Przyjaciele! Rodacy!

Obrazek użytkownika kles
Kraj

(...) Rodzi się nieufność, apatia i zobojętnienie. Starsze pokolenie odczuwa biedę. Młode pokolenie szuka pracy za granicą. Polska pozbywa się najlepszych swoich synów, których kształciła przez lata. Obserwujemy upadek norm moralnych i zatracanie godności narodowej.

Do tego nie wolno dopuścić.(...)

Warszawa, dnia 06.01.2010 roku

Zgłaszam swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta w 2010 roku. Sprawy w Polsce idą w złym kierunku. Widzę rozczarowanie większości Polaków zawiedzionych swymi wyborami. Wielu ludzi nie chodzi na wybory, bo uważa, że nic się nie zmieni. Rodzi się nieufność, apatia i zobojętnienie. Starsze pokolenie odczuwa biedę. Młode pokolenie szuka pracy za granicą. Polska pozbywa się najlepszych swoich synów, których kształciła przez lata. Obserwujemy upadek norm moralnych i zatracanie godności narodowej. Do tego nie wolno dopuścić. Należy się takiej polityce przeciwstawić.

Jak można temu zapobiec? Polityka jest służbą w interesie narodu,  ogółu obywateli. Należy odbudować zaufanie ludzi do własnego państwa i jego struktur, a przede wszystkim do urzędu prezydenta, rządu i parlamentu,  sądów i administracji, zamieniającej się w groźną biurokrację.  Należy wyzwolić potężną energię społeczną, która drzemie w narodzie. Potrzebny jest nam szacunek dla tradycji, ale też nadzieja i marzenia, które wyrwą nas z rezygnacji i apatii, poderwą do  czynu.            

Wierzę w ludzi i ich dobrą wolę. Wierzę w młode pokolenie. Wierzę w odrodzenie moralne, bez którego  niewiele można zrobić. I wierzę, że razem pokonamy największe trudności.

Gdy w noc stanu wojennego organizowałem Solidarność Walczącą, byłem przekonany. że pokonamy komunizm, choć wielu się zdawało, że to nierealne i  naiwne. A jednak coś nam się z tego udało. Wiem, że nie wszystko. Ale wiem też, że tamte nasze idee solidaryzmu i Rzeczypospolitej Solidarnej są nadal żywe. Potrzebne są  nam one szczególnie teraz, w okresie globalnego kryzysu moralno-finansowego. Tylko społeczeństwo solidarne jest w stanie dźwignąć Polskę.

W trakcie kampanii, razem ze wszystkimi, którzy ją wesprą, chcę uruchomić wielką energię społeczną, pokażemy wartość i skuteczność nowych ustrojowych rozwiązań. Razem możemy zainicjować procesy, które uczynią Polskę sprawiedliwą, nowoczesną i bogatszą. Możemy to razem zrobić. Będziemy propagować rozwiązania sprawdzone w świecie, takie jak własność pracownicza. Ale będziemy też przecierać nowe, społeczne i technologiczne szlaki, po których, w co głęboko wierzę, za nami pójdą inni. Będziemy godni naszej Ojczyzny, wielkiej pamięcią i duchem. Będziemy z niej dumni.

Zwracam się o poparcie do każdego obywatela, dla którego sprawy naszego kraju nie są obojętne. Do zniechęconych i zawiedzionych stanem obecnej polityki. A także do tych, którzy chcą, ale nie mają na kogo głosować. Naszym kapitałem jest bezinteresowne działanie na rzecz wolnej i solidarnej Polski. Naszą siłą są przychylni nam ludzie. Wszyscy, którzy nie utracili wiary w lepszą Polskę, w lepszy świat.  

Kornel Morawiecki

 

PS. Powyższy tekst zamieszczam na prośbę Autora. Wkrótce na portalu Niepoprawni.pl pojawi się blog Kornela Morawieckiego. Treść pochodzić będzie od Kandydata zaś technicznie wspomagany będzie przez aktywnych wspierających.

Brak głosów

Komentarze

najniższe ukłony dla Pana i dla tych wszystkich,ktorzy

wtedy walczyli o Polskę solidarną..........:)

jest Pan i Panskie otoczenie

wzorem do nasladowania i głosem,który TAK bardzo jest potrzebny Polsce

rownież i Dzisiaj,a moze szczegolnie Dzisiaj

serdeczne pozdrowienia od starego solidarnosciowca....:)

zaszczytem bedzie pisanie u Panskiego boku,tak jak wielkim WYRÓZNIENIEM było

to,ze przed laty mogliśmy w zakazanej prasie czytać Pana .......:)

Powodzenia

10 pkt dla autora tej zapowiedzi:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#42361

Myślałem, że to cytat z Jaruzelskiego. Słowo daję! Gdyby nie zdjęcie i podpis...
Chylę czoła przed zasługami Kornela Morawieckiego, życzę mu dobrze i chętnie poczytam, co ma do powiedzenia. Konkretnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42368

"przekaziorem" - ponad to, że udzielam niekiedy pomocy, jako staremu Przyjacielowi (wstyd powiedzieć jak długo się znamy) nie mam jeszcze pewności czy nie wybiorę "mniejszego zła" tj. Lecha Kaczyńskiego, który niejednokrotnie sprawił zawód ale może będzie skuteczniejszą zaporą dla dobrze spreparowanych kłamców i oszustów.
Kandydowanie KM, oprócz Jego naturalności i szczerości, niesie pozytywy natury krystalizującej i, daj Boże, aktywizującej.
Nie wypowiadam się więcej w tej sprawie - niech czyni to osobiście Kandydat lub powołany do tego Przedstawiciel.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42372

Kles a ja już mam naprawdę dosyć wybierania mniejszego zła. Myślę, że czas najwyższy zacząć wybierać to w co wierzę. Mniejsze zło nie zaprowadziło do niczego!

Jak Dixi czekam na konkrety, i od tego uzależniam swoje dalsze poparcie. Jak narazie, jestem za!
________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#42378

Będę się też bardzo cieszył, jeśli Morawiecki zostanie Niepoprawnym:):):) Nie zamierzam jednak stosować dla nikogo taryfy ulgowej, nawet, a może zwłaszcza, dla ludzi, których darzę szacunkiem. Podzieliłem się wrażeniem, bo było silne i mnie gniotło. To też jakiś sygnał dla sztabu wyborczego,który może być potraktowany jako życzliwa rada, nie?
Kurcze! Specjalnie poszukałem sławetnego przemówienia z 13 grudnia. Nie będę wykazywał podobieństw, żeby się nie pastwić, bo po co?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42379

ja nie widzę podobieństw.
jedyne co mi się w tekście nie podoba to "kryzys moralno-finansowy"

Vote up!
0
Vote down!
0
#42443

A mnie to uderzyło od razu. Skojarzenie było automatyczne, zanim się połapałem, że coś jest nie tak. Jak obiecałem, nie będę przeprowadzał analizy, bo nie warto psuć atmosfery. Po raz ostatni dodam, że Morawieckiego bardzo szanuję. Ciekaw jestem, co dalej, bo wbrew PiS-owi raczej nie ma szans na prezydenturę. Czekam na więcej informacji.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42446

KM powinien wykorzystać wybory i wejść do "polityki", gdzie ze świecą szukać takich jak on.

może Lech Kaczyński zrezygnuje i poprze KM? ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#42498

Mało prawdopodobne, by LK zrezygnował. Jednocześnie uważam, że byłoby lepiej gdyby tak się stało. KM jako jedyny kandydat prawicy w wyborach? Brzmi ciekawie, przynajmniej dla mnie. Póki co trzeba poczekać i zobaczyć co poza wielką osobowością KM ma do zaoferowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42519

[quote=nurniflowenola]KM jako jedyny kandydat prawicy w wyborach? Brzmi ciekawie, przynajmniej dla mnie.[/quote]
dla mnie też :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#42527

Moje zdanie zostało napisane przed lekturą wywiadu KM dla Frondy i przed obejrzeniem konferencji KM na politycznych.pl. W związku z tym powyższe zdanie jest nieprawdziwe. A konkretnie nieprawdziwy jest zwrot "kandydat prawicy"...

Vote up!
0
Vote down!
0
#42581

zwróciłem uwagę ;) Wydaje mi się że wiem, co autor miał na myśli, ale to dość dziwnie brzmi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#42459

To że Kornel Morawiecki będzie kandydował postrzegam jak dość ważny element aktywizacji. Czekam na konkrety - trzeba się będzie zastanowić..

Nie mogę się doczekać obecności i aktywności KM na niepoprawnych. Myślę, że może być bardzo ciekawie.

Serdecznie zapraszamy!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#42436

Solidaryzm to taka nowa nazwa na socjalizm, którego ludzie nie dają sobie wciskać pod nazwą oryginalną.
Własność pracownicza jest zła bo występuje w niej konflikt interesów: właściciel firmy powinien być zainteresowany w maksymalnym wykorzystaniuaniu pracowników, wtedy firma wygrywa konkurencję, gospodarka idzie do przodu. Sam siebie pracownik nie będzie poganiał, firma padnie i nie dość, że pracownik straci kapitał to jeszcze miejsce pracy.

Pozdrawiam. Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#42475

I to jest właśnie kolejny dowód, jak Baczo jest nam nie po drodze...

Było wesoło, ale może naprawdę poszukaj sobie "portalu", gdzie cenią nieudolne kopiowanie wynalazków opisywanych w Młodym Techniku w słodkich latach 70., demagogię szkodnika w garniturze i muszce i w ogóle nonsens... niestety bez uszlachetniającego "pure"...

Jeśli nawet "przygłup", który się dziś pojawił pod twoim adresem nie skłonił cię do refleksji, to już nie wiem, co mogłoby cię skłonić... (znaczy w necie, bo w realu to wiem..)

bez pozdrowień chyba...

Vote up!
0
Vote down!
0
#42476

to co napisałeś o solidaryzmie oraz własności pracowniczej jest głupsze od Twoich wynalazków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42497

wiadomość,ze postanowiłeś włączyć się w trudne życie dzisiejszego społeczenstwa

baredzo mnie ucieszyła,a TO,ze zaszczyciłbys TO wspaniale miejsce

swoim pisaniem jeszcze bardziej,pozostał jednak pewien niepokoj związany z Twoimkandydowaniem......."muliło mnie przez całą noc"

bo zaczynając spontanicznie TEMAT,w tyle głowy mialam "przekonanie"

ze i TAKgłosowac będę na Lecha Kaczynskiego,TO "rozdwojenie jazni"

było bardzo przykre,pozbierawszy jednak mysli i odwagę

mam prosbę,prosbę starego solidarnościowca..............

zostan nadal naszym GURU,prawdziwym AUTORYTETEM,człowiekiem nie skażonym

NICZYM

ale nie rozmieniaj na drobne TWOJEGO Autorytetu,

jesteś jedynym naszym  przykładem szlachetności,detrminacji

i szacunku jakim darzą Cię wszyscy..........

pisz bloga,bądz Nauczycielem,przywracaj utracone wartości ale nie ..

"rozmieniaj się na drobne"

byłbyś wspaniałym przywodcą,ale podzielisz nas,na niewiele

znaczące grupki, i dlatego przegramy..........a nie o TO

idzie...........Najważniejsza wszak jest POLSKA

przykro mi,ze to muszę napisać,ale taka jest prawda i tak mówi

królowa wszelkich nauk,matematyka

zaszczytem byloby moc pisać

w poblizu Takiego Człowieka,.............:)

zostań wiec wielkim,ale nie przegranym:)

z wielkim szacunkiem,gość z drogi

do wolnej i niezależnej gospodarczo POLSKI

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#42506

wnioski są dwa: społeczna nauka kościoła to kryptosocjalizm, zaś samozatrudnieni to bumelanci. Z jednym i drugim dość trudno się zgodzić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42525

Diabeł tkwi w szczegółach. Solidarność między ludźmi, jeśli wynika z oddolnego odruchu takiego jak u Samarytanina z przypowieści, jest chwalebna, natomiast jeśli polega na łupieniu przez rząd ile się kogo da (znaczy bogatych więcej - tak jest np. ze składką zdrowotną) aby rozdać to po równo to to nie jest żaden solidaryzm tylko komunizm. Pan Lech Kaczyński komunistyczne reguły działania służby zdrowia uważa za jedynie właściwe więc nie jest żadnym tam prawicowcem tylko komunistą.
Nie wiem co pod słowem "solidaryzm" rozumie p. Morawiecki ale p. L. Kaczyński też swój komunizm nazywa "solidaryzmem" więc jestem pełen najgorszych obaw.
Samozatrudniony nie ma wewnętrznego konfliktu interesu, ile sobie wypracuje tyle będzie miał. Natomiast we wszystkich spółkach które zatrudniają wspólników (nie tylko pracowniczych - menadżerskich też) są konflikty bo każdy chce przerzucić pracę na innych a za to udział w korzyściach chce mieć jak największy.

Pozdrawiam. Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#42530

a co to jest ten solidaryzm? Z tego, co mi wiadomo, to solidarność jest oddolna. Nie może być przymusowa.

Już swego czasu PiS prezentował koncepcje "państwa solidarnego", ale to nie było nic innego jak klasyka państwa opiekuńczego podlana dla niepoznaki innym sosem (który również okazał się dymną zasłoną, żeby przypomnieć kilka głosowań PiS). Ponieważ określenie "socjalistyczny" kojarzy się z systemem sprzed roku 1989, to nie można było go użyć. Trzeba było użyć słownego wytrycha dla zmylenia niezorientowanych i powiedzieć o "państwie solidarnym".

Tak więc jak to jest z tym solidaryzmem?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#42533

Jest jak piszesz!

A co do kandydowania KM robię się coraz bardziej sceptyczny. Obejrzałem jego wypodziedź na politycznych.pl, przeczytałem jego wywiad dla Frondy i... Nie chcę wyciągać zbyt pochopnych wniosków, poczekam. Na razie bez rewelacji...

Vote up!
0
Vote down!
0
#42534

nie chcę negować tego, że człowiek jest patriotą, życzy Polsce dobrze. Tak samo jak część tutejszych socjaldemokratyzowanych konserwatystów pokroju na przykład Kukiego. Też nie chcą źle, tylko w pewnych sferach widzą niewłaściwe rozwiązania (przykładowo gospodarka, przynależenie Polski do UE).

Dlatego też ten solidaryzm mnie co najmniej zastanawia. Czytając ten manifest odniosłem wrażenie, że to zwiększanie redystrybucji, która i tak obecnie jest pokaźna. Będą znowu tyrady przeciwko prywatyzacji, wolnemu rynkowi, generalnie przeciwko dziewiętnastowiecznemu kapitalizmowi, jaki rzekomo miał u nas zapanować w III RP. A to już mi się nie podoba.

Ale najchętniej przeczytałbym komentarz autora tegoż manifestu, bo co ja będę spekulować.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#42537

... "solidaryzm społeczny" jest mocną kartą przetargową. Wolałbym, żeby nie wpadła w ręce komuchów.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42539

no i będziemy mieli typowy wyścig w obiecankach-cacankach typowy dla demokracji...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#42552

Co powiesz kobietom, które mają 900 złotych emerytury, jak moja matka. Całe życie uczciwie pracowała, wychowała dzieci (w tym jednego prawicowego liberała:):):), a teraz nie starcza jej na opłaty, a jada zupę gotowana na kościach i kaszę. Sam, konserwatywny liberał z dwoma fakultetami, akurat nie jestem w stanie jej pomóc, bo mam przednówek. Solidarności społecznej nie ma, a rynku też. Wystarczyłoby to pierwsze (popatrz na ulicę, jakie samochody suną po kolei - kogo, kurwa na to stać?!), choć zdecydowanie wolałbym drugie. Jesteśmy w dupie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42557

Co kandydat na prezydenta ma powiedzieć? Twoja matka ma przynajmniej takie szczęście, że możesz jej wytłumaczyć co i jak. Nie na wiele to się zda, ale zawsze! A co mają powiedzieć ci przez całe życie nabijani w butelkę? Ci którzy słabo kojarzą o co t tym wszystkim chodzi? Kirker ma rację - będziemy mieli festiwal obiecanek. To pewne!

I w związku z tym od kandydata na prezydenta przede wszystkim będę oczekiwał mówienia prawdy. Bez lania wody, proszę... Zresztą ja tylko kibicuję...

Vote up!
0
Vote down!
0
#42559

To będzie, jak zawsze, wyścig obiecanek. Prezydent ma bardzo ograniczone możliwości, ale i tak będę słuchał i czytał uważnie. Jestem i byłem skłonny do ustępstw. Jeśli już nie mam być bogaty (co mi się oczywiście należy jak psu buda:):):), a poważ nie mówiąc jest całkiem możliwe w normalnym systemie, bo nie jestem leniwym idiotą), to chciałbym przynajmniej zobaczyć trochę prawa i sprawiedliwości.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42561

Twoje ostatnie zdanie.... Tak, tak, tak! Dokładnie! Myślę tak samo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42562

[quote=Kirker]część tutejszych socjaldemokratyzowanych konserwatystów pokroju na przykład Kukiego[/quote]
o niebo to bardziej konserwatywne niż prezentowane poglądy tutejszych leseferystów pokroju Kirkera :D

btw jeśli już, to wolałbym miano konserwatywnego komunitarysty

Vote up!
0
Vote down!
0
#42597

ale my się lubimy pogryźć:)

A w czym moje poglądy są antykonserwatywne? Ja uważam, że socjalizm jest wrogiem tradycji i czynnikiem zepsucia społecznego. No i to ma być takie akonserwatywne, że nie życzę sobie na przykład przymusu szkolnego czy ubezpieczeniowego, bo uważam je za szkodliwe.

Słyszałem różne argumentacje za socjalizmem, większość to argumenty ad misericordiam. A wywodzenie tworzenia państwowych szkolnictwa i ubezpieczeń z jakiegokolwiek elementu myśli konserwatywnej to śmiech na sali.

Poza tym ja jestem zwolennikiem silnego państwa z maksymalnie wolnym rynkiem, jeżeli już o to chodzi. Jedno się z drugim nie wyklucza.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#42620

tu nie miejsce na ponowne wyjaśnienia, czym jest "zachowawczość". wg mnie w żadnym razie nie powinna ona akceptować ciągle nowych pomysłów liberałów ani tych z lewa, ani tych z prawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#43016

W moim odczuciu tzw "solidaryzm społeczny" oznacza wszystko i nic. Pod te hasło można podciągnąć dosłownie wszystko. A jako że można wszystko, począwszy od wspólnoty pierwotnej aż do .... no właśnie do czego?

Wychodząc z tego założenia wolałbym usłyszeć nieco więcej konkretów. Jak sobie KM wyobraża ów "solidaryzm społeczny"? W jaki sposób chce ów mit osiągnąc?
_________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#42574

Nalezy Pan do grupy osób która nie zeświniła sie okragłym stołem. Doceniany jest Pan za swoja dotychczasowa i obecną postawę. Jednak pomysł na kandydowanie uważam za błędny. Chyba, że jest to strategia której szczegółów dowiemy sie później. Przy całym szacunku jaki mam do Pana, na dzisiaj jestem na NIE.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42544

Na szczęście w Polsce niszczonej przez kolejne dwie dekady jeszcze tacy ludzie się ostali!
Co do jego szans na prezydenturę, to na tym etapie hipotetycznie rzecz traktując ma takie same jak pozostali zgłaszający się kandydaci, aczkolwiek przymiotami zdecydowanie góruje nad żałosnymi typkami pokroju Szmajdzińskiego, Olechowskiego czy Nałęcza!
A w praktyce?!
......
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#42545

W praktyce będzie to kolejna rozprawa PO-PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#42547

Zanim zaliczycie Kornela do grona prawicowców to dobrze przysłuchajcie się temu co mówi. Nie patrzcie na niego przez pryzmat legendy jaką zyskał w latach 80-tych. Zeby było jasne zasług za te lata nikt mu nie odbiera. Skoro macie możliwość komunikować się z Kornelem, to czemu nie jesteście dociekliwi i nie zadacie mu konkretnych pytań. Na różnorodne tematy. Mogę niektóre tematy podsunąć.

-Czemu przez tyle lat nie doprowadził do lustracji w SW i sam nie wystąpił o odtajnienie pseudonimów tw. którzy występują w jego dokumentach?

-Jak wyobraża sobie politykę zagraniczną w stosunku do Rosji.

-Jaka jest według Kornela przyczyna napaści Rosji na Gruzję i kto ją sprowokował?

Jaki Kornel ma pomysł na bezrobocie i inne już poznaliście pewnie oglądając konferencje na polityczni.pl
Konferencja, którą można określić krótko, że było to wystąpienie antyKononowicz i różniło się tylko tym, że Kononowicz mówił, że jak zostanie prezydentem to nie będzie niczego. Kornel zaś mówi, że wszystko będzie ok., bo on ma wizje. I na razie chyb nic więcej do zaoferowania.

Proponuje też zobaczyć co myślą na temat kandydowania Kornela ludzie z SW. Tam trwa cały czas dyskusja na ten temat.

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8459.html

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt8457.html

A dla tych, którzy jeszcze może nie widzieli Kornela w prawdziwej akcji zamieszczam link do ostatniej części "słowa prawdy" filmu http://www.youtube.com/watch?v=ZeeVKE43dII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jacxk

#42571

Ciekawy jestem co uczestnicy dyskusji myślą o zalinkowanym filmiku i wystąpieniu Kornela Morawieckiego? Pytam całkiem poważnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42579

Widziałem ten dokument dawno temu, a teraz obejrzałem raz jeszcze.
Wcześniej oglądałem konferencję.
Nie mam zielonego pojęcia o co tu chodzi.
I w życiu bym nie zagłosował na pana Kornela.
Ciekawe co pani Gwiazda miała na myśli mówiąc żeby KM sam uderzył się w pierś.
ps. Ciekawi mnie również od jakiegoś czasu co pan KM zrobił z dokumentami które przywiózł mu Michał Falzman.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42624

I jeszcze jedno. Przy okazji spotkań organizacji niepodległościowy jak i przy okazji konferencji pana KM zostały zadane pytania o niektóre osoby w środowisku mające w przeszlości kontakty ze spec służbami. Nikt na zadane pytania nie odpowiedzial.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42625

Po przeczytaniu dyskusji na forum SW jestem przekonany o szkodliwości tej kandydatury jak i bardzo dużym wpływie "agentury" lub pożytecznych idiotów na osoby z najwyższego szczebla organizacji.
Logiczne wnioski z dyskusji. Mnóstwo dobrych chcacych działac ludzi. Mających w sobie jeszcze mnóstwo energii i entuzjazmu. A na górze pustka. Jak w Solidarności. Wnioski są oczywiste. Pytanie pozostaje kto jest kim. Bez lustracji nie ma możliwości weryfikacji.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#42626

Szanowny Panie Kornelu napisał Pan między innymi

,,Należy odbudować zaufanie ludzi do własnego państwa i jego struktur, a przede wszystkim do urzędu prezydenta, rządu i parlamentu, sądów i administracji, zamieniającej się w groźną biurokrację. Należy wyzwolić potężną energię społeczną, która drzemie w narodzie. Potrzebny jest nam szacunek dla tradycji, ale też nadzieja i marzenia, które wyrwą nas z rezygnacji i apatii, poderwą do czynu.''

oraz ,, Naszym kapitałem jest bezinteresowne działanie na rzecz wolnej i solidarnej Polski.

W trakcie kampanii, razem ze wszystkimi, którzy ją wesprą, chcę uruchomić wielką energię społeczną, pokażemy wartość i skuteczność nowych ustrojowych rozwiązań. Razem możemy zainicjować procesy, które uczynią Polskę sprawiedliwą, nowoczesną i bogatszą. Możemy to razem zrobić. Będziemy propagować rozwiązania sprawdzone w świecie, takie jak własność pracownicza. Ale będziemy też przecierać nowe, społeczne i technologiczne szlaki, po których, w co głęboko wierzę, za nami pójdą inni.''

Jak rozumiem , w powyższych sformułowaniach odwołuje się Pan do ideałów pierwszej Solidarności.

Uważam że nie tylko trzeba odwołać się do tych ideałów , ale także trzeba nareszcie wyciągnąć wnioski z doświadczeń tamtego szczęsnego czasu.

Potrzebne nam są nowe , rewolucyjne w stosunku do stanu obecnego , ustrojowe rozwiązania !

Wierzę że Pan wskaże drogę od obecnej skorumpowanej oligarchii do prawdziwej demokracji!

Poniżej pozwalam sobie wkleić swoje przemyślenia odnoszące się do tego tematu.

POTRZEBUJEMY DEMOKRATYCZNYCH STANDARDÓW PIERWSZEJ SOLIDARNOŚCI

Myślę , że druga Solidarność , od samego początku , od momentu odbudowy , nie była nawet cieniem pierwszej SOLIDARNOŚCI.

Druga Solidarność była jej zaprzeczeniem , przez to że przy powoływaniu drugiej Solidarności zabrakło zwykłej solidarności , tej przez małe ,,s ''! !

Uważam , że państwo polskie funkcjonowałoby obecnie dziesięć razy lepiej , gdyby jego podstawą były demokratyczne procedury analogiczne do tych stosowanych w pierwszej Solidarności.

Wydaje mi się że te demokratyczne procedury były następujące (jeśli się mylę , proszę mnie poprawić) :

1) Wyboru dokonywano głosując na konkretne osoby a nie na listy kandydatów ( układane przez kogoś ) .
2) Kandydatem mógł zostać każdy chętny.
3) Delegatem (reprezentantem) zostawał ten który dostał najwięcej głosów.
4) Delegat w każdym czasie mógł być odwołany przez swoich wyborców.

Tylko ordynacja większościowa typu JOW jest zasadniczo zgodna z wyżej sformułowanymi zasadami!

Tym samym , zgodnie z powyższymi zasadami , delegat (reprezentant) był NIEZALEŻNY od ,,władzy’’( reżimu ) a jednocześnie był zupełnie zależny od tych którzy go wybrali.

Inaczej mówiąc ; był tylko i aż reprezentantem swoich wyborców.

Delegaci byli niezależni a dzięki temu związek był NIEZALEŻNY i SAMORZĄDNY czyli WOLNY!!!

Moim zdaniem , prawdziwą demokrację (rządy zgodne z wolą większości ) będziemy mieli w Polsce wówczas , gdy ordynacja wyborcza będzie zgodna z zasadami wyborów jakie obowiązywały w pierwszej Solidarności.

Poseł (delegat , reprezentant) musi być odpowiedzialny przed tymi którzy go wydelegowali , dlatego że tylko wówczas obywatele będą mogli sprawować suwerenną kontrolę nad zgromadzeniem reprezentantów czyli sejmem.

W systemie ordynacji proporcjonalnej (czyli partyjnej) nie można zdefiniować kogo (jaką grupę obywateli) z imienia i nazwiska , reprezentuje dany poseł , przez co nie ma go kto rozliczyć ani też nikt nie może go odwołać.

Tym samym zgromadzenie posłów wybranych w ordynacji proporcjonalnej nie stanowi suwerennej reprezentacji narodu.

Jestem bardzo przywiązany do ideałów i do dokonań pierwszej Solidarności.

Między innymi dlatego z determinacją staram się wspierać (na miarę swoich skromnych możliwości) ideę wprowadzenia w Polsce ordynacji większościowej JOW i instytucji referendum obywatelskiego.
Widzę, we wprowadzeniu tych demokratycznych instytucji , gwarancję uzyskania suwerenności ( wolności ) czyli niezależności i samorządności przez społeczeństwo państwa polskiego.

JOW = wolność , rozwój , niepodległość
Grzegorz Osowski http://www.jow.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

JOW = wolność , rozwój , niepodległość
Grzegorz Osowski http://www.jow.pl

#42687

http://www.satankiewicz.salon24.pl/147249,jakas-dziewczyna-kornela

Vote up!
0
Vote down!
0
#42725