Leszek Balcerowicz, specjalista od wpędzania Polaków w biedę, uczy moralności w kwestii 500+ i płacy minimalnej

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Leszek Balcerowicz – „specjalista od wpędzania Polaków w biedę, który powinien siedzieć w więzieniu razem z Januszem Lewandowskim” – jak zauważają internauci, bije na alarm:

 

- To jest logika polityczna, czyli logika oszustwa z którą ja się oczywiście zgadzam i potępiam (tak powiedział – przyp. R.K.), dlatego, że to jest niemoralne. Trza powiedzieć, że kupowanie sobie głosów, kosztem pieniędzy, które by przyniesły dużo lepszy efekt dla ludzi, jest niemoralny, nawet jeżeli się wygrywa wybory. (...). Dla nich słowo odpowiedzialność (o rządzie – przyp. R.K.) się nie liczy. Chcę tylko powiedzieć, że dane międzynarodowe pokazują, że choć gospodarka ciągle jeszcze się rozpę... rozwija, to mamy jeden z większych deficytów w finansach publicznych, a inne kraje, np. Czechy, nie tylko Niemcy! Czechy, kraje nadbał... Litwa, Chorwacja, mają nadwyżki, i to jest miara nieodpowiedzialności PiS-u, tyle tylko, że skutki będą występowały nieco później.

 

W tym momencie rozmowy dziennikarz portalu Money.pl mówi o niskim deficycie, którym chwali się rząd. Leszek Balcerek na to:

 

- Na czym polega strategia głupców lub propagandzistów partyjnych... Na tym, że wyciągają dane bieżące (a jakie mają wyciągać, przeszłe lub przyszłe szkodniku gospodarczy?! Przyp. R. K.), i na tej podstawie głoszą, że skoro dane bieżące ich zdaniem są dobre, to przyszłe też będą dobre. To jest taka gierka.

 

Źródło: ]]>https://moneyv.wp.pl/gospodarka/balcerowicz-o-podwyzce-pensji-minimalnej-chcialbym-zobaczyc-rachunki-6386521751357057v.html]]>

 

Tymczasem:

 

„Deficyt budżetu państwa po pierwszych czterech miesiącach 2019 roku wyniósł 75,1 mln zł. To 0,3 proc. rocznego planu - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Dochody budżetu wyniosły 129,97 mld zł i były wyższe o 4,8 mld zł w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku”.

 

Źródło: ]]>https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/deficyt-budzetowy-polski-w-okresie-styczen-kwiecien-2019/lf74tq3]]>

 

Jak to możliwe, skoro dochody podatkowe są niewiele wyższe? Zapewne wynika to z trzymania kontroli nad nieuzasadnionymi zwrotami podatku VAT. Można nie lubić PiS-u, ale każdy, kto kwestionuje brak sukcesu w tej dziedzinie jest albo nierzetelny, głupi, albo stoi po stronie mafii vat-owskich.

 

Ciekawe, ale nie znalazłem żadnej wypowiedzi Balcerowicza o mafii vat-owskiej. Czemu nie jestem zdziwiony...

 

Nie będę nazywał go profesorem, bo na ten tytuł nie zasługuje. Mogę tylko powiedzieć, że wielu Polaków to idioci, bo tylko tacy głosują na Jerzego Buzka, najgorszego premiera w historii III RP. To w wyniku rządów Balcerka, jako ministra finansów (podczas premierowania marionetki TW „Karola”, czyli Jerzego B.), gdy tenże Balcerek zaczął schładzać gospodarkę, zaowocowało to tragedię milionów Polaków. Bezrobocie wzrosło wówczas z de facto 10,3 do 20 %. Nieoficjalne było o wiele wyższe.

 

Balcerowicz posługuje się nienawiścią, kłamstwem i inwektywami. Nie mam zamiaru przytaczać jego chamskich, prymitywnych, tępych i pełnych emocji nierozumnych wypowiedzi. Pamiętajmy, że jest odpowiedzialny nie tylko za złodziejską prywatyzację. Ta polityczna wsza wciąż chce szkodzić zwykłym Polakom.

 

Powtarzam: Obecny rząd po prostu oddaje społeczeństwu to, co na przestrzeni lat zostało mu ukradzione, a wszy polityczne trzeba politycznie zdezynfekować. Nie ma innej rady, bo będą one płodzić mentalnie kolejne gnidy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

I ciche poparcie PiS-u, bo nie protestowali, a przecież to ich ustawy o sądach, więc są współwinni że tacy ludzie jak Balcerowicz, Lewandowski i partie UW, UD, okradające Polskę na miliardy i ją niszcząc, że jeszcze nie siedzą w kryminale, tylko dzięki waszym pisiury działaniem, by było jak było.

Tragedia Polski i milionów Polaków, po wprowadzeniu żydowskiego planu złodziejskiej prywatyzacji Polski, przez Balcerowicza. A prokuratura za rządu PiS nie niepokoi Balcerowicza i Lewandowskiego, bo weta Dudu na to nie pozwalają by tych szkodników ukarać.

Wniosek jest prosty, zażydzony PiS nie będzie karał ludzi z żydowskimi korzeniami 

Cztery lata kadencji zażydzonego PiS-u i nikt z mafii żydo-komuszej i tej w togach i tej POlitycznej nie znalazł się w kryminale

Swój swojego nie ukarze, taka jest prawda i żadne kłamstwa z waszej strony nie wybielą tego.

I to jest deal PiS-u z eskimosami, władza tak, ale już bez karania winnych za niszczenia Polski, 

Pozdrawiam

 

Vote up!
9
Vote down!
-8

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1593068

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1593111

Dwóch profesorów od robienia z polaków idiotów, obydwaj ministrowie w rządzie Buzka, dyskutowało zawiłe kwestie odpowiedzialności karnej za finanse publiczne i doszło do, jedynej możliwej w takich warunkach a zatem kabalistycznej, konkluzji:
Nazwijmy to prawem i sprawiedliwością na talmudycznej platformie komitetów obywatelskich, przy czym komitety i talmudyczne jako archaiczne terminy ze słowników przeszłości wypada po prostu usunąć.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1593126

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zadaniem rządu nie jest spłacanie społeczeństwu skradzionych przez złodziei dóbr (już pominę czyim kosztem).
Zadaniem rządu jest, między innymi, łapanie złodzieji i przyprowadzanie ich na łańcuchu niosących w zębach to, co ukradli.
 

Vote up!
4
Vote down!
-8
#1593104

"Kefas – imię nadane przez Jezusa Piotrowi Apostołowi", a Piotrek się często mylił, nawet, gdy Jezus wyznaczył go na "szefa kościoła", po chwili nazwał go Szatanem.

To Pana zdanie, niestety, nie ma Pan racji.

Jeżeli obywatele Państwa zostali okradzeni, to po co im rząd, który biernie się temu przygląda? To są liberalne, ideologiczne brednie. Życie proszę Pana idzie swoją drogą, a ludzie potrzebują wiary w państwo i przywrócenia sprawiedliwości.

Pisze Pan: "Zadaniem rządu nie jest spłacanie społeczeństwu skradzionych przez złodziei dóbr". To co, mamy siedzieć bezczynnie i "olać" niemieckie roszczenia, dobra, które okradli, a które wciąż się tam znajdują?

Rząd odbiera złodziejom i daje ludziom.

Vote up!
3
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1593411

Mnie się widzi, że to zwykły słup z PZPR potrzebny do firmowania "planu", który o ekonomii nie miał i nie ma większego pojęcia.
Żeby było śmieszniej to gość tak długo był pompowany medialnie, że w końcu sam uwierzył we własną genialność.
Choćby całkiem niedawno i jeszcze niemal na świeżo - praktycznie do ostatniej chwili zachwalał pomysł Tuska na wprowadzenie euro w Polsce i dopiero spektakularna katastrofa Grecji go uciszyła. Ale wątpię aby coś z tego zrozumiał...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1593188

Wciąż żyję nadzieją, że do władzy dojdzie Naród Polski i prawnie, bez udziału moich sznurów przygotowanych dla tych i innych bandziorów tzw. "III RP" czyli bandyckiego państwa, powiesi ich na szubienicach, a nie na konarach drzew i moich sznurach.

Vote up!
2
Vote down!
0

antyleming

#1593195

jaki jest

:

https://www.google.com/search?client=avast&q=leszek+balcerowicz+-+aaron+bucholtz

i

dlatego robi

NASZEJ POLSCE

to co robi - on, i całe to żmijowe plemię.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1593230