Papież Franciszek apeluje o przyjmowanie uchodźców z Afganistanu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

- Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze oraz w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami – powiedział papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański.

Papież apeluje dawanie Afgańczykom edukacji i ochrony.

Nawiązując do żydowskiego nowego roku Rosz ha-Szana i uroczystości Jom Kipur i Sukkot - Z serca kieruję moje życzenia dla wszystkich braci i sióstr religii judaizmu. Niech nowy rok będzie bogaty w owoce pokoju i dobra dla tych, którzy wiernie podążają drogą prawa Boga – powiedział papież Franciszek.

Należy przypomnieć, że w 2018 r. papież Franciszek stwierdził, że mordowanie chrześcijan przez muzułmanów to „Boski plan”:

„Życie 19 religijnych mężczyzn i kobiet zamęczonych podczas wojny domowej w Algierze jest świadectwem Boskiego planu miłości i pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów - powiedział papież Franciszek”

Mordowanie chrześcijan to część boskiego planu pokojowej koegzystencji tych dwóch religii.

Co ważne, papież Franciszek kwestionuje istnienie islamskiego terroryzmu, który nie istnieje tak, jak nie istnieje terroryzm chrześcijański. Papież, który nie kocha i nie dba o chrześcijan...

Opr. Romuald Kałwa

Materiał można dowolnie udostępniać w Internecie pod warunkiem wskazania autora.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Cytuję całość (bo skopiowanie linku do tekst jest w fb blokowane):

"APEL GMINY ŻYDOWSKIEJ W WARSZAWIE - chcą życzliwie urządzić nam życie?

Gmina apeluje do polskich władz o udzielenie "tymczasowego schronienia" osobom, znajdującym się przy polskiej granicy ("tymczasowego"...). Ale są oni nie po naszej stronie; jak więc to zrobić, aby znaleźli się po naszej? Jakiś najazd? Może Mosad pomoże? To nie są osoby z Afganistanu, tylko z Iraku. Mają zatem znacznie bliżej po drodze do kraju, który może im zapewnić dobrobyt, schronienie i obronę przed polską, jakże znaną w świecie, nietolerancją i nienawiścią.
 
"Naród żydowski po wielokroć był ciężko doświadczany przez nienawiść. Jesteśmy szczególnie uwrażliwieni na ludzką krzywdę i mamy niezachwianą pewność, że każdy człowiek, bez względu na miejsce urodzenia, wyznawaną wiarę i pochodzenie społeczne ma prawo do godnego życia i szacunku”. 

Czyż nie byłoby więc bardziej humanitarnie, aby właśnie tam znaleźli bezpieczne schronienie, godne życie za porządnym ochronnym murem, otoczeni powszechnym szacunkiem? A nie u nas, gdzie byliby odgrodzeni od świata zewnętrznego - tak jak my - za byle jakim drutem... Tym bardziej, że w Izraelu co piąty mieszkaniec to muzułmanin i uchodźcy wśród nich (pod bardzo czułą opieką państwa) znaleźliby z pewnością bezpieczeństwo i dobrobyt.

Może więc ten apel nie do nas powinien być skierowany?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1630154

Żal narodów doświadczanych przez żydowską nienawiść - kiedy dadzą wolność np. Palestyńczykom?

Vote up!
4
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1630180