również mordowani przez Polaków, Ukraińców oraz Litwinów –powiedział prezydent Izraela”.

 

]]>https://www.wprost.pl/kraj/10117464/prezydent-izraela-mowil-o-udziale-polakow-w-eksterminacji-zydow-jest-komentarz-andrzeja-dudy.html]]>

 

A teraz coś pozytywnego. Rząd premiera Morawieckiego reklamuje swoje sukcesy, ale nierównomiernie. Nawet ci, co nie głosowali na PiS widzą gospodarczą poprawę sytuacji Polski. Chodzi o Konstytucję Biznesu. Co prawda, obowiązuje od 1 marca 2018, ale prace nad nią wciąż trwają. Uwagę zwraca „Pas startowy dla młodych firm”. Można prowadzić działalność nierejestrową oraz występuje ulga na start:

 

„Będzie ona dotyczyć m.in. drobnej działalności zarobkowej osób fizycznych, np. dorywczego handlu lub okazjonalnych usług. Jeśli przychody z tej działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta nie będzie uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie trzeba jej rejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dochody z takiej działalności będą opodatkowane na zasadach ogólnych. Będzie możliwa dla osób, które wykonują działalność osobiście (nie w spółce) oraz przez ostatnie 5 lat nie prowadziły firmy. Działalność taka nie może być objęta wymogiem uzyskania koncesji, pozwolenia czy licencji”.

 

„Wprowadzenie nowej ulgi w składkach ZUS dla nowych firm

 

Początkujący przedsiębiorcy będą zwolnieni ze składek na ubezpieczenia społeczne przez pierwsze 6 miesięcy działalności. Przedsiębiorca będzie musiał zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni - jak to jest obecnie. Potem będzie mógł skorzystać przez 2 lata z tzw. ]]>małego ZUS-u]]>. Nie dotyczy to składek na ubezpieczenie zdrowotne, które będzie obowiązkowe również dla przedsiębiorców korzystających z ulgi. Składkę zdrowotną można odliczyć od podatku (nie od dochodu)”.

 

Źródło: ]]>https://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorcy/biznes-w-polsce/prowadze-firme/ulatwienia-dla-firm-od-2017/konstytucja-biznesu]]>

 

Wracajmy do ponurej rzeczywistości. Polska nie może sobie pozwolić na ryzyko i pretensje do bycia mocarstwem, jeśli nie będzie miała podstaw gospodarczych i prowadziła naiwną politykę międzynarodową. No i jeśli nie będzie miała broni defensywnej. Nie czołgi są nam potrzebne, ale bron przeciwlotnicza i przeciwrakietowa. 1000 rakiet na tysiąclecie? Nie. 10 000!

 

Wróćmy do tematu Żydów:

 

Kornel Morawiecki, ojciec premiera, w rozmowie z lewicową „Kulturą Liberalną” powiedział:

 

„Polscy Żydzi też do polskiej kultury wnosili wiele – Tuwim, Leśmian, Słonimski, żydowscy handlarze, żydowski klimat i dowcipy. Żydzi często budowali swoją odrębność przeciwko Polsce i oni byli przez Polaków ratowani z narażeniem na własną – rodziny i rodaków – śmierć. I Polaków, którzy walczyli z Niemcami, którzy współczuli Żydom, nazywa się teraz współsprawcami…”.

 

„Panowie wiedzą, kto przepędzał Żydów do warszawskiego getta? Panowie myślą, że Niemcy ich zaganiali do getta? Nie. Żydzi sami poszli, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia. A to, że ich potem zagłodzili na śmierć i wywieźli do Treblinki… To tak było! Była taka organizacja – Żagiew – którą stworzyli Niemcy z Żydów, parotysięczna organizacja, gdzie Żydzi donosili na Żydów i Polaków. Jak donieśli, to byli nagradzani. A potem ich wszystkich zamordowano.

 

Kto wyganiał Żydów na Umschlagplatz? Niemcy wyganiali? Nie! Policja żydowska wyganiała na Umschlagplatz!”.

 

„Panowie, dajemy sobie odebrać język! A Sonderkommanda w obozach? Prowadziły do śmierci Żydów i to grzecznie, żeby nie było buntu. Nie patrzyli, jak się kobiety rozbierały, oszukiwali i prowadzili do gazu. Zmuszeni wrzucali ten cyklon B.

 

Ale czy to znaczy, że to oni odpowiadają za Holokaust, nie Niemcy? Nie. Sześć tygodni średnio żyły te Sonderkomanda, a potem je też zabijano. Mnie mój ojciec – ja z Warszawy jestem – powiedział, jak byłem dzieckiem: „Kornelku, to, co Niemcy robili z nami, to przechodzi wszelkie granice. Ale to, co robili z Żydami, to nieludzie. To nieludzie”. Koniec”.

 

Źródło: ]]>https://kulturaliberalna.pl/2018/03/20/kornel-morawiecki-wywiad/]]>

 

Szwedzi maja Gripeny. Wielozadaniowe myśliwce osiągają podwójną prędkość dźwięku, czyli 2.0 Ma. Korzystają z nich Czesi i Węgrzy. Stoi ich sporo bezużytecznych w Szwedzkich garażach. Gdyby je po prostu od Szwedów wypożyczyć...

 

W Internecie można znaleźć plany konstrukcji przenośnych reaktorów jądrowych. Nie muszą mieć dużej mocy. Mają też coś cennego: odpady radioaktywne z których można zrobić „brudną bombę”. Przecież nie możemy mieć bomby atomowej... ale możemy mieć brudne bomby, których rozwalenie 10 km nad ziemią przez broń antyrakietową nic nie da, a wręcz przeciwnie. Tylko by pomogły rozsypać pierwiastki radioaktywne nad terytorium wroga. Powtarzam: nie możemy mieć „normalnej” broni atomowej, bo układy międzynarodowe nam nie pozwalają. Czy to znaczy, że mamy dać się upiec innym, bo tak im się podoba?

Polacy muszą stracić litość i wiarę, że świat nie jest taki zły. Jest zły i inny nie będzie.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (20 głosów)

Komentarze

Albowiem już nie wyzywasz nas - Polaków od frajerów, więc jak powiadają: na lepsze idzie.

W zasadzie zgadzam się z Twoimi tezami, z małym wyjątkiem dotyczącym brudnej bomby. Wybacz, ale nie bardzo widzę sens posiadania czegoś takiego. Przed kim mamy się bronić brudną bombą? Przed Rosją ? Czy przed Niemcami?

Wątpię bardzo, aby któryś z sąsiadów miał chęci nas najeżdżać (obaj mają zbyt wiele do stracenia) natomiast ewentualni amatorzy już u nas są.

Jeśli miałaby się zacząć zawierucha to tego typu broń na niewiele by się zdała. Piszesz bardzo pochlebny artykuł o obecnym rządzie i niech tak zostanie.

Ja "tą razą" stawiam "pionę".

Pozdrawiam podobnie myślących.

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1562176

 Dla żydowskich środowisk "przedsiębiorstwa holokaust" każdy naród w Europie, który nie dał haraczu "spadkobiercom holokaustu" jest współwinny tej zbrodni a tematem tabu jest dla nich udział w tym procederze ich współplemieńców.

 Wspomnienie chociażby słowem o policji żydowskiej na usługach niemieckich okupantów, biorącej bezpośredni udział w mordowaniu swych współbraci wywołuje u nich atak szału a już absolutnie nie do pomyślenia jest wspomnienie chociażby o przywódcach gmin żydowskich, którzy sporządzali wykazy swych współziomków przeznaczonych do transportu do obozów koncentracyjnych.

 Oni muszą mieć "zastępczych katów" by zagłuszyć swoje sumienie, to przecież potomkowie tego samego narodu, który bez cienia zawahania skazał Jezusa na ukrzyżowanie a bandytę kazał uwolnić! Zapomnieli też o słowach, które zostały zapisane jako dowód: krew Jego na nas i na dzieci nasze!

 Czyżby trzeba jeszcze wyraźniejszego przykładu w obecnym działaniu Żydów niż analogia do Polaków napadniętych i zniewolonych przez Niemców i Rosjan w 1939 r ?

 Dziś Żydzi ukrzyżować chcą Polaków - a Niemców - którzy jak łotr na krzyżu przyznają się do holokaustu - uwolnić zwalając winę na faszystów, bo ci już im zapłacili !  

Vote up!
2
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1562191