Poseł Grabowski: „To czysty skok na kasę. Nowoczesna straciła ponad 20 mln zł subwencji”

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Paweł Grabowski, poseł Kukiz’15 z Opolszczyzny, dzisiaj rano dla programu „Tak czy owak” w TVP3 Opole powiedział:

-  Pytanie jest takie, czy naprawdę powstał konflikt wokół mediów. Tak naprawdę chodziło o zablokowanie przyjęcia budżetu, co skutkowałoby samorozwiązaniem parlamentu.

Pewne fakty warto połączyć. Nowoczesna straciła ponad 20 mln zł subwencji partyjnej na tą kadencję. Zatem gdyby udało im się w jakiś sposób rozwiązać parlament, to byłaby nowa kadencja i by te pieniądze odzyskali.

Moim zdaniem był to czysty skok na kasę, na „grubą kasę”, no i sposób był „gruby”. - Dodaje poseł Grabowski - Zablokowanie stołu prezydialnego, stołu Marszałka, to już jest łamanie prawa. (...) Z tego co mi wiadomo, jest na to czas do końca stycznia. Duża nerwowość dała się tutaj we znaki, zarówno ze strony Prawa i Sprawiedliwości - ze strony Marszałka niesłuszna decyzja o wykluczeniu posła Szczerby - i tak się to już potoczyło...

Poseł Paweł Grabowski powiedział jeszcze: - Wieść gminna niosła, że ma być zadyma w piątek...

- To się dało wyczuć? – Zapytał red. Maciej Nowak.

Poseł Grabowski: - Jeżeli w piątek wieczorem pod Sejmem odbywa się spontaniczna manifestacja, która została zarejestrowana kilka dni wcześniej, no to...

                                                                            ***

„Do Rzeczy” informuje, że protest pod Sejmem zarejestrowano już 13 grudnia powołując się przy tym na Twittera dziennikarza Samuela Pereiry / ]]>https://twitter.com/sampereira_?lang=pl]]>.

Poniższe screeny (zrzuty ekranu) z Twittera dziennikarza S. Pereiry możemy znaleźć w wielu mediach, ale należy zaznaczyć, że nie wszystkie rozpowszechniają informacje o wcześniejszej rejestracji demonstracji:

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (7 głosów)

Komentarze

Opozycja miała protestować w Wigilię w Sejmie, ale Kierwiński powiedział, że po jego trupie. Co będzie protestował, jak w domu taka wyżerka.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1528521